Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: filtr powietrza

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar NERO2287
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kwidzyn/Bydgoszcz
    Auto
    jest- Alfa Romeo 156 FL 1.9 JTD 16V, była-alfa romeo 155 2.0 ts 16v
    Postów
    1,457

    Domyślnie filtr powietrza

    witam chce wymienic oryginalny filtr na stożkowy, czy musze dotego całą puche od filtra wyciagac przez nadkole czy moze jest na to jakis inny sposób? jaki polecacie dolot do ar 2.0ts16v? krótki czy długi, zeby z dolnego zakresu obrotów ciutek sie polepszyło?bedzie dobrze jak go umieszcze przy nadkolu zeby stamtad pobierał chłodne powietrze?co myslicie o strumienicy zamiast kata?i jaka jest śr układu wydechowego w tej ar?

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    Więc tak Stożek to gówno chyba ze kupisz stożek K&N i najlepiej dedykowany zestaw do 155 którego nie ma.
    Jak juz tak bardzo chcesz to nie umieszczaj go w miejscu puszki bo bedzie mu gorąco i gówno ci to da. Umieśc go w zderzaku obok osuszacza do klimy.
    Co do strumienicy to tez lipa jest. Lepiej wyciąc kata i wstawic rure do ci to więcej.
    średnica układu wydechowego nie wiem jak w 16 zaworowej ale w 8 zaworowej to z tego co pamiętam 6 cm

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlaY Zobacz post
    Więc tak Stożek to gówno
    Cytat Napisał FlaY Zobacz post
    K&N i najlepiej dedykowany zestaw do 155 którego nie ma.
    Czyli kwestię stożka naświetlił kolega wyżej wystarczająco
    Strumienica to też wynalazek rozpowszechniony poprzez allegro.pl (zwłaszcza tjuningowa = łuskowa

    Ogólnie kup sobie wkładkę sportową K&N, zadbaj o szczelność układu, posprawdzaj przepustnicę, przepływkę, sondę i wyeliminuj usterki; potem zadbaj o dobre zawieszenie i sprawny uklad kierowniczy i będziesz mógł śmigać bez dziwnych odgłosów dobiegających tylko z okolic wydechu
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Prawdziwa strumienica zwężkowa powinna być dedykowana do silnika, a nawet do konkretnego auta. Łuskowa w 99% przypadków tylko chrzani przebieg momentu. A zamiast stożka może wkładkę sportową? Ale też shamowałbym auto przed i po, bo nigdy nie wiesz tak naprawdę, czy zyskasz na takiej operacji, czy nie.
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Koszalin
    Postów
    440

    Domyślnie

    Sportowa wkładka K&N kosztuje troche kasy, na allegro 179 zł. Sam u siebie posiadam taka wkładkę K&N i jakoś nie czuje za dużego zachwytu Jedynie taki bajer jak dla mnie . Osobiście bym jej nigdy nie kupił bo szkoda kasy . Więc ja jej nie kupiłem dostałem ja prawie nową z przebiegiem niecałego 1000 Km i dałem za nia 2 piwa . To sie opłacało bo za ta kase zwykłego filtra nie kupie.
    Kolego Nero Wywal kata i wstaw rure przelotową, oddławi ci to silniki i moze spawić kłopoty na przeglądzie. Stożek niededykowany pogorszy charakterystyke silnika ale da tzn Sound. Jeśli chcesz zeby ci auto zabrzmiało jak ze stożkiem to wyciągnij filtr powietrza i skręc puszkę. Będzie brzmiało tak samo, problem w tym ze będzie zasysało śmieci do silnika więc to tylko dla sprawdzenia dźwięku.
    Masz 2.0 150 koni, naucz sie jeździc po zakrętach a nie po prostej. Daj dobrą zawiechę i usztywnij bude, do tego jakaś dobra felga i bedzie git.
    Ja u siebie mam -40 mm sprężyny purpurowe półtwarde vogtland-a, do seryjnych amorków i do tego rozpórka eibacha i jest git. Podstawa do pokonzwania yakrt¦ to tey oponz niskoprofilowe max 50
    Ostatnio edytowane przez FlaY ; 19-01-2010 o 20:59

Podobne wątki

  1. [159] akfa 159 1,9 jtd 150km jak wymienić filtr oleju/wkład/ oraz filtr powietrza
    Utworzone przez Piotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 10:22
  2. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  3. Filtr powietrza, 2.0 TS
    Utworzone przez Gwynbleidd w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 19:12
  4. Filtr powietrza 2.4 JTD
    Utworzone przez TomekG5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 14:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory