Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
    Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce

Domyślnie

Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    Bardzo ładne podsumowanie Szacuneczek!!

Wciąż jesteś zadowolony z zakupu??
    I tak i nie. Po zakupie absolutnie nic mnie nie zaskoczyło negatywnie, tylko i wyłącznie pozytywne doznania. Obecnie irytuje mnie skrzypienie foteli (ASO "nie słyszy"), "pierdzący" głośnik dolny w drzwiach pasażera oraz jakieś brzęczenie z okolicy lewego górnego tweetera od strony kierwocy w drzwiach (tutaj na bank to nie jest głośnik, ale rezonujący plastik), oraz hamulce które po nagrzaniu piszczą, za 10tkm czyli jakies 4/5 msc wjadą nawiercane tarcze Brembo z klockami EBC Green, może będzie lpiej, na piszczenie pomaga przyłożenie hamskie przyłożenie dyszy od myjki do styku tarczy/klocków/zacisków tak że woda się przez szczelinę tarcza/klocek przelewa.

Rok mam samochód i na parkingu się za nim oglądam

A tak żeby się troche rozpisać

Szukając samochodu kierowałem się:
    + 200km
    + tyle czerni w środku ile się da
    + dobre audio
    + fotele obite alcantarą, a jak skóra to wentylowana
    + benzyna

Lista była szeroka, ale prawdę mówiąc chciałem kupić 159/Brere z ostatniego rocznika produkcji :-).
    Ale zawsze stały daleko, a to Szwecja, a to Hiszpania. A jak były blisko to 70tys za Brere mnie nie zachęcało, np. w sztokcholmie stała świetna 159 rej. 2012 TI, 102t km przebiegu, 10tys euro, ale powrót ze sztokcholmu to 24/48h. W 50 tys chciałem się zamknąć z wydatkiem .... a i tak poszło dużo więcej na Julke XD. Ale jak trafił się samochód z przebiegiem, wyposażeniem i idealnym kolorem, to długo się nie zastanawiałem. Do absolutnie pełnej opcji z roku 2016 brakuje carbonu oraz elektro (foto?) chromatycznych lusterek zewnętrznych. W 2017 roku pojawił się pakiet audio z Alpine, może się kiedyś skusze.

› Więcej...: Rosso Competizione Veloce
    Ostatnio edytowane przez gindek ; 14-10-2019 o 14:58

Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV i 145 1.4TS

Domyślnie

Skrzypienie to typowa "usterka" od początku produkcji. Moja QV 2012 tez to ma. Wielu jeździło z tym do ASO i o ile mi wiadomo ich zabiegi pomagały na chwilę. Z głośnikiem ta sama historia, ale tu ASO wymieniało na nowy, pod warunkiem, że była jeszcze gwarancja. Piszczenia hamulców nigdy nie miałem, nawet na fabrycznych tarczach.

Były w opcji fotochromatyczne lusterka zewnętrzne??
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce

Domyślnie

Skrzypienie to typowa "usterka" od początku produkcji. Moja QV 2012 tez to ma. Wielu jeździło z tym do ASO i o ile mi wiadomo ich zabiegi pomagały na chwilę. Z głośnikiem ta sama historia, ale tu ASO wymieniało na nowy, pod warunkiem, że była jeszcze gwarancja. Piszczenia hamulców nigdy nie miałem, nawet na fabrycznych tarczach.

Były w opcji fotochromatyczne lusterka zewnętrzne??
    Do tej pory wydawało mi się że pakiet "widoczność" miał takie lusterka, ale po Twoim pytaniu jestem mniej przekonany co do tego. Pakiet zweira też np. czujnik zmierzchu, a ten mam.

Z głosnikiem czytałem że bywały problemy, natomiast o fotelach nie wiedziałem że jest to znana przypadłość.

Wydaje mi się też że czytałem na forum o problemie ubywania płynu chłodniczego, a przybywania oleju w silniku, znany jest Ci temat? Ubytki płynu u mnie są standardem, natomiast nadmiaru oleju nie zanotowałem (ani ja ani aso).
    Ostatnio edytowane przez gindek ; 15-10-2019 o 13:28

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce

Domyślnie

I pięknie, prawa część lampy tylnej do wymiany, przywaliłem w słupek...

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191020_1917480.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	43.2 KB
ID:	262877

Zderzaka lakierował nie będę więc trzeba będzie ustrzelić sztukę w takim samym kolorze z podobnego rocznika 2016/2017.

Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV i 145 1.4TS

Domyślnie

A ile tego płynu musisz dolewać?
    Jeszcze typową usterką w TBi jest wyciek oleju spod pokrywy zaworów oraz odmy (ten plastikowy pierdolnik w który jest wkręcony korek oleju). Najczęstszym objawem tego jest olej w gnieździe świecy (chyba 4).

Peszek z tym tyłem :| cofałeś, czujniki nie pomogły??
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo

Domyślnie

Krakowskie słupki są straszne... czyhają z każdej możliwej strony

Użytkownik Świeżak
    Auto
    bravo 1.9 16v

Domyślnie

Jeszcze warto profilaktycznie za rok wymienić uszczelke smoka w misce

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce

Domyślnie

A ile tego płynu musisz dolewać?
    Jeszcze typową usterką w TBi jest wyciek oleju spod pokrywy zaworów oraz odmy (ten plastikowy pierdolnik w który jest wkręcony korek oleju). Najczęstszym objawem tego jest olej w gnieździe świecy (chyba 4).

Peszek z tym tyłem :| cofałeś, czujniki nie pomogły??
    Ooooo i za to z Tobą wypije. :-). Płynu ja nie dolewam, w ASO dolewają, przy okazji przeglądów, z 200ml wychodzi, ale sprawdzę jeszcze w butelkach ile średnio schodziło.

Jeszcze warto profilaktycznie za rok wymienić uszczelke smoka w misce
    O dzięki dopiszę do listy rzeczy do roboty na 60tkm. (obecnie: tarcze, klocki, świece, olej w skrzyni, filtr w skrzyni, standardowe oleje + filtry).

W swoim garażu/miejscu postojowym przywaliłem. Dupa jestem i tyle, czynników do usprawiedliwienia się jest dużo, ale prawda jest taka że dupa jestem i tyle. W lusterko nie patrzyłem, miliard myśli po głowie latał. Gdzie kolwiek indziej bym nie przywalił (no może jeszcze w biurze w garażu). Taki syndrom, będziesz biegł 1000 razy w domu po schodach a za 1001 jak będziesz biegł to się wypi*****.

Czujniki już podświadomie ignoruje... i muzyki głośno słucham. Jak mówię dupa jestem.

Jednak naprawa pójdzie z AC. (pierwotnie chciałem lampę kupić ~500zł nowa, oraz zderzak znaleźć na allegro )
    Rozbita lampa więc samochodem nie jeżdżę stoi na parkingu lakierni. Co prawda na lakierni powiedzieli mi że mogę jeździć, jednak zapytałem KW Małopolska na twitter, oraz dostałem odpowiedź że nie mogę jeździć samochodem z rozbitą lampą (nawet jak żadne ostre krawędzie nie wystają poza obrys pojazdu).

[edit]

21 Października 2019 Pn.
    Złgoszenie szkody
    "Dogadamy się z ubezpieczalnią w 2-3 dni, w tym tygodniu się tym nie zajmiemy, ale będzie na wtorek/środe za tydzień"
    "Może pan jeździć samochodem"
    Zostawiłem samochód i zapytałem o zdanie KWP Kraków: "Z rozbitym kloszem lampy NIE może Pan jeździć samochodem"

23 Października 2019 Śr.
    Dostałem na maila kosztorys przygotowany przez Automobile Torino (KRK)
    Kosztorys naprawy został wysłany do AXA, z moim mailem na CC. (całość 5tys zł, ~500zł lampa, ~1200 zderzak, 70zł uchwyt zderzaka, reszta - malowanie).
    Używana lampa na allegro to koszt ~80zł ;-). Malowany zderzak 1600-1800.

25 Października 2019 Pt. (16.30).
    "Pana Janusza już nie ma, proszę dzwonić w poniedziałek".

28 Października 2019 Pn.
    Mail z AXA przyznanie numeru szkody, informacja że została "zlikwidowana" oraz informacja że teraz weryfikują kosztorys.

30 Października 2019 Śr.
    "Jeszcze nie dostaliśmy potwierdzenia od ubezpieczyciela, zadzwonie do nich i dopytam"
    Ja: "Nie będzie problemu z dostępnością części?"
    "Nie ma problemu, zamawiamy i są na następny dzień"

31 Października 2019 Czw.
    "Jeszcze nie dostaliśmy wyceny od ubezpieczyciela, jak tylko będzie potwierdzenie to zamawiamy części i działamy, bez wyceny ubezpieczyciela nic nie zrobimy"
    Ja: "Ja zadzwonię do AXA"
    i zadzwoniłem
    AXA: "Wyśle monit o przyśpieszenie sprawy".

<Listopad>
    Sprawdziłem status likwidacji szkody na axa i status jest że wycena została przesłana do ASO.

5 Listopad 2019 Wt.
    "Części już zamówione, jeszcze przed wszystkimi świętymi, powinny być na jutro i się od razu za samochód bierzemy"

8 Listopad 2019 Pt.
    "Mieliśmy tutaj troche roboty na zakładzie, weźmiemy się od poniedziałku"
    Ja: "Poniedziałek jest wolny"
    "No od początku tygodnia, będzie na 15."
    Ostatnio edytowane przez gindek ; 08-11-2019 o 13:29

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce

Domyślnie

Samochód odebrany 15 listopada.

Listopad 2019
    Likwidacja szkody
    - nowa lampa
    - nowy zderzak tył
    - lakierowanie
    5 100zl z kieszeni AXA, ok 600zl lampa, ok 1500zl zderzak, reszta ok 3000zl lakierowanie.

Poza szkodą
    - ponieważ 20 października zapalił się CE (przed dzwonem), samochód został podpięty do komputera celem odczytu błędów
    -- BCM B1039-64 - Zgodność wyłącznika DNA "uszkodzony sygnał zgodności"
    -- BCM U0019-01 - Linia B-CAN - Ogólne uszkodzenie elektryczne
    -- BCM P2293-22 - Regulator 2 ciśnienia paliwa - obwód zwarty do akumulatora

CE zgasły po ok 30minutach i uruchomieniu samochodu po wyłączeniu całej znanej mi elektryki. Więc w komputerze widniały jako błedy historyczne.
    W aso powiedzieli że sprawdzili samochód i nic nie znaleźli. Więc "jeździć i obserwować".
    - wymieniłem więc akumulator, 450zł
    - z rozpędu policzyli mnie za podpięcie komputera, ale wspomniałem że mam gwarancję, i będzie rabacik przy następnej wizycie.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Giulia Veloce TI

Domyślnie

Cytat Napisał gindek Zobacz post

Ooooo i za to z Tobą wypije. :-). Płynu ja nie dolewam, w ASO dolewają, przy okazji przeglądów, z 200ml wychodzi, ale sprawdzę jeszcze w butelkach ile średnio schodziło.

O dzięki dopiszę do listy rzeczy do roboty na 60tkm. (obecnie: tarcze, klocki, świece, olej w skrzyni, filtr w skrzyni, standardowe oleje + filtry).

W swoim garażu/miejscu postojowym przywaliłem. Dupa jestem i tyle, czynników do usprawiedliwienia się jest dużo, ale prawda jest taka że dupa jestem i tyle. W lusterko nie patrzyłem, miliard myśli po głowie latał. Gdzie kolwiek indziej bym nie przywalił (no może jeszcze w biurze w garażu). Taki syndrom, będziesz biegł 1000 razy w domu po schodach a za 1001 jak będziesz biegł to się wypi*****.

Czujniki już podświadomie ignoruje... i muzyki głośno słucham. Jak mówię dupa jestem.

Jednak naprawa pójdzie z AC. (pierwotnie chciałem lampę kupić ~500zł nowa, oraz zderzak znaleźć na allegro )
    Rozbita lampa więc samochodem nie jeżdżę stoi na parkingu lakierni. Co prawda na lakierni powiedzieli mi że mogę jeździć, jednak zapytałem KW Małopolska na twitter, oraz dostałem odpowiedź że nie mogę jeździć samochodem z rozbitą lampą (nawet jak żadne ostre krawędzie nie wystają poza obrys pojazdu).

[edit]

21 Października 2019 Pn.
    Złgoszenie szkody
    "Dogadamy się z ubezpieczalnią w 2-3 dni, w tym tygodniu się tym nie zajmiemy, ale będzie na wtorek/środe za tydzień"
    "Może pan jeździć samochodem"
    Zostawiłem samochód i zapytałem o zdanie KWP Kraków: "Z rozbitym kloszem lampy NIE może Pan jeździć samochodem"

23 Października 2019 Śr.
    Dostałem na maila kosztorys przygotowany przez Automobile Torino (KRK)
    Kosztorys naprawy został wysłany do AXA, z moim mailem na CC. (całość 5tys zł, ~500zł lampa, ~1200 zderzak, 70zł uchwyt zderzaka, reszta - malowanie).
    Używana lampa na allegro to koszt ~80zł ;-). Malowany zderzak 1600-1800.

25 Października 2019 Pt. (16.30).
    "Pana Janusza już nie ma, proszę dzwonić w poniedziałek".

28 Października 2019 Pn.
    Mail z AXA przyznanie numeru szkody, informacja że została "zlikwidowana" oraz informacja że teraz weryfikują kosztorys.

30 Października 2019 Śr.
    "Jeszcze nie dostaliśmy potwierdzenia od ubezpieczyciela, zadzwonie do nich i dopytam"
    Ja: "Nie będzie problemu z dostępnością części?"
    "Nie ma problemu, zamawiamy i są na następny dzień"

31 Października 2019 Czw.
    "Jeszcze nie dostaliśmy wyceny od ubezpieczyciela, jak tylko będzie potwierdzenie to zamawiamy części i działamy, bez wyceny ubezpieczyciela nic nie zrobimy"
    Ja: "Ja zadzwonię do AXA"
    i zadzwoniłem
    AXA: "Wyśle monit o przyśpieszenie sprawy".

<Listopad>
    Sprawdziłem status likwidacji szkody na axa i status jest że wycena została przesłana do ASO.

5 Listopad 2019 Wt.
    "Części już zamówione, jeszcze przed wszystkimi świętymi, powinny być na jutro i się od razu za samochód bierzemy"

8 Listopad 2019 Pt.
    "Mieliśmy tutaj troche roboty na zakładzie, weźmiemy się od poniedziałku"
    Ja: "Poniedziałek jest wolny"
    "No od początku tygodnia, będzie na 15."
    Tak z reguły wyglądają realizacje szkody we wszystkich niskobudżetowych ubezpieczalniach typu AXA, Proama, Link4...
    Jak robiłem zbitą szybę w ASO BMW z AC Allianz to przebieg wyglądał mniej więcej tak:
    Niedziela - szkoda na trasie. Zderzenie z ptakiem. Zbita przednia szyba
    Poniedziałek - zgłoszenie szkody na stronie Allianz + telefon do ASO, aby zamówili szybę do mojego modelu
    Wtorek - Szyba dostarczona do ASO, umawiamy się na wymianę
    Środa rano - Odstawienie Auta do ASO w celu naprawy + zostawienie numeru szkody + odebranie auta zastępczego
    Środa wieczór - Odebranie Auta z ASO. Koniec procedury z mojej strony