Strona 1 z 15 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 144
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Betonowy
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    GT

Domyślnie GT 1.9 by Forysie :D

Witam ponownie  tym razem chciałbym przedstawić moją 3 alfe, czyli GT 1.9 JTD.
    GT kupiłem od przyjaciela ponad rok temu i wyglądała tak:

Po 2 dniach stwierdziłem że coś trzeba zmienić, że czegoś jej brakuje no i scudetto zostało pomalowane na czarno

Następnymi zmianami były znaczki, z oryginalnych na czarno czerwone oraz dokładka z cupry

Jednak po pewnym czasie dalej było mi mało Tuningów i wpadł dyfuzor do zderzaka tył plus wydech końcowy z turbo Works bo taki pasował wtedy do dyfra.

Stwierdziłem, że GT już troszkę zaczęło wyglądać ale była japa.. brak gleby mi dokuczał coraz bardziej. Zdecydowałem się więc na sprężyny przód + tył obniżające z novitec z alfy 156.

- - - Updated - - -

W między czasie zmieniłem radio ori na alpinie 1din ale bardzo szybko mi się znudziło..los chciał abym to zmienił i pojawiła się okazja zmiany na JVC 2din więc kupiłem.

Jak jest fajne radio to musi być też bassik więc w bagażnik wsadziłem JBL którego miałem w poprzedniej alfie

Nowe oponki z oponeo nankang ns2

Będąc już dłuższy czas w posiadaniu GT stwierdziłem że dalej jest delikatna japa więc kupiłem pierwszy w życiu gwint, padło na ta technix. Wszystko było spoko tylko przód skakał jak ping pong - nie dało się jechać szybko i niezauważalnie

- - - Updated - - -

Grając w Forze 3 spodobały mi się splittery, więc postanowiłem wsadzić splitter i dokładki pod progi z lotkami do GT

Międzyczasie wyczyszczenie kolektora z sadzy

technix mnie irytował dość bardzo więc stwierdziłem, że czas zmienić gwint na eibach pro street. Komfort jazdy całkiem inny jest nisko i nie skacze jak ping pong- z czego byłem zadowolony.

- - - Updated - - -

Z 4 dni po tym jak założyłem gwint eibach jakiś niewidomy debil wjechał mi w tył jak stałem na czerwonym świetle : <

Tył udało się wyklepać jednym uderzeniem młotka bezodrzutowego

Po stłuczce dałem felgi do piaskowania i malowania proszkowo plus wleciały dystanse tył 17mm przód 20mm i nowe śruby wąskotorowe.

- - - Updated - - -

Zderzaka tył nie chciałem ratować..był połamany dyfer i wszędzie popękany lakier. Wiec kupiłem nowy i z resztek poprzedniego dyfra udało się wyspawać takie coś

Przy okazji wymyśliłem sobie, że zrobię duplex więc zamówiłem takie końcówki:

Zderzaki wróciły z malowania( byłem już w połowie zadowolony że za niedługo spowrotem GT wróci na drogi ) Scudetto, wszystkie kratki i dyfer pomalowane w czarny połysk a nie jakieś tam plastidipy czy matowe szpraje zderzak tył jest tak zrobiony, że dyfer w każdej chwili mogę zdjąć i nie będzie śladu że był zamontowany więc z tego dyfra jestem bardziej zadowolony niż z poprzedniego.

- - - Updated - - -

Obecnie GT prezentuje się tak
    Między dyfrem a zderzakiem CHWILOWO jest masa uszczelniająca która niedługo zniknie

- - - Updated - - -

wymieniłem większość rzeczy które robiłem i pamiętam oleje filtry paski rolki wahacze tulejki tarcze klocki itp nie pisałem bo to oczywiste że sie to wymienia

› Więcej...: GT 1.9 by Forysie :D
    Ostatnio edytowane przez Betonowy ; 12-08-2018 o 15:22

GT 1.9 JTD 2017 - ????
    145 1.9 JTD 2014 - 2017
    146 1.7 Boxer 2007 - 2014 [*]

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL

Domyślnie

Oż w mordę, widzę tu masę świetnej roboty-szacun,prezenyuje się przegenialnie

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti

Domyślnie

Ale świetnie wygląda. Kto Ci robił dyfer?

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159

Domyślnie

Te złote fele to tak średnio... IMO

Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    GT

Domyślnie

Poprzedni dyfer robił mój kolega a obecny sam sobie ogarnąłem

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

GT 1.9 JTD 2017 - ????
    145 1.9 JTD 2014 - 2017

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti

Domyślnie

Jak on jest montowany? Robisz na zamówienie?

Użytkownik Rowerzysta Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

Ojej, te znaczki..

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar improwizowawszy
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1,9 JTD Distinctive 2007

Domyślnie

Szanuję za kawał solidnej roboty, na pewno jest oryginalnie i niebanalnie, ale wiadomo, są gusta i guściki. Mnie na ten przykład te splittery i złote felgi kompletnie nie pasują do sylwetki GT. Czarne malowanie felg było imho lepsze i bardziej twarzowe. Ale mimo to dzięki, bo jako właściciel także srebrnej GT mam świetną wizualizację i wiem już co mogę zrobić, a czego unikać

Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    GT

Domyślnie

Obecny dyfuzor jest przyklejony do zderzaka i przykrecony na śruby ale wystarczy sam klej wiec zaniedlugo to przerobie no spoko wiadomo każdemu się podoba co innego mi się podobają mega złote felgi dlatego takie są i tak zostają na zimę na następne lato będzie coś innego

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

GT 1.9 JTD 2017 - ????
    145 1.9 JTD 2014 - 2017

Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd

Domyślnie

Twój jeden post to jak w innych tematach kilkadziesiąt stron pisania. Szacun.
    Z mocą coś robiłeś?

alfa gt splitter

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia