Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
    Użytkownik Świeżak
    Auto
    Giulia Veloce TI

Domyślnie Veloce TI Misano Blue Carbon pack

Witajcie

Do tej pory byłem użytkownikiem BMW, ale nadszedł czas na zmiany.
    Szukałem czegoś małego (hatchback/coupe), mocnego (+300KM), w stonowanych kolorach (Biały/Szary). Po przefiltrowaniu portali aukcyjnych, do finału dotarło Audi S3, oraz Giulia Veloce, która nie spełniała, żadnego z powyższych wymagań.

Jazda próbna Veloce rozwiała wszelkie wątpliwości - piękne wnętrze, obszyte skórą w każdym możliwym miejscu i prowadzenie, które bije na głowę BMW - ciasne ślimaki pokonywane z dużą prędkością, bez najmniejszej utraty przyczepności potrafią zrobić wrażenie. Co prawda wygląd zewnętrzny nie robił wrażenia (szary kolor na szary felgach 18"), ale wiedziałem, że konfig w który celuje będzie trochę ładniejszy. Wycieczke zakończył niemiły akcent - przegrany wyścig od świateł z... Audi S3.

To sprawiło, że godzinę później siedziałem w testowej S3 - auto poprawne w każdym calu, aż do przesady. Jest szybkie, świetnie się prowadzi, jest bardzo dobrze wykonane, ale nie ma w sobie tego czegoś. Sportowy wydech i dźwięk silnika których zupełnie nie słychać w kabinie. Deska rozdzielcza prosta i nudna jak w seatach sprzed 10 lat. Pozycja za kierownicą nie ma nic wspólnego z autem sportowym. Auto przestarzałe technologicznie, bo produkowane już od 7 lat. Szare i nudne - niezauważalne na ulicy. Cały czas zastanawiałem się na co ja wydaje te pieniądze...

No I jest.. odebrana dwa dni temu.
    Miało być auto do produkcji, miało być Trofeo White, ale ponieważ czas oczekiwania wynosił 4 miesiące, a ja potrzebowałem auta na już, zacząłem przeszukiwać stock.
    Wytypowałem dwie sztuki - Trofeo White lub Misano Blue z pakietem Performance. Biały jest piękny, ale w sumie białe miałem BMW. Misano totalnie nie w moim stylu, ale za to z kompletnym wyposażeniem. Dylemat był poważny, ale obejrzałem kilka filmów, poczytalem kilka postów i stwierdziłem, że z wyposażenia korzystam ja, a kolor jeżeli mi się nie spodoba, to chociaż będzie podobał się innym. A więc Misano.

Kiedy podjechałem pod salon i zobaczyłem jak ją szykują do odbioru to wszelkie wątpliwości minęły. Wściekły błękit, z mnóstwem carbonowych dodatków i żółtymi zaciskami wygląda genialnie niemal w każdym świetle. Przechodnie odwracają głowy na ulicach niezależnie od płci i wieku. Na światłach inni kierowcy odwracają głowy, a ja po każdej wycieczce obchodzę auto dookoła. Czasem myślę, że aż zbyt mocno kłuje w oczy Wnętrze genialne w każdym aspekcie - wygoda, ergonomia, design. Wszędzie skóra i carbon. Szkoda tylko, że drzwi zamontowali w złym miejscu

Najważniejsze dla mnie wyposażenie:
    • Pakiet Carbon
    • Szpera
    • Aktywne zawieszenie
    • Audio Harman Kardon
    • Adaptacyjny tempomat
    • Pakiet Asystent Kierowcy Plus
    • Apple CarPlay
    • Alfa Connect Nav 8.8"
    • Fotele z regulacją w 8 kierunkach
    • Siedzenia z QV
    • Deska rozdzielcza obszyta skórą

Podsumowując - kupiłem auto, które jest dla mnie zbyt duże, zupełnie nie wykorzystam jego funkcjonalności, ale robi ogromne zamieszanie na ulicy i sprawia niesamowitą frajdę z prowadzenia

Plany na przyszłość?
    W drodze jest już CatBack Ragazzon - w ciągu dwóch dni powinien zawisnąć pod autem. Wtedy będę spełniony w 100%.
    Zamówiłem wersję z Carbonowymi końcówkami, ale zastanawiam się czy nie zostawić fabrycznych, bo bardzo mi się podobają.

Enjoy!

› Więcej...: Veloce TI Misano Blue Carbon pack
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3751.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	55.1 KB
ID:	259542   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3768.jpg
Rozmiar:	49.0 KB
ID:	259543   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3756.jpg
Rozmiar:	100.0 KB
ID:	259544   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3771.jpg
Rozmiar:	233.1 KB
ID:	259545   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3769.jpg
Rozmiar:	175.1 KB
ID:	259546  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3772.jpg
Rozmiar:	194.5 KB
ID:	259547   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3773.jpg
Rozmiar:	184.8 KB
ID:	259548   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3775.jpg
Rozmiar:	169.1 KB
ID:	259549   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3776.jpg
Rozmiar:	98.6 KB
ID:	259550   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3777.jpg
Rozmiar:	190.4 KB
ID:	259551  

Nazwa:	IMG_3778.jpg
Rozmiar:	211.3 KB
ID:	259552   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3779.jpg
Rozmiar:	95.4 KB
ID:	259553   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3767.jpg
Rozmiar:	32.5 KB
ID:	259554  
    Ostatnio edytowane przez gruby19 ; 20-06-2019 o 23:28

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    159 1.9jtdm 8v

Domyślnie

Piękna

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM

Domyślnie

Śliczna! Zazdraszczam konfiguracji. Gratulacje wyboru i witamy w rodzinie! Zgadzam się z każdym słowem które napisałeś

Zapytam z ciekawości - jak różnica w cenie między Veloce TI a S3 w wyposażeniu które chciałeś? Pomijam fakt że to 2 różne segmenty.

Ostatnio znajomy z Cupry mi marudził, że ma ciasno, że dużo wygodniej mam w Giulii niż on. Cóż, trzeba było nie brać kompakta

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Giulia Veloce TI

Domyślnie

Cytat Napisał jml Zobacz post
    Zapytam z ciekawości - jak różnica w cenie między Veloce TI a S3 w wyposażeniu które chciałeś? Pomijam fakt że to 2 różne segmenty.
    Praktycznie żadna. S3 w stocku, w podobnej konfiguracji co Veloce kosztuje tyle samo, czyli ~230tyś. Dużo, ale w Veloce widzisz, gdzie są te pieniądze, a w S3 nikt nie uwierzy, że tyle zapłaciłeś.

Użytkownik Znawca Avatar Kurynio
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM

Domyślnie

No i brawo dla Pana, bardzo ładna sztuka, co do wrażenia jakie opisałeś podpisuje się pod niem "obiema ręcyma". Mam identyczne odczucia jak jeżdżę A5 żony, auto naprawdę ok, ale jak wsiadam do mojej to i odpalam to od razu mi się banan na gębie robi

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI

Domyślnie

Gruby, Twoja Gulia wygląda na prawdę obłędnie!
    Też początkowo nie byłem do tego kolory przekonany, ale ostatnio podoba mi się coraz bardziej. U Ciebie dobrą robotę robi też ten karbonowy pakiet!

Pokarzesz środek?

Użytkownik Świeżak Avatar Shimmy
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech

Domyślnie

Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Szukałem czegoś małego (hatchback/coupe), mocnego (+300KM), w stonowanych kolorach (Biały/Szary). Po przefiltrowaniu portali aukcyjnych, do finału dotarło Audi S3, oraz Giulia Veloce, która nie spełniała, żadnego z powyższych wymagań.
    Ewidentnie na rynku istnieje luka, której nikt nie zapełnia… Przeszedłem niemal identyczną drogę. Hatchbacka nie chciałem a z coupe wybór praktycznie nieistniejący. Pod koniec rozważałem A3 w sedanie, ale ostatecznie zdecydowałem się na Giulię (i prawie skończyłem z Veloce ).

Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Podsumowując - kupiłem auto, które jest dla mnie zbyt duże, zupełnie nie wykorzystam jego funkcjonalności
    No i tutaj też mamy dokładnie tak samo

Śliczna bella, niech służy i cieszy!

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Giulia Veloce TI

Domyślnie

Zamieszczam zdjęcie wnętrza - jedyne jakie mam

Nazwa:	IMG_3765.jpg
Rozmiar:	59.5 KB
ID:	259558

Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    AR 159 SW JTDm Qtronic, 184 KM 375 NM Remap by Cinsoft

Domyślnie

boska... za każdym razem jak widzę Giulię na ulicy to mi tętno rośnie... Z żadnym innym autem tego nie mam - oddałbym dwie nerki za taką, za długo bym pewnie nie pożył, ale byłoby warto... Wspaniały wybór... Owszem niemiecka konkurecja jest do bólu poprawna, może lepiej wykonana, może ma więcej bajerów... ale nie ma tego "czegoś" co przyspiesza bicie serca na sam widok i mieć nie będzie...
    Ostatnio edytowane przez pawciu87 ; 21-06-2019 o 19:53

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Auto
    Giulia Veloce

Domyślnie

Piękna. Super kolor, środek świetny. Mam nadzieję, że będzie Cię co najmniej cieszyła tak długo jak mnie. Giulie mam już ponad dwa lata i 43 tyś km i jeszcze ani razu mnie nie zawiodła a jazda to czysta przyjemność i to chyba najbardziej definiuje ten samochód. Miałem jakiś czas 330i xdrive i teraz nawet nie obejrzał bym się za BMW. Alfa daje mi o wiele radości z jazdy plus wygląda świetnie. Chciałbym tylko kiedyś mieć Q . Niedawno dołożyłem kierownicę właśnie z tego modelu i pięknie dopełnia mi wnętrze, do czerwonej skóry pasuje idealnie!