Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Co kupić Alfa 147 1.9jtd albo 156 1.9jtd

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    brak
    Postów
    11

    Domyślnie Co kupić Alfa 147 1.9jtd albo 156 1.9jtd

    Witam. jestem tutaj nowy zastanawiam się nad zmianą autka do tej pory jeżdżę Fiatem Bravo 1.6 16v z forum bbtp.pl. Już za niedługo będę musiał myśleć nad zmianą auta na większe tzn 5-drzwiowe ponieważ rodzina może w każdej chwili się powiększyć . Więc do rzeczy interesuje mnie Alfa 147 albo 156 z silnikiem 1.9 JTD . Alfa 147 tylko 5-drzwiowa . Chciałbym się od Was dowiedzieć czy te silniki są dobre na co uważać przy zakupie itd. Jakie są problemy z tymi samochodami itp. Słyszałem wiele opinii że Alfy nie kupować a przecież to prawie jak Fiat a też na Fiata narzekają a ja złego słowa o nim powiedzieć nie mogę. Nie słucham opinii innych co tylko gdzieś tam słyszeli a nie mieli nawet okazji siąść w Alfie chce uzyskać odpowiedź od kogoś kto się zna na tym i co poleca a co odradza . W jakich cenach można kupić w miarę dobry samochód od roku 2002 do 2004 ? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich mam nadzieję że w niedługim czasie dołączę do Waszego grona i pochwalę się nową zdobyczą

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar leszek.b
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    PKR
    Auto
    AR 159 JTDm Sportwagon
    Postów
    107

    Domyślnie

    Witam,
    w Alfie na pewno będzie o wiele droższe utrzymanie zawieszenia niż w Bravo, poza tym jeżeli ci się rodzina powiększa to raczej 156, w 147 jest strasznie mały bagażnik. Nie które części do Alfy są droższe niż do innych aut bo to "Alfa".

    Sam się przesiadłem z Fiata Brava do 147 i różnica w komforcie oraz w prowadzeniu, a zwłaszcza trzymaniu w zakrętach jest bardzo duża, oczywiście z plusem dla Alfy.

    PS. Dużo osób zmienia BBM-a na Alfę i zarazem przenosi się z bbtp.pl na alfaholicy.org

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszek.b Zobacz post
    (...) rodzina powiększa to raczej 156, w 147 jest strasznie mały bagażnik. (...)
    W AR 156 SEDAN bagażnik jest większy ale gorzej go załadować bo dostęp jest przez stosunkowo mały otwór. W porównaniu do tego co masz we Fiacie to jest przepaść.

    pzdr,
    ap2

  4. #4
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli szukasz autka dla powiększającej się rodziny to NIE kupuj Alfy. Poszukaj prawdziwego rodzinnego samochodu: Fiata Multipli, Renault Espace, Citroena C8 albo czegoś w tym guście. Znajomi z dziećmi marudzą na ilość miejsca w Passacie kombi, a Alfa 156 SW ma przecież mniejszą przestrzeń "użyteczną".

    Nie bijcie za sianie herezji!!!

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Jeżeli szukasz autka dla powiększającej się rodziny to NIE kupuj Alfy.
    Ja bym busa od razu kupił, najlepiej T4 na 9 osób.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  6. #6
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Tak, jasne. tylko jeżeli ktoś chce kupić samochód ze względu na powiększającą się rodzinę to warto chyba, żeby kupił auto w którym będzie po prostu wygodnie. Także po zapakowaniu wszystkich około-dziecięcych i około-rodzinnych bagaży przy jeździe gdzieś dalej. Duże kombi - ok. Typowo rodzinny samochód (jak sama nazwa wskazuje) - też ok.

    Ale nie do jasnej anielki sportowa Alfa która tylko dla niepoznaki wygląda jak kombi i nawet nazywa się SPORTwagon. Że już o 147 nie wspomnę. Da się jeździć tym rodziną? Pewnie, że się da. Jak mi pisano tutaj niedawno i do Fiata Coupe wsadzisz fotelik dla dziecka. Ale chyba nie o to chodzi, żeby jechać i było ładnie, ale o to, żeby jechać i było wygodnie. Zwłaszcza, jak wieziesz dziecko.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Ale o tym że nazywanie SW kombi to bezsens bo się nie kwalifikuje otworem tylnym wąskim jak rzyć ministranta to ja dawno już pisałem. Z drugiej strony cieszę się z tego powodu, że nie muszę samochodu wybierać z głównym kryterium pod załadowanie dwóch wózków, pięciu walizek i psa o komplecie fotelików z tyłu nie mówiąc.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszek.b Zobacz post
    PS. Dużo osób zmienia BBM-a na Alfę i zarazem przenosi się z bbtp.pl na alfaholicy.org
    No tak sam z Brava przelazłem na 156SW , nick pozostał bez zmian

    Kolego konik890 - 147 nie będzie większa od Bravo aby to odczuć (bagażnik tylko 12l większy). Pod względem wielkości lepiej na 156SW. Co do utrzymania i samej frajdy z jazdy już napisano.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Tak, jasne. tylko jeżeli ktoś chce kupić samochód ze względu na powiększającą się rodzinę to warto chyba, żeby kupił auto w którym będzie po prostu wygodnie. Także po zapakowaniu wszystkich około-dziecięcych i około-rodzinnych bagaży przy jeździe gdzieś dalej.
    GT daje radę i spełnia te kryteria :-)
    z żoną , dzieckiem i całym ogromem bagaży jeździmy na wakacje 2 tyg po Europie ( bez przyczepki i boxów na dachu )








  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    brak
    Postów
    11

    Domyślnie

    Powiem tak Bravo mam od jakiś 6 lat nie zawiodło mnie bez większych przygód a zjeździłem nim trochę . Teraz czas na zmiany autko już leciwe i wpadnie w ręce mojej przyszłej żony do dojazdów do pracy na obniżonym zawieszeniu i 17" ale co do Alfy to przekonuje mnie cena bo za wyposażenie np takie jak w Alfie z 2005r ciężko coś kupić w podobnej kwocie i żeby było podobne wyposażenie. Rodzinki jeszcze nie ma ale w przyszłym roku będzie a może i za niedługo potomek też będzie a więc trzeba myśleć przyszłościowo nie oczekuje bagażnika co by zapakować nie wiadomo co tylko ewentualnie wózek a z tyłu fotelik i to wszystko ( w Bravo kiedyś w 4 osoby na wakacje + bagaż i też się dało radę ) .
    Jak sprawa wygląda z silnikami który najlepszy z 1.9 JTD? O zawieszeniu słyszałem no ale na to jestem przygotowany przecież to Polska i trzeba uważać
    I jeszcze jedno pytanie jak z korozją i samą blachą ?

Podobne wątki

  1. Alfa 147 1,9JTD M-jet
    Utworzone przez markus86 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 18:01
  2. Warto kupić alfe 147 1,9JTD
    Utworzone przez Guciek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 13:43
  3. Alfa 147 1.9JTD 16V
    Utworzone przez bulletf50 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 17:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory