Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Dyzio1506
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.4 20V

Domyślnie Czarna 156 - moja pierwsza Bella

Cześć wszystkim!
    Ostatnio stałem się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem Alfy Romeo 156 z 2.4 pod maską. Generalnie szukałem 147 z silnikiem 1.9 ale wszystko co obejrzałem po prostu mi nie leżało i nie było warte tych pieniędzy za które były wystawione więc poszerzyłem swoje poszukiwania o 156 i GT. Po zrobieniu ok 600km w jeden dzień i oglądnięciu kilkunastu samochodów miałem się poddać. Tutaj progu brakuje tutaj pełno kitu - ja nie oczekuję idealnego samochodu ale jak ktoś mi mówi, że samochód jest cały w oryginale a ja przyjeżdżając na miejsce widzę pękający kit + miernik gubi skalę to raczej jest grubo. Mniejsza z tym.
    Ukierunkowany byłem na 1.9 ale dostałem info od znajomego że ojciec jego znajomego sprzedaje 156 w sedanie tylko z 2.4 pod maską. Stwierdziłem, że nie daleko jest można skoczyć zobaczyć.
    Auto na pierwszy rzut oka wywołało u mnie odruch wymiotny z racji zaniedbania. Z czystej ciekawości miernik grubości lakieru i co? Szok - samochód w 95% oryginał... Przejechałem się, zawieszenie ok, silnik ok, wstaje, nie kopci, sprzęgło ok... Trochę taki zniesmaczony ogólnym stanem wizualnym samochodu ale podjąłem decyzję, że biorę. Teraz mam przeczucie, że drugi taki samochód mógłby się nie trafić albo szukałbym bardzo długo. W 2.4 się zakochałem - mimo że klekota nigdy nie miałem to dźwięk pięciu cylindrów zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie (choć miałem okazję pojeździć Lancią z 2.0 VIS).
    W środku zaniedbane ale do odratowania, z zewnątrz po umyciu stwierdziłem, że tragedii nie ma. Nie jest to na razie egzemplarz zlotowy ale będę dążył do tego, żeby było coraz lepiej.
    Poprzedni właściciel wymieniał UPG zaraz po zakupie (nie zdążył nawet dojechać do domu) i tak turlał się tym wozem przez 3 lata. Rozrząd był zrobiony, sprzęgło też, wtryski też... Ogólnie gość trochę kasy w auto wpakował po czym kupił sobie inne a to sprzedał. A ogłoszenia nawet nigdzie nie było więc o tym aucie nie wiedziałem.
    Z zakupu jestem mega zadowolony i mam nadzieję, że alfa będzie mi służyła bezawaryjnie przez długie lata.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0033.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	137.7 KB
ID:	259005Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0034.jpg
Rozmiar:	139.6 KB
ID:	259006Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0035.jpg
Rozmiar:	172.3 KB
ID:	259007Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0036.jpg
Rozmiar:	97.4 KB
ID:	259008Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0037.jpg
Rozmiar:	53.0 KB
ID:	259009Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0038.jpg
Rozmiar:	142.1 KB
ID:	259010

Pozdrawiam, Daniel

› Więcej...: Czarna 156 - moja pierwsza Bella

Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 2015r., Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r.

Domyślnie

Brudne auto jest zawsze do umycia jak zdrowe mechanicznie to super!

Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.4 20V

Domyślnie

@koskar mechanicznie jest naprawdę spoko. Bardzo dużą uwagę zwracałem na blacharkę i progi. Wolałem, żeby auto miało rysy obicia itp. ale żeby nie było zgnite. Pod tym względem trafił mi się naprawdę myślę, że fajny egzemplarz.
    W tym tygodniu może troszkę upięknieje

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zenonzlasu
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 1.8 TS 144 KM |Laguna II Ph II 2.0 16V

Domyślnie

O. U mnie na osiedlu była taka zaniedbana 156 poliftowa. Felgi takie same, może to ta? Tak czy siak, szerokości
    I masz nie-skórzane fotele, zazdraszczam.

Dobrze widzę, że świeci się kontrolka od poduszek? Daj znać kiedyś, to podepniemy kompa i może uda się zgasić .
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 04-06-2019 o 19:54

Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.4 20V

Domyślnie

@Zenonzlasu ja ją kupiłem w Husowie koło Łańcuta więc pewnie to nie ta. Poducha się świeci podejrzewam standardowo jakąś kosteczkę mieliśmy to diagnozować ale kumpel kompa zapomniał
    Tak, nie mam skóry i jedną z modyfikacji będzie wymiana wnętrza na skóry

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zenonzlasu
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 1.8 TS 144 KM |Laguna II Ph II 2.0 16V

Domyślnie

A, to nie ta. Zresztą właśnie ją widziałem przez okno, więc to nie twoja . Jeśli fotele u Ciebie będą w dobrym stanie, to bym reflektował, bo skóra mnie denerwuje .

Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.4 20V

Domyślnie

Wczoraj trochę zacząłem z kumplem powoli ogarniać bellę. Na pierwszy strzał poszły głośniki. Ktoś z tyłu włożył 10cm głośniczek a z przodu uwaga! - 6x9". O ile z tyłu nie było problemu żeby założyć standardowe 165 (wleciały Alphardy) o tyle z przodu spotkałem się z wieloma "patentami" druciarstwa... Wyłamany ten plastik od głośnika, poszycie drzwi pozaginane do środka żeby tylko głośnik wszedł. A, że nie było do czego przykręcić hmmm... Polak potrafi i ktoś wyciął kwadraciki ze sklejki 18mm i przykleił je klejem na gorąco -.-. Kupiłem uniwersalne dystanse MDF i udało mi się to gdzieś tam w otwory dopasować żeby się to w miarę trzymało. Wleciały Hertze DCX bodajże.
    Chciałem wymienić wszystkie spinki żeby się ładnie boczki trzymały i nieee... Nie ma tak łatwo... Lewy przód dołem był trzymany przez głośnik na wkręciku a prawy przód pół boczku zasilikonowane + połamane miejsca gdzie mogę wsadzić spinkę. A od dołu ktoś wymyślił patent "na nakrętkę" - bo przecież nie będzie wiercił to boczek przykręcił wkrętem pod kątem do nakrętki po coli. Echhh... Jeszcze trochę pracy mnie czeka
    Nie rozpaczając bo wszystko da się naprawić - kwestia czasu, umiejętności i chęci. A wczoraj mi już czasu brakło więc jakoś poskręcałem, żeby się to "kupy" trzymało, odpalam radyjko i nareszcie coś normalnie gra a nie charczy...
    Dodatkowo z racji tego, że miałem trochę zniszczoną kierownicę kumpel mi ją pofarbował na nowo. Stwierdziłem, że nawet jakby wyszło kiepsko to się wtedy da do obszycia. Moim zdaniem wyszło całkiem spoko

Nazwa:	IMG_2077.jpg
Rozmiar:	131.4 KB
ID:	259116Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2080.jpg
Rozmiar:	51.5 KB
ID:	259117

Plus z użytkownikiem @Zenonzlasu podłączyliśmy pod kompa i zdiagnozowaliśmy błędy. A właściwie ich brak pomijając te od poduszki.

Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.4 20V

Domyślnie

Pany i Panewy dzisiaj nareszcie wpadły inne alufelgi. Początkowo szukałem 18" ale nie znalazłem nic ciekawego za to niedaleko mnie trafiły się 17" tristary polerowane za śmieszne pieniążki więc skoczyłem zobaczyć i jak je zobaczyłem to nawet się wiele nie targowałem, kasa do łapy, felgi do bagażnika i gituwa. Dodatkowo kpl. nowych śrub bo stare nadawały się jedynie do śmietnika

Nazwa:	IMG_2133.jpg
Rozmiar:	185.7 KB
ID:	259235

Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156 2.4 20V

Domyślnie

Czerwone to szybsze Czarna 156 - moja pierwsza Bella A tak na serio to myśle że znacznie lepiej wygląda czerwony zacisk niż czarny. Został mi tył do zrobienia ale brakło czasu wczoraj

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99

Domyślnie

ciemny lakier i czerwony zacisk elegancko wygladaja

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    166 JTD