Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    AR 159 1.8 benzyna impression-była, AR 159 1.75 Tbi Sport Plus Ti-była. Jest już AR Giulia veloce

Domyślnie Grzegorz i Julia

L&G,
    Tak jak obiecałem w wątku ; „159 Ti, historia pisana od końca.....” , tym postem rozpoczynam nową dla mnie rzeczywistość, którą jest ;
    Alfa Romeo Giulia, wersji Veloce Q4 , w kolorze Misano Blu 280 KM/400 Nm
    O konfiguracji i wyposażeniu później. Niemniej jednak z uwagi na fakt, że wraz z kolegą „Epsonix” mieszkamy w naszym pięknym mieście, zamówiłem inne wnętrze, „co byśmy” nie powsiadali nie do swoich aut, pod którymkolwiek z Bielsko- bialskich centrów handlowych bądź galerii… .

Na początek kilka uwag od strony klienta do wszystkich „mądrych głów” w FCA;
    Panie i Panowie, podstawowa zasada gospodarki wolnorynkowej, to;
    KAPITALIZM, czyli gospodarka NADMIARU każdego towaru w każdym aspekcie i formie, w przeciwieństwie do gospodarki, SOCJALIZMU gdzie mamy do czynienia z niedoborem wszystkiego i wszędzie.
    Mam wrażenie, którego doświadczyłem u 90% Waszych dealerów, że panuje u Was jeszcze epoka „późnego Gierka”. (szczególnie pozdrawiam centrum sprzedaży FCA…).
    Rozumiem sytuację rynkową w klimacie pracowników, ale patrząc na swoim przykładzie, po prostu nie wierzę, że jest aż tak źle z ludźmi, którzy chcą, umieją i potrafią i mają wiedzę (w tej właśnie kolejności) sprzedawać.

Są dwa rozwiązania;
    1. Albo macie mega kiepski dział szkoleń w centrali,
    2. Albo może jednak te osoby odpowiedzialne za pierwszy kontakt z klientem niekoniecznie się do tego nadają? Żadna praca nie jest za karę, polecam zrobić rekrutację na naszym forum. Jestem przekonany, że 90% udzielających się tutaj ludzi miałoby o niebo lepsze wyniki, niż 90% pracujących w dziale sprzedaży Waszej sieci dealerskiej. Z jednego tylko powodu, który nazywa się PASJA moi drodzy. Tyle z mojej strony.

A teraz do rzeczy. Samochód zamówiłem w Listopadzie 2019 roku i była to decyzja w pełni świadoma, ponieważ; - został już potwierdzony kosmetyczny lifting pod nazwą MY2020 - zawsze w pierwszej kolejności mamy produkowane nadwozie + elementy napędowe i silnik, co gwarantowało mi, że w 2020 dostanę nowe auto z nabitym rocznikiem 2019
    Obie te w/w rzeczy = zawsze niższa cena i tak też się stało.
    A, że auto zostaje ze mną raptem na 3 lub 4 lata (decyzję podejmę po 36 mscach. leasingu), rok produkcji był dla mnie kompletnie bez znaczenia.
    Samochód kupiłem w woj. mazowieckim, z powodów, które przedstawiłem na początku posta. Tam też otrzymałem sławetny segregator, o którym też było w poście o 159-ce, jeszcze ZANIM zdecydowałem się na zakup, z którego dowiedziałem się dodatkowych mnóstwa rzeczy o Giulii/Stelvio i szkoda, że taka piguła wiedzy nie jest przekazywana wszystkim obecnym użytkownikom i wszystkim innym klientom, którzy wyrażają chęć zakupu, a jeżdżą inną marką.

To co w nim zawarte – na pewno jest dodatkowym, mocnym argumentem przemawiającym na korzyść Giulii/Stelvio, podane w przystępnej formie, zrozumiałe dla „laika”. Wiele innowacyjnych rozwiązań zastosowano w tym samochodzie po raz pierwszy w ogóle w branży, właśnie w obu modelach AR - część z nich opatentowana.
    Bo np. ciekawe, ile osób wie, że w Giuli mamy taki oto system, będący częścią pełnego i mega rozbudowanego systemu hamulcowego,
    system nazywa sie; RBA i RAB.
    Pierwszy RBA – Rain Brake Assist – funkcja ta uaktywnia się, gdy aktywne są wycieraczki szyby przedniej, dociskając delikatnie klocki hamulcowe do tarcz, aby usunąć z tarczy powłokę wody, wszystko po to by hamować tu i teraz. Czujnik potrafi odróżnić funkcję mycia przedniej szyby od warunków atmosferycznych, działa w trybie jazdy D. - dla mnie KOSMOS.
    Drugi RAB – Ready Alert Brake – funkcja ta przewiduje możliwe sytuacje wykorzystania hamulców i eliminuje szczelinę między klockami a tarczami hamulcowymi.....

Takich smaczków jest znacznie, znacznie więcej i czemu na Boga dowiedziałem się o tym tylko u jednego dealera??? A rozmawiałem z kilkunastoma !!! W „segregatorku”, jest też kilka anegdot. Ta podoba mi się najbardziej: (niezamierzony wyścig na Nürburgringu między zespołem Porsche a Giulią Quadrifoglio). Kiedy to po pierwszym wykręceniu rekordu przez Giulię Q - 7:39 (stała się najszybszym sedanem na świecie na tym torze.)

Zespół fabryczny Porsche, modelem Panamera odpowiedział wynikiem 7:38, na co zespół i kierowca testowy Alfy/Maserati odpowiedział czasem 7:32 sekundy! Jest to czas osiągany przez samochody kategorii Porsche Carrera 911 GT3 RS, Nissan GTR czy Lexus LFA. Kierowcą ustanawiającym rekord w Giulii był Fabio Francia (syn słynnego kierowcy Alfy Giorgio Francia, startującego m.in. w DTM na Alfa 155) który ustanowił go … jadąc w T-shircie. Dla porównania, zespół Porsche ustanawiając swój rekord wyglądał, jakby były to przygotowania do lotu w kosmos.)…
    wpiszcie w YT 7.32 Quadrifoglio, film jest niezły.

Nie jest moim zadaniem i rolą zbawiać świata, jestem tylko klientem, to importer musi umieć sprzedawać produkt, a mnie nie może zależeć bardziej niż jemu. Niemniej jednak najnormalniej w świecie, to cholernie wkurza ! Bo z jakiegoś powodu mamy te samochody i udzielamy się na tym forum, które notabene, przez fachowców, jest oceniane w samym czubie wszystkich forum w Polsce. Segregator sfotografuję strona, po stronie i umieszczę tutaj wszystkie informacje w nim zawarte, bo tej fajnej, pożytecznej i KOMPLETNIE nieznanej wiedzy jest mnóstwo. A lektura ciekawa.

Do rzeczy, mój nabytek;
    ALFA ROMEO GIULIA 2.0 GME TURBO BENZYNA 280 KM AT Q4 VELOCE
    Kolor zewnętrzny; Niebieski Misano Blue
    Kolor wewnętrzny; skóra naturalna czarna, fotele przednie sportowe z wysuwaną częścią podkolanową (to ten temat z początku cobyśmy przez przypadek z kolegą Epsonixem się nie mylili…)
    WYPOSAŻENIE STANDARDOWE;
    - automatyczna skrzynia biegów AT ZF 8HP50 ,
    - system ABS,
    - regulacja kierownicy na wysokość i głębokość,
    - ASR system zapobiegający blokowaniu kół,
    - przednie i tylne szyby sterowane elektrycznie,
    - lusterka zewnętrzne składane i regulowane elektrycznie,
    - system awaryjnego hamowania Brake Assist System (BAS),
    - adaptacja wyposażenia dla zimnych krajów (co oznacza wzmocniony akumulator i rozrusznik + przedłużona do 5 lat gwarancja producenta na te dwa elementy),
    - czujnik zapięcia pasów SBR,
    - wspomaganie kierownicy,
    - czujnik deszczu,
    - czujnik pomiaru ciśnienia w oponach TPMS,
    - system Kontroli trakcji ESP, - tempomat,
    - komputer pokładowy - Trip computer,
    - dezaktywacja poduszki powietrznej przedniej po stronie pasażera,
    - tylne światła LED,
    - 4 poduszki powietrzne (2 przednie, 2 boczne),
    - poduszki powietrzne przednie boczne,
    - system hamowania (AEB) z czujnikiem ochrony pieszych,
    - system FCW (Forward Colission Warning), system ostrzegania o najeżdżaniu na poprzedzający pojazd,
    - blokada drzwi - Security Lock,
    - przyciski wielofunkcyjne na ramionach kierownicy,
    - system Alfa DNA - Tryb jazdy: Dynamic/ Natural/ Advanced Efficiency,
    - system Stop&Start,
    - kurtyny powietrzne boczne,
    - skóra naturalna,czarna, fotele przednie sportowe z wysuwaną częścią podkolanową,
    - lusterka zewnętrzne składane,
    - klimatyzacja automatyczna 2-strefowa, Asystent pasa ruchu – LDW,
    - podświetlenie wnętrza przy otwarciu drzwi,
    - reflektory Bi-ksenonowe 25W z DRL,
    - radio z wyświetlaczem 6,5",
    - system audio obejmujący 8 głośników (4x165-mm, 20 Watt, 4x25-mm, 15 Watt),
    - port USB w podłokietniku,
    - koła ze stopów lekkich R19" 5 – otworowe, przyciemniane (opony:225/40/19),

WYPOSAŻENIE DODATKOWE/PAKIETY;
    - szyby tylne i boczne przyciemnione,
    - 7" wyświetlacz TFT między zegarami
    - łopatki w kolumnie kierownicy do zmiany biegów do skrzyni automatycznej,
    - zaciski hamulców lakierowane na żółto,
    - lakier metalizowany,
    - koła ze stopów ultralekkich R19" - 5-otworowe przyciemniane Quadrifoglio design,
    - opony Run Flat o różnym wymiarze opon (przód 225/40/R19; tył 255/40/R19),
    - system Carplay/Android Auto,
    PAKIET KOMFORT;
    system AQS (czujnik monitorujący jakość powietrza na zewnątrz, z filtrem węglowym, po wykryciu przykrego zapachu, automatycznie przełącza układ na obieg wewnętrzny aktywując klimatyzację),
    chłodzony schowek w desce rozdzielczej,
    przednia szyba pokryta filmem chroniącym przed promieniami słonecznymi,
    nawiew klimatyzacji na tylną kanapę,
    przedni schowek chłodzony,
    tylny port USB znajdujący się pod tylnym nawiewem,
    dodatkowy port USB na konsoli środkowej,
    PAKIET LIGHTING - Bi-ksenony 35W z AFS i DRL;
    reflektory skrętne, z funkcją doświetlania zakrętów,
    PAKIET ASYSTENT KIEROWCY PLUS;
    tylna kamera cofania z dynamicznymi liniami,
    czujniki parkowania przednie i tylne,
    lusterko wewnętrzne elektrochromatyczne - samościemniające się,
    lusterka zewnętrzne boczne elektrochromatyczne,
    automatyczne włączanie świateł mijania na drogowe,
    czujnik stref martwego pola,
    PAKIET CONVENIENCE;
    zewnętrzne podświetlenie klamek drzwi,
    bezkluczykowe otwarcie przednich drzwi -Keyless Entry,
    plastikowa obudowa oparcia za fotelem kierowcy,
    osłona przeciwsłoneczna kierowcy z lusterkiem,
    PAKIET "VELOCE""
    podgrzewane dysze przednich wycieraczek,
    6-stopniowa elektryczna regulacja fotela kierowcy,
    dzielona tylna kanapa 40/20/40 z podłokietnikiem i wnęką na narty,
    fotele przednie podgrzewane,
    elektryczne dopasowanie boków foteli - power bolster,
    przednie sportowe fotele skórzane z wysuwaną częścią podudową
    6-stopniowa elektryczna regulacja fotela pasażera,
    podgrzewane koło kierownicy,
    PAKIET ZIMA;
    podgrzewane dysze,
    podgrzewana tylna kanapa,
    PAKIET "AUDIO SOUND THEATRE" by HARMAN KORDON;
    system audio obejmujący 14 głośników w tym subwoofer
    - 900 Watt wzmacniacz
    - 13 głośników (4x165-mm, 50 Watt, 5 x 80-mm 25 watt, 4x25-mm 20 Watt)
    - subwoofer 180 mm x 250 mm, 50 Watt,
    - podświetlenie białe ledowe strefy stóp, wewnętrznych klamek drzwi oraz pod panelami drzwi
    Tempomat adaptacyjny ACC,

To tyle, podczas jazd próbnych miałem do dyspozycji pakiet performance, ale.... no właśnie, nie czułem aż takiej różnicy we wszystkich trybach,
    więc nie zamówiłem, czy mechanizm różnicowy, który jest w tym pakiecie zrobiłby aż taką różnicę? Trudno powiedzieć, cztery łapki bardzo ładnie gryzły śnieg podczas jednej z jazd próbnych w okolicach Szczyrku.

Pierwsze zdjęcia, jak już obiecałem w połowie lutego, podczas odbioru samochodu, wrażenia z jazdy troszkę później. Zobaczymy jak to będzie wyglądać przez te prawie 400 Km do domu.
    Samochód "stał" na letnich oponach; Bridgestone 225/40/R19 89Y POTENZA S001 RFT przód i 255/40/R19 tył
    W cenie "wytargowałem" jeszcze kpl. zimówek i są to; Pirelli Winter SOTTOZERO II o takim samym jak letnie rozmiarze, na takich będzie czekał
    Letnie "balerinki" przyślą do wskazanego serwisu oponiarskiego.
    Na ten moment tyle.

› Więcej...: Grzegorz i Julia
    Ostatnio edytowane przez Grzechu. ; 31-01-2020 o 21:57

Użytkownik Świeżak Avatar Annatar
    Auto
    159 1.9 JTDm 16v 2007 berlina

Domyślnie

Masz talent, czyta się jak powieść.

1) Czekam na segregator, do poduszki będzie jak znalazł.

2) Co do sprzedawców: w jednym salonie byłem po części do 9 i od tak myślę sobie, że zapytam o Giulię (na wystawie Veloce z pakietami, carbonami, etc.). No i tak gadamy o cenach, możliwościach i nagle pan do mnie: "A ta co tu stoi się panu nie podoba?". "Podoba, owszem". "No to może tę pan by wziął". I dalej usłyszałem, że jednak promocji nie dostanę, bo to dla firm (pytałem jako indywidualny klient, z ciekawości pytałem też o możliwości przy prowadzeniu działalności gospodarczej), ale że i tak jest dobra cena. Cóż, zostałem zbity z tropu, ale podpytałem o podwyżki cen w związku z nowymi normami, etc. "No tak, wie pan, taniej na pewno nie będzie, musimy i tak wycofać model x, bo się w ogóle nie opłaci". No i tak gadaliśmy chwilę. Ale bez większego entuzjazmu. Jedynie co to pani od kredytów była chętna iść na rękę i dać (hipotetyczny) kredyt przy niewielkim wkładzie własnym dla firmy będącej na rynku dopiero od 3 miesięcy (tylko wyciąg z konta do wglądu). Cóż, sprzedać każdy chce, ale zachęcić już entuzjastycznie to tak średnio. Dlaczego jeszcze o tym carbonie wspomniałem: bo tego argumentu używał sprzedawca kilka razy, żeby mi pokazać, że ta akurat Giulia jest warta kupna. Nie powiem, nie żeby było niemiło, nie: było przyjaźnie i miło, nie czułem się zbywany, choć dawałem do zrozumienia, że nie kupię od ręki i tylko się chcę zorientować. Ale też bez szału, bez pasji. Ja wiem, że to tylko "kolejny ciekawski klient", ale gdyby pan coś mi o aucie poopowiadał, pokazał, zachęcił jakąś promocją, małym rabatem, gratisem, nie wiem, to pewnie i ja bym wyszedł z większym entuzjazmem :-D No i tak. Minęło parę dni, minęły święta, minął Nowy Rok, mija styczeń i Giulia jak stała, tak stoi (wiem, bo dzisiaj byłem i widziałem).

3) Jakieś duże modyfikacje są planowane? ;-)
    Ostatnio edytowane przez Annatar ; 31-01-2020 o 00:14

Użytkownik Znawca Avatar Kurynio
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM

Domyślnie

@Grzechu. Bardzo fajnie opisane, fajna konfiguracja, na pewno będzie zacnie się prezentować i dawać przyjemność, gratuluję.
    Nie doczytałem tylko jednego, bo zacna konfiguracja a nie widzę, albo tak patrzę skórzanej deski, moim zdaniem przynajmniej wygląda o wiele, wiele lepiej.
    Ten system usuwania filmu wodnego, to może nie taka nowość, pojawił się już w niektórych ogólnie dostępnych autach w 2008, ale robi wrażenie jak się czyta, zgadzam się.
    Powiem Wam, że Stelvio to moja pierwsza Alfa, ale nigdy nie byłem tak jakoś związany z autem i marką jak teraz. Lekko mówiąc miałem mocno wywalone, jaka jest sytuacja marki, jak się sprzedaje, a już na pewno nie wysyłałem pisma odnośnie tego co się dzieje, że nie ma nowego cennika i dlaczego, nigdy nie wpadałem do salonu tamtej marki ot tak pogadać ze sprzedawcą a zdarza się, że nawet i pogadać przy tym z potencjalnymi Klientami marki w salonie
    Co do filmiku z Giulią i rekordem, to robi wrażenie, cali Włosi, koszulka i ogień no i Rolex Niezłe są komentarze pod filmikiem
    Jak odbierzesz koniecznie wrzuć fotki
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 31-01-2020 o 09:37

Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto
    AR 159 1.8 benzyna impression-była, AR 159 1.75 Tbi Sport Plus Ti-była. Jest już AR Giulia veloce

Domyślnie

Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Masz talent, czyta się jak powieść.

1) Czekam na segregator, do poduszki będzie jak znalazł.

2) Co do sprzedawców: w jednym salonie byłem po części do 9 i od tak myślę sobie, że zapytam o Giulię (na wystawie Veloce z pakietami, carbonami, etc.). No i tak gadamy o cenach, możliwościach i nagle pan do mnie: "A ta co tu stoi się panu nie podoba?". "Podoba, owszem". "No to może tę pan by wziął". I dalej usłyszałem, że jednak promocji nie dostanę, bo to dla firm (pytałem jako indywidualny klient, z ciekawości pytałem też o możliwości przy prowadzeniu działalności gospodarczej), ale że i tak jest dobra cena. Cóż, zostałem zbity z tropu, ale podpytałem o podwyżki cen w związku z nowymi normami, etc. "No tak, wie pan, taniej na pewno nie będzie, musimy i tak wycofać model x, bo się w ogóle nie opłaci". No i tak gadaliśmy chwilę. Ale bez większego entuzjazmu. Jedynie co to pani od kredytów była chętna iść na rękę i dać (hipotetyczny) kredyt przy niewielkim wkładzie własnym dla firmy będącej na rynku dopiero od 3 miesięcy (tylko wyciąg z konta do wglądu). Cóż, sprzedać każdy chce, ale zachęcić już entuzjastycznie to tak średnio. Dlaczego jeszcze o tym carbonie wspomniałem: bo tego argumentu używał sprzedawca kilka razy, żeby mi pokazać, że ta akurat Giulia jest warta kupna. Nie powiem, nie żeby było niemiło, nie: było przyjaźnie i miło, nie czułem się zbywany, choć dawałem do zrozumienia, że nie kupię od ręki i tylko się chcę zorientować. Ale też bez szału, bez pasji. Ja wiem, że to tylko "kolejny ciekawski klient", ale gdyby pan coś mi o aucie poopowiadał, pokazał, zachęcił jakąś promocją, małym rabatem, gratisem, nie wiem, to pewnie i ja bym wyszedł z większym entuzjazmem :-D No i tak. Minęło parę dni, minęły święta, minął Nowy Rok, mija styczeń i Giulia jak stała, tak stoi (wiem, bo dzisiaj byłem i widziałem).

3) Jakieś duże modyfikacje są planowane? ;-)
    1. Temat spróbuje ogarnąć przez weekend.
    2. Czyli każdy ma jakieś doświadczenia w tym temacie
    3. Na ten moment raczej nie- auto w leasingu, nie wiem czy będę się decydował na wykup,
    zobaczymy jak po tych 3, czy 4 latach będzie wyglądał prawdziwy lift Giulii, pożyjemy zobaczymy.
    W tej chwili byłbym żywotnie zainteresowany jakimiś specami od detailingu, chciałbym kompleksowo zabezpieczyć auto (powłoka lakiernicza, felgi, szyby).
    Dajcie, proszę namiary na jakąś konkretną firmę, która "przesmarowała by" samochód ceramiką, nie wysysając przy okazji kieszeni do dna.
    Szeroko rozumiane woj. śląskie... Będę "dźwięczny". Thx.

- - - Updated - - -

[QUOTE=Kurynio;2213888]@Grzechu.
    Nie doczytałem tylko jednego, bo zacna konfiguracja a nie widzę, albo tak patrzę skórzanej deski, moim zdaniem przynajmniej wygląda o wiele, wiele lepiej.

Mea culpa, Mea culpa, Mea maxima culpa. Fakt. przeoczyłem to przy konfiguracji, sprzedawca też nie "podpuścił", no i tak szczerze, to dopiero wczoraj, przy okazji pisania posta i wklejania zawartości konfiguracji zorientowałem się, że przeoczyłem ten element wyposażenia.
    Cóż, jak to w bajkach (a to wrzecionem się ukłuje, albo jabłka nie te co trzeba lubi, albo na noc w ogra się zamienia), każda księżniczka musi mieć jakąś skazę.....

Użytkownik Maniak resoraków
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0

Domyślnie

Tak dla formalności - bez złośliwości - sformułowanie cyt (..) niemniej jednak (...) to błąd językowy
    Pozdrawiam forumowiczów

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6

Domyślnie

Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Tak dla formalności - bez złośliwości - sformułowanie cyt (..) niemniej jednak (...) to błąd językowy
    Pozdrawiam forumowiczów
    Również mam uwagę, niepoprawnie zamieściłeś cytat. Popełniłeś też błędy interpunkcyjne.
    Pozdrawiam.

Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

Niestety, ale to przykre co Grzechu na początku pisze, tym bardziej że dotyczy to sprzedaży takiego udanego samochodu jak Alfa. Poza tym, sam się teraz dowiedziałem kilku nowych rzeczy o Giulii

Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Również mam uwagę, niepoprawnie zamieściłeś cytat. Popełniłeś też błędy interpunkcyjne.
    Pozdrawiam.
    Gentleman's, "bez" stres. Poprawność językowa ważna jest. Będę uważniej "erratował" tekst, przed jego dodaniem. Jednakże za zwrócenie uwagi-dziękuję.

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6

Domyślnie

Grzechu., nie do Ciebie pisałem.

Mieszka w
    Bielsko Biała
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Grzechu., nie do Ciebie pisałem.
    Tak-wiem