Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ZajcuNS
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2009 2.4JTDm

Domyślnie Alfa romeo brera - polift 2009 | 2.4 jtdm 210km - biało czarna

Witam i ja
    "Imigrant" z klubowego forum Fiata Bravo {Nuovabravoklub}
    Jako już były dwuletni posiadacz świetnego egzemplarza Bravo II jak mówiłem i planowałem zakupiłem auto marzeń.

Na wejściu chciałbym podziękować kilku użytkownikom, a w szczególności Adamowi P - link do profilu http://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/74704.html. Za pomoc praktycznie od samego początku czyli przeszło od Listopada zeszłego roku

Ale od początku. Mógłbym się rozpisać o dziecięcym marzeniu i takie tam ale można by to skrócić do tego że jako 14 latek nie miałem pieniędzy na auto marzeń z oczywistych względów. Później człowiek zaczął być odpowiedzialny, w szkole zaczął pracować, potem na studiach i po studiach również i tak się zbierało grosz do grosza. A później, mając kilka lat więcej stwierdziłem, że jeszcze auto marzeń poczeka i tak jako pierwsze WŁASNE auto zakupiłem Fiata Bravo 1.6 MJ 120 koni 300Nm. Zawrotna przesiadka po 4 latach jeżdżenia Peugeotem 206 1.1 60kilka koni Historia była przednia. O Bravo dbałem lepiej niż o siebie - śmiali się czasem znajomi

RiP moja biała strzała.

W między czasie temat „auta marzeń” powrócił i zacząłem podejmować pewne kroki w kierunku jego spełnienia.

Historia tego egzemplarza – białego, musiała być biała, Bravo miałem białe i Brera też taka musiała być ewentualnie niebieska – zaczęła się niejako we wakacje 2018. Pojawiło się ogłoszenie za 37k, dość długo wisiało a gdy stwierdziłem, ze w sumie jest blisko i podjadę chociaż obejrzeć, to auto znikło. Myślałem, że się sprzedało.
    Minęło kilka miesięcy i w listopadzie pojawiło się znowu. W cenie 35k. Właściciel wystawił ją ponownie.

Zadzwoniłem, zapytałem, zagadałem i tak zaczęła się droga ku zmianie. Od listopada 2018 do dziś czyli do lutego 2019. Chciałem kupić od razu ale potem wrócił rozsądek i stwierdziłem, że bez sensu mieć dwa auta i postanowiłem najpierw sprzedać swoje Bravo. Brałem pod uwagę, że Brera może się w każdej chwili sprzedać. W sumie przez ten czas „prawie że” zakumplowałem się z właścicielem Alfy i w sumie wprost po kilku odwiedzinach powiedziałem, że "kupie" ale najpierw jednak sprzedaje swoje Bravo. Jeśli ten egzemplarz jest mi pisany to będzie na mnie czekał, jeśli nie, to po prostu się sprzeda i tyle. Zostanę z Bravo albo poczekam na kolejną Brerę.

Aukcja w grudniu dobiegła końca. Właściciel stwierdził, że może przytrzymać mi auto skoro jestem nastawiony na zakup no chyba, że ktoś mu się trafi „na już” to sprzeda. Stwierdziłem, że jest to uczciwa oferta.

Jak widać – chyba było mi pisane bo dziś jest ze mną

Ogólnie podczas zakupu był zemną ogarnięty mechanik. Ze stetoskopem do silnika to już coś heh
    Po ponad półtoragodzinnych oględzinach na wszelakie możliwe sposoby łącznie z dziwnymi wykresami na laptopie których - nie rozumiałem - podczas jazdy wyszło, że nie jest tak kolorowo jak myślałem podczas wcześniejszych „przejażdżek” gdy byłem sam oglądać auto.
    Właściciel rozsądnie zszedł mi dużo z ceny. Nie będę kłamał. Ale fakt jest taki, że wszystko co zszedł pójdzie na bieżące naprawy – więc już wiem co oznaczało mówienie przez właściciela „ja od dwóch lat nic nie robiłem bo nie musiałem” taaaak…. nie musiałem. Cóż, nie wszyscy muszą dbać tak samo o samochody.
    Skala utrzymania auta jest daleka od stanu mojego Bravo w jakim je utrzymywałem czy w momencie sprzedaży kedy tydzień wcześniej ogarnąłem filtry i olej Pentrite gdzie pewnie 95% sprzedających miało by już „wywalone” na auto które sprzedaje .

No nic. Jest dużo do zrobienia ale grunt, że silnik i skrzynia są zdrowe. Auto "idzie jak złe". Jestem pod mega wrażeniem. No i kultura pracy silnika i jego brzmienie. 5 cylinder robi robotę. W środku faaaajny pomruk basowy podczas przyśpieszania. Bez porównania kultura pracy tego diesla do tego co miałem w Bravo Choć zaznaczam, z Bravo byłem dumny

Nie będę pisał listy co jest do zrobienia tylko na bieżąco jak coś zrobię to będę aktualizował. Po co sobie psuć humor na przyszłość - narazie jest świetnie

Dziś cały dzień miałem jeżdżone i nawet nie miałem jak zrobić większej ilości zdjęć, a wieczorem gdy wróciłem do domu po 3 trasach to mocno się rozpadało :/ no i było już ciemno - jak to w nocy.
    Także na dniach coś wrzucę, narazie trzeba sie cieszyć tym co jest
    W najbliższym czasie jeszcze przerejestrowanie by uzyskać tablice rejestracyjne ze swojego miasta.

Chyba tyle.
    Pozdrawiam Kamil aka Zajcu.

EDIT:

A i ważne dla mnie, gdzie tu na wejściu chciałbym prości o pomoc i o poradę skoro mam już swój temat.
    Oddam "miliony monet i rękę królewny" jak mi ktoś powie jak ogarnąć AUX,a pod kabel do telefonu.
    Radio mam w aucie z wersją Blue&Me, w schowku mam USB, ale w dobie serwisów streamingowych i tego, że korzystam od wielu lat ze spotify możliwość podpięcia telefonu dla mnie to konieczność w Bravo miałem i chwaliłem pod niebiosa. A tu...
    Gorzej, że okazało się, iż moje radio mimo że wygląda jak zwykłe (bez ekranu - jutro wrzucę zdjęcie) jest z nawigacją i tym B&M z USB, a płyty nie czytają MP3 wiec płytki z których korzystałem w poprzednim aucie moge teraz do kosza wyrzucić. Co robić? Co radzicie? Jest możliwość np wyrzucić B&M a dołożyć AUX? W Bravo tak to działało, niby ten sam koncert FCA ale nie wiem jak w alfie - jeszcze się nie znam mam auto od kilku godzin heh ale serio. Pytanie na poważnie. jak dołożyć kabel AUX do tego radyjka które mam w aucie? Mówiona nawigacja bez ekranu i widocznej mapy mnie rozbroiła - śmieje się sam do siebie z tego coś musiało mnie w motoryzacji ominąć heh

› Więcej...: Alfa romeo brera - polift 2009 | 2.4 jtdm 210km - biało czarna

Użytkownik Znawca
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4

Domyślnie

Kabelek aux to prosta sprawa. Do ogarnięcia w kilka minut. Musisz kupić sobie aux do alfy/fiata (Blaupunkt) choćby na allegro.

Użytkownik Świeżak Avatar Grisza1976
    Mieszka w
    Knurów Śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16V

Domyślnie

Gratulacje, Brerka ładna tylko te ciemne lampy z tyłu trochę mi się nie podobają. Ale to już kwestia gustu. Dopieszczaj i ciesz się z każdego kilometra. Dobrze, że trafiła w odpowiednie ręce.

Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Auto
    Kotek XE

Domyślnie

chińskie logo na włoskim ciekawym samochodzie... no nie, sorry
    W opozycji do głupoty.

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    159SW TI 210KM

Domyślnie

zacnie wygląda. fajnie, że w końcu sukces.

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kurynio
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM

Domyślnie

Gratulacje, śliczny samochód
    A tak poza konkursem, sorki bom nie kumaty o co chodzi?

"chińskie logo na włoskim ciekawym samochodzie... no nie, sorry"

Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Auto
    Kotek XE

Domyślnie

czarno-białe logo, podróbka...
    W opozycji do głupoty.

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kurynio
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM

Domyślnie

Ok, może i tak ale jeżeli chodzi o czarno białe logo na kolpaczkach do felg, to mam czarno-białe w oryginale, ale logo na klapie to chyba rzeczywiście jakiś "zamiennik"

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo

Domyślnie

cudna jest. Jaka felga na lato?

Użytkownik Rowerzysta Avatar komisarz
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE

Domyślnie

Cytat Napisał Rost29 Zobacz post