Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 216
    Użytkownik Znawca Avatar FXX
    Mieszka w
    Wieluń/Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm SW/ Alfa Romeo MiTo 1.4 16V

Domyślnie

Cytat Napisał Witboy Zobacz post
    teraz jakims colorlouck skory przejechac i malinka, swoja droga kierownica strasznie zjechana...mi syn kawalek 2-3 mm chcial zniszczyc zebami, ale to chyba nie wiem ktos w rekawiczkach jezdził albo kobieta z dlugimi paznokciami i zadzierała skore na kierownicy

masz moze porownanie do zwyklych foteli ze skory jak z komfortem gorzej lepiej ? patrze na te fotele ti i chyba bede szukał ale całego wnetrza z ti na przekladke
    Jak sprzedawałem 6tkę Robertowi, to kierownica już była trochę wytarta z lewej strony, ale szczerze jestem nieco zdziwiony, że teraz już była przetarta...

Co do zwykłych foteli to na pewno są bardziej komfortowe. Recaro z TI jednak są dość twardawe i jak ktoś jest na to wrażliwy to nie do końca może mu to odpowiadać, bo w połączeniu z Sportpackowym zawieszeniem po nierównościach nie więcej się przenosi "na tyłek"
    Dla przykładu mój ojciec średnio lubił jazdę moją 156tką, właśnie ze względu na mniejszy komfort niż w brata 156 na zwykłym zawieszeniu i zwykłych skórzanych Momo

› Więcej...: Piękna Włoszka - Alfa Romeo SW 2,4JTD

Użytkownik Świeżak Avatar ktoś ŁDZ
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD 10v +

Domyślnie

Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jak sprzedawałem 6tkę Robertowi, to kierownica już była trochę wytarta z lewej strony, ale szczerze jestem nieco zdziwiony, że teraz już była przetarta...
    W sierpniu tego roku zaczęła skóra odchodzić/odklejać się od obręczy kierownicy. Im bardziej upalne dni były to dosłownie kleiła się do rąk brudząc je na zielono i zostając na dłoni. Pod koniec września skapitulowała już całkiem. Zabezpieczyłem to miejsce zeby nie brudziło i się powiększało i czekałem na moment kiedy będę mógł unieruchonić AR.

Aaaaale było, minęło i przyszło lepsze

Wysłane z mojego HT16 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km

Domyślnie

no teraz mieszki i kiera i lewarek spoko wygladaja tylko ta guma na tunelu srodkowym teraz razi szkoda ze nie ma nowych do kupienia, był w zeszlym roku jednen za 230 chyba
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Skóra, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o

Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD 10v +

Domyślnie

Siemano. Mała aktualizacja.

Wczoraj w Belli wymieniona została pompa sprzęgła (zamontowana TRW - nowa oczywiście, stata była Bosch), ponieważ pedał sprzęgła podczas jazdy zaczął powracać czasami na 2 razy do pozycji zero gdy się zdjęło z niego nogę (wracał do pozycji 4/5 a po małej chwili odbijał do końca). Nowa pompa = problem z głowy.

Bonusowo:
    Podczas tego "zabiegu" szczęśliwie na warsztacie gdy zdejmowane były maty ochronne nałożone na przedni zderzak i nadkole, odpadł spryskiwacz reflektora od strony kierowcy... Piszę szczęśliwie, bo go mam, a gdyby to się stało na trasie szukałbym go po sklepach lub szrotach. Powód mnie zaskoczył: był on pęknięty i przyklejony klejem do zderzaka. Klej widać puścił. Zamocowany został na swoje miejsce ponownie. W środek pękniętej rurki wcisnęliśmy rurkę mniejszej średnicy żeby nie stracic jego funkcjonalności, a całość na szybko z braku czasu ponownie sklejona/przyklejona do zderzaka klejem do silników (używanym zamiast uszczelek). W lato gdy będę sciągał zderzak do malowania zrobię to solidnie i już nawet wiem jak. Chyba że znajdę spryskiwacz z całościowym króćcem. Generalnie wtedy będę miał wszystko w ręku, a więc idealne dojscie (a nie spryskiwacz ze zderzaka w ręku a jego króciec w zderzaku). Mam nadzieję, że nie odpadnie do tego czasu. A także że ten od strony pasażera jest cały, nie klejony, a jeśli nie to że nie zgubię do w trakcie jazdy...

Przebieg: 327 500km i rośnie.

Pzd.

Wysłane z mojego HT16 przy użyciu Tapatalka

Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD 10v +

Domyślnie

Uwaga, ahtung, warning:

Coś nowego. Wsiadłem do Alfy po ok 5ciu tygodniach nie jeżdżenia nią i słyszę któreś łożysko. W tą sobotę szybka diagnoza i wymiana łożyska w rolce od kompresora klimatyzacji (zamontowane japońskie NSK). Winowajca na zdjęciach z serii "Tego Pana nie obsługujemy". I nastała ponowna cisza "antyłożyskowa" Przebieg: 330 674 km.

Wysłane z telefonA

Weszły jakieś foty felg skądś. Było łożysko.
    Ostatnio edytowane przez ktoś ŁDZ ; 24-05-2019 o 11:01

Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD 10v +

Domyślnie

Cześć,

Wczoraj Bella pojechała na przegląd jak co roku. Po co to pisze, przecież to nic wielkiego gdy mechanicznie wszystko jest przecież ok.

Otóż ku przestrodze innym no i żeby wiadomo było (przy ewentualnej sprzedaży) dlaczego w CEPIKu dnia 23 maja 2019 r. o godz. 7:50 przy przebiegu 330 908 km wynik jest NEGATYWNY, a okolo godziny 18:00 wynik POZYTYWNY.

Jak zawsze pojechałem na przegląd pewny na 100% Alfy. Wjazd na rolki i test hamulców przód: OK. Czas na tył: przy pierwszym razie jakich huk (myślę sobie że to urządzenie), 4ty kolejne próby, cisza ale diagnosta prosi mnie żebym poszedł zobaczyć na tylne prawe koło, bo tył się dziwnie zachowuje. Idę, patrzę. Rolki rozpędziły koła i to co zobaczyłem aż wydarłem ryja " o k***, STOOOP!!!!"

Oczom mym ukazał się widok jak tylne prawe koło przesuwa się do tyłu samochodu z pionowej pozycji opierając się o nadkole i zderzak.... Zachowywało się jak wachadlo. (chyba to z obrazowałem Wam prawidłowo) no szczęka do podłogi mi opadła...

Ów huk, to był moment kiedy pękł w AR wahacz wzdłużny. Przegnił od środka. Szczęśliwie w takim momencie a nie w trakcie jazdy. Wtedy byłoby "niewesoło".

Diagnosta pomógł mi to usztywnić żeby auto opuściło stanowisko. No i wyszedłem z kartka z negatywnym wynikiem przeglądu.

Szybko do autosklepu24 - na szczęście był na półce. Wymieniony został na parkingu przed stacją. Tu ogromne dzięki dla taty i brata - ja byłem jeszcze w pracy w tym czasie.

Około 18:00 wjazd ponowny na stację diagnostyczną i oczywiście oczekiwany wynik pozytywny. Dziś odbieram lewy wahacz wleczony i też wymieniam.

Wniosek na przyszłość, sprawdzać ten element łomem/breszką lub wymieniać co kilka lat.

Fotki poniżej.

Pozdrawiam.

Wysłane z telefonA

Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    159 1.9 JTDm 150 KM, 156 SW 2.0 TS

Domyślnie

O żesz kurna!!! Nieźle! Dobrze, że nie podczas jazdy, tak jak mówisz..

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- 1 dzień..
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- jest
    Najlepsze auto na świecie-służbowe-jest
    Gulia.....? In progres..

Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km

Domyślnie

dlatego ja jezdze tam gdzie jest obok sklep i warsztat jako jedno i sprawdzaja breszkami a nie tylko szarpaki i to 2-3 razy w roku 20 zł nie pieniadz a czasem zycie moze uratowac
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html