Strona 10 z 191 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192060110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 1904

Temat: alfaholicy słupsk

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta Avatar najagody
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Słupsk / Wrocław
    Auto
    ALFA ROMEO 146 1.9JTD 2000r.
    Postów
    87

    Domyślnie

    Witam Słupszczan!

    Rzeczywiście alfinek po Słupsku jeździ sporo. Ja poruszam się czerwoną 146tką, często na trasie Słupsk-Ustka zdarza mi się machać do innych alfistów - to pozdrowienie chyba było bardziej propagowane na forum AlfaPomorze, ale warto zaszczepić

    Z zainteresowaniem poczytałam wypowiedzi dotyczące naszych lokalnych mechaników.
    Osobiście jako kobieta jestem skazana na ciężki stres przy każdej bzdurze w samochodzie, bo raczej nie mam talentu żeby naprawić sobie samodzielnie. A póki co każdy chyba mechanik z jakim miałam w naszej okolicy do czynienia zaczynał rozmowe od jęczenia "ooojeeeeeeenyyy ale włooooskie??? Włoskie to nieeee, włoskie są złe".
    Irytuje mnie to niemiłosiernie - nawet jak nie lubi włoskich samochodów to co mnie to w końcu obchodzi? Po ponad roku posiadania Alfy doszłam jednak do wniosku, że oni nie lubią Alf bo ich po prostu nie znają i muszą poruszyć mózgownicami żeby dojść co jest nie tak. A wolą się nie przemęczać intelekualnie i klepać seryjnie golfy i matizy.

    Co do serwisu na Kopernika - niestety słyszałam bardzo negatywne opinie, porównywale z przygodami kolegi który dostał choinkę za dziurę w lakierze (skandal!!). Natomiast znacznie przychylniej ludzie wypowiadają się o serwisie Boscha w Kobylnicy - osobiście tam nie byłam, ale znam nie-alfistów którzy korzystali i polecali.

    Pozdrawiam Was serdecznie i jesli ktoś trafi na przyzwoitego mechanika
    w Słupsku lub okolicy to niech poleca tu na forum!

    jaga

  2. #92
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Witam Jaga,

    odnośnie mechaników w Słupsku to jest nędza, gdzie nie pojadę to mówią że takiego syfu jak Alfa to nie robią, cóż Słupsk to zacofane miasto a mechanicy w Słupsku to gównojady i złodzieje i nie ma co dalej dyskutować. Irytuje mnie spojrzenie mechanika, gdy zapytam czy cokolwiek zrobi przy samochodzie, jego spojrzenie mówi mi wtedy że gość jest pseudomechanikiem. Alfa jest ikoną motoryzacji i jeśli facet mówi że nie naprawi Alfy to znaczy się że nie zna na mechanice i tyle.

    Mam podobny problem co Ty kiedy zacznie się coś dziać w Alfie to przechodzi mnie dreszcz, bo wiem że nikt mi tego nie naprawi, a będę musiał się sam zmagać z problemem no chyba że pojedziemy do Fiata na Poznańskiej i zostawimy 3tyś zł za serwis najdrobniejszej pierdoły, a na grubsze sprawy to już trzeba brać kredyt.

    Gdybym miał polecić kogoś ze Słupska jako mechanika od Alf, cóż muszę z przykrością powiedzieć że nie ma takiego. Jednak jest jeden serwis który typowo nie robi Alf, ale podchodzą solidnie do pracy i nie oszukują, robią czyściutko i mają dobry sprzęt- http://www.pitstop.slupsk.pl/ - mechanikę robią w porządku, jest tam chłopaczek od diagnostyki, niestety nie zna się on na diagnostyce i lepiej jak jej nie zrobi w ogóle. Mi robił diagnostykę i powiedział że z samochodem jest wszystko wporządku, a auto dziś mi pali 20l/100km, ale wg niego jest OK

    Polecam serwis typowo samochodów włoskich http://www.pablogarage.pl/ niestety pod Warszawą. Super gość, chłopak pomógł mi nawet mailowo. Ceny ma kosmicznie małe, wymiana rozrządu do Twojego samochodu to tylko 180zł, gdzie we Fiacie zapłaciła byś ok 500zł. Mnie we Fiacie policzyli 700zł za wymianę rozrządu (bez części). Żal że nie mieszkam pod Warszawą.

    Pozdrawiam
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  3. #93
    dmax
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Mnie wymiana rozrządu kosztowała 200 zł. Wymieniał mi go mechanik z ul. Grunwaldzkiej (patrząc na Agromę garaż po lewej stronie). Opowiadał mi kiedyś że nikt w słupsku nie podjął się naprawy alfy 33 z silnikiem boxera. Jemu się to udało, choć przyznał że męczył się z tym bardzo długo. Myślę że w razie problemów możecie śmiało do niego pojechać. Najwyżej powie że nie podejmie się naprawy.

  4. #94
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    bawił się długo to znaczy ile? dłużej robił niż mój mechanik, czyli więcej jak 3 dni ?

    -możesz napisać co to za zakład, ma jakąś nazwę?
    -zakład duży czy mały?
    -facet starszy czy młody?
    -czy to ten zakład przy komisie samochodowym?
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  5. #95
    dmax
    Gość

    Domyślnie

    Robił na pewno więcej niż 3 dni bo z tego co wiem rozbierali cały silnik (coś z kołem zamachowym było nie tak). Jest to mniejszy zakład w którym pracuje 2-óch panów w średnim wieku. Jadąc od strony ul.Kopernika mijamy wiadukt i za Rolmaszem skręcamy w prawo. Jedziemy około 100 m i skręcamy w lewo (w bramę). Gdy wjedziemy w bramę skręcamy w prawo i jedziemy do końca 1 budynku od drogi. Zakład znajduje się na szczycie 1 budynku, obok wagi. Wchodzimy w duże (chyba niebieskie) drzwi Pozdrawiam

  6. #96
    wojtasslu
    Gość

    Domyślnie spotkanie

    Witam
    Kiedy robimy jakiś zlot? Proponuję piątek koło 19,00. Jest ktoś chętny?
    Spotkanie przy ratuszu. Czekam na odpowiedzi.

  7. #97
    lukasztm
    Gość

    Domyślnie

    koledzy i koleżanki! czy miał ktoś kiedyś problem ze piszczeniem i skrzeczeniem zawieszenia przy bujnięciach auta nan dołkach? Mam to co jakiś czas w alfie, ale po dłuższej jeździe przestaje. Sprawdzałem sobie zawieszenie na stacji diagnostycznej- to mam tylko niby tulejki na wachaczach troche wyrobione, nic poza tym. Auto jak postoi 2 dni bez jazdy to skrzeczy jak młody, głodny sęp. (może jakby sprężyny?) ...Boje sie niejeździć!

  8. #98
    Klimasjacek
    Gość

    Domyślnie Witam

    Drodzy Koledzy i Koleżanki
    Piszecie że macie czasami problemy. Ja się nie udzielam za często ale jestem z okolic. Mam garażyk, powiedzmy że się znam bo sam grzebię przy Alfach które mamy. Takie sprawy jak rozrząd to nie jest dla mnie zagadka, ale często nie dysponuję czasem, gdybyście jednak potrzebowali pomocy to się odezwijcie, możę pomogę- niczego nie obiecuję.
    Była 164 3.0
    obecnie jest 166 2.4 jeździ mama
    75 brata
    75 moja ale po stłuczce stoi nie na chodzie
    Giulietta rozebrana n części ( brak czasu poskładać)
    Sam poruszam się służbową Skodą Octavią (Ale chętnie dosiadam Alfika)
    Pozdro dla wszystkich
    kontakt przez meila giulietta0@vp.pl
    509049995

  9. #99
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Jesteś z okolic to znaczy skąd, pewnie by to też zainteresowało pozostałych.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  10. #100
    Klimasjacek
    Gość

    Domyślnie

    Z Reblinka- 7 km od Słupska w stronę Koszalina.

Podobne wątki

  1. AR 2.0 Twin Spark SŁUPSK, Witam
    Utworzone przez Spiky w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 15:05
  2. podłączenie alfy do komputera Słupsk
    Utworzone przez mila2811 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 09:31
  3. Słupsk Tour
    Utworzone przez Drabinem w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 21:05
  4. Diagnosta, mechanik - Słupsk ???
    Utworzone przez beatslave w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 12:54
  5. Alfa Romeo 156 - Słupsk, Niepolomice, Zamość
    Utworzone przez maly_777 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory