Strona 13 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 136

Temat: Warsztat gdansk

  1. #121
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Jest na forum kilka wątków, gdzie ludzie się dzielą opiniami o częściach układu zawieszenia, hamulcowego itp. W tych opiniach raczej brak negatywnych o TRW, a o innych markach już piszą różnie. Ze swojego doświadczenia z autami też mogę TRW polecić, czy to do Alfy czy innego auta.
    To teraz pytanie skąd opinia, że TRW się nie daje do Alfy? Może ktoś ma po prostu większe zniżki na części innego producenta?

    A wracając do tematu, a konkretnie do MM, to po to się oddaje auto do mechanika, żeby mieć gwarancję na części i usługę. Trzeba było się zgłosić z uwagami. Wpadki/reklamacje wszędzie się zdarzają, a sposób rozwiązywania takich problemów też świadczy o danym zakładzie.
    Jak wahacz Meyle szybko zacznie skrzypieć, to pojedziesz do kolejnego mechanika psiocząc na tego co montował Meyle?

    pozdrawiam

  2. #122
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Nie wiem jak do Alfy generalnie, ale do 159 się TRW nie nadaje. I to jest potwierdzone przez wiele osób.
    Wystarczy trochę poprzeglądać dział 159. A kolega vudka123 ma właśnie taki model.

    Moje poprzednie auto z grupy Fiat, do którego też raz zapakowałem wahacze TRW i rok wytrzymały.
    A kiedyś ich jakość była dobra. Dziś już na pewno z tej firmy bym nie kupił.

  3. #123
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    AR Giulietta qv, AR 146 rally
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Nie wiem jak do Alfy generalnie, ale do 159 się TRW nie nadaje. I to jest potwierdzone przez wiele osób.
    Wystarczy trochę poprzeglądać dział 159. A kolega vudka123 ma właśnie taki model.

    Moje poprzednie auto z grupy Fiat, do którego też raz zapakowałem wahacze TRW i rok wytrzymały.
    A kiedyś ich jakość była dobra. Dziś już na pewno z tej firmy bym nie kupił.
    Bardzo duży wpływ ma źródło bo 2 lata temu była kolejna akcja wadliwych wahaczy TRW które wycofywali że sprzedaży u wszystkich autoryzowanych dilerów w kraju i co się po temu stało? Trafiły na allegro za okazyjna cenę... Tak samo Brembo wysyła nam ciągle informacje o podróbkach ale co Janusz na allegro kupi za grosze a potem twierdzi że gówno bo kupił chińskie i są super...

    A co do twierdzenia że TRW nie nadaje się do 159 a co było na pierwszy montaż?

    Wysłane z mojego Nokia 9 przy użyciu Tapatalka

  4. #124
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_mms Zobacz post
    Bardzo duży wpływ ma źródło bo 2 lata temu była kolejna akcja wadliwych wahaczy TRW które wycofywali że sprzedaży u wszystkich autoryzowanych dilerów w kraju i co się po temu stało? Trafiły na allegro za okazyjna cenę... Tak samo Brembo wysyła nam ciągle informacje o podróbkach ale co Janusz na allegro kupi za grosze a potem twierdzi że gówno bo kupił chińskie i są super...

    A co do twierdzenia że TRW nie nadaje się do 159 a co było na pierwszy montaż?
    Ja do TRW nic nie mam. Ale co ma pierwszy montaż do obecnie sprzedawanego produktu? Absolutnie nic.
    Żadna część zamienna nie jest takiej jakości, jak ta na pierwszy montaż.

    Być może i są teraz podróbki. Tego nie wiem. Wnioskuję po prostu po sobie i po wielu osobach, co już się nacięły na to.
    Ja akurat miałem wahacze z intercars-u (nie mówię o 159). I nauczony doświadczeniem ich już nie kupię.

  5. #125
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    AR Giulietta qv, AR 146 rally
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Ja do TRW nic nie mam. Ale co ma pierwszy montaż do obecnie sprzedawanego produktu? Absolutnie nic.
    Żadna część zamienna nie jest takiej jakości, jak ta na pierwszy montaż.

    Być może i są teraz podróbki. Tego nie wiem. Wnioskuję po prostu po sobie i po wielu osobach, co już się nacięły na to.
    Ja akurat miałem wahacze z intercars-u (nie mówię o 159). I nauczony doświadczeniem ich już nie kupię.
    Fakt montażu na pierwszej linii świadczy że producent ma oryginalną formę to że obniżają jakość to jasne, a co do TRW w jednej mojej alfie TRW bez luzu wytrzymało 4 lata a Delphi 3 miesiące, w 159 naszej firmowej wahacze TRW maja 2 lata i nic się nie dzieje. Dlatego zawsze polecę TRW bo wiem że jak coś się wysypie zbyt wcześnie nie mają problemów z reklamacją w przeciwieństwie do Mayle czy Delphi to procent uznanych reklamacji jest bardzo bardzo niski. Co do Mayle i 159 jest jeden problem w 159 każda tuleja z przdu jest łożyskiem, rozwiązanie przypomina troszkę uniball w zasadzie działania dzięki temu 159 mimo swojej masy tak fajnie się prowadzi, a Mayle ma wszystkie tuleje zwykłe gumowe beż łożyskowania i teraz tak, mała szansa że będą trzeszczeć ale marna szansa aby zachować właściwości trakcyjne oryginalnego rozwiązania, uprzedzając odpowiedzi proszę nie porównywać pracy wysłużonego wahacza do nowego mayle….

  6. #126
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    Czy na pewno mowimy o tym samym? Bo ja patrze na wahacz Meyle HD i widze co innego co opisuje michal..
    w kazdym razie moglem isc do michala na reklamacje to prawda moj blad.

  7. #127
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Wtrące się
    TRW i lemforded w 2014r zostało kupione przez zf i wtedy nastąpiło załamanie jakościowe. Przecież nawet był moment ,że wstrzymali produkcję części zamiennych , bo taka kaszanę odstawiali...
    Ja wiem tyle , że mimo ,że od 2014r już się mogli poprawić , to nie są już te same części co kiedyś i 1 na 5 części jest trefna , a to już sporo
    TRW bym do siebie nie ładował czy do 9tki czy do GT czy do innego auta. Pozdro

  8. #128
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 sportwagon 1.9
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ponawiam, czy jest ktoś sensowny w Gdańsku lub całym Trójmieście by ogarnąć moja 159??? Polecacie kogoś ?? Mam do sprawdzenia EGR , byłem w ASO był błąd czujnika doładowania, czujnik wymieniony auto jedzie jakby trochę lepiej ale nadal jest problem, na pełnej mocno dymi i traci na chwilę mocy można by zerknąć też na turbo ..

    - - - Updated - - -

    Ponawiam, czy jest ktoś sensowny w Gdańsku lub całym Trójmieście by ogarnąć moja 159??? Polecacie kogoś ?? Mam do sprawdzenia EGR , byłem w ASO był błąd czujnika doładowania, czujnik wymieniony auto jedzie jakby trochę lepiej ale nadal jest problem, na pełnej mocno dymi i traci na chwilę mocy można by zerknąć też na turbo ..

  9. #129
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    napisz na priv podam ci numer , mojego mechanika powinien ci pomoc

  10. #130
    Użytkownik Świeżak Avatar Backdoor
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 160KM/357,5NM TuneUp
    Postów
    173

    Domyślnie

    Ja ostatnio jeżdżę na Motostrefe na Lubowidzką koło stacji MOYA i jest spoko.. zawsze bez problemu wchodzisz na warsztat i bez problemu ci pokazują co jest i co robią. Jest tam gdzie poczekać, na miejscu wypożyczalnia samochodów, więc jest czym wrócić do domu jak coś. Robiłem u nich wahacze i wtryski w 159 i bez problemu. Ceny widoczne na cenniku ogólnym i do negocjacji nawet na koniec. Na serwis mam jeszcze kupony 10% zniżki dla nowych klientów więc mogę się podzielić. jako stały klient mam zniżkę za każdym razem wiec całkiem spoko. Póki co nie ma na co narzekać.

Podobne wątki

  1. Warsztat
    Utworzone przez tajskii w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-05-2017, 21:52
  2. parking gdansk
    Utworzone przez tomasz switala w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 16:45
  3. Warsztat
    Utworzone przez Annet04 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 14:25
  4. Warsztat Kuj-Pom
    Utworzone przez Crissu w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory