Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
    Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    GOP
    Auto
    159 SW | 1.9 JTDm | 150+ KM | 2007

Domyślnie Błękitna Piękność i Beomiś...

Dzień dobry, koledzy i koleżanki 'alfisti'

Od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Alfy Romeo 159 Sportwagon.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180330_124246_1_p.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	89.0 KB
ID:	243242Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180330_124258_p.jpg
Rozmiar:	103.8 KB
ID:	243243Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180330_124312_1_p.jpg
Rozmiar:	101.4 KB
ID:	243244Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180330_124323_1_p.jpg
Rozmiar:	84.7 KB
ID:	243245Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180330_124337_1_p.jpg
Rozmiar:	80.4 KB
ID:	243246

SUCHE DANE:
    1.9 JTDm, 1910 ccm 150KM (seryjnie)
    Tapicerka szara zamszowa
    Wersja wyposażenia (jak ogarnąłem po wyposażeniu, a raczej jego braku, jest to wersja "bieda editione" czyli IMPRESSIVE z drobnymi dodatkami).

CO WIEM O AUCIE
    Auto pochodzi z Włoch, 21.05.2007 r. zjechało z taśmy produkcyjnej i zostało zarejestrowane 31.05.2007 r.
    We włoszech do roku 2011 przejeździło ok 170.000 km

W grudniu 2011 roku dotarło do Polski, a od sierpnia 2012 roku do dnia mojego zakupu było w jednych rękach.
    W 2013 r. przy przebiegu ok 190.000 km autko przeszło gruntowną odbudowę silnika, pozbyto się klap wirowych oraz zaślepiony EGR.
    Przy ok 195.000 km został wgrany program i aktualnie autko może poszczycić się mocą 187 KM i 427 Nm (dane z przełomu 2013/2014)

Auto regularnie serwisowane, ostatni rozrząd zrobiony był przy 280.000 km, aktualnie auto ma przejechane 318.000 km

Auto jest niebite i nieuszkodzone, rdzy nie widać a podwozie auta wyłożone jest jeszcze oryginalną, dziwną wyściółką (wydaje mi się, że to wyciszenie). Trochę używanych aut widziałem w różnym wieku, i jej podwozie wygląda lepiej niż niejednego 4-5 latka. Wyobraźcie sobie, że jedynym uszkodzeniem, jest ułamane mocowanie JEDNEJ śrubki osłony silnika XD. Wszystko inne pokryte lekkim nalotem rdzawym jak należy . Z innych ciekawostek auto posiada oryginalne wyciszenie komory silnika wpięte do maski... nosz kurza twarz ... I oryginalne dywaniki welurowe w naprawdę doskonałym stanie.

NAJBLIŻSZE ZABIEGI SERWISOWE/MECHANICZNE
    - Poprzedni właściciel mówił, że nigdy nie robił sprzęgła i dwumasy... a ja się zastanawiam jak to możliwe przy takim przebiegu, generalnie auto musiało być w bardzo dobrych rękach, skrzynia (gałka zmiany biegów) praktycznie nie "porusza się" przy dodawaniu gazu. Biegi wchodzą praktycznie przy ruchu palcem, a drgania które czuć przy postoju na wolnych obrotach są tak znikome, że kropli by nie uroniło ze szklanki pełnej wody... - chyba, że właściciel oszukał i wymienił to przed sprzedażą...
    - Coś skrzypi w zawieszeniu (nie czuć stuków ale jednak).
    - Ponoć turbo było nie regenerowane - myślę, że za to chciałbym się zabrać w pierwszej kolejności. - chyba, że macie inne sugestie?
    - Porządne czyszczenie tapicerki
    - Poprawki lakiernicze karoserii - Może ktoś mi pomoże zidentyfikować kolor, albo poda info gdzie mógłbym to znaleźć (ePER ni ma info)
    - Wymiana reflektora z tyłu (pęknięty)

PROJEKT CAŁKOWITY
    Jak wspomniałem, auto w wersji "bieda editione" toteż plany są następujące:
    - Wymiana szyby przedniej na taką w której można zamontować elektrochromatyczne lusterko i czujniki zmierzchu/deszczu
    - Wymiana dźwigienek na te z tempomatem i opcją "AUTO"
    - Montaż świateł do jazdy dziennej w kierunkowskazach
    - Będę szukał felg z Alfy GT (nie wiem czy rozmiary się będą zgadzały - HELP!)
    - Wymiana hamulców (tarcze i zaciski) na większe - najchętniej Brembo podobne do tej z GT i Crosswagona - lub inne liczę na sugestie
    - Kiedyś będzie trzeba oddać katalizator i DPF (ponoć nie ruszany) do regeneracji, na tę chwilę nic nie marudzą, a ja jeżdżę w sumie długie trasy GOP->Wrocław, GOP->Warszawa, GOP->Gdańsk, to powinien dać radę z przepaleniem
    - Zastanawiam się jeszcze czy byłoby możliwe dołożenie modułów automatycznego składania lusterek i oryginalnych czujników parkowania??

No cóż, na teraz to wszystko ...

› Więcej...: Błękitna Piękność i Beomiś...
    Ostatnio edytowane przez beowolf.world ; 30-03-2018 o 20:59

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    GOP
    Auto

Domyślnie

Mały update... Moja kobieta zobaczyła tytuł tematu... i właśnie stałem się posiadaczem GRANATOWEJ, a nie błękitnej alfy ...

Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 2015r., Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r.

Domyślnie

Dać się da wszystko, ino ile z tym roboty poszukaj w dziale zrób to sam, na pewno coś będzie, a w dziale Hamulce i zawieszenie jest kilka tematów o brembo też w 159.

co do felg- Ty masz 5x110, GT 5x98... można w ostateczności założyć dystanse zmieniające rozstaw śrub, ale wzory z tych na aut na 159 mi się nie widzą jakoś

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    GOP
    Auto

Domyślnie

A to z tymi srubami nawet lepiej... myslalem, ze wszystkie alfy maja taki sam jak w 156kach... A tutaj taka mila niespodzianka XD...

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    GOP
    Auto

Domyślnie

Krótkie podsumowanie ostatnich tygodni XD...

'Alfina' miała udać się na czyszczenie tapicerki, ale strzeliła fochem i w zamian dostała 'nowy' alternator (regenerowany oryginał). Dodatkowo, z uwagi na zwarcie ze starego altka, poszedł aku (przyszedł nowy) i wymiana innych uszkodzonych elementów ładowania...

+ nabita klima i wymieniony filtr kabinowy. Szlifierka się skończyła...

Dodatkowo z tyłu pojawiła się klubowa ramka, a z przodu piękna z chromowanym logo i napisem 'alfaromeo'

W przyszłym m-cu wymiana pękniętego klosza i wreszcie pranie tapicerki . Zapewne wkleję zdjęcia przed i po ...

PS. ktoś mi powie jak, po lakierowaniu, zabezpieczyć "piaskowanie" tylnych nadkoli? Znalazłem jakieś nalepki? Działa to,to czy jakoś inaczej trzeba to ogarnąć... no i gdzie znajdę kod koloru lakieru?

Użytkownik Rowerzysta Avatar FilipoInzhagi
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo159 SW1.9 JTDM

Domyślnie

Cytat Napisał beowolf.world Zobacz post
    Krótkie podsumowanie ostatnich tygodni XD...

'Alfina' miała udać się na czyszczenie tapicerki, ale strzeliła fochem i w zamian dostała 'nowy' alternator (regenerowany oryginał). Dodatkowo, z uwagi na zwarcie ze starego altka, poszedł aku (przyszedł nowy) i wymiana innych uszkodzonych elementów ładowania...

+ nabita klima i wymieniony filtr kabinowy. Szlifierka się skończyła...

Dodatkowo z tyłu pojawiła się klubowa ramka, a z przodu piękna z chromowanym logo i napisem 'alfaromeo'

W przyszłym m-cu wymiana pękniętego klosza i wreszcie pranie tapicerki . Zapewne wkleję zdjęcia przed i po ...

PS. ktoś mi powie jak, po lakierowaniu, zabezpieczyć "piaskowanie" tylnych nadkoli? Znalazłem jakieś nalepki? Działa to,to czy jakoś inaczej trzeba to ogarnąć... no i gdzie znajdę kod koloru lakieru?
    Na alledrogo są dedykowane naklejki lub możesz kupić większy arkusz i ładnie wyciąć nieco większe,zawsze to jakaś ochrona. Numer lakieru powinien być na klapie z tyłu jak podniesiesz glowa do góry i po prawej stronie srebna wlepa.

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    GOP
    Auto

Domyślnie

No dobra, Alfina trochę strajkuje.Mam plan usunięcia awarii do końca czerwca, które nie są poważne ale irytujące:
    1. Niedziałająca zapalniczka w tunelu środkowym
    2. Niedziałający przycisk otwierania klapy bagażnika
    3. Niedziałający przycisk nawiewu na stopy (klimatronik) od strony pasażera.

Dodatkowo w planach jest instalacja zapalniczki w bagażniku i instalacja zapalniczki/portów USB dla pasażerów z tyłu.

I takie pytanie. W kwestii tego niedziałającego przycisku otwierania bagażnika. Kombinowałem z odłączeniem aku itp. Co jeszcze może być powodem nie działania tego cholerstwa i jeśli dojdzie do wymiany tej konsoli w podsufitce i nabyłbym taką z przyciskiem parktronika, to tam jest wtyczka, czy muszę całe wiązki ciągnąć? [AR159 z 2007 r. - przedlift - gdzieś wyczytałem, że przedlifty mają wiązki do montażu czujników w zderzakach przygotowane.

No i drugie pytanie, czy ktoś może zna powody niedziałania zapalniczki w tunelu środkowym, albo gdzie szukać awarii. No i w kwestii instalacji USB dla pasażerów z tyłu, tam jest jakaś wiązka do zapalniczki pociągnięta? czy muszę rzeźbić?

Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    AR 159 SW JTDm Qtronic, 184 KM 375 NM Remap by Cinsoft

Domyślnie

Ad.1 - bezpieczniki pewnie już sprawdziłeś i jest OK, więc musisz wyciągnąć ją i zobaczyć czy nie rozłączył się kabelek przy samym gnieździe. Żeby to zrobić i nic nie połamać polecam ściągnąć mieszek od ręcznego, tam wyczujesz palcem bolec od zawiasu zapalniczki - wciśnij go i z wyczuciem ciągnij zapalniczkę do góry. Tam masz taką sprężynkę która odpowiada za domykanie zapalniczki - na foto masz jak powinna być zamocowana.

Ad. 2 spróbuj aku wypiąć na 15 min, póżniej zamknąć - otworzyć auto z pilota, a jak to nie pomoże to popatrz w ustawieniach kompa - tam też ktoś mógł to wyłączyć, masz w Menu taką funkcję bagażnika on/off

Ad.3 pisałem Ci w innym temacie

A odnośnie zapalniczki w bagażniku - na 90% instalacji brak, najłatwiej chyba pociągnąć zasilanie ze skrzynki bezpieczników po prawej stronie w bagażniku(sw) lub po lewej(sedan)
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	148115d1413480602-zapalniczka_podlokietnik_alfa_159_a-img_20141015_142921.jpg
Rozmiar:	105.3 KB
ID:	244385   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	396.jpg
Rozmiar:	54.3 KB
ID:	244386  

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    GOP
    Auto

Domyślnie

@pawciu87 O klimatroniku to wiem, dzięki za instrukcję ... Zapalniczkę pewnie w długi weekend będę ogarniał, dzięki za opis dot rozebrania...

W kwestii bagażnika to wypięcie aku i włączenie opcji w menu nie podziałały ... btw. można jakoś inaczej otworzyć bagażnik niż przez kluczyk? jeśli ten przycisk w podsufitce nie działa?

W kwestii zapalniczki w bagażniku, to w jakimś temacie czytałem, że niby przedlifty większość wiązek i tak miały ciągnięte. Rozbiorę, zobaczę... Bo w boczku obok schowka mam wycięcie/zaślepkę zapalniczki.

PS. wiesz może jak wygląda dołożenie oryginalnego parktronika? Jest tam dużo rzeźbienia?
    Ostatnio edytowane przez beowolf.world ; 22-04-2018 o 20:54

Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    AR 159 SW JTDm Qtronic, 184 KM 375 NM Remap by Cinsoft

Domyślnie

w sedanie była linka pod tylnym siedziskiem do otwierania awaryjnego, w SW nie ma nic więcej niestety - w takim wypadku musisz dojść czy dochodzi napięcie itd.
    Ja też mam przedlifta i istalacji pod zapalniczkę nie mam - wymieniałem plastiki, bo miałem pourywane "zęby" do trzymania rolety, i jest tylko wtyczka pod wzmacniacz - a samą zaślepkę też miałem Co do PDC - ja mam seryjnie tylko tył, ale wielokrotnie ściągałem zderzak z przodu i wtyczka jest gotowa pod instalację ze zderzaka