Strona 1 z 19 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 190
    Użytkownik Świeżak Avatar sVIRUSx
    Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto
    AR GT 3.2, AR 146 1.6 FIAT 500X 1.6

Domyślnie Alfa Romeo GT 3.2 V6 sVIRUSx

Witam Już od jakiegoś czasu regularnie przeglądam forum ale nie miałem okazji przedstawić swojej pięknej włoszki. Dzięki temu, że w czasie świąt była ładna pogoda mogłem zrobić kilka zdjęć i w ten oto sposób zaprezentować pojazd. A jest nim Alfa Romeo 3.2 V6 z 2004 roku w kolorze Grigio Stromboli. Jej szczęśliwym posiadaczem stałem się na początku stycznia tego roku. W momencie zakupu miała przejechane nieco ponad 139000km. Z wyposażenia, w samochodzie brakuje jedynie nawigacji.

Warunek jaki postawiłem sobie przed zakupem to silnik benzynowy, minimum 150KM pod maską, opcjonalnie napęd na 4 koła. Z racji tego, że jestem miłośnikiem włoskiej motoryzacji oraz klasycznych już samochodów rajdowych na pierwszy plan wchodziły Lancia Delta Integrale (8V/16V), Subaru Impreza GT 99 (GC) lub Lancia Thema 8.32. Niestety mój budżet jaki przeznaczyłem na zakup, okazał się za mały na spełnienie tych marzeń. To co można było znaleźć w naszym kraju (w moim przedziale cenowym) trzymało się głównie na szpachli lub nie było dostępne w ogóle. Kolejne samochody jakie wziąłem na celownik to Alfa GTV po pierwszym liftingu (2.0 V6TB i 3.0/3.2 V6), Alfa GT (2.0JTS i 3.2 V6) oraz Lancia Kappa Coupe/Lancia Thesis (2.0T lub 3.0/3.2 V6). Niektóre "oględziny" kończyły się już po rozmowie telefonicznej, a niedziałające elementy elektryczne w Thesisach skutecznie zniechęciły mnie do tej topowej limuzyny Lancii.
    Koniec końców po testowaniu świeżo sprowadzonego z Włoch, naprawdę zadbanego krwisto czerwonego egzemplarza GT 2.0JTS stwierdziłem że te 165KM pod maską to za mało.
    Do wyboru zostało "tylko" V6, więc tak oto stałem się szczęśliwym posiadaczem mojej Belli

Niestety jak to mówi powiedzenie nie ma róży bez kolców i tak jest też w moim przypadku. Sprawy, które muszę ogarnąć lub zostały już zrobione to:

W momencie zakupu/przez sprzedającego:
    - kompletny rozrząd
    - sprzęgło
    - linka ręcznego
    - koło dojazdowe + zestaw narzędzi do jego wymiany (było tylko wypełnienie po zestawie naprawczym)

Kupione/zrobione/wymienione:
    - wymiana zamka klapy bagażnika (był komunikat Rear hatch open)
    - wymiana tylnego logo AR na nowe
    - wymiana przetwornicy do lewego ksenona
    - wymiana obu żarników na nowe (4300k)
    - wymiana lewego czujnika parkowania
    - zamontowana przednia podkładka pod tablicę rejestracyjną
    - zamontowane klubowe dywaniki
    - zakupiony kabel do diagnostyki FES
    - wlane/spalone hektolitry bezołowiowej - odgłosy spalania bezcenne

Kupione, czeka na montaż w następnym tygodniu:
    - nowy akumulator (obecny jest za wysoki)
    - klema dodatnia akumulatora (obecna jest "zmasakrowana" przez życie)
    - gumowe kolanko dolotu do przepustnicy (obecne pęknięte przez akumulator)
    - 1x gumowe kolanko do kolektora (obecne pęknięte)
    - chwytak powietrza do puszki filtra powietrza (poprzednik chyba "zgubił")
    - filtr powietrza
    - filtr kabinowy
    - filtr oleju
    - olej silnikowy
    - zbiorniczek płynu do chłodnicy (obecny swoje już przeżył)

Do wymiany/zakupu w najbliższym czasie:
    - nowe letnie opony
    - nowe świece
    - czynnik klimatyzacji
    - podłączenie spryskiwaczy lamp do obiegu (choć cały czas myślę czy warto)
    - hamulce/piasta (po dłuższym postoju samochodu zauważyłem, że przy ostrym hamowaniu biją koła)
    - zlikwidowanie nierównej pracy silnika/błędu przepustnicy na biegu jałowym (mam nadzieję, że pomoże uszczelnienie/wymiana dolotu i świec)
    - sprawdzenie słynnych mechanizmów poziomowania ksenonów (nie miałem jeszcze okazji przyjrzeć im się bliżej)
    - sprawdzenie zawieszenia
    - sprawdzenie radia/anteny (nie wyszukuje stacji mimo zmiany wszystkich parametrów poruszanych na forum – jeśli jest ktoś z Koszalina/Szczecina kto miałby chwilę, żeby sprawdzić radio z innej GT/147 byłbym wdzięczny)

Plany na przyszłość:
    - Q2
    - wymiana srebrnych elementów wnętrza na te grafitowe z wersji Blackline (kierownica/radio, może navi/schowek-kubek/popielniczka/ tunel - jeśli ktoś ma coś na zbyciu to proszę o kontakt)
    - felgi telefony 7,5x17 z GTA 147/GT (18 szprychowe wyglądają niesamowicie ale na pewno nie będę w nie inwestował, no chyba że trafi się okazja
    - wymiana kilku elementów nadwozia/wnętrza na których widać upływający czas
    - kosmetyka lakieru/nadwozia (przy okazji, polecacie coś ciekawego do pielęgnacji/konserwacji?)

› Więcej...: Alfa Romeo GT 3.2 V6 sVIRUSx

Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    159 1.9 JTDm 150 KM, 156 SW 2.0 TS

Domyślnie

Bardzo ładna GT. No i świetny silnik. Do listy zmian dopisz wymianę zbiorniczka na płyn chłodniczy, ewentualnie pokrywy odświeżyć? Ja mam w swojej czarne i wygląda to trochę lepiej moim zdaniem. A zbiorniczek ok 100 zł nowy, a wygląda o niebo lepiej.
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- 1 dzień..
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- jest
    Najlepsze auto na świecie-służbowe-jest
    Gulia.....? In progres..

Użytkownik Alfa i Omega Avatar pawlo12
    Mieszka w
    Kmiecin
    Auto
    Była Alfa Romeo 155,jest Alfa Romeo GT

Domyślnie

Cytat Napisał sVIRUSx Zobacz post
    - zbiorniczek płynu do chłodnicy (obecny swoje już przeżył)
    chyba nie za dobrze przeczytałeś Proxim
    Alfa Romeo 155 2.0 16v 150 km...

Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo

Domyślnie

No Panie ! W końcu ją wstawiłeś, witaj wśród żywych ! Co miałem o niej powiedzieć to już Ci powiedziałem, dźwięk mimo że wydech seryjny to powala Szczególnie jak się wjeżdża do podziemnego parkingu Widzę trochę poogarniałeś od ostatniego spotkania

Boska jest

~ taka była piękna ! :C

Użytkownik Romeo Avatar Pucek-159
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    159

Domyślnie

Piękna GT ten silnik i ta końcówka rejestracji
    2013 - .... Alfa Romeo 159 1.9 JTD​​M 8v 06' - Grigio Titanio
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Użytkownik Romeo Avatar Marcin@romeo
    Mieszka w
    zielonka kolo Warszawy
    Auto
    Były 156 2.0 ts 156 2.5 24v 155 v6

Domyślnie

niewiem gdzie kupicie zbiorniczek za 100zl nowy w aso 250zl . wiem bo dzwonilem a to troche sporo

Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford

Domyślnie

Nowy zamiennik na alledrogo 50-parę zł, kupowałem 2 tyg. temu.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0

Domyślnie

Piękne wnętrze, widać że autko w dobrych rękach. Pogratulować no i trochę pozazdrościć a co;] szerokości

Użytkownik Ogier Avatar Karmelitos
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS

Domyślnie

Przepiękna bella. Prawie jak moja, inny silniczek a jak dużą różnice robi... Oj zazdroszcze i to bardzo, o takiej marzyłem jednak koszty benzyny mnie odstraszyły, a mówiąc już o spalaniu to jak to wygląda u Ciebie? W mieście i w trasie? Pewnie koło 20 ;D Piękny samochód, który już niedługo będzie można śmiało nazwać klasykiem Gratuluje zakupu. Dbaj o nią! Bezawaryjności życzę No i więcej fotek wnętrza bym poprosił

Jakbyś kiedyś myślał o sprzedaży to już ustawiam się jako pierwszy w kolejce

Edit: Czy mi się wydaję (może światło jakoś tak pada) czy już ktoś jej zdążył lekko pogiąć progi? Chyba jeszcze nie widziałem GT która nie miałaby przejść z pół-mózgami którzy ją źle podnoszą. Zobacz dokładnie czy wszystko z nimi ok i czy przypadkiem ruda już nie puka bo lada moment może być nieciekawie.

Edit 2: No i jeszcze dodaj do listy zaślepkę podszybia z prawej strony też mi jakiś pajac zawalił, albo sama wyskoczyła bo jej się coś nie podobało. W aso spokojnie dostaniesz
    Ostatnio edytowane przez Karmelitos ; 27-04-2014 o 18:20

Użytkownik Świeżak Avatar sVIRUSx
    Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto
    AR GT 3.2, AR 146 1.6 FIAT 500X 1.6

Domyślnie

Witam! Z okazji zbliżających się 11 urodzin mojej Belli postanowiłem odświeżyć ten wątek. Ala ma się dobrze, wszystkie zaplanowane wymiany/naprawy zostały przeprowadzone. Nadal borykamy się z kilkoma niedomaganiami ale myślę, że to tylko kwiestia czasu. Kilka dni temu po raz drugi udaliśmy się na tor w Koszalinie. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie i filmek ze wspomnianego wypadu

https://www.youtube.com/watch?v=7lwjqe41riU
    Ostatnio edytowane przez sVIRUSx ; 04-06-2015 o 21:30