Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Diagnosta, mechanik - Słupsk ???

  1. #1
    beatslave
    Gość

    Domyślnie Diagnosta, mechanik - Słupsk ???

    Jako nowy na forum witam wszystkich.
    Sprawa wygląda następująca, dostałem w swoje ręce GTV 1.8 T-Spark 16V z 97r.
    Jest to pierwsza Alfa, więc temat jest mi praktycznie obcy.
    Problem:
    1. Najprawdopodobniej rozrusznik do wymiany. Taką dostałem wskazówkę od poprzedniego "właściciela"
    2. Nieregularne obroty. Spore wahania od b. wysokich do prawie samego zera i zgaśnięcia auta.

    Gdzie, co i jak to ugryźć ??
    Z góry dzięki za wszelką pomoc !!

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Piket
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Potęgowo
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,5 V6 24V 197KM
    Postów
    256

    Domyślnie

    Witam nowego forumowicza!
    W punkcie drugim piszesz że masz wahania obrotów tzw falowania... Ten problem ma, bądz miał co drugi użytkownik Alfy one po prostu mają to do siebie i powodów może być mnóstwo! Od jakiegoś lewego powietrza wpadającego przez jakiś dziurawy wężyk bądz silniczka krokowego, świec itp. itd!

    W słupsku co niedzielę organizowane są spotkania miłośników Alfy Romeo... Co prawda w małym gronie ale z tego co widać powoli jest nas coraz więcej...

    Tak więc najlepszym wyjściem będzie jak byś przyjechał w niedzielę o godz 18:00 na parking pod Mc Donald... Wtedy na pewno byś się wszystkiego dowiedział bo to by było za dużo pisania... Ja to aż tak dobrze się nie znam ale chłopacy by ci na pewno pomogli ponieważ są już ze swoimi alfami dłużej i wiedzą co i jak a ja to można powiedzieć że jestem świeżak!

    Tu masz stronę forum, ze słupska: http://www.forum.alfaholicy.org/zach...slupsk-44.html

    Jak będziesz chciał przyjechać to napisz że będziesz i tyle...

    Ja się dowiedziałem naprawdę dużo o tych samochodach dzięki chłopakom bo też nie wiedziałem nic... Stałem się posiadaczem alfy przez przypadek ale z biegiem czasu zostałem jej miłośnikiem...

    Tak więc ZAPRASZAM!!
    Moja Alfa pochłania fortunę na ubezpieczenie, serwis i paliwo. Ale kiedy ją prowadzę, czuję się, jakbym miał milion dolarów i uśmiech na mej twarzy trwa cały dzień!

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Witam nowego kolegę beatslave i niezmiernie się cieszę że dołączył do nas kolega z "benzyniakiem"

    Popularne wahania obrotów jak zauważył słusznie kolega Piket to słynne falowania obrotów. Sprawa falowania może być prosta i aż prosta, lub prawie nie do rozwiązania, zależy jaki przypadek falowania jest u kolegi beatslave. Jeśli masz cały czas falowanie nawet kiedy auto stoi w miejscu, to możesz uważać że takie falowanie już sobie naprawiłeś. Jeśli nie masz na postoju falowania, a faluje Ci dopiero kiedy auto jedzie/toczy się, to masz znany przypadek walki z falowaniem przy "dojeżdżaniu do świateł"- tego ostatniego Ci nie życzę. Przy tym ostatnim rodzaju falowania forum pęka w szwach od postów, ale z kolegami chyba dochodzimy pomalutku do rozwiązania tego problemu.

    Na początek podam Ci kilka wskazówek dzięki którym możesz naprawić falowanie "od ręki", dotyczy falowania ciągłego również na postoju. Maska do góry i jedziesz:

    -zabrudzona przepustnica, zdejmujesz rurę przed przepustnicą i czyścisz przepustnicę, najlepiej szmatka z benzynką ekstrakcyjną i wszystko ładnie puści. Podałem Ci szybsze rozwiązanie bez zdejmowania przepustnicy dla mniej wprawionych. Jeśli najdzie Cię ochota wykręcenia przepustnicy (4 imbusy) to musisz odpiąć dwie wtyczki komputera, a jak będziesz zakładać to radzę Ci abyś rękę miał stabilną bo można przy wpinaniu wtyczek zagiąć piny w gniazdach, jak było u mnie
    -dziura w wężu gumowym przed przepustnicą- wykręcasz wąż, sprawa prosta bo zdejmujesz opaski zaciskowe i masz wyjęty, patrzysz pod światło czy na harmonijce nie masz pęknięć, jeśli są to walisz do InterCars- cena ok 100zł, nie kleisz bo to by było tylko pudrowanie syfa.

    na początek tyle, jak to sprawdzisz to daj znać jak postępy. Aha po czyszczeniu przepustnicy zaleca się wykonać reset parametrów, ale zazwyczaj ECU i tak robi samoadaptację.

    ---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 20:03 ----------

    Aha a co do rozrusznika to skąd wiesz że do wymiany?
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  4. #4
    beatslave
    Gość

    Domyślnie

    wielkie dzięki za pomoc i do zobaczenia o 18 na maku

Podobne wątki

  1. alfaholicy słupsk
    Utworzone przez lukasztm w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 1903
    Ostatni post / autor: 30-09-2023, 09:10
  2. AR 2.0 Twin Spark SŁUPSK, Witam
    Utworzone przez Spiky w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 15:05
  3. podłączenie alfy do komputera Słupsk
    Utworzone przez mila2811 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 09:31
  4. Słupsk Tour
    Utworzone przez Drabinem w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 21:05
  5. Alfa Romeo 156 - Słupsk, Niepolomice, Zamość
    Utworzone przez maly_777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory