Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 136

Temat: Warsztat gdansk

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar Backdoor
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 160KM/357,5NM TuneUp
    Postów
    173

    Domyślnie

    Wiem wiem, znam Roberta jeszcze z czasów kiedy kręcił z Michem, wiadomo jak i renoma wzrasta trzeba sie starać ale i ceny ida w górę..
    Mam 159 8v w wersji Progression i fabrycznie powinno być 120km/280Nm, a na hamowni wypluł 134.5 km/303Nm. Do diagnozy zaolejony dolot do turbo i prawdopodobnie czujnik doładowania do wymiany bo ma złe wskazania. Za tydzień robię to w TuneUp a potem znowu hamownia..

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz_ Zobacz post
    Wiesz, teraz Robert też jest osobistością figurującą na Youtube i widzę, że powoli zaczyna się wgryzać w polską scenę motoryzacyjną. Nie może sobie pozwolić na niedociągnięcia. Ja jutro jadę właśnie do Roba na hamownię po wymianie wtrysków
    [MENTION=54988]Backdoor[/MENTION], jaki wynik u Ciebie był? Co masz do poprawy? masz wykres?
    Jak po wymianie wtryskow , duza roznica poszla ? dopiero co widzialem jak na gieldzie szukales , wszystkie 4 zmieniles ? :p

  3. #43
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    243

    Domyślnie

    Wszystkie 4. Ogólnie w poniedziałek wracałem z wawy i zostało mi ok 300 km do przejechania i wtrysk sie wysypał, tzn mega przerywał. Myslalem ze sie zacinał więc w środę już wymieniłem.. okazało się, że wtyczka też była padnięta i Michał poprawił. Wtryski i tak były do wymiany bo szalały na korektach.

    Ogólnie teraz zmniejszyły się wibracje silnika, zwiększyła się kultura pracy. Odzyskała też trochę wigoru ale dla mnie najważniejsze jest to, że pracuje równo. Hamownia i diagnostyka powiedzą, czy jest lepiej tak naprawdę

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    No to dobrze jestem ciekawy co Ci powie , bo też bylem na hamowni z diagnostyka u Roberta , tez wyszly wtrychy , ale bez wyjecia ich na blat nie mozna było dac trafnej diganozy , ktory wtrysk itd. Daj znać

  5. #45
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    243

    Domyślnie

    Stary, 117 KM. Załamka. Nie wiem co powiedzieć. U ciebie ile wyszło?

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Hehe u mnie ze 150-128km ,305- 272 nm. Tylko ,ze u mnie stwierdził ,że na 100% wtryski. Bo turbine mam nowa itd. Jeszcze overboost musze zmienić , bo kiedys sutka urwalem i zaspawali mi plastik. Jeszcze radzil , żeby zaślepic egra to odzyska wigoru z dołu , tak zrobilem i mial racje o wiele bardziej zwawy , polecialem jeszcze od tunelu pod Wisłą ,az do zjazdu na obwodnice przy pruszczu 90km/h na 3 , troche go przepchac i tez czuje roznice. Nie wiem ile mam aktualnie , zmienie wtryski overboosta i wpadne znow :p ile przebiegu twoja niunia ? I jakas diagnoza ?

    Ps pod względem naszych klekotow ufam bardzo Robertowi, sam mial auto , ktore modzil grubo i sie obracal w tych jednostkach dlugi czas
    Ostatnio edytowane przez Tysler ; 12-05-2018 o 16:09

  7. #47
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    243

    Domyślnie

    licznikowo niby 188, komputer za to ok 210 pokazuje. Rob chyba sie spieszyl bo tylko shamowalismy i tyle, nie podpinal kompa. Mowil ze moze byc dziura w dolocie, albo to wtryski. W sumie nie stwierdzil za bardzo nic, ale umowilismy sie tylko na hamownie nie diagnostyke.

    Rozebralem dzis gorny dolot i dziur nie ma, wymienilem tylko obejmy i poczyscilem tam gdzie byl olej przy kolektorze. Jak sie pojawi znow to znaczy ze nadal sie sączy i jest nieszczelność.

    Ogólnie dzis jest pechowy dzien mega. NIe dosc ze 117 KM to jeszcze chcialem wyczyscic czujnik doladowania i jak go wyciagałem to mi sie złamał. Jedna część siedzi w kolektorze a druga jest przykręcona torxem. Łączy je tylko cieniutki drucik. MASAKRA. Nie wiem jak to zrobić - żeby zdemontować tą część kolektora to przecież trzeba rozpinać rozrząd. Jak go wepchne do środka to może wpaść przez otwarty zawór przecież. Powiesze sie zaraz.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Możliwe ,że sie spieszył ,bo widziałem go na zakupkach w bałtyckiej ja np wiem ,ze ten waz dolotu co zaczyna sie obok egra i idzie za akumulatorem na samym początku ma czesto przedmuch (ze starosci )

    Co do czujnika z grupy gt wwczoraj od ziomka lap ''Nie 30min ale da się zrobić. Ściągasz obudowę rozrządu, blokujesz koło pompy paliwa dwoma śrubami, odkręcasz i wyciągasz pompę paliwa. W między czasie demontujesz Egr i inne zbędne elementy. Odkręcasz nakrętki od kolektora. U mnie żeby wyszedł kolektor musiałem wykręcić 4 szpilki''

    Da rade ogarnąć te moce tylko trzeba posiedziec pomyśleć co , albo dac jakiemus magikowi , ktoremu bedzie sie CHCIALO pobawic

  9. #49
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    243

    Domyślnie

    To wszystko wiem co i jak zrobić. Wolałbym zeby mi turbo padlo niz wtryski. A u ciebie jakie objawy?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  10. #50
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Hehe mi nie padlo, nie zauważyłem przy zakupie ,że cala muszla jest pęknięta objawow, chyba procz czesciowego braku mocy i zwiekszonego spalania chyba brak(tragedii i tak nie ma). Trzesie w srodku , ale to od poduchy silnika. Na poczatku falowaly obroty, ale po dolaniu 2t pare razy przeszlo. Muszę zrobic jeszcze probe przelewową , bo nie wszystkie musza byc do wymiany :p jak z tym czujnikiem poradziles sobie?

Podobne wątki

  1. Warsztat
    Utworzone przez tajskii w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-05-2017, 21:52
  2. parking gdansk
    Utworzone przez tomasz switala w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 16:45
  3. Warsztat
    Utworzone przez Annet04 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 14:25
  4. Warsztat Kuj-Pom
    Utworzone przez Crissu w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory