Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0 2003 rok

Domyślnie Srebrna Alfa 166 3,0 V6 2003 rok

Witam,
    nazywam się Mateusz i od 18 marca jestem posiadaczem Alfy 166 2003 rok 3.0 z ręczna skrzynią biegów, kolor Grigio Chiaro 612A. Szczerze mówiąc kupiłem ją przez przypadek, gdyż pocztą pantoflową dowiedziałem się o Panu Stanisławie który ma od wielu lat Alfe 166 i chce się pozbyć bo stoi nieużywana. A że nikt nie kupił przez dwa tygodnie wiszenia na otomoto to rozważał złomowanie. Czy mówił to poważnie to nie wiem ale stwierdziłem że szkoda i kupiłem. Auto jest z polskiego salonu, stało 9 miesięcy jako pokazowe, później przez trzy lata jeździł diler Alfy z Ostrowca, następnie przez rok ktoś z Wawy i później 12 lat właścicielem był Pan Stasiu, a użytkował auto jego syn który wyemigrował i praktycznie ostatnie 6 lat auto stało w garażu. Obecnie ma 105 tys. przebiegu, choć patrząc na zgnojony środek to wygląda na 300. Ale wszystkie kwity świadczą o tym że przebieg prawdziwy. Dużą zaletą auta jest stan budy, malowane tylko dwa elementy (tylne drzwi po obu stronach , z czego od kierowcy dość nieudolnie, bez przejścia), reszta fabryczny lakier, szyby ori, brak rdzy oprócz jednego przetarcia na progu pod uszczelką drzwi. Wersja wyposażenia Distinctive plus kilka opcji, czyli brakuje do fulla z widocznych rzeczy alarmu, telefonu, szyberdachu. Reszta wyposażenia jest i nawet działa (znak zapytania przy klimie, bo nie napełniana od 12 lat ).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	68.6 KB
ID:	258027Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Rozmiar:	74.7 KB
ID:	258028Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Rozmiar:	105.5 KB
ID:	258026Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Rozmiar:	109.2 KB
ID:	258025Załącznik 258017Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5a.jpg
Rozmiar:	76.2 KB
ID:	258029
    Stan ogólny auta jak po długim staniu, pakiet startowy musiał być dość obszerny, czyli:
    -sprzęgło kpl. (skończyło się 8 km po kupnie )
    -rozrząd z pompą wody i nowym płynem chłodniczym,
    -olej silnikowy, w skrzyni, filtry oleju, powietrza, kabiny,
    -świece
    -cewki na głowicy przy grodzi
    -wysprzęglik
    -łączniki stabilizatora przód (wygląda że to na razie wszystko z zawiechy, była robiona na kwotę 6500 w 2011 roku i później niedużo jeżdzona)
    -łączniki elastyczne wydechu (plus oczywiście naprawę uszkodzonych szpilek w katach przy demontażu )
    -opony zimowe 16" na których stała do śmieci (szczęście są letnie 17” kupione w 2010 roku , jeszcze z włoskami).
    Rozrząd i sprzęgło zrobiłem w warsztacie, w którym alfa była robiona przez 12 lat i który stwierdził że mechanicznie auto naprawdę dobrze wygląda (już po kupnie, więc nie musiał słodzić). Resztę robiłem sam, oczywiście najwięcej zajęło to co miało być najłatwiejsze, czyli wydech a konkretnie szpilki w katalizatorach (rozwiercanie ukręconej szpilki i gwintowanie w kanale o wysokości 1,75 m. mając samemu prawie 2 jest mało wygodne).
    Ponadto spędziłem jakieś 16 h na czyszczeniu wnętrza (tak uje…..go wnętrza nie widziałem jeszcze, oczywiście oprócz passatów b3 ekip budowlanych, odkurzając znalazłem kwity parkingowe z 2009 roku ) także teraz czuć skórę a nie smród.
    Przykłady z czym musiałem się zmierzyć

Nazwa:	6.jpg
Rozmiar:	79.1 KB
ID:	258024Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Rozmiar:	93.3 KB
ID:	258023Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Rozmiar:	99.9 KB
ID:	258022Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Rozmiar:	78.6 KB
ID:	258021Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Rozmiar:	141.8 KB
ID:	258020Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Rozmiar:	55.1 KB
ID:	258019Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Rozmiar:	41.9 KB
ID:	258018Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Rozmiar:	52.4 KB
ID:	258016Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Rozmiar:	89.4 KB
ID:	258015
    Tak wyglądała woda po praniu dywanów

Nazwa:	15.jpg
Rozmiar:	49.2 KB
ID:	258014
    A tak działa cleaner od Gliptone

Nazwa:	17.jpg
Rozmiar:	48.0 KB
ID:	258012
    Z kosztów to 5000 zakup i prawie drugie tyle reszta.
    Do zrobienia jest jeszcze cała masa rzeczy:
    -klima, na razie napełnię, zobaczymy czy ruszy
    -geometria
    -zderzak i błotnik przód (ale to na długie zimowe wieczory zostawiam )
    -zaprawka na progu
    -linki ręcznego (prawa trzyma)
    -osłona silnika (zostały tylko fragmenty)
    -parę plastików z wnętrza (włącznik szyby, nawiewy z tyłu)
    -lampy zdałoby się zregenerować,
    -zapewne nagrzewnica (też mam nadzieje że zrobię to w zimę a nie szybciej)
    -zlikwidowanie lekko nierównych wolnych obrotów (uprzedzając pytanie rozrząd składany na blokadach wypożyczonych z Gezet, chyba że oni też mają chinole )
    Tyle z planowanych, a co wyjdzie to zobaczymy Auto kupione dla funu, jako odskocznia od szarej (mimo że czerwonej)codziennej motoryzacji w postaci Kangoo w gazie lub Transita Customa, więc raczej będę się starał robić miarę porządnie, tak co by za jakiś czas nie poprawiać. Na razie zrobiłem 400 km w tym jedna trasa 125 km i powrotem, jeździ się bardzo przyjemnie, choć jeszcze niepewnie, w zasadzie dźwięk silnika robi taką robotę że nie musze nią jeździć, wystarczy parę minut na parkingu
    W przypadku kwestii niejasnych mam nadzieję korzystać w Waszych doświadczeń i znajomości budowy Alfy, bo nawet stosunkowo proste tematy w tym aucie bywają nieoczywiste (vel wymiana filtra oleju łapami jak u niedźwiedzia ).
    Pozdrawiam
    PS Zdjęcia są fatalne, sory, ale na lepsze nie liczcie, fotografia to dla mnie obcy temat

› Więcej...: Srebrna Alfa 166 3,0 V6 2003 rok

Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 2015r., Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r.

Domyślnie

Woooow, ale historia!
    fajnie ze ja ratujesz i zycze powodzenia z odszczurzaniem

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Niezła historia oby służyła. Widać topowa konfiguracja więc gratuluję!

Auto

Domyślnie

Dzięki, historia rzeczywiście ciekawa, jak dodać do tego że kupiłem ją od gościa który jest legendą solidarności, był przez rok internowany, ma swoją zakładkę na wikipedii to jeszcze tylko dodaje smaczku Co śmieszne miał dość luźne podejście do regularności przeglądów rejestracyjnych Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Rozmiar:	61.6 KB
ID:	258034

Użytkownik Świeżak Avatar Garwanko
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Było 3.0V6, jest 2x 2.4R5, będzie 3.2V6 :)

Domyślnie

Gruby temat. Gratsy i powodzenia, auto kapitalne i na pewno Ci się odwdzięczy

Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

Świetny opis. Rys historyczny autka, do tego szczerze co i jak bez zbędnego rozpływania się. To lubie. Konfiguracja zacna 3.0 i manual musi dawać mega frajce z jazdy a autko samo w sobie bardzo ladne. Wiadomo ma swoje lata ale idealnych to tu na forum nie ma i nie ma sie co łudzić. Szacun za pakiet startowy, że w pierwszej kolejnosci zrobiłes rozrzad a nie jak wielu pomalowałeś kolektor na czerwono i polerka u znajomego detajlera kazika.Wszystko odszczurzasz ładnie po kolei.
    Ja po 10 latach ze 166 powiem Ci ze to mega auto. jak się wkręcisz w ten model to popłyniesz.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 07-05-2019 o 08:03
    166 JTD

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    AR166 3.0V6 4HP20 i nie tylko

Domyślnie

Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    jak się wkręcisz w ten model to popłyniesz
    Finansowo
    Ale jest tu paru takich co na to nie patrzą i najważniejsza jest frajda.

Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

MArek czy ja wiem czy finansowo? Jeżeli ktoś sam dłubie to jest w stanie oszczędzić taczke kasy. A 166 jest wdzięczne do grzebania bo mamy juz to auto rozpracowane do ostatniej śrubki. Oczywiscie z 3.0 napewno ceny czesci drogie , ale z tym sie chyba każdy liczy kto kupuje auto z silnikiem 3 litrowym... Kolega widac m agdzie grzebać i nei boi sie ego robic wiec ja jestem spokojny o los tej 166... Byle tylko weny nie zabraklo bo odszczurzanie po kims auta kto nei dbal moze wprowadziw w pierwszym roku w depresje... Ale jak sie na spokojnie przekalkuluje to bedzie ok. Kolega ogarnal najwazniejsze rzeczy na poczatku a nie wywalał kasy na farmazony wiec ma juz swietny start
    166 JTD

Auto

Domyślnie

Macie racje, że ceny części są droższe niż w popularnych modelach, ale z tego co widzę najdroższy w obsłudze tego auta jest koszt mechaników, więc co będę mógł będę robił samemu. Martwi mnie trochę słaba dostępność niektórych części, ale jakoś sobie radzicie z Waszymi furami więc nie pękam .
    Co do samego auta to aspekt wizualny jest mocno zaniedbany, natomiast mechanika wygląda naprawdę dobrze. Trochę to dziwi, bo zazwyczaj jak ktoś ma gnój na siedzeniach to ma gdzieś jak wyglądają hamulce albo zawiecha. A tu hamulce tip-top, tarcze i klocki bez zużycia, nowe przewody elastyczne i tylne zaciski, zawieszenie sztywne, bez luzów, wymienione wszystkie poduszki silnika i skrzyni. Dodatkowo zamontowany końcowy wydech Remusa, dokładka zderzaka Zendera, czyli jednak trochę inwestował.
    A jazda naprawdę przyjemna, to jak się zbiera po redukcji do 3 biegu od powiedzmy 80kmh to bajka Spalanie mnie zaskoczyło, w mieście oczywiście jak są korki to 18,5, normalnie ok 15, ale w weekend jazda przepisowa na trasie i 8,9.
    Nawet moja żona zaczyna się do niej przekonywać, na początku nazwała Ździrą (bo zabrała jej męża) a ostatnio była Alfinka

- - - Updated - - -

A od razu dwa pytanka:
    -jeśli nie ma stacyjki w bagażniku to nie ma alarmu, po co w takim razie lampka przy schowku (która mruga nawet w czasie jazdy) i czujki ruchu w podsufitce?
    -czy sprzęgło które się skończyło po 100 tys km to norma? U mnie przestało działać bo okładzina miała grubość 0 mm

Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

Cytat Napisał Apacz00 Zobacz post
    jeśli nie ma stacyjki w bagażniku to nie ma alarmu, po co w takim razie lampka przy schowku (która mruga nawet w czasie jazdy) i czujki ruchu w podsufitce?
    -czy sprzęgło które się skończyło po 100 tys km to norma? U mnie przestało działać bo okładzina miała grubość 0 mm
    z tym sprzęgłem to chyba zależy jak kto jezdzi. Może pan stasiu nie miał drygu do 3.0 i szybko je zuzył?

Co do alarmu to pamiętaj ze mususz miec syrene pod maską, a po prawej stronei chyba wyłacznik z małym kluczykiem. Ta czujka ruchu to równiez mikrofon od telefony wiec może tak ma byc. a diode ktoś mógł sobie podłaczyć pod + dla bajeru i miga... Po tylu latach cieżko wybadac kto i co grzebał. tutsaj już chyba nie ma w pełni seryjnych aut. Przynajmniej wsród fanów modelu. Sa rózne mieszanki, doposażane na max a dioda jest w kazdej 166 niezaleznie czy ma alarm czy nie.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 07-05-2019 o 10:04
    166 JTD