Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 116

Temat: Alfa 159 w wersji TI - opinie

  1. #101
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    W sumie może i racja.....
    Mnie ciekawi, przy jakich przebiegach diesli jtdm w tych autach, najcześciej leci dwumas, dpf i turbina? Ja mam na razie sprawdzone 192 tysiące i lekko zaczynam się bać.
    Bo sporo ofert fajnych aut z ostatnich dwóch lat produkcji ale z przebiegami wyżej 200k.

  2. #102
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    wygląda efektownie, ale troszkę za tani, jak ze Szwajcarii... Poszukaj sobie w autoscout, po ile chodzą na zachodzie dobrze utrzymane egzemplarze... a przecież handlarz musi jeszcze zarobić.... Cena w euro to mniej więcej 5300, niech handlarz zarobi minimum, te 300 euro nawet...Poszukaj takiego auta na autoscout albo na mobile i zobacz, czy kupisz z 5000 euro....
    No a akcyzy, srakcyzy..... podatki... Dokładasz pięć pięćset PLN.
    Poza wszystkim, Szwajcaria to baaardzo drogi kraj. Niemcy są tańsze. Nie wierzyłbym w taką cenę. Chyba, że to złom albo ulep.
    MM Motors ma dobre opinie. Natomiast samochody ze Szwajcarii bywają przereklamowane. Dowodem jest np jeden z klientów, który kupił właśnie 159 Ti ze Szwajcarii, wypasiona, na 20" itp. Przyjechał do mnie po felgi i opowiedział jaką to serwisowaną "perełkę" trafił, gdzie okazało się, że filtr powietrza miał ze 100.000km przejechane jak nie lepiej. Dosłownie rozleciał się, a metalowa siatka poszła w pył na wirniku turbiny. O dziwo motor nie ucierpiał, turbina również przeżyła, ale to świadczy o tym, że zawsze trzeba być czujnym przy zakupie używanego samochodu, nieważne z jakiego rynku pochodzi.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #103
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Ciekawa opinia, warta faktycznie zastanowienia. Ogólnie to południowcy nie dbają o auta a północnicy dbają
    faktycznie, jak się jeździ po południu Europy auta są poobijane, brudne, takie sobie, a północ to glans.
    Pomijając auta imigrantów: Turków, Polaków czy beżowych przybyszów. One wyglądają, jak auta Włochów czy Hiszpanów

  4. #104
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Panowie !. Z tego co wyczytałem w Szwajcarii jest taki nietypowy system przeglądów. Każdy w każdej chwili może zostać wezwany na przegląd (nie znasz dnia ani godziny) stąd większość utrzymuje (jest zmuszona) stan techniczny jak najlepszy na bieżąco. (No bo lepiej nie ryzykować nagłego pozbawienia się dowodu rejestracyjnego a co za tym możliwości podróżowania)

  5. #105
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    .... a zatem auta ze Szwajcarii powinny być w najlepszym stanie i trzymać ceny.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 08-06-2020 o 08:59

  6. #106
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    miejcie świadomość, że:
    1. auta ze Szwajcarii są droższe o VAT, a wcale nie gorsze od tych z Niemiec, Belgii, czy Holandii.
    2. 10-letnia 159-ka jest warta dla szwajcara 1-2 miesięczne pensje. nawet taka wypasiona
    3. koszt roboczogodziny w Niemczech to ok. 100euro, w Szwajcarii jeszcze więcej, i to nie w ASO, tylko zwykłym warsztacie, zwykła nieco bardziej pracochłonna naprawa może kosztować pół auta. Więc to co jest sprzedawane, to to co się gdzieś uderzyło, lub wymaga jakieś naprawy mechanicznej. ważne tylko, żeby importer który sprzedaje auto uczciwie naprawił uszkodzenie, albo chociaż o nim poinformował, a nie jak to jest w zwyczaju "igła, nie wymaga wkładu" i tak kupujący pewnie do pierwszego przeglądu się nie zorientuje.
    Faktem jest też to, że to co jest dyskwalifikujące na przeglądzie w Niemczech, czy Szwajcarii - u nas diagnosta nawet nie zwróci na to uwagi (np zbyt stara opona - nawet nie zużyta, lub w rozmiarze niezgodnym z zaleceniami producenta).
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 08-06-2020 o 10:51

  7. #107
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 156, Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDM TCT QV-Line
    Postów
    39

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum.

    Przymierzam się do wymiany swojej 156 na 159. Ciężko znaleźć egzemplarz który będzie dla mnie satysfakcjonujący.
    Znalazłem niedawno piękny model Ti z 2011, 2.0jtdm 170km, sprowadzany z Holandii, wizualnie świetnie wyglądający, pierwsze info mówi że również świetnie zadbany wewnątrz (ale że mam 500km do sprzedawcy to wolę najpierw trochę opinii uzyskać czy w ogóle warto sobie zawracać głowę). Cena powyżej 30k.
    Czy przebieg 230tys może zapalić czerwoną lampkę? Dotychczas szukałem czegoś w granicach 150tys ale ten egzemplarz jest tak ładny że zacząłem go rozważać poważnie. Tyle, że ten przebieg mnie trochę niepokoi. Warty rozważenia?
    Dzięki z góry za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez martini33 ; 19-07-2020 o 11:36

  8. #108
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Przebieg to ma mało do rzeczy. Wszystko zależy jak ktoś dbał wcześniej.
    Silnik należy do dość udanych i może dużo przejechać (chyba, że to do jeżdżenia po mieście, wtedy to średni pomysł), młody rocznik, to na +.
    Na pytanie czy warty rozważenia, to musisz sam pojechać i obejrzeć.

  9. #109
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI, TBI
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Widzę ze tu trochę zapytań o 159 TI Do sprzedania mam prywatna 159 2011 która kupiłem w 2014 roku z przebiegiem ok 40tys, TBI, red competizione, aktualny przebieg ~105 tys, auto z polskiego salonu. W razie zainteresowania proszę o priv lub telefon 660 044 808. W najbliższych dniach auto będzie wystawiane z aktualnymi zdjęciami i opisem szerzej na fb/portale. Poglądowo 2 szybkie zdjęcia (robione jakiś czas temu)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	125.6 KB
ID:	271399
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C34759693_8.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	109.2 KB
ID:	271398
    Ostatnio edytowane przez pgo ; 24-07-2020 o 11:59

  10. #110
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI, TBI
    Postów
    5

    Domyślnie

    Przepraszam z góry za podwójny post ale nie mogę wystawić osobnego tematu w dziale sprzedaży (limit postów) - pełny opis poniżej

    Sprzedam Alfa Romeo 159 wyposażony w silnik benzynowy 1750 TBi 200 KM w najbogatszej wersji wyposażenia SPORT PLUS z Pakietem stylistycznym TI

    Samochód zakupiłem w 2014 roku z przebiegiem ok 40 tyś km. Aktualny przebieg to niecałe 101 tyś, w tym czasie serwisowany w ASO Sobiesław Zasada a wcześniej w Interauto w Krakowie. Posiadam wszystkie faktury z napraw:
    - olej, filtry wymieniane co roku
    - profilaktycznie wymieniony rozrząd przy 70 tyś km w 2016 roku
    - przegląd "70 tyś" w 2018 roku (wymienione świece zapłonowe, wkład filtrujący, filtry, olej)
    - klocki hamulcowe tył w 2017 przy 75 tys
    - wymieniony układ hamulcowy z przodu w 2018 przy 87 tyś (tarcze, klocki, regeneracja zacisków)
    - ostatnia wymiana oleju z filtrem w styczniu 2020 przy 97 tys przebiegu
    - samochód na nowych letnich oponach Hankook Ventus V12 evo2 K120 (235/45 R18) kupionych w tym roku w lutym
    - komplet felg zimowych 17, trochę zniszczone przez zime,
    - 3 opony Nokian 225/50 R17, jedna uległa uszkodzeniu w tym roku

    Pod koniec 2016 mała stłuczka przy niewielkiej prędkości w tył innego auta która niestety była na styku kilku elementów które został wymienione na nowe (zdjęcia na dysku). Całość została naprawiona w ASO Interauto bezgotówkowo z AC.
    Cała faktura do wglądu, w ramach naprawy wymieniono między innymi komplet reflektora prawego, maskę, zderzak prawy, błotnik prawy.

    Aktualna cena 50 tyś, cena do modyfikacji w zależności od zainteresowania.
    Samochód aktualnie jeszcze w ciągłej eksploatacji, zainteresowanych zapraszam na priv lub kontakt telefoniczny 660 044 808
    Sprzedaje z powodu zakupu nowego auta.

    VIN: ZAR93900007285730 (raport VIN z 2014 roku na dysku)

    Ważniejsze elementy wyposażenia wersji SPORT PLUS:
    - Nawigacja
    - Tapicerka łączona skóra w połączeniu z materiałem
    - Sportowe zegary
    - Lusterka boczne składane elektrycznie
    - Tempomat
    - Lusterko wewnętrzne elektrochromatyczne

    Elementy wyposażenia Pakietu TI
    - Sportowa kierownica obszyta czerwoną nicią
    - Obniżone sportowe zawieszenie
    - Spoilery boczne
    - Fotele przednie podgrzewane
    - Sportowe nakładki na pedały
    - Felgi aluminiowe R18
    - Fotele przednie sportowe skóra w połączeniu z alcantarą

    Zdjęcia (aktualne, szkoda 2016, z oferty zakupu 2014)
    drive.google.com/drive/folders/1kTuFYCvGnjSD6jKK4LF2MDFKEcXoPzRA (proszę skopiować, również z powodu limitu nie mogę zamieścić linka)
    Ostatnio edytowane przez pgo ; 25-07-2020 o 12:37

Podobne wątki

  1. Czy tylna klapa od wersji 3d pasuje do wersji 5d?
    Utworzone przez grabsoon w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 19:55
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 18:26
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 21:05
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 23:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory