Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 164
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR 147 fl QV, AR Spider 3.0 V6

Domyślnie

Cytat Napisał Gary Zobacz post

Wersja zimowa
    Alu 17stki (dzięki Rafał!) i nowe Nokiany WR D4.
    W porównaniu z 19stkami TI wygląda to niestety słabo, ale co zrobić... W południowych Włoszech niestety nie mieszkamy
    Nie ma sprawy, polecam się
    Moim zdaniem jedna z lepszych ori felg 17".
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. na aurę nie narzekaj, u Ciebie liście, a u mnie już śnieg zalega!

› Więcej...: 159 TI, czyli gary i Alfa znowu razem! :)

Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI

Domyślnie

Dzięki Panowie!
    Jak na wersję zimową jest rzeczywiści ok Ten wzór felg zawsze mi się podobał i jedyne, co psuje efekt to brak rantu ochronnego na felgę. Wbrew nazwie rant felgi jakoś specjalnie nie chroni, ale opona wydaje się dzięki niemu niższa (mniej baloniasta). Postawiłem jednak na właściwości, a nie wygląd opon i dlatego wybrałem Nokiany, które niestety tego rantu nie mają. Trzymają za to doskonale i są wyjątkowo ciche. No i ten komfort na 17stkach

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Mieszka w
    Częstochowa/Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm

Domyślnie

Będę obserwował ten wątek z zaciekawieniem. A na 17" no niestety rzeczywiście nie robi to już szału:/ No ale mam taką samą sytuację - na 17" nie ma już auto takiego "pazura".

Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI

Domyślnie

Cytat Napisał Paweł 7 Zobacz post
    No ale mam taką samą sytuację - na 17" nie ma już auto takiego "pazura".
    Zgadza się. Te 19stki to zdecydowanie najlepszy element wyposażenia wersji TI!
    Chociaż przyznam, że wzór 17stek, które wybrałem, też coraz bardziej mi się podoba. Przed kolejną zimą oddam je do profesjonalnej renowacji i wtedy efekt będzie jeszcze lepszy

Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI

Domyślnie

Pierwszy dłuższy, wspólny wyjazd za nami
    Narty w Austrii, czyli 2,3 tys km z czego 2 tys autostradami, reszta po górach.
    Alfa jechała szybko, pewnie i komfortowo, a do tego całkiem ekonomicznie - średnie spalanie z całej trasy 7.0 l/100 km.

Niestety nie obyło się bez przygód.

W drodze powrotnej zwariował czujnik temperatury zewnętrznej, przez co wariować zaczęła też klimatyzacja (na zmianę dmuchała zbyt ciepłym i zbyt zimnym powietrzem). Sprawdziłem już, że pasuje czujnik od fiata pandy

Druga usterka okazała się również błaha, ale nieźle mnie nastraszyła. Na postoju w kabinie zaczęliśmy czuć zapach ropy, a z pod maski zaczął wydobywać się dym. Po zdjęciu osłony silnika wyjaśniło się, że winny jest jeden z wężyków z paliwem. Rozszczelnił się i ropa kapała na rozgrzaną pokrywę zaworów i parowała. Całe szczęście, że to nie silnik benzynowy, bo pewnie miałbym pod maską ognisko Póki co, na szybko, rozwiązałem problem plastikową opaską, a dzisiaj muszę zamówić nowy wężyk.

ps. na fotach jeszcze stare ramki z superalfy, ale przyszły już do mnie nowe
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00970.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	174.7 KB
ID:	216296   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00973.jpg
Rozmiar:	119.1 KB
ID:	216302   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00978.jpg
Rozmiar:	106.3 KB
ID:	216304   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00983.jpg
Rozmiar:	104.7 KB
ID:	216305   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01162.jpg
Rozmiar:	98.5 KB
ID:	216306  

Ostatnio edytowane przez Gary ; 28-11-2016 o 09:43

Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS

Domyślnie

Fajne widokówki z podróży

Użytkownik Dwusuwowiec Avatar piootr
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 120KM 2008r

Domyślnie

Odnośnie zakupu auta od SuperAlfa. Sam zakupiłem tam auto we wrześniu tego roku. Na pewno pierwszy i ostatni raz. Z tego co zauważyłem Alfa była rozebrana na czynniki pierwsze i niekoniecznie dokładnie złożona. Sprawdź sobie jak wyglądają u Ciebie fotele, czy masz wszystkie spinki, bo u mnie fotel kierowcy był na pewno grzebany, osłony prowadnic foteli nie mają zapinek, ogólnie brakuje wielu mocowań. Dodatkowo okazało się, że skrzynia wymaga regeneracji, szumią łożyska (koszt regeneracji nie miej jak 2000PLN). Niby sprzedawca chce być ok, a tymczasem na przegląd jedzie do swoich znajomków, z tego co wyczytałem na forum, w ASO znajomi też mu pomagają.
    Dodatkowo zastanawia mnie fakt, że wszystkie samochody oscylują przebiegami w granicach 170 000km.
    Ogólnie uważam, że ceny mają się nijak do stanu sprzedawanych przez niego aut, trzeba sporo doinwestować.
    Zaznaczam, że to są moje uwagi i nie każdy musi się z nimi zgadzać, być może mnie się trafił taki egzemplarz.

A Tobie Gary, życzę szerokości, przyczepności i niezawodności

Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI

Domyślnie

Cytat Napisał piootr Zobacz post
    A Tobie Gary, życzę szerokości, przyczepności i niezawodności
    Dzięki Piotr i wzajemnie!
    U mnie okazało się, że do wymiany są przednie wahacze (góra i dół). Reszta ok, więc jak na 7 letni samochód uważam, że nie jest źle.
    Niestety polski rynek używanych aut wygląda koszmarnie. Praktycznie każda 159 od handlarza, a takich jest większość, jest powypadkowa, albo ma cofnięty licznik, albo jedno i drugie. Na tym tle superalfa wypada wg mnie korzystnie.

Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ka-Ka
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    MAZDA RX-8 była:AR 159 SPORTWAGON 1.9JTDM/AR 156 Grigio Lipari 1.9 JTD M-jet Sportwagon

Domyślnie

Cytat Napisał Gary Zobacz post
    U mnie okazało się, że do wymiany są przednie wahacze (góra i dół). Reszta ok,
    A patrzyłeś już cenę tego zabiegu? Pytam z ciekawości bo u mnie w 2tyś się nie mieścił

Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI

Domyślnie

Cytat Napisał Ka-Ka Zobacz post
    A patrzyłeś już cenę tego zabiegu? Pytam z ciekawości bo u mnie w 2tyś się nie mieścił
    Zabieg już za mną. Luzy nie były duże (w ASO podczas sprawdzania samochodu przed zakupem ich nie wyłapali), ale wolałem zrobić wszystko od razu, żeby mieć spokój.
    Górne oryginalne wahacze na szczęście miałem (kupiłem kiedyś na zapas do poprzedniej 159, bo trafiły mi się w dobrej cenie), dolne kupiłem TRW po 850 zł szt. (po rabatach). Gdybym miał kupić cztery to tak jak piszesz byłoby powyżej 2 tys. Dobre jest to, że wahacze w 159 są na prawdę trwałe, więc myślę, że na minimum 100 tys. będzie spokój. Te wymienione (z pierwszego montażu) wytrzymały 170.