Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 116

Temat: Alfa 159 w wersji TI - opinie

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    no właśnie
    same debile jeżdżo na 16, 17 , 18 ,19 , 20
    205/60/15 i bydzie gut
    Przeczytaj jeszcze raz powoli, dokładnie, ze zrozumieniem o jakich rozmiarach felg była mowa i edytuj post bo nie wyszło śmiesznie, a niestety durnie.

  2. #22
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    dla ciebie durnie
    dla mnie co innego jest durne
    każdy mierzy swoją miarą
    ...
    szkoda czasu na dyskusję z twierdzeniem że 19" to wiadome problemy z kręgosłupem i do tego wszelakiej maści inne dolegliwości
    bo nikt nie wspomniał o oponie a jedynie o rozmiarze felgi - a przecież nie tylko to ma wpływ na drgania itp o których pisaliście








  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar PAKA
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    159 SW 2.4 JTDm Q4 Ti
    Postów
    34

    Domyślnie

    Ja robie około 15 K km/rok głównie po mieście. Jezdze na 17" bo takie auto kupiłem. Optymalne rozwiązanie jak dla mnie to 17" na zimę i oryginalne felgi 19" od Ti na lato. Auto ogólnie jest niskie - niszczę osłonę pod silnikiem.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Raider
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR Giulia Veloce Blu Misano, AR Spider 3.0 V6, AR 147 Q2
    Postów
    380

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    19 przenosi więcej drgań na fotel, mniej wiecej o połowę. Czytalem takie wyliczenia.
    Podaj link na poparcie tych słów. Chętnie poczytam, bo powinno być tam zawarte wiele współczynników.

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    Gdyby projektanci takich felg zobaczyli polskie drogi, nie powstały by wcale. Przecież polska pod względem stanu dróg to jakiś dowcip.
    Możesz napisać po jakich krajach jeszcze jeździłeś, nie przejeżdżałeś autostradą tylko jeździłeś po zwykłych drogach?

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    bo nikt nie wspomniał o oponie a jedynie o rozmiarze felgi - a przecież nie tylko to ma wpływ na drgania itp o których pisaliście
    No właśnie bardzo dobra uwaga, a co powiecie jeśli ktoś ma oponke run flat 16 to czemu ona odpowiada.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raider Zobacz post


    Możesz napisać po jakich krajach jeszcze jeździłeś, nie przejeżdżałeś autostradą tylko jeździłeś po zwykłych drogach?
    Szwajcaria, tam jazda na 19 jest ciężkim tematem. Co chwilę trzeba coś omijać, wjazd do garażu podziemnego jest koszmarem W polsce po prostu sobie nie wyobrażam jazdy na takich felach.
    Ostatnio edytowane przez abezus ; 22-02-2014 o 06:46

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raider Zobacz post
    Podaj link na poparcie tych słów. Chętnie poczytam, bo powinno być tam zawarte wiele współczynników.


    a.
    czytam w ogóle dużo, odmiennie od 2/3 Polaków co niczego nie czytają. żadnego linka nie podam, bo była prasa motoryzacyjna a nie portal i w Hiszpanii, jak pamiętam. Jak sobie przypomne, przytoczę nazwę pisma, to było z rok albo więcej temu.

    poza tym istnieje coś takiego jak logika i wiedza z fizyki. Guma o mniejszym profilu przy tym samym nacisku masy, jak sie ma zachować, jesli od dołu napotyka na nierówne elementy, z którymi styczność przenosi drgania??? I jak sie zachowa koło z gumą o mniejszym profilu, gdy najedzie na studzienke sciekową? Kiedy szybciej odkształci się felga, czy jak jedzie (po tej samej trasie) na grubszej czy cieńszej gumie?
    I tak dalej.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Mam pytanie do Kolegów, którzy mówią, że jazda na 19 to pewne problemy z kręgosłupem. Jeździliście kiedyś tramwajem ? Wydaje mi się, że jazda nim bardziej zniszczy mi kręgosłup niż 18 czy 19 calowa felga.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan87 Zobacz post
    Mam pytanie do Kolegów, którzy mówią, że jazda na 19 to pewne problemy z kręgosłupem. Jeździliście kiedyś tramwajem ? Wydaje mi się, że jazda nim bardziej zniszczy mi kręgosłup niż 18 czy 19 calowa felga.
    Nie nie jeździłem i obym nie musiał. Póki co stać mnie na normalne środki transportu. Pozdrawiam.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwan87 Zobacz post
    Mam pytanie do Kolegów, którzy mówią, że jazda na 19 to pewne problemy z kręgosłupem. Jeździliście kiedyś tramwajem ? Wydaje mi się, że jazda nim bardziej zniszczy mi kręgosłup niż 18 czy 19 calowa felga.

    Widać że Ty nie jeździłeś skoro wypisujesz takie absurdalne rzeczy !
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  10. #30
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    ile czasu spędzasz w tramwaju a ile w aucie)? czy tramwajem dojedziesz z Pleszewaa do Kórnika?
    absurdalne zestawienie. Panowie, 19 cali wygląda czadowo na pewno, trzeba się pokazać laskom na szosie... Ja to rozumiem. Ale 19 cali to opona na autostrady i tory wyścigowe, na trasy szybkiego ruchu a nie na ruch miejski, szczególnie w Polsce, gdzie mamy dziury, kostkę, łaty asfaltowe, garby, torowiska, wysokie krawężniki i inne jajca. Rozwalacie auto, felgi i własne zdrowie.
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

Podobne wątki

  1. Czy tylna klapa od wersji 3d pasuje do wersji 5d?
    Utworzone przez grabsoon w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 19:55
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 18:26
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 21:05
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 23:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory