Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ZajcuNS
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2009 2.4JTDm

Domyślnie

Witam u siebie po dłuuuuuugiej przerwie

To make long story short, uzupełnię to co miałem zrobić dawno temu ale chcąc zapomnieć o wydanej kwocie po prostu wypadło mi to z głowy
    a więc: serwis jakie auto otrzymało na start plus kilka dodatkowych rzeczy:
    - Pompa hydrauliczna układu kierowniczego
    -uszczelka kolektora dolotowego
    -koło pasowe wału korbowego
    - pasek wieloklinowy x2
    - uszczelniacz wałka rozrządu
    - uszczelniacz wałku korbowego
    - Termostat środka chłodzącego
    - Zacisk hamulcowy TRW
    - Klocek hamulcowy komplet TRW
    - Filtr Oleju, paliwa, MANN
    - Filtr Powietrza KNECHT
    - Filtr Kabiny DENSO
    - Olej do układu wspomagania FEBI BILSTEIN
    - Olej przekładniowy do skrzyni biegów 75W85 MANNOL
    - Olej silnikowy MOTUL
    - Płyn do układu chłodzenia
    - Spawanie kolektora ssącego (usunięcie klapek/aluminium)
    - wymiana i uszczelnienie pompy wysokiego ciśnienia
    - wymiana wtryskiwacza 3go cylindra
    - wymiana linek hamulcowych
    - kontrola na stole pobiernicznym wszystkich wtryskiwaczy
    - wymiana odmy silnika
    - rolka napinacza
    - naprawiona manetka od świateł
    - Ogarnięty BEZDYMNY soft silnika 225KM/440Nm wykres na dole w zdjęciach
    - Nowe opony na lato Fulda SPORTCONTROL 2 225/40/18
    Łącznie jakieś 9600PLN na wejście jeśli dobrze pamiętam

Ogarnąłem też na samym początku te obskurną i zniszczoną gałkę zmiany biegów na nową wykonaną ze skóry perforowanej:

Czekam na zamówioną nową ciekawą kierownice ale to już niedługo

Z tyłu wymieniony został cały prawy zacisk oraz na tył poszedł komplet nowych klocków. Tarcze nacinane/nawiercane są ok więc zostawiłem.

Na przód poszedł cały nowy komplet Brembo tarcze plus klocki. Zależało mi też na wyglądzie więc tarcze 320mm nawiercane

Na aucie były wątpliwej jakości dekielki od OZ, wymieniłem na czarno-białe z logiem Alfy

Fotele narazie zabezpieczyłem/odświeżyłem trochę amatorsko sam na własną rękę gdyż specjalista powiedział około 900PLN, więc jako, że nie są zniszczone nadmiernie to poczekają jeszcze chwile na luźniejsze pieniądze w portfelu

W miedzy czasie ogarnąłem też progi. Te zardzewiałe z przodu obicia od kamieni na nadkolu. Wyglądało to źle okazało się, że jest to tylko powierzchowne i blacha jest zdrowa. Więc zleciłem pełne zabezpieczenie na nowo progów wraz z malowaniem. na to poszły folie ochronne z 3M Scotchgard.

Mój mechanik zajmuje się też SOFT'ami, nie jakoś zawodowo ale poza mechaniką czasem do tego siada. Jako, że dużo zostało zrobione i silnik jest w pełni sprawny, wykonał mi odrazu modyfikacje. Nie zależało mi jakoś mocno na dodatkowych osiągach bo sam z siebie już ten silnik ma 210KM i 400Nm. Zależało mi przedewszysstkim na tym by nie dymił bo jak widzę jakiegokolwiek diesla na drodze który wali czarną smołą to choćby to auto było ze złota i miało milion koni to takie auto trzeba za stan techniczny wywalić z drogi. Bez urazy dla wszystkich którym auto wali czarnym dymem przy każdej zmianie biegów albo przyśpieszaniu ale takie mam swoje zdanie i go niemienie a więc. auto zostało ogarnięte bezdymnie i pojechałem do miasta obok do KINGSOFTU na pomiar. Może niektórym siedzącym w temacie znana hamownia w Polsce.
    Posiadają ROTOTEST VPA-RX, a nie klasyczną na wałkach. Rototest jest zakładany na piasty i hamownia nie mierzy bezpośrednio momentu obrotowego silnika, ale moment obrotowy dostarczony do kół. Dzięki uzyskanym danym wyliczana jest moc dostarczona do piast.

Dla niektórych wykres może być mylący bo podaje mniejsze wartości gdyż mierzone to jest na kołach ale dla tych którzy oczekują wartości klasycznie podawanych to wedle operatora tegoż urządzenia moja Brera posiada około 225KM i 440NM

Teraz to co może ciekawić pod względem codziennej eksploatacji silnika diesla 2.4 w tak w sumie ciężkim aucie.
    Na swoje warunki mogę przedstawić 3 warianty:
    - jazda do pracy i z pracy (około 12 km po obwodnicy w jedną stronę) przy "normalnej jeździe średnie spalanie 7.2 - 7.7litra natomiast przy dynamicznej (trochę wyprzedzania i wyższe prędkości) 8.3 -8.6 litra, przy mocnym ciśnięciu ale po rozgrzaniu silnika to wtedy ponad 9,2 litra
    - miasto (światła i względnie normalny ruch) 10-11litra natomiast z korkami to około 13litrów
    - trasa tu dużo zależy od stylu. Ogarnąłem Węgry ostatnimi czasy łącznie ponad 1300km. Jadąc z różnymi prędkościami autostradowymi łącznie z Niemiecką autostradą na Węgrzech plus jakieś tam drogi ekspresowe i Słowacja po tych ich zakrętasach to wyszło w jedną strone 6,9 a w drugą 7.7 litra gdzie raczej była to mocno dynamiczna jazda a nie tempomat i 130.

Ogólnie mi średnie spalanie oscyluje w graniach 8,3-8,5 litra.

Bagażnik dość pakowny choć próg załadunkowy mocno czasem potrafi przeszkadzać przy cięższych bagażach.
    Z tyłu na krótką przejążdzkę wsiądą dwie osoby ale raczej zachwycone nie będą - szczególnie za fotelem kierowcy.
    Auto dla dwojga super. Dużo miejsca z przodu, a na upartego we dwójkę z tyłu można się przespać* w poprzek tylnej kanapy w trasie jeśli zmognie zmęczenie.
    *kierowca plus pasażerka kładąca się do snu musi lubić spać wtulona w drugą osobę inaczej można zapomnieć o tym punkcie

W planach dużo jeszcze. Kilka mechanicznych jak i estetycznych rzeczy. Najbardziej aktualnie zależy mi na zabezpieczeniu i odświeżeniu lakieru, a tu dużo pracy ręcznej mnie czeka i muszę wygospodarować dwa dni plus zakupić w końcu brakujące elementy do detailingu.

Na dole kilka aktualnych fotek. Enjoy

Chyba tyle.
    Pozdrawiam Zajcu

› Więcej...: Alfa romeo brera - polift 2009 | 2.4 jtdm 210km - biało czarna

Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S

Domyślnie

Tarcza to chyba 330 mm...nie zmienia to faktu, że jestem pod wrażeniem tego jak podszedłeś do tematu wyprowadzenia auta na prostą...Dobra robota!Gratuluję, pozdrawiam i życzę samych przyjemnych chwil z Brerą.

Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 2015r., Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r.

Domyślnie

Kurde ladniusia
    fajnie ze koszty Cie nie przerazaja jak niektorych xd

Cytat Napisał ZajcuNS Zobacz post
    bo jak widzę jakiegokolwiek diesla na drodze który wali czarną smołą to choćby to auto było ze złota i miało milion koni to takie auto trzeba za stan techniczny wywalić z drogi.
    podpisuje sie pod tym- kiedys mnie smieszylo, teraz po prostu irytuje

Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto

Domyślnie

Mały update

Stara kierownica była w tragicznym stanie. Mocno wytarta z lewej strony.

Więc zamówiłem specjalnie pod siebie nową modyfikowaną ze spłaszczonym dołem jestem więcej niż maardzo zadowolony Nowa kiera idealnie się komponuje z wnętrzem.

Pozdrawiam,
    Zajcu

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Auto
    159 2.0 JTDm

Domyślnie

Pro robota

Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto

Domyślnie

04.09.2019

W końcu mając lite dwa dni wolnego w pracy zająłem się tym co sobie już dawno temu obiecałem, czyli reanimacją lakieru po poprzedniku

Skompletowałem wszystko co potrzeba i tak po dwóch dniach i łącznie dziewiętnastu (19) roboczogodzinach biały lakier stał się biały i odzyskał praktycznie swój blask.
    Jestem zadowolony z efektu, tym bardziej, że wszystko wykonałem ręcznie, nie polerką. Gdyż takowej nie mam i nie mam (jeszcze) umiejętności by z takowej korzystać

Auto na wstępie zostało umyte pianą aktywną ADBL Yeti.

Kolejno umyłem ręcznie nowiuśką rękawicą od ADBL’a. W sumie to polecam choć trzeba się przyzwyczaić do jej grubości
    Wcześniej korzystałem z szamponu Shiny Garage. Był spoko ale się skończył więc teraz padł czas na testy z Meguiar'sem. Ogólnie spoko. Fajnie się pieni i długo trzyma na aucie.

Auto umyte praktycznie dwa razy. Osuszyłem i w kolejności następnie poszła deironizacja felg i lakieru. ADBL Vampire. Jak na felgach to oczywistość, tak nie spodziewałem się, że tyle opiłków może nadal (po takim porządnym myciu) siedzieć na lakierze, a gołym okiem praktycznie były niedostrzegalne, a jednak czerwony kolor po aplikacji pokazał jak jest w rzeczywistości.

Następnie pozbyłem się z lakieru smoły i asfaltu. Posiadałem ADBL Tar&Glue i dostałem od barata do testów Prickbort MAC1124. I ten musze przyznać wydaje się lepszy niż ADBL. Dłużej siedzi na lakierze i jakoś mocniej ściąga zanieczyszczenia.

Po detronizacji i usuwaniu smoły umyłem auto jeszcze raz aktywną pianą.
    Z tym wszystkim troche zeszło, a w sumie był to wstęp

Wziąłem się następnie za glinkowanie całego samochodu. Tu musze przyznać, że mimo dużego wkładu pracy w to, było to opłacalne. Glinka ściągnęła kolejne zabrudzenia.
    Sąsiad gdy zauważył, że małym kawałkiem ledwo mieszczącym się w dwóch palcach jadę całe auto, zaczął żartobliwie pytać czy wszystko zemną w porządku a gdy mu wyjaśniłem po co to, to zdziwił się, że takie coś się wogóle robi

Skończyłem przygotowania numer jeden. Wytarłem całę auto świeżą fibrą i przeszedłem do najbardziej wyczerpującego etapu. Ręczne polerowanie.
    Zakupiłem sobie Meguiars Ultimate Compound oraz dwa różne pady do ręcznej polerki. Oba z firmy NAT. Żółty i drugi z dwiema powierzchniami Żółtą i czerwoną.

Byłem mega zaskoczony jak tylko ręczna polerka wpłynęła na stan lakieru. Do tego stopnia się zaskoczyłem, że robiąc sam tył samochodu przedzieliłem go sobie by mieć obok siebie nową i starą powierzchnie. Jak widać nowa jest błyszcząca i lepiej oddaje refleksy i przede wszystkim jest praktycznie śnieżnobiała. A myślałem, że wcześnie to auto było dostatecznie białe

Ciężka praca ale myślę, że mocno się odpłaciła Robiąc progi czy dół drzwi to już praktycznie leżałem na ziemi ze zmęczenia

Z samego efektu polerowania jestem zadowolony. Lakier odświeżyłem dość mocno. Odzyskał blask i fajnie refleksuje światło. Jak na robotę całkowicie ręczną jestem bardzo zadowolony.
    Na dole zdjęcie odbicia. Jak można zauważyć został efekt „skórki pomarańczy” refleksy nie są jak w lustrze. Po pewnym kątem zostały też pośrednie ryski. Taki efekt to już tylko polerowanie maszynowe. Takowe może zrobie przed przyszłym letnim sezonem jak potrenuje, a jest do czego bo dostałem na urodziny powłokę ceramiczną więc za kilka miesięcy zabawę trzeba będzie powtórzyć

Byłbym głupi gdybym na koniec swojej ciężkiej pracy nie zabezpieczył i nie utrwalił.
    Położyłem na wszystko co się dało wosk Kiwami dedykowany do jasnych lakierów. Mega kropelkuje i powierzchnia stała się bardzo gładka i śliska. Mam nadzieję, że ułatwi to przyszłe mycia

Efekt końcowy na zdjęciu nie jest jakiś WOW bo to tylko biały niemetalizowany lakier ale na żywo robi robotę. Ja jestem zadowolony i spełniony na chwile obecną w tym aspekcie

W planach jeszcze w tym sezonie (mam nadzieję) ogarnięcie dystansów, choć jeszcze nie wiem ile MM i może krótka przygoda z plastidipem na felgi by przetestować przed piaskowaniem inny kolor niż aktualny gunmetal.

Pozdrawiam,
    Zajcu

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    159 V6 '06

Domyślnie

Podziwiam i zazdroszczę czasu spędzonego przy aucie. Widać, że lakier dostał drugą młodość

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V 140 km 2003r 3D, Jest: Alfa Romeo 156 2.5 V6 1997r

Domyślnie

Kawał dobrej roboty, lakier wygląda pięknie. Felgi też mi się w tym kolorze podobają i pasują do auta

Użytkownik Maniak resoraków

Domyślnie

Szacun, panie. Teraz już tylko laski wozić

Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 2015r., Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r.

Domyślnie

Wow, niesamowita robota! Szacun mega
    nie sadzilem ze zwykla reczna robota potrafi zdzialac takie efekty

Powiedz mi - plyn do felg dziala na innej zasadzie niz ten tar &glue remover prawda?