Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63
    Użytkownik Świeżak Avatar Herostrates
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2011 1.4 MA 170KM / Subaru Forester 2004 2.0 XT 265KM/400NM

Domyślnie

Fajne zmiany, żółte zaciski robią robotę w czarnych autach

› Więcej...: AR Giulietta by EriS

Użytkownik Świeżak Avatar Calypso
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione

Domyślnie

Ekstra się prezentuje i jak poradziłeś sobie ze zmianą uszczelki wycieraczki? Też mam już poliftowa uszczelkę. Śruba mocująca odkręcona bez problemu ale ramię wycieraczki siedzi mocno i nie mogę go wyjąć. Używałeś jakiegoś ściągacza czy inny sposób?

Ps. Jak oceniasz tego plastidipa? Ile puszek użyłeś?
    Ostatnio edytowane przez Calypso ; 10-04-2019 o 08:21

Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV i 145 1.4TS

Domyślnie

Cytat Napisał Calypso Zobacz post
    i jak poradziłeś sobie ze zmianą uszczelki wycieraczki?
    Nie wiem jak było u gospodarza tego wątku, ale u mnie skończyło się na szlifierce kątowej i mechanicznym rozcięciu ramienia wycieraczki.....
    Ostatnio edytowane przez Doblo ; 10-04-2019 o 13:06
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

Mieszka w
    Lublin
    Auto

Domyślnie

O kurde aż tak trzymało? Nie chce tego na siłę odciągać czy pukać w to żeby szyba nie zrobiła psikusa. Coś słyszałem o ściągaczach itp...

Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 2015r., Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r.

Domyślnie

a czemu wymieniacie? Czym sie ramiona roznia?

Użytkownik Świeżak Avatar lookash
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120KM

Domyślnie

Cytat Napisał koskar Zobacz post
    a czemu wymieniacie? Czym sie ramiona roznia?
    Przedliftowa prędzej czy później przecieka i woda leci do bagażnika przez klapę.

Same zmiany na plus. Wymieniłbym jednak znaczek przedni i tylny na czarnobiały. I obecnie ta flaga na ramce tablicy już nie pasuje

BTW jaką guma konkretnie malowałeś te felgi? W sensie jaki producent farby, bo ładny kolor wyszedł, a podobnym planowałem ogarnąć moje zimówki.

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Była: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V 140 km 2003r 3D, Jest: Alfa Romeo 156 2.5 V6 1997r

Domyślnie

O kurde aż tak trzymało? Nie chce tego na siłę odciągać czy pukać w to żeby szyba nie zrobiła psikusa. Coś słyszałem o ściągaczach itp...
    Potrzebny dobry ściągacz. Ja miałem problem z przednimi wycieraczkami, bardzo się zapiekły i ani drgnęły. Kupiłem ściągacz za 30 zł, ale szybko się poddał, cały pogiął... Później się okazało, że ojciec ma ściągacz własnej roboty, ciężki i solidny, który załatwił sprawę. Bez tego będzie bardzo ciężko.

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    AR Giulietta Sport, 1.4 170KM, 2012r

Domyślnie

Ekstra się prezentuje i jak poradziłeś sobie ze zmianą uszczelki wycieraczki? Też mam już poliftowa uszczelkę. Śruba mocująca odkręcona bez problemu ale ramię wycieraczki siedzi mocno i nie mogę go wyjąć. Używałeś jakiegoś ściągacza czy inny sposób?

Ps. Jak oceniasz tego plastidipa? Ile puszek użyłeś?
    Miło że się podoba . Śruba puściła po użyciu WD40, ramie nie chciało zejść, ale pomocny był ściągacz i puściło, zabawy było trochę z wsadzeniem nowej uszczelki, bo jest twardsza i ciasno wchodzi. Co do plastidip'a to używam go od dawna i osobiście jestem bardzo zadowolony, warunkiem jest to żeby był to oryginalny Plastidip + dobrze przygotowana powierzchnia, na scudetto poszło około 1/4 puszki, jakieś 4 warstwy, na felgi z kolei praktycznie 2 puszki i też po 4 warstwy.

Doblo u mnie na szczęście nie było tak drastycznie, wyżej opisałem wszystko ściągacz sobie poradził

koskar nie wymieniamy ramion, tylko uszczelkę wycieraczki co jest na szybie, poliftowa nie puszcza wody do środka.

lookash, a jak myślisz czemu nie ma dekielków na felgach , czekam na paczkę i wymieniam wszystkie znaczki na czarno białe czy tam srebrno czarne. Felgi były malowane: Plastidip Luxury Metal Grey (na żywo widać lekką perłę, która się mieni)

Mieszka w
    Lublin
    Auto

Domyślnie

Na felgi dawałeś może ten podkład czarny mat jak sugeruje platidip czy od razu kolor?

Użytkownik Maniak resoraków
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01

Domyślnie

Cytat Napisał EriS Zobacz post
    Miło że się podoba . Śruba puściła po użyciu WD40, ramie nie chciało zejść, ale pomocny był ściągacz i puściło, zabawy było trochę z wsadzeniem nowej uszczelki, bo jest twardsza i ciasno wchodzi. Co do plastidip'a to używam go od dawna i osobiście jestem bardzo zadowolony, warunkiem jest to żeby był to oryginalny Plastidip + dobrze przygotowana powierzchnia, na scudetto poszło około 1/4 puszki, jakieś 4 warstwy, na felgi z kolei praktycznie 2 puszki i też po 4 warstwy.

Doblo u mnie na szczęście nie było tak drastycznie, wyżej opisałem wszystko ściągacz sobie poradził

koskar nie wymieniamy ramion, tylko uszczelkę wycieraczki co jest na szybie, poliftowa nie puszcza wody do środka.

lookash, a jak myślisz czemu nie ma dekielków na felgach , czekam na paczkę i wymieniam wszystkie znaczki na czarno białe czy tam srebrno czarne. Felgi były malowane: Plastidip Luxury Metal Grey (na żywo widać lekką perłę, która się mieni)
    Jak malowałeś te zaciski? To są zwykłe, nie Brembo, tylko, że je pomalowałeś na żółto? Daj znac jak ta farba sie trzyma i czy nie odłazi. Jak je przygotowawłeś do malowania? Jakis podkład? Odtłuszczanie?