Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 184
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 jtdm 20V, 156 FL 2.0 JTS

Domyślnie

Fabrycznie są szare.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

› Więcej...: Piękna czarnula z sercem Busso

Użytkownik Świeżak Avatar wilq01
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 Busso CF3 manual

Domyślnie

Dzisiaj opiszę jak wyglądała historia dopieszczania od momentu zakupu do teraz, czyli co musiałem sprawdzić, wymienić, naprawić a co mi jeszcze zostało na najbliższy czas.

- Zaraz po zakupie pojechałem na wymianę oleju i wszystkich filtrów, wymianę kilku przepalonych żaróweczek i naprawę nieodbijających kierunkowskazów. Przy okazji mechanik posprawdzał auto i stwierdził, że alternator nadaje się do regeneracji a akumulator jest na wykończeniu. Alternator oddaliśmy do regeneracji a na akumulatorze miałem jeździć jeszcze do zimy. Upewniłem się też, że zawieszenie jest w świetnej kondycji, spód bardzo ładny a komputer nie wykazuje błędów.

- Niedługo po tym Alfa strzeliła focha. W czasie jazdy nagle zaczęły przygasać światła, wyłączył się wyświetlacz ICS i przestały działać prawie wszystkie odbiorniki prądu. Gdy zgasiłem silnik, nie mogłem go już ponownie odpalić. Auto trafiło do warsztatu. Winowajcą okazał się rozrusznik, który przy okazji zamyka jakiś obwód i dlatego większość odbiorników prądu nie działało. Rozrusznik został zregenerowany a przy okazji dobierania się do niego zleciłem wymianę uszczelki kolektora wydechowego, bo była jakaś nieszczelność i słychać było takie „cykanie” na wolnych obrotach.

- Przez kilka miesięcy zastanawiałem się nad wymianą rozrządu, bo poprzedni właściciel zarzekał się, że zrobił na nim niewiele kilometrów i nie ma sensu wydawać pieniędzy. Kilka osób jednak mnie postraszyło i zdecydowałem się wymienić żeby spać spokojnie. Zakupiłem kompletny rozrząd i przy okazji uszczelki pod pokrywy zaworów, olej do skrzyni biegów, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy oraz płyn do pompy wspomagania i udałem się na wymianę. Mechanik jak zaczął rozkręcać silnik to okazało się, że przytarte są nieco trzy wałki rozrządu i niektóre popychacze. Ktoś musiał kiedyś zaniedbać olej albo za bardzo przykatować na zimnym. Wypadało to zrobić, ale cena nowych części zwalała trochę z nóg. Znalazłem komplet używanych na allegro w dobrej cenie i postanowiłem zaryzykować. Okazały się być w nienagannym stanie, więc poszły na zamianę. Przy okazji mechanik wymienił uszczelniacz wału, pasek klinowy i jeszcze raz zmienił olej na przeczyszczenie silnika, bo było troszkę brudu jak się zdjęło pokrywy zaworów. No i wstawiłem nowy akumulator, gdyż auto już miało problemy z odpalaniem.

- Gdy zaczęły się gorące dni i włączałem klimę zauważyłem, że momentalnie skacze temperatura silnika. Pojechałem do serwisu klimatyzacji na diagnozę. Stwierdzili, że sam układ jest w porządku, natomiast chłodnica wody jest już w tragicznym stanie i to pewnie przez to pod dodatkowym obciążeniem silnik się grzeje. Wymieniłem chłodnicę i faktycznie problem zniknął. Klimatyzacja została sprawdzona pod kątem szczelności i wydajności, uzupełnili czynnik chłodzący, wymienili osuszacz oraz oringi, no i zdezynfekowali chemicznie i ozonem.

- Ostatnio wziąłem się za doprowadzanie do ideału pracy silnika, bo lekko faluje i troszkę nierówno pracuje krótko po odpaleniu. Na razie wymieniłem świece zapłonowe i próbuję uszczelnić dolot. Wleciały nowe uszczelki pod baranami i jeden gumowy łącznik baranów z kolektorem, bo się całkiem rozleciał. Chciałem wymienić wszystkie profilaktycznie, ale niestety nigdzie już nie można kupić tych gum, udało mi się dorwać dwie ostatnie sztuki w ASO.

Na najbliższy czas planuję:

- Usunąć przyczynę tego falowania i troszkę nierównej pracy. Mam popękaną tę gumową rurę między rezonatorem a kolektorem i ją podejrzewam. Cena w ASO jest kosmiczna, więc szukam na rynku wtórnym, ale jest to towar deficytowy. W razie jak to nie pomoże będę szukał dalej, może przepustnica lub przepływomierz wymagają czyszczenia?

- Ogarnąć pompę wspomagania, bo już wyje i czuć na kierownicy, że wspomaganie słabiej działa. I tu mam do Was pytanie: lepiej kupić używaną pompę czy zregenerować obecną, bo są chyba warsztaty, które się tym zajmują?

- Dać tłumikarzowi do podratowania wydech, bo trochę już na nim widać rudej. Może da się mu jeszcze przedłużyć żywot zanim przyjdzie czas na całkowitą wymianę.

- Wymienić lub naprawić mechanizm podnoszenia tylnej prawej szyby, bo się rozleciał i na razie szyba jest zakołkowana żeby tylko nie opadała.

- Jeszcze raz naprawić odbijanie kierunkowskazów, bo to co mechanik posklejał wystarczyło na krótko i znowu to samo. Widziałem na forum można kupić zestaw naprawczy, więc mam nadzieję uporać się z tym raz na zawsze.

- Wymienić kilka pierdółek we wnętrzu.

- Sprawdzić geometrię kół, bo jeszcze tego nie zrobiłem a chcę mieć pewność, że wszystko z zawieszeniem i kołami jest w porządku.

- No i chyba usunę te chromowane paski ze scudetto, bo wszyscy skrytykowali

Po tych zabiegach myślę, że auto będzie w 100% sprawne, ładne, zadbane i nie będzie się do czego przyczepić. W dalszej przyszłości zostanie już tylko upiększanie i ewentualne dodawanie wyposażenia. Na pewno pomaluję starannie zaciski hamulcowe, ogarnę komorę silnika, myślę też nad zainstalowaniem tylnych czujników parkowania i zmieniarki mp3. Może kiedyś pomaluję całą Alfę, ale raczej nie szybko…

Użytkownik Romeo Avatar Mankovich
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V

Domyślnie

No to miales troche tej roboty. Sadzilem jednak, ze bedziesz mial mniej roboty. Ja na razie, odpukac, nic. Poza drobnostka jakas, ale to sie ogarnie. A klime zrobilem sam, zaoszczedzajac ponad 1000 zl.

Mieszka w
    Lublin
    Auto

Domyślnie

Czy ja wiem czy znowu tak dużo? Post długi, bo się kwieciście rozpisałem zamiast wymienić od myślników Jak tak dokładniej przeanalizować to spora część listy to normalny pakiet startowy (wymiana wszystkich olejów, płynów, filtrów, rozrządu, paru żarówek i kilku uszczelek). Alternator, rozrusznik, akumulator, chłodnica, świece zapłonowe czy pasek klinowy to też normalne części eksploatacyjne, które się zużywają i prędzej czy później trzeba je wymienić bądź naprawić w każdym samochodzie. Jedynie te wałki i popychacze to było niemiłe zaskoczenie. No ale wiadomo, auto ma 15 lat, nie może być idealne jak kupujesz. Jakby było to nie kosztowałoby kilka tysięcy złotych tylko kilkaset

Inna sprawa, że nie każdy od razu robiłby wszystko to co ja. Ja jestem pedantem i perfekcjonistą Wiele osób kupuje stare auto i nie chce nic dokładać. Później płaczą, że po czasie wszystko się sypie... Ja wolę zawczasu zrobić duży serwis, powymieniać co trzeba, a później cieszyć się jazdą. Ta Alfa to taka moja zabawka, więc szukam co tu można jeszcze dopieścić

Ty zresztą jakbyś zaczął grzebać głębiej np. w silniku to też pewnie znalazłoby się coś do wymiany czy naprawy Jak to mówią: im głębiej w las, tym więcej drzew W starych samochodach zawsze będzie cośtam do zrobienia, ale myślę, że to właśnie taki urok

Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V

Domyślnie

Wiadomo, ze tak. Do silnika juz zagladalem, jak na razie jest ok. Za klime chcieli ode mnie ponad 1000 zl, chyba jakos 1300, ale zrobilem to sam. Teraz powalcze z tym dziwnym nieodpalaniem od czasu do czasu.
    To ze jestes perfekcjonista, to wiem i zawsze jak widze Twoja alfe, jest wypucowana i pachnaca
    Ja niestety nie moge traktowac jej tylko jako zabawki, bo jezdze duzo codziennie, ale wiadomo ze dbam jak tylko moge.
    I chcialbym tak perfekcyjnie podchodzic do tematu jak Ty. Zazdroszcze tego podejscia.
    Swoja droga napisalem do Braci Pietrzak, ciekawe na ile wycenia doprowadzenie mojej 166 do stanu prawie jak z fabryki. Jak znasz ich, to wiesz co potrafia, jak nie to zajrzyj na fb Bracia Pietrzak. Potrafia zdzialac cuda.

Mieszka w
    Lublin
    Auto

Domyślnie

A chcesz oddać Alfę na detailing czy tak tylko z ciekawości?

Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa 166 2.5 V6 24V

Domyślnie

Cytat Napisał wilq01 Zobacz post
    A chcesz oddać Alfę na detailing czy tak tylko z ciekawości?
    Chce oddac.

Mieszka w
    Lublin
    Auto

Domyślnie

Jestem bardzo ciekawy efektu

Mieszka w
    Lublin
    Auto

Domyślnie

Kosmetyczka Belli Chyba większa niż moja

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0201.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	123.3 KB
ID:	208358

Użytkownik Romeo Avatar matezoma
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2

Domyślnie

Może te chusteczki do kokpitu na coś innego zamień?