Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
    Użytkownik Alfa i Omega
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0

Domyślnie

Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Gratuluję powrotu do marki, i to za jakim przytupem ! Czerwonych wstawek nie ruszaj, widać od razu że szybki wóz.
    Napisz jak spisuje się TBI 1,75 litra w porównaniu do oslawionego SKYACTIVE w 2.0 litrowej Maździe (charakterystyka, dźwięk i osiągi).
    W sumie cieżko porównywać, serio. Jedyne co działa na korzyść skyactiv to spalanie dźwięk (choć w Mazdzie nie był jakiś dramatyczny) - super. Szczególnie bulgotanie przy wyższych biegach ( im więcej rpm tym mniejsza różnica w dźwięku wydechu). Nie jest to AMG ale jest dobrze. ResZta to przepaść - gaz przy 180 i auto przyspiesza, gaz przy 200 i ... Auto przyspiesza. Skrzynia tct - super, szczególnie przy trybie z łopatkami.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

› Więcej...: Veloce 2016 la pasta (1.75 tbi 240KM)

Użytkownik Fachowiec
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport

Domyślnie

suuper fura!!!!!

Użytkownik Romeo
    Auto
    AR G

Domyślnie

Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Skrzynia tct
    tylko tego mi brakuje u siebie

Użytkownik Alfa i Omega
    Mieszka w
    WPR
    Auto

Domyślnie

zrobiłem update w 1 poście - zarówno fotki jak i wrażenia zapraszam do lektruy

Użytkownik Maniak resoraków
    Auto
    Osobowe

Domyślnie

Bardzo fajnie to rozpisałeś, no ale cóż, Alfy generalnie kocha się za osiągi i "dizajn" więc takie wpadki zapalniczka w niewygodnym miejscu da się wybaczyć, fajnie, że jesteś zadowolony z auta, ale jednocześnie jesteś w stanie wytknąć jakieś wady, wśród alfistów to nie takie częste

Mi się jeszcze średnio podoba kształt kierownicy, tzn. tego jej środka, bardziej by mi się widziało jakieś fajne rozwinięcie wersji znanej np. z 147 właśnie, bo w 159 spoko wygląda, jak jest to ciemne aluminium(wgl. w 159 zdziwiło mnie, że materiał który wygląda jak tania imitacja aluminium w rzeczywistości jest aluminium).

Użytkownik Alfa i Omega
    Mieszka w
    WPR
    Auto

Domyślnie

dzięki Solve. Kurczę, ludzie ze mną mają ciężko - na prawie wszystkich forach na których byłem mam bana za bardzo nie znoszę hipokryzji i poprawności politycznej - osiągam jakieś tam małe sukcesy, pomagam ludziom też je osiągać i totalnie nie umiem się dostosować do panujących zwyczajów. Belfer ma ze mną ciężką przeprawę, i naprawdę na maxa doceniam jego cierpliwość względem mojej osoby. To forum jest w zasadzie jedynym, na którym jeszcze jakoś mi zależy (na mazda6forum dostałem bana w zasadzie na swoje życzenie, bo napisałem co myślę o tej "społeczności"). Alfisti jakoś są nieco innym typem ludzi, takim trochę niedorzecznym, ale przy tym "prawdziwszym". Nigdy nie napisałbym opinii "na zamówienie" albo nieobiektywnej - potrafię się przyznawać do swoich błędów i źle wydanych pieniędzy. Mam wrażenie, że Polacy jak już odłożą na coś i kupią, to choćby to było najgorsze gówno, będą się go trzymać.

Kształt kierownicy -faktycznie mógłby być nieco inny, ten z Giulii jest super. Natomiast tak patrząc praktycznie - przez większość czasu jednak nie patrzysz na kierownicę jako całość. Działasz silnikiem, skrzynią, słuchasz audio i wydechu, siedzisz w fotelach etc - więc sam design kierownicy jakoś mi bardzo nie przeszkadza. Mogłaby być nieco mniejsza tylko ale w mazdzie też mam takie koło zamachowe z tira - chyba się przyzwyczaiłem

dzisiaj na światłach wahadłowych (dość kręta droga na wsi) stały 2 motocykle i tam sobie "gazowały" silnikiem, więc i ja swoim zabulgotałem tam )) wystartowaliśmy jak zmieniło się na zielone i na koniec mi zjechali, bo Alfa lepiej wkręcała się w zakręty (jeden z nich się ładnie pochylał, drugi słabiej). Na prostej pewnie by mnie zgubili z taką akceleracją po kilku metrach, ale w zakrętach bez problemu dotrzymywałem im kroku świetne uczucie

Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM

Domyślnie

Odnosząc się do prezentacji z pierwszej strony widać, że nie jesteś zwolennikiem oszczędzania silnika w początkowym okresie eksploatacji Trybu Dynamic nie używasz bo nie możesz go załączyć, czy na razie nie chcesz?
    Co do spalania to pewnie się unormuje ale przy korzystaniu z mocy na cuda ekonomii raczej bym nie liczył.
    Cup holdery dobrze się spisują przy puszce 0,33l.
    W siedzeniach część poszycia powinieneś mieć w naturalnej skórze, bynajmniej przed liftem tak było.
    Zazdroszczę wrażeń z jazdy

Użytkownik Alfa i Omega
    Mieszka w
    WPR
    Auto

Domyślnie

Brak możliwości włączenia dynamic przez 2000 km to mit. MOżna go włączyć (w sensie da się) już po 50km. Na razie nie chcę
    Jestem zwolennikiem oszczędzania silnika (tj. traktowania go w sposób w miarę łagodny), niestety jak większość posiadaczy Alf, serce u mnie często wygrywa z rozumem
    Poza chłodzeniem turbiny nie trzymam go za długo na jałowym, włączam sobie łopatki +- i sam staram się zmieniać biegi przy 4300 RPM, w pozycji driving raczej staram sie unikać kickdownów (ale też nieraz się nie udaje , nie przekroczyłem 195kmh i nie włączyłem trybu dynamic. Natural potrafi też przytrzymać obroty do 6tys (ale nie zbliża się nigdy do czerwonego pola) - więc mam nadzieję, że nie zaoram tego silnika przedwcześnie.

Jeżdżę po prostu w dużym zakresie obrotów, ale staram się nie przesadzać. Czasem jak za długo jadę z jedną prędkością obrotową, zrzucam sobie po biegu czy dwóch żeby trochę ubogacić zakres )

a co do skóry to mam wrażenie, że to syntetyk - na tyle co potrafię organoleptycznie poznać. Ale tu kolega też mówił, że czasem tandetny plastik jednak okazuje się aluminium ) ktoś może potwierdzić z czego są fotele veloce?

Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)

Domyślnie

- panel klimatyzacji, jakiś strasznie zabałaganiony - wszystko prócz pokręteł jest w jakiś losowych miejsach.
    Przecież układ przycisków masz identyczny jak w 147. Plus za to, że w Julce możesz dać nawiew na wszystkie "trzy strony". W 147 działała tylko kombinacja nawiewu centralnego i na nogi. Nie można było ustawić na szybę i centralnie.

- jak się kurde w tym podnosi wycieraczki np do mycia szyby? maska mi przeszkadza - jakiś jestem upośledzony czy coś? pytałem z 5 osób i nikt nie wiedział.
    Też jeszcze tego nie wiem What a shame!

- widoczność. Grubość słupka A jak zady u Grycanek. Widoczność bocznych szyb z tyłu też żadna - jak chcemy wyjechać tyłem z bramy, w zasadzie trzeba stanąć na środku ulicy żeby widzieć, czy coś jedzie.
    Też mnie dziwi takie stwierdzenie w ustach byłego posiadacza 7. W Julce przynajmniej lusterka są normalnej wielkości.

Co do tego, że podchodzisz do Alf zdroworozsądkowo, nikt Cię przecież za to nie będzie biczował. Niejeden z nas swoje belle chciał przerobić na żyletki. Ważne żeby się nie przejmować pierdołami i ogarniać wszystko w miarę możliwości (oczywiście nie dotyczy nowego auta).

Za czasów gdy jeździłem pierwszą 147, usłyszałem od znajomego, że gdyby mnie było stać na inne auto nie kupiłbym Alfy. Później miałem drugą 147, teraz mam Julkę za pieniądze za które można było mieć inne fury. Jak widać zauroczenie marką trwa. Ty tym bardziej możesz nazywać się alfistą bo za te pieniądze mogłeś kupić cokolwiek innego. Kupiłeś Julkę na wypasie...coś Cię ciągnie do marki

Docieraj ją tam delikatnie, bo wiesz z alfą jak z kobitą...będziesz za szybko chciał iść na całość to się spłoszy ...i szerokości. Mam nadzieję, że w przyszłym roku pochwalisz się Giulią.

Pozdr!

Użytkownik Alfa i Omega
    Mieszka w
    WPR
    Auto

Domyślnie

dzięki w 147 miałem manualną klimę ) więc za dużo przycisków tam nie było jednak )
    widoczność w 147 hmm... może po prostu w maździe było to dużo lepiej rozwiązane - kamera cofania, czujniki ruchu bocznego itd. trochę upośledzają zmysły i później w innych samochodach człowiek czuje się jak w traktorze.

odnośnie docierania, przydałaby mi się pomoc kogoś kumatego, bo ten silnik jest dość specyficzny. Skoro tryb natural potrafi podciągnąć RPM pod 6000, a na obrotomierzu jest 8000, to nie wiem, czy to 4-5 tys to faktycznie za dużo. Mogę w sumie na pierwszy tysiąc przełączyć się na All weather - może wtedy będzie jakoś delikatniej go traktować? To nie jest kwestia tego, że ja nie chcę go łagodnie docierać, bardziej tego, że automat wcale tak nisko tych biegów nie zmienia, a jak wrzucę manualne zmiany manetkami to czasem za późno się orientuję, bo wyprzedzając kolumnę aut raczej się skupiam na drodze a nie na obrotomierzu ))

dzisiaj na przykład wyprzedzam sobie auta a przez jezdnię przechodzi sobie baba i przebiega przed tym autem które wyprzedzam... dobrze, że mi mignęła w oku jej chusta na głowie.... i dobrze, że nie skupiałem się na biegach akurat