Strona 36 z 52 PierwszyPierwszy ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 518
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 166 2.4 10v '02, jest 166 2.0 16V Q2 '05

Domyślnie

O tyle dobrze, że nie paprochy nie powyrywały spinek osłon progów [166] Szaroniebieskie Busso 3.0

› Więcej...: [166] Szaroniebieskie Busso 3.0

Użytkownik Świeżak Avatar Garwanko
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było 3.0V6, jest 2x 2.4R5, będzie 3.2V6 :)

Domyślnie

Dziwna sprawa. Wkleiłem animowany gif, a forum (chyba?) zamieniło to z automatu na *jpg?
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5

Mieszka w
    Warszawa
    Auto

Domyślnie

Ostatnie foto w tym roku

Żeby nie było za różowo - Pojechałem wczoraj do myjni odświeżyć trochę czerwońca. Trochę go ptaki obesrali no i w ogóle zakurzony jakiś taki był.
    Jeden ptasi placek okazał się silniejszy od klaru na słupku dachowym, w efekcie zerwałem lancą myjki jakieś 30 centymetrów tego cennego dla aspektów wizualnych surowca
    Postawiłem auto drugim bokiem do wyjścia z domu, żeby mnie nie denerwował ten widok

Ten rok był dobry, Alfy jak zwykle cieszyły codziennie. Niebieska, od której wszystko się zaczęło, odjechała na Warmię, a na jej miejsce pojawiły się dwie następne. Obydwie diametralnie różne, a jednak tak podobne - uwielbiam nimi jeżdzić. I to się już nie zmieni, wiem o tym

Najlepszego na Nowy Rok Panie i Panowie!
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Foto celowo podretuszowałeś czy mieszkasz w takim historycznym miejscu? foto wygląda jakby było zrobione w 1975 i byś wyciągną z szuflady

Mieszka w
    Warszawa
    Auto

Domyślnie

Foto rozjaśniłem troszeczkę, bo trzasnąłem je wieczorem. Moja okolica ogólnie jest oldskulowa, budynek w którym mieszkam jest z 1936 roku. I bez filtrów wygląda tak jakby zatrzymała się w czasie i to mi się właśnie w tej dzielnicy podoba

Mieszka w
    Warszawa
    Auto

Domyślnie

Minął miesiąc od wyprawy po czarne JTD
    Przez ten czas przybyło 2300 km, więc coś można już na jego temat powiedzieć.

Egzemplarz, który kupiłem to auto, które po raz pierwszy pojawiło się w ogłoszeniach na przełomie sierpnia i września.
    Znajdowało się w woj. wielkopolskim. Po sprzedaży szaraka brałem je pod uwagę ex aequo z drugim czarnym JTD, również z tego województwa.
    Egzemplarz, którym byłem bardzo mocno zainteresowany zniknął z ogłoszeń, został ten, o którym teraz piszę. Poczytałem w międzyczasie trochę o automatach w 166 i ogarnęła mnie trwoga Ochota na zakup odeszła.
    Kilka dni później na OLX pojawił się czerwoniec, wyposażony w serce Busso. Niewiele myśląc, wsiadłem z kumplem w jego auto i pognaliśmy do Mielca. Jadąc tam, zadzwoniłem do właściciela czarnucha, że jednak nie wezmę jego auta, gdyż znalazłem inne i właśnie po nie jadę. Gość podziękował za info i zapomniałem o sprawie.

Po przytarganiu czerwonej 166 i naprawieniu jej zadka, kręciłem się nią po mieście. Spalanie było horrendalne, więc summa sumarum często korzystałem z mało palącego, zielonego Polo, które kiedyś kupiłem pod wpływem impulsu, bo było zielone
    No ale, Polo to nie 166, więc czegoś brakowało i człowiek gryzł się wewnętrznie

Na początku grudnia, jadąc z kumplem do Katowic, z nudów scrollowałem sobie OLX w telefonie. Nagle, jedno z ogłoszeń przykuło moją uwagę - znam ten wóz!
    Obejrzałem sobie dokładnie zdjęcia i miałem pewność, że to ten sam egzemplarz, który miałem kupić we wrześniu (numer dwa z listy). Cena była też jakby atrakcyjniejsza. Zadzwoniłem do właściciela, pomimo późnej pory odebrał telefon. Pogadaliśmy sobie trochę, powiedziałem, że już kiedyś prawie ubiliśmy deal. On na to, że wszystko gra, urazy nie żywi i możemy pohandlować znowu

Okazało się, że pod koniec listopada zrobił prawie całe zawieszenie i tego samego dnia ktoś mu zaparkował w tyle. Uszkodzenie jest niewielkie, podgięło lekko tylną klapę i porysowany jest zderzak. Przysłał zdjęcia - faktycznie, tragedii nie ma. Tego samego wieczora będąc w KFC w Częstochowie wysłałem mu z telefonu zaliczkę.
    Trzy dni później wsiadłem z ojcem w zielone Polo i po paru godzinach wysiedliśmy w miejscowości nieopodal Obornik.

Na miejscu okazało się, że jest to 166 2.4JTD 175HP, rok produkcji 2003, rejestracja końcówka tegoż roku, 238 kkm na liczniku, sprowadzona osiem lat temu przez komis "Superalfa", kupiona u nich i od tego czasu używana przez jednego człowieka, który zrobił nią około stu tysięcy kilometrów.
    Opowieść trzymała się kupy, bo samochód ma ładny lakier, wszystkie osłony pod maską, niewymemłane wnętrze, czysty bagażnik, nieużywane koło zapasowe i działają wszystkie duperele, jakie działać powinny.

A Alfa wyposażona jest tak:

-Automat Aisin
    -skórzana, wentylowana tapicerka z podgrzewaniem i pamięcią fotela dla kierowcy
    -działający telefon
    -tempomat
    -czujnik deszczu
    -samościemniające się lusterko wsteczne
    -ksenony
    -roletę tylnej szyby
    -DSP
    -Webasto
    -oryginalne, materiałowe dywaniki AR
    -składane lusterka
    -ASR
    -ileś tam poduszek powietrznych
    -nie klejące się plastiki wewnętrzne (!)

Jak widać, biedy nie ma

Nie wybrzydzałem więc i zapłaciłem właścicielowi sianex. W zamian otrzymałem karty kodowe, kluczyk, koła zimowe z mięsnymi oponami i dowód rejestracyjny.
    Zatankowałem za stówę i dojechaliśmy do Warszawy.

Autem kręcę się generalnie po mieście. Czarnuch ma pięciostopniowy automat Aisina. Skrzynia ta nie jest mistrzostwem świata Może była nim jako nowa, teraz jednak, już nie. Produkty Aisina lepiej sprawdzają się w Toyocie. Miałem dwie Toyoty z Aisinem i skrzynie w tych autach działały jak masełko. Ich zestopniowanie było również bardziej fortunne. Może to ze względu na to, że miały jedynie cztery przełożenia.

Tutaj, przy pięciu, jazda miejska jest taka sobie. Dziwnie zestopniowana trójka zmusza skrzynię do międolenia przełożeń - skrzynia już-już zapnie czwórkę, a musimy hamować bo zapaliło się czerwone, albo jakiś janusz wyturlał się Fabią z bocznej uliczki. Ręczna zmiana przełożeń też nie grzeszy szybkością i traktuję ją raczej jako gadżet
    Co innego okazuje się w trasie - jazda wtedy to czysta poezja, JTD jest cichutkie i elastyczne. Spalanie też jest śmieszne, wczoraj wieczorem jadąc spokojnie krajówkami udało mi się zrobić wynik 4.6 (wg komputera), a średnia z całej trasy, gdzie pojawiały się prędkości podchodzące czasami pod 180 km/h to 5.4/100.

W ogóle silnik JTD to dla mnie objawienie, ma soczysty dźwięk, bardzo mi się to podoba, że nie jestem zmuszony do słuchania smutnego klekotu - a tego się bardzo obawiałem.
    Auto dzięki temu, że ma faktycznie zrobione zawieszenie, prowadzi się bardzo dobrze. Jest stabilne nawet przy wysokich prędkościach. Jest też najcichsze z posiadanych przeze mnie 166.
    Po zakupie zmieniłem olej, poprzednik jeździł na oleju 5W40, zastosowałem taki sam. Ubytków po 1200 km nie zauważyłem.
    Nie było dużych mrozów, ale przy -8*C pali za pierwszym razem i nie dymi

Żeby nie było, że tylko chwalę: lampy przednie proszą o regenerację, klosze lekko pożółkły i są nieestetyczne, a światła długie są zabawne same w sobie, do tych z przedlifta nie ma w ogóle porównania i panuje ciemnogród. Tarcze hamulcowe z przodu dojeżdżą do wiosny. Opony tylne na lato są na jeden sezon. To wszystko to jednak duperele i cieszę się bardzo, że wóz ten w końcu trafił do mnie, choć zrobił to trochę "na okrętkę"

Czarnuch dostał nowe numery, jutro jadę odebrać twardy dowód. Póki co, pozostaje się cieszyć i jeździć!

A tutaj Busso, odpalane po tygodniowym postoju pod śnieżną kołderką

https://youtu.be/Yok_zutB750
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5

Użytkownik Pasjonat Avatar tomaz
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 CF3 Sportronic | Mazda 3 2.0b

Domyślnie

Fajna relacja
    JTD w 166 całkiem spoko silnik, też mógłbym jeździć. Spalanie naprawdę mega przyjemne.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    https://www.flickr.com/photos/131042348@N03/albums

Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

relacja ciekawa! ale daj jakies normalne zdjęcia bo az oczy bolą od tego przypicowania.
    166 JTD

Użytkownik Rowerzysta Avatar ArtoKucior
    Mieszka w
    Płońsk / Płock
    Auto
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd 2000r. Alfa Romeo 166 2,4jtd 2004r. Były 2x Lancia Thesis

Domyślnie

...oby służyła z tym automatem

Mieszka w
    Warszawa
    Auto

Domyślnie

Póki co, jest naprawdę ekstra. Oby jak najdłużej
    @Masa625, sesyjka wpadnie, ale primo: pogoda jest aktualnie z d... ,secundo: w środę znów wyjeżdżam na parę dni, także na pewno w tym tygodniu nic nie uradzę.
    Jako, że zimowe koła mam w smutnej stali, rozglądam się za kołpakami w Twoim stylu, nie masz czasem drugiego kompletu na zbyciu?
    AR 166 2.5V6
    AR 166 2.4R5