Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Oględziny sprzęgła - co i jak?

  1. #1
    Romeo_h2so4
    Gość

    Domyślnie Oględziny sprzęgła - co i jak?

    Witajcie,
    Proszę o poradę w sprawie oględzin sprzęgła, ponieważ wystąpił w mojej alfie następujący problem...
    Jakiś czas temu zauważyłem, że przy wciskaniu sprzęgła pojawia się luz, około 3 cm jest pustka, potem pedał ma opór i łąpie prawidłowo. Jako że biegi wchodziły ładnie, nie było szarpań przy ruszaniu dałem temu święty spokój. 2 dni temu jadąc z trasy wyczułem, że sprzęgło ma już 2 razy więcej luzu zanim czuć opór... po dojechaniu do miasta na światłach wciskam pedał a tu pustka, biegu wrzucić się nie dało. Nerwowo wciskając pedał i podnosząc go ręką jakby załapało i udało mi się dojechać do domu. Dziś na szybko zdjąłem przedni zderzak oraz 2 koła, żadnych wycieków nie ma pod i w samochodzie. Dodam, że po odpaleniu silnika sprzęgło leży na podłodze, wystarczy je podnieść i wcisnąć i tak kilka razy aby można było wrzucić bieg (testowane na podwórku).
    Proszę o konkretne porady, gdzie zajrzeć i na co zwrócić uwagę, żeby dociec co jest mojej małej... Jak odpowietrzyć sprzęgło? Gdzie znajduje się zbiornik płynu hydraulicznego od niego?
    Tarcza sprzęgła, docisk i gumy wymieniane 30tys km temu na nowe.

  2. #2
    awazruk
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam wersję poliftową, ale chyba ( powtarzam, chyba ) podobnie to wygląda. Zbiornik płynu znajduje się na ścianie grodziowej ( czy jak to tam się nazywa ) obok zbiornika płynu wspomagania. To jest ten sam zbiornik co do układu hamulcowego. I układ hamulcowy i sprzęgło korzystają z tego samego płynu, aczkolwiek jakoś tam jest rozdzielany.

    Odpowietrznik sprzęgła znajduje się pod półką/koszykiem akumulatora. Wygląda jak normalny odpowietrznik. Ściągasz gumowy łepek z odpowietrznika, zakładasz w jego miejsce przezroczysty wężyk, a z drugiej strony wężyka zakładasz np. strzykawkę 100 ml. Odkręcasz lekko odpowietrznik, wciskasz pedał. Przez to, że odpowietrznik jest odkręcony, pedał zostaje w podłodze a płyn wypływa do strzykawki czy tam innego zbiornika. Zakręcasz odpowietrznik. Podnosisz pedał przez co zasysany jest świeży płyn. Powtarzasz to tyle razy, aż w wypływającym płynie przestaniesz widzieć pęcherzyki powietrza. Oczywiści pilnuj poziomu płynu w zbiorniku.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Jeżeli będzie wyciek to pod aku - wysprzęlik, albo w okolicy pedału pompa. ale pewnie wysprzęglik sie rozleciał 70 pln
    a po co sciągałęs zderzak!!!???

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar fkkamil
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Kraków/Dęblin
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Progression
    Postów
    219

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej wysprzęglik. Regenaracja wystarczy, podobno pasuje zestaw naprawczy od seicento w IC za 16zł.

  5. #5
    Romeo_h2so4
    Gość

    Domyślnie

    Problem sprzęgła naprawiony!
    Podczas zgaszonego silnika płyn w zbiorniczku wskazywał dobrze, zaraz po odpaleniu silnika płyn zasysało i zbiornik był pusty... Na odpalonym silniku uzupełniłem płyn hamulcowy, odpowietrzyłem sprzęgło i zaoszczędziłem na mechaniku Od tygodnia jeżdżę bez żadnego problemu... Pozdrawiam.

    Zderzak ściągałem w celu montażu halogenów i oto będe musiał zrobić nowy temat, bo mam problem z podłączeniem tego pod panel wyciągnięty z innej alfy z 2 pryciskami na światła przeciwmgielne (ten pod dźwignią ręcznego). Wie ktoś może jak przeprowadzić tą wymianę?

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Tekken666
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    156 1,9 JTD 2000r 77kW
    Postów
    379

    Domyślnie

    Ale ten płyn gdzieś musiał wylecieć. Ja i tak zajął bym się sprawą (najprawdopodobnie wysprzęglikiem).
    Alfa Romeo 156 1,9JTD (77kW) 2000r.

  7. #7
    Romeo_h2so4
    Gość

    Domyślnie

    Tak to prawda, płynu ubyło na dystansie 600km w 1 dzień (jakies 400ml) jednak po uzupełnieniu sprawdzałem ze 4-5 razy na zgaszonym i zapalonym silniku i jest w normie... Przy sobocie znów powalczę z montażem halogenów, to zajrzę pod autko i poszukam wycieku. Co mogło stać się z płynem ;/ ? Planuje również zaślepienie EGR, mam kawałek nierdzewnej blaszki a wzór w internecie, oby to było dobre posunięcie
    Co mogło stać się z płynem ;/ ?

    Dzięki za odpowiedzi w temacie!

Podobne wątki

  1. Brak sprzęgła, łapa sprzęgła - VIDEO z problemem
    Utworzone przez chakney w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-07-2015, 16:20
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 07:54
  3. Jak wsadzić drążek pompki sprzęgła do pedału sprzęgła ?
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 14:00
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 21:35
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2008, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory