Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Przesiadka z Polo na 156

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    POLO
    Postów
    2

    Domyślnie Przesiadka z Polo na 156

    Witam wszystkich posiadaczy Alfy Romeo

    Przejdę od razu do sedna.

    Jeżdżę obecnie VW Polo 1.4TDI z 2003 roku. Bardzo fajny samochód, ekonomiczny, lekki, żwawy, nie narzekam.
    Mam jednak okazję kupić bardzo dobry okaz Alfy 156 z silnikiem 2.0JTS. Ogólnie stan bardzo dobry, wyposażenie również świetne, właściciel nie miał z nim żadnych większych problemów.

    I tutaj miejsce serca zajmuje rozum. Jako, że mam 22 lata, nie zarabiam krocia a mój budżet nie jest z gumy boję się, że nie będzie mnie stać na utrzymanie takiego samochodu. Spalanie mniej więcej jakie jest wiem, prawie 2x większe niż w VW :/ Bardziej jednak interesują mnie koszty utrzymania, koszty ew. napraw, przeglądów. Chciałem się Was doradzić jak to wygląda, naprawa zawieszenia, hamulców czy np. rozrządu?

    Duża różnica będzie w porównaniu do mojej Polówki?

    Kurcze, ciekaw jestem ile jest prawdy w tym stereotypie, że Alfa Romeo więcej czasu spędza w warsztacie niż w garażu? Żartuję oczywiście

    Jak to tak na prawdę wygląda? Czego mogę się lękać po kupnie takiego pięknego autka?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Generalnie naprawy będą droższe, natomiast jeśli jest to faktycznie zadbany egzemplarz, to będziesz tylko zmieniał oleje i filtry

    - - - Updated - - -

    Generalnie naprawy będą droższe, natomiast jeśli jest to faktycznie zadbany egzemplarz, to będziesz tylko zmieniał oleje i filtry

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar demon7791
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    EL & EKU
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V Sportwagon 2001 & Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V 1998
    Postów
    28

    Domyślnie

    Ja przesiadlem sie z Nissana Primery 90KM na 156 190KM Jakosc jazdy powalajaca. W 2 lata wydalem na nia jeszcze raz tyle ile mnie kosztowala (katastrofa) Ale doprowadzilem do ladu. Az skonczyla swoj zywot mianowicie skonczyla sie podloga i na przegladzie poziedzieli ze jeszcze troche i sie zlamie ale zostalo sporo nowych czesci. I wiesz co?? Kupilem druga z takim samym silnikiem tylko sportwagona. Moze zwariowalem ale nie chce innej marki.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Tak jak kolega napisał powyżej. Jak liczysz na bezproblemowy samochód to zapomnij
    Zostań przy swoim polo. Te auta się jednocześnie kocha i nienawidz

    A co do twojego wyboru to.
    jts jest średnim wyborem. Nie są to rewelacyjne silniki. O gazie zapomnij (chyba, że wydasz na instalację połowę wartości auta).
    JTS jak każde wolnossaki z wtryskiem bezpośrednim mają problem z nagarem. W nowszych modelach trochę ten problem zmniejszyli ale nie wyeliminowali.

    Jak kupisz 156 to licz się z nieustannymi problemami z zawieszeniem (chyba, że wyłożysz na starcie na wymianę wahaczy). Co jakiś czas będzie coś stukać i pukać.

    No i podstawowa sprawa to ogarnięty mechanik.

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarna AR 156 1,8T.S. S.W.
    Postów
    172

    Domyślnie

    Na pewno,156 dużo droższa w utrzymaniu.Wiadomo paliwo,serwis.Ale przyjemność z jazdy Polo a 156 to 2 światy.Coś za coś.Przed Alfą powoziłem Nisana Almere.Zrobiłem coś ponad 100tys.km,zero problemów,tylko w ostatnim czasie rdza.Na Alfę po zakupie w pół roku wydałem,dużo więcej niż na Almerę w 5 lat.Mimo to nie żałuję,1 zł wpakowaną w 156.Przyjemność z jazdy oraz mimo wszystko nie zawodność,nigdy mnie zawiodła.Wypady po 900km w jedną stronę jazda na maksa i nic,zawsze dowiozła do celu.Auto super się prowadzi,czy deszcz,śnieg,bardzo przewidywalne i jak dla mnie bardzo bezpieczne.Najlepiej,zrób jazdę próbną i oceń.Jak pasi bierz,najwyżej płać i płacz,jazda wynagrodzi.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Wejdz sobie na strone intercarsu i popatrz czy cie stac na czesci zamienne. Patrz tylko na markowe, bo na zamiennikach nie pojezdzisz.
    Powiem tak - jesli masz 500pln/mc na wymiany eksploatacyjne/naprawy to kupuj, dolicz paliwo i ubezpieczenie. Pewnie z 1000/mc wyjdzie. Stac Cię? Kupuj.

  7. #7
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Marcin, ciut przesadzasz. 6000 rocznie na naprawy? To lepiej kupić nową Alfę na raty, albo co roku kupować nową używkę.

    Co do kosztów to wg. mnie przez pierwsze 3 lata powinieneś zamknąć się w zestawie startowym i oleju z filtrami. Jeżeli faktycznie auto jest zadbane. A potem to albo sprzedasz i kupisz kolejny wóz albo będziesz inwestował większe pieniądze w utrzymanie samochodu w dobrym stanie bo wcześniej czy później różne rzeczy będą się sypać. Kupujesz w końcu 10 letnie auto.

    Policz sobie tylko ubezpieczenie. Bo przy Twoim wieku i tym silniku to może się okazać, że jego cena będzie wyższa niż roczny koszt napraw Alfy.

    ----

    Edytka:

    Patrząc po sobie. Kupiłem 3 tygodnie temu 156 z dieslem. Wydałem 1000 na zestaw startowy. Czeka mnie jeszcze wymiana sprzęgła i jakichś pierdół. Łącznie jakieś 1500-1800 PLN powinno starczyć bo dwumas raczej nie będzie wymieniany. Autko ma zdrowe zawieszenie i generalnie zadbany silnik. Teoretycznie powinno kolejne 2, może 3 lata po tych wymianach przejeździć bez wizyt u mechanika pomijając coroczny przegląd i wymianę płynów. Potem się zobaczy.

    Zawieszenie też powinno wytrzymać bo 90% moich tras to obwodnica Trójmiasta, autostrada i średnicówki plus luksusowo wyremontowane drogi lokalne. Mam szczęście w tej kwestii no i wolę wydać 20 PLN na autostradę niż za rok 2-3 tysiące na leczenie zawieszenia.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 30-10-2013 o 20:37

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Nie na naprawy, tylko na naprawy i wymiany eksploatacyjne. Wiesz - olej, hamulce, opony, zawias, inne pierdoły.

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Powiem tak - jesli masz 500pln/mc na wymiany eksploatacyjne/naprawy
    nie pamiętam kiedy tyle wydałem na coś innego niż paliwo lub zachcianki








  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar lukash
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v 2006/AR 156 FL 1.9 JTD 8v 2003
    Postów
    499

    Domyślnie

    Pewnie to zależy od danego egzemplarza, ale właśnie tak popatrzyłem na wydatki na naprawy i serwis (olej itp.) mojej Alfy to średnio wychodzi to ok 200 zł miesięcznie, nawet może mniej. Wiadomo w jednym miesiącu może to być więcej w drugim mniej. Oczywiście nie wliczam w to ubezpieczenia i paliwa. Warunkiem jest to że praktycznie wszystkie naprawy w ostatnim czasie robię sobie sam. Gdyby doliczyć do tego mechanika to możliwe że do 500 zł by doszło.



    Jest:
    - Alfa Romeo 159 1.9 JTD 150 KM 2006 r

    Była:
    - Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM 2003 r
    - Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM 2001 r

Podobne wątki

  1. Klubowe koszulki polo
    Utworzone przez aniol_jojo w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 11:50
  2. [166] przesiadka ze 156 na 166
    Utworzone przez jesse_w w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-02-2008, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory