Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Przejazd na urlop - prośbą o poradę w/s drogi

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie Przejazd na urlop - prośbą o poradę w/s drogi

    Cześć wszystkim!
    Wybieram się niebawem na urlop w Wasze piękne strony i proszę o podpowiedź w sprawie dojazdu.
    Czy A4 od Krakowa jechać do Rzeszowa i stamtąd w stronę Polańczyka, czy przy Dębicy zjechać na Sanok i Lesko?
    Czas przejazdu nie jest istotny, liczą się walory estetyczne i krajoznawcze.
    Rozpatruję również wcześniej na Gorlice zjechać i bardziej na południe jechać.
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
    Dziękuję i pozdrawiam.

    Piźnięte kilofem na Pentagram Monster za pomocą Tapatalk

    verdebiancorosso

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    No ja od siebie (Oświęcim) to TAM jechałem przez góry - czyli Rabka, Nowy Sącz, Jasło, Krosno. Tyle, że to wyprawa 'z kanapkami' - długa i 'trudna' droga - chyba, że jedziesz w weekend, to będzie OK ale nie krótko.
    Jak wracałem to jechałem do Ciężkowic (rodzina) ale później tylko jak najszybciej do A4, bo górek miałem dosyć :|
    Jak chcesz 'podgonić' A4 to do Brzeska a później:
    albo na Nowy Sącz
    albo Zakliczyn - Gromnik - Jasło.
    Raz się pomyliłem i jechałem A4 prawie do Rzeszowa - no widokowo to 'bieda', tyle, że ruch był mały i można było 'podgonić'.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Hej. Jeżdżę tą trasą regularnie. Ja z Poznania jade A2-A1-A4. Zjezdzam w Tarnowie i dalej Pilzno, Jasło, Krosno, Sanok, Lesko. Polecam trasę w nocy. Z Krakowa do Tarnowa masz 30 minut, a z Tarnowa 1,5 godz do Leska. Co innego w dzień. W nocy jest tam ruch znikomy. Droga dobra, jeden fotoradar po drodze.
    Na walory widokowe nie licz Zaczynają się dopiero od Leska.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez marti ; 25-06-2017 o 00:02

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
    [MENTION=30987]marti[/MENTION] - przez Jasło jak pisałeś, jechałem 8 lat temu kiedy A4 tam jeszcze nie było, jednak do Cisnej, prze Komańczę.
    [MENTION=815]ap2[/MENTION] - z Oświęcimia na Rabkę masz chyba lepszy dojazd niż ja ale pomysł dobry.

    Piźnięte kilofem na Pentagram Monster za pomocą Tapatalk

    verdebiancorosso

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    No dla Ciebie Rabka to takie mocno ekstremalne, choć z Bytomia do Oświęcimia to A4 masz 1h (nie licząc dojazdu od Ciebie do A4, bo tego nie wiem)
    Jadąc przez Nowy Sącz to praktycznie jedziesz non stop po górkach a po prawej masz całkiem niezłe widoki na góry. Wbrew pozorom, jak już wjedziesz w góry to nic nie widać, bo najczęściej las zasłania - przekonałem się jadąc Wielką Pętlą Bieszczadzką - jakoś nie podobało mi się a podratowałem się wejściem na Wetlinę - polecam, choć w sezonie tłoczno (no ale to chyba każdy wie)

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Teraz ta droga jest naprawdę dobra. Jest zrobiony wjazd i cały przelot przez Krosno. 2-3 lata temu była tam masakra. Koleiny, dziury. Teraz masz asfalt jak na A4. Jasło, dojazd ok, droga w paru miejscach wyremontowana. Kawałek za Pilznem czuć delikatne koleiny. Dalej Rymanów, Miejsce Piastowe. Droga jak najbardziej ok. Sam wlot do Sanoka jest troche usłany koleinami, ale nie ma tragedii. Ja jadąc w długi weekend majowy, Kraków-Lesko zrobiłem w 1.5 godz. w nocy. Ruch zerowy. Noc to najlepsza pora na ta trasę, bo w dzień jak "siądzie" przed Toba autosan lub jakis przeladowany tir (jeżdżą tamtędy na Barwinek) to masz wystopowana podróż na dobre paręnaście km, bo masz dużo wiosek, zakazów wyprzedzania itp. W Lesko na rondzie 2 zjazd (pierwszy jest na stacje benzynowa) i lecisz na Polanczyk. Hoczew i w Hoczwi odbijasz w lewo i zaczynasz cieszyć się bieszczadzkimi widokami. Możesz jechać drugą drogą, od Soliny i w nocy przyjeżdżać obok oświetlonej tamy. Widok jest WOW. Tylko wtedy szykuj się na serpentyny i ostre podjazdy, co w nocy jak tamtędy nigdy nie jechaleś będzie wymagać dużo skupienia. Ale warto. Polecam.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    [MENTION=30987]marti[/MENTION] - koledze zależy na walorach estetycznych co raczej wyklucza jazdę nocną
    Ja może dodam, że małopolskie ma obecnie całkiem niezłe drogi (oprócz gminnych i lokalnych), nawet te po górach. jak będziesz jechał to od razu zauważysz, że wjechałeś w podkarpackie

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Zakopianka to ogólnie hardcore i unikałbym samochodem jak ognia. Na moto co innego
    Fajnie mi odpisaliście i dość istotne informacje podaliście jestem pod ogromnym wrażeniem.
    Będzie mała burza mózgów przy wyborze trasy, haha. [MENTION=30987]marti[/MENTION] nocą już z Cisnej do Leska i z powrotem jechałem. Fajnie było, a w dzień ta droga już nie robiła takiego wrażenia.

    Piźnięte kilofem na Pentagram Monster za pomocą Tapatalk

    verdebiancorosso

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Lesko to taka "brama Bieszczad". Im dalej tym lepiej. Problem w tym, że walory etstetyczne to pojęcie wzgledne, i zależy od gustu i poczucia piękna każdego z nas Ja osobiście wolę dojechać bez stresu, bez wleczenia się za autobusem, w korkach. Widoki wiem, że będę miał na miejscu. Jadę na pętlę bieszczadzka (małą, dużą), Zjezdzam z trasy, jadę na Dwernik, Chmiel, Nasicze, Tarnawę i tam podziwiam. Ale to mój sposób podróżowania Dojechać szybko, i później bez stresu jeździć i oglądać. A jest co


    P.s W piątek po pracy właśnie wyjeżdżam w Bieszczady. Więc może gdzieś się miniemy na trasie Co prawda auto mam bez ramek, ale na wszystkie ramkowe alfy mrygam
    Ostatnio edytowane przez marti ; 25-06-2017 o 10:23

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    My dopiero 11 lipca jedziemy, to chyba sie nie zobaczymy

    Piźnięte kilofem na Pentagram Monster za pomocą Tapatalk

    verdebiancorosso

Podobne wątki

  1. mały zlot i przejazd miastem
    Utworzone przez awj1 w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 14-04-2017, 20:33
  2. Dębica prośbą o oględziny 147 1.9
    Utworzone przez e5nio w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-09-2016, 12:57
  3. [Łódź] Ostatni przejazd dla jeszcze kawalera
    Utworzone przez Mariano_lodz w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 01:12
  4. prośbą o spotkanie na Bródnie w sprawie ogrzewania
    Utworzone przez Lutraki w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory