Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61
    Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    AR 159 SW Ti Q-Tronic 2.4 JTDm 200KM 2008, BMW 5 E61 525d LCI 197KM 2008

Domyślnie

Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Motul X-Cess nie spełnia normy ACEA C3, która jest wymagana w przypadku posiadania DPF.
    Normę tą spełnia właśnie X-Clean 5W40.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
    Chyba masz rację... Zamówiłem X-Cleana, dzięki. Do 2.4 JTDm wchodzi 6,7 litra? (tak podaje strona Motula)

› Więcej...: AR 159 SW Ti 2.4 JTDm Q-Tronic 200KM 2008r.

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    159 V6

Domyślnie

Cytat Napisał destikero Zobacz post
    Chyba masz rację... Zamówiłem X-Cleana, dzięki. Do 2.4 JTDm wchodzi 6,7 litra? (tak podaje strona Motula)
    Na wymianę trzeba około litr mniej niż podaje katalog - taka ilość zostaje zawsze w chłodnicy.

Użytkownik Znawca Avatar FXX
    Mieszka w
    Wieluń/Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm SW/ Alfa Romeo MiTo 1.4 16V

Domyślnie

Do 2.4 JTDm instrukcyjnie wchodzi 6.4l oleju (razem z miską i filtrem). Realnie wystarczy 6l, bo więcej i tak nie wejdzie do maxa.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto

Domyślnie

Trochę czasu minęło od zakupu i Alfa została "doinwestowana"

Przede wszystkim wymieniłem rozrząd. Zakupiłem gotowy zestaw Dayco + pompa wody Airtex. Pompa ta okazała się pomyłką, ze względu na totalnie badziewną tekturową uszczelkę i z tego powodu została odesłana i zakupiłem inną pompę - tym razem oryginał Ricambi. Oryginał ma solidną metalową uszczelkę, ale - zaskoczenie - wirnik plastikowy. Ogólnie trochę żałuję, że nie kupiłem od razu kompletnego oryginalnego rozrządu, co cenowo by mnie to wyszło chyba tak samo... Przy okazji wymieniony został płyn chłodniczy (Prestone).

Wymieniłem również pasek osprzętu oraz pasek alternatora (oba Dayco). Mechanik przeklinał wymianę tego drugiego paska, ale dał radę Dodatkowo wymienione zostały: koło pasowe wału (Dayco), rolka prowadząca (Dayco) oraz kompletny napinacz (INA w pudełku Gatesa).

Po tym całym zabiegu auto zaczęło pracować wyraźnie ciszej. Skończyły się popiskiwania i inne dziwne dźwięki.

Wymieniłem prawą półoś na używkę, którą dostałem od sprzedającego. Półoś okazała się w dobrym stanie, bo wszelkie wibracje podczas przyspieszania ustały. Wymieniłem również zawór EGR, co zlikwidowało wyświetlanie się ikonki "check" na desce.

Podczas przełączania dźwigni automatu z "P" na "D"/"R" auto dostawało wyraźnych wibracji. Wymieniłem więc dolną poduszkę silnika na nową (Ricambi) - pomogło i wibracje ustąpiły całkowicie.

Skrzynia dostała trochę świeżego oleju - wymiana statyczna, olej Tutela. Weszło jakieś 3,5 litra.

Silnik dostał komplet nowych filtrów UFI - paliwa, powietrza, kabinowy i oleju. Przy okazji okazało się, że poprzedni właściciel włożył sportowy wkład filtra powietrza KN. Możliwe, że przy kolejnej wymianie filtrów wyczyszczę sobie tego KN-a i wsadzę do auta. Oczywiście wymieniłem też olej na Motula X-Clean C3 5W-40 + płukanka Liqui Moly. Nawiasem mówiąc, kilka dni później wymieniłem olej i filtr oleju ponownie. Zapytacie dlaczego?

Ano przez nieszczęsny filtr DPF. Auto przez cały czas po zakupie kopciło na biało. Podejrzewałem najgorsze... Pękniętą głowicę. Ale płynu chłodniczego nie ubywało, auto się nie przegrzewało, a ten dym to nie była raczej para wodna, bo dym był gryzący i śmierdzący. W międzyczasie zauważyłem, że chwilowe spalanie mam na poziomie nawet 30l/100 km. Doszedłem do wniosku, że auto jest w trybie nieustającego wypalania filtra. Sprawdziłem FES-em zapchanie i wyszło 112%. Zaryzykowałem i użyłem opcji wypalania serwisowego. Generalnie proces wypalania jest stresujący. Robiłem to po zmroku, na parkingu niedaleko stacji benzynowej. Spod auta leciały snopy iskier, bałem się, że auto się zapali

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190120_204041.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	99.2 KB
ID:	254936

Masakra... Po wypalaniu stan zapchania spadło do 65% i filtr dalej się wypalał.... :-/

Nazajutrz kazałem mechanikowi wyjąć ten filtr i odesłałem go firmy regenerującej filtry. 2 dni później miałem filtr z powrotem. Zapchanie filtra spadło do 0% i auto przestało w końcu dymić :-)

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190131_101857.jpg
Rozmiar:	69.5 KB
ID:	254937

Jako, że naczytałem się w internetach, że wypalanie serwisowe to zło i rozcieńczyło świeżo zalany olej w aucie tak, że pewnikiem zaraz silnik się zatrze, to ponownie wymieniłem olej (Motul) i założyłem nowy filtr oleju (oryginał Ricambi - dla zainteresowanych: ten oryginał to filtr Mann). Mechanik patrzył na mnie jak na wariata, kiedy kazałem mu powtórnie zmieniać ten olej, na którym przejechałem raptem 100 km

Z różnych pierdółek zostało wymienione również:

- linki hamulca ręcznego firmy Acron Malo (mechanik znów narzekał )
    - zamek maski silnika (oryginał Ricambi)
    - dywaniki drzwi - te głupie małe gumowe osłonki w drzwiach. musiałem kupić 4 i zapłaciłem za taką pierdołę (nowe oryginały) 150 zł
    - ograniczniki wszystkich drzwi (oryginały)
    - siłowniki tylnej klapy (Stabilusy w pudełkach Febi),
    - podnośnik tylnej prawej szyby (zamiennik Polcar),
    - dywaniki gumowe,
    - wycieraczki przód Bosch Aerotwin + tylna
    - akumulator (Optima jakaś),
    - parę innych drobiazgów (korek zbiorniczka płynu chłodniczego, korek zbiorniczka płynu do spryskiwaczy - oryginały)

Teraz Alfa stoi u lakiernika, jutro mam ją odebrać. Mam nadzieję, że nie będę rozczarowany efektem
    Ostatnio edytowane przez destikero ; 15-02-2019 o 20:43

Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    AR 159 SW JTDm Qtronic, 184 KM 375 NM Remap by Cinsoft

Domyślnie

idziesz grubo z pakietem startowym No i dobrze, albo tak albo wcale Ja w czerwcu ubiegłego roku pozbyłem się DPF'a i życie z dieslem stało się lżejsze... Jest tak zdemontowany jednak by była możliwość powrotu w razie "w" Tak z ciekowości spytam gdzie serwisujesz bellę i jaki lakiernik? Pozdr Paweł

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał pawciu87 Zobacz post
    idziesz grubo z pakietem startowym No i dobrze, albo tak albo wcale Ja w czerwcu ubiegłego roku pozbyłem się DPF'a i życie z dieslem stało się lżejsze... Jest tak zdemontowany jednak by była możliwość powrotu w razie "w" Tak z ciekowości spytam gdzie serwisujesz bellę i jaki lakiernik? Pozdr Paweł
    Z tego co czytałem o Twojej belli, to też na niej nie oszczędzasz

Jeśli chodzi o mechaników, to nie uważam, że serwisowanie AR jest jakoś znacząco odmienne od serwisowania innych aut Myślę, że każdy mechanik to ogarnie, więc serwisuję moje auto u zaprzyjaźnionego mechanika z podwieluńskiej wioski Jego syn ma AR 156, więc trochę zna Alfy. Ceny ma mega konkurencyjne. Ja mu mówię, co ma zrobić, a on to robi Podobał mi się wykład jaki mi dał o zawieszeniu w Alfie 156. Mówił, że ludzie twierdzą, że zawieszenie jest tam słabe, a prawda jest taka, że w większości przypadków za niską trwałość wahaczy odpowiada lipny montaż, czyli dokręcanie zawiasu na podniesionym aucie. "Bo panie, zawias zawsze się dokręca jak auto stoi na kołach"... Po tych słowach jakoś nabrałem do niego zaufania

Co do lakiernika.... Oddałem Alfę do Czarnożył. Malowałem tam poprzednią Alfę, malowałem beemkę i zawsze byłem zadowolony. Ceny dość wysokie, ale jakość dobra.

Jeśli chodzi o usuwanie DPF-a, to mam jakieś opory wewnętrzne... Nie chcę truć motylków, ptaszków i komarów
    Ostatnio edytowane przez destikero ; 15-02-2019 o 22:04

Mieszka w
    Wieluń
    Auto

Domyślnie

Ad. serwisu - święta prawda, nie ma nic we Włochach bardziej skomplikowanego niż w innych markach Aczkolwiek warto mieć de facto zaufanego mechanika, który nie naciąga na koszty a rzeczowo wykonuje swoją pracę Ja bardzo długo serwisowałem Alfy(jeżdżę nimi 11 lat) u kolegi Artura - jeździ dość charakterystycznym niebieskim Dodgem Ram po Wln Złego słowa powiedzieć nie mogę, oprócz długich terminów Z lakierowaniem zawsze do Krzyworzeki jeżdżę do Romana z Unicolor - ceny OK, a malowanie profeska W sumie z samych Czarnożył nikogo nie kojarzę... Bardziej Działy - Pana Łabędzkiego chyba tylko... Swoją drogą, od dłuższego czasu większość rzeczy staram się sam robić i póki nie natknę się na problem, co nie przeskoczę to taki mam plan działania Parę PLN w moją AR poszło i jeszcze się szykuje, ale to jest hobby i pasja Pisałeś że miałeś jeszcze wcześniej AR 156 po FL - tak kojarząc po trochu, nie parkowałeś jej czasem koło bloków na "górnych sadach" ? Pozdr Paweł

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał pawciu87 Zobacz post
    Ad. serwisu - święta prawda, nie ma nic we Włochach bardziej skomplikowanego niż w innych markach Aczkolwiek warto mieć de facto zaufanego mechanika, który nie naciąga na koszty a rzeczowo wykonuje swoją pracę Ja bardzo długo serwisowałem Alfy(jeżdżę nimi 11 lat) u kolegi Artura - jeździ dość charakterystycznym niebieskim Dodgem Ram po Wln Złego słowa powiedzieć nie mogę, oprócz długich terminów Z lakierowaniem zawsze do Krzyworzeki jeżdżę do Romana z Unicolor - ceny OK, a malowanie profeska W sumie z samych Czarnożył nikogo nie kojarzę... Bardziej Działy - Pana Łabędzkiego chyba tylko... Swoją drogą, od dłuższego czasu większość rzeczy staram się sam robić i póki nie natknę się na problem, co nie przeskoczę to taki mam plan działania Parę PLN w moją AR poszło i jeszcze się szykuje, ale to jest hobby i pasja Pisałeś że miałeś jeszcze wcześniej AR 156 po FL - tak kojarząc po trochu, nie parkowałeś jej czasem koło bloków na "górnych sadach" ? Pozdr Paweł
    W Czarnożyłach to zakład Bączek & Kubielski.
    A co do "górnych sadów" to masz rację, właśnie tam mieszkam

Użytkownik Rowerzysta Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

Ładna Alfa, delikatnie przyciemnione tylne szyby sprawiają że wygląda elegancko. Właściwy proces serwisowania- Alfy odwdzięczają się za to bezawaryjnością.

Mieszka w
    Wieluń
    Auto

Domyślnie

To Cię kojarzę z widzenia Parę lat wstecz śmigałem właśnie 156 po FL, mało tego było na ulicach Wln i jak się jakaś nowa pojawiła to zwracała moją uwagę Do zobaczenia na mieście Pozdr Paweł
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0350.jpg
Rozmiar:	145.2 KB
ID:	254971   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0338.jpg
Rozmiar:	111.3 KB
ID:	254972   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT0354.jpg
Rozmiar:	107.5 KB
ID:	254973   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję