Strona 9 z 191 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 1904

Temat: alfaholicy słupsk

  1. #81
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Pamiętam o diagnostyce, zabieram kompa i interfejs. Programy FiatECUscan2 i UniDiagKWP2000.
    Popatrzę dokładnie na węże itp. Co do audio po bezpieczniku to niekoniecznie umcyk, może po prostu ktoś lubi więcej muzyki w aucie? Całkowicie to rozumiem.
    Podłoga, olej to wszystko pamiętam, podstawowe rzeczy, tak samo silnik i hamulce.
    Gaz - ja na sekwencji nie zauważyłem żadnych negatywnych efektów, mapy nie powinny się zmieniać jeśli dobrze jest założone.

    Dokładnie posprawdzam ten gaz i dopytam co jest nie tak - za to auto jeśli nie będzie większych rozbieżności chcialbym dać 7000-7500 bo i tak na początek idzie wymiana oleju, kontrola chłodzenia itp. Ciekawe też co z tym przegubem.

    Dlatego właśnie proszę Alfaholików ze słupska żeby ktoś podskoczył i zobaczył. Ja mam 200km w jedną stronę i bez sensu gnać taki kawał tylko po to, żeby nie kupić auta od dresiarza.

    ---------- Post dodany o godzinie 22:24 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 21:14 ----------

    Rura faktycznie wygląda na silikonowaną. Na allegro jest harmonijka razem z plastikiem za 220zł... Można to gdzieś taniej kupić?

  2. #82
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post

    Rura faktycznie wygląda na silikonowaną. Na allegro jest harmonijka razem z plastikiem za 220zł... Można to gdzieś taniej kupić?
    -do mojej w InterCarsie zapłaciłem 112zł, do Twojej V6 to może tak być
    -silikonowana rura świadczy o oszczędności właściciela na częściach, już mnie ciarki przechodzą, potocznie nazywa się to druciarstwem,
    -sam środek auta bez zastrzeżeń, ale skupił bym się na mechanice

    ja tam mogę podjechać tylko z kimś, sam nie chcę brać tego na siebie , ale oględziny V6 to nie to samo co TS
    Ostatnio edytowane przez motofan ; 22-01-2011 o 01:00
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  3. #83
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    W niedzielę w okolicach 14-15 będę oglądać, można liczyć na fachową pomoc i doradztwo? Będę miec kompa, kabel i ecu scan+unidiag.

    Co do tej gumy to wstyd się przyznać, ale sam w oplu śmigam z takim patentem na grubej rurze odmy z miski do kapy zaworowej. Kawałek fagumitu kosztuje w aso 98 Euro, nie ma używek i trzeba czekać 3 tygodnie. Silikon załatwił sprawę wycieku oleju.

    Jak coś moj numer 514061997

  4. #84
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    to jak jest ktoś chętny jeszcze z kolegą obejrzeć auto?
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  5. #85
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Oglądałem dzisiaj. Właściciel faktycznie wizualnie z cyklu umcyk umcyk, ale z wyrażania się już niekoniecznie. Autem jeździła jego kobieta, chłop wrócił z zagranicy przedwczoraj.

    Auto - generalnie ładne, minus to nieseryjne felgi. Na masce dwie wgniotki na przetłoczeniach symetrycznie po bokach i przytarcie na 3 cm, wygląda jakby ktoś się wcisnął nim pod szlaban np. Nic poważnego, można wyciągnąć. Szyby takie same, szczeliny maski z prawej nieco większa ale to być może od tej maski, można ustawić błotnik.
    Środek zadbany, skóra trochę do czyszczenia ale generalnie ładnie. Luz na drążku zmiany biegów, pewnie krzyżaki do wymiany (nie wiem jeszcze jak to zbudowane jest) ale biegi wchodzą lekko, bez oporów.
    Uszkodzenia i niedomagania: tylne klamki zewnętrzne urwane dolne zaczepy, to chyba jakiś standard, trzeba u góry chwytać. Zbite prawe lusterko (szkło), uszkodzony przełącznik szyby kierowcy. Gdzieś dziura w wydechu, bliżej tyłu.
    Przód nowe klocki, tarcze na granicy zużycia, tył klocki pojadą ale do zmiany razem z nimi tarcze. W bagażniku wielka butla z gazem. WIEEEELKA!

    Wrażenia z jazdy pozytywne, zawieszenie nawet na mega dziurach cicho i spokojnie, nic nie stuka. SIlnik chodzi cicho i równo, nie faluje, trzyma temperaturę. But w podłogę na każdym biegu auto rwie do przodu. Po wymianie wachaczy górnych i dolnych nie zrobiono zbieżności, czuć to bardzo mocno powyżej 60-70km/h, każdy ruch kierownicą to dzikie zachowanie auta na drodze.

    Test komputerowy auto przeszło, poduszki abs OK, z ecu połowicznie sprawdzone przez mój błąd (nie wiedziałem, wybrałem zły sterownik silnika i wyświetlało trochę bzdur).

    Generalnie mimo wad auto chyba kupione. Sprzedający wymieni przed zakupem przegub zewnętrzny lewy (wali niemiłosiernie nawet przy jeździe na wprost), wyreguluje gaz, zrobi zbieżność. Wtedy ostateczna jazda+diagnostyka i zakup.

  6. #86
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Witaj,

    kurcze zapomniałem całkiem dziś o Tobie,
    ważne żeby Tobie autko się podobało, przekalkuluj na chłodno kwotę i wydatki. Jak się zdecydujesz to już bierz na pewniaka, bo Alfa to ładne autko. Nie powtarzaj mojego błędu, że jak zobaczyłem moją Alfę to tak się najarałem że kupiłem od ręki, a co się potem okazało- złom technicznie a wizualnie cudeńko:

    -hamulce padaka, klocki + zdeformowane tarcze czeka wymiana,
    -gdzieś dziura w dolocie jeszcze nie zlokalizowana, falowanie
    -dziurawy wąż gumowy wymieniony,
    -przecięte kable klapy bagażnika już wymienione,
    -brak liftów przy klapie bagażnika, już założone,
    -świece wymienione bo dwie już nie dawały iskry,
    -olej wymieniony, czarna smoła,
    -zawieszenie do robienia, puka, stuka,
    -układ kierowniczy puka,
    -sonda padnięta, już wymieniona,
    -przepływa padnięta, już wymieniona,
    -w zbiorniczku układu wspomagania nie było płynu, dolałem
    -chłodnica wody do wymiany, zgnita

    a to jeszcze nie koniec,
    -falowanie
    -wysokie spalanie paliwa
    -wkrótce do wymiany wariator

    nie będę podliczać pieniędzy jakie muszę jeszcze wydać.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  7. #87
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Nic się nie stało

    Siedziałem dzisiaj, czytałem, liczyłem i jeśli będzie zrobione co ma być, autem przestanie wozić na boki (zbieżność tutaj 99%) to będę łykać.

    Z rzeczy do zrobienia na już jest:

    -guma-harmonijka od plastiku dolotu do przepustnicy (silikonowana jakaś)
    -dojście odmy do dolotu przed przepustnicą (urwane, dziurawe) - tędy łapie sobie lewe powietrze i pewnie dlatego problemy są z LPG
    -regulacja gazu jeśli nie zrobi tego sprzedający. jak nie cena 150 w dół jeszcze

    Do zrobienia w późniejszej perspektywie:
    -klocki tarcze tył
    -tarcze przód
    -opony

    Do zrobienia z rzeczy, które mnie będą denerwować jak będę musiał użyć:
    -przycisk podnoszenie szyby kierowcy
    -klamki zewnętrzne tył - dolne ośki urwane
    -puszka filtra powietrza, gdzies tam silikon widziałem ale okaże się przy wymianie co tam słychać

    Oprócz tego pierdoły typu trzeszczące niby-drewno w konsoli, trzeba będzie gąbeczki zastosować, nie ma centralnego z pilota i tutaj pytanie co zamontować. Oprócz tego butla z bagażnika pewnie zawędruje w koło bo tak ile razy otworzę tyle razy mnie krew zaleje

    Więcej jak na moje odczucie nic nie trzeba robić, jeszcze wizyta na stacji diagnostycznej celem pomiaru amortyzatorów i wyszarpanie auta + kontrola podwozia.

  8. #88
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Dobrze sobie radzisz i masz pojęcie, ja bym na to wszystko nie wpadł co Ty.

    Prawda jest taka że masz grube podstawy do tego aby się targować, jest kilka dupereli do zrobienia ale nic poważnego. Ja w zeszłym tygodniu też wymieniałem wiązkę klapy bagażnika + listwy drzwiowe zbieraki wody bo były już utlenione i takich rzeczy zawsze po zakupie się zbiera. Musiałbyś zakupić auto za 20tyś żeby nic nie robić, coś za coś.

    Gdybyś potrzebował pomocy przy finalnym zakupie to pisz. Powodzenia
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  9. #89
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Spokojnie byś na to wpadł. Silikon widać a jak patrzysz dalej to i urwaną odmę

    Teraz mi się przypomniało jeszcze prawe lusterko zbite I tak się zbiera, guma 250, lusterko stówa, klamki po 5 dych, przełącznik 3 dychy, itd

    Tak się zastanawiam, czy nie pohandlować na 7tys, to byłoby optymalnie na moje oko. W razie czego na zakup finalny wpadniemy razem, bujniesz się też bo jeździsz na codzień i wiesz jak się powinno prowadzić. I z ceny się zejdzie

    Pozdrowionka, idę spać

  10. #90
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Nie ma problemu jak tylko będę mieć taką możliwość to wpadnę. Pozdrawiam
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

Podobne wątki

  1. AR 2.0 Twin Spark SŁUPSK, Witam
    Utworzone przez Spiky w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 15:05
  2. podłączenie alfy do komputera Słupsk
    Utworzone przez mila2811 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 09:31
  3. Słupsk Tour
    Utworzone przez Drabinem w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 21:05
  4. Diagnosta, mechanik - Słupsk ???
    Utworzone przez beatslave w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 12:54
  5. Alfa Romeo 156 - Słupsk, Niepolomice, Zamość
    Utworzone przez maly_777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory