Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Zakup Alfa Romeo GT

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar shiftyy
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Stróże
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    7

    Domyślnie Kupić tańszą czy droższą?

    Witam Panów, przymierzam się do zakupy GT ale ostatnimi czasy naszła mnie pewna konkluzja. W gonitwie aukcji na allegro zawsze patrzyłem na te modele które wydawały się najładniejsze i względem opisu najbardziej realne co do przebiegu i stanu auta. Po wielu aukcjach, oględzinach itd. doszedłem do wniosku że bardzo ciężko znaleźć model który sprosta moim oczekiwaniom, stąd moje pytanie. Czy nie bardziej opłacało by się kupić tańszą, ale nie gorzej wyposażoną Alfę w której powymieniać główne podzespoły? Z kupnem tego auta trzeba liczyć się z wydaniem min. 25 tys polskich złotych, a mimo to i tak z naszego portfela ubędzie ponad 1000 zł, bo klima, bo rozrząd, bo płyny itd. i wciąż nie mamy pewności że auto nas "nie zawiedzie".

    Natomiast kupując Alfinę załóżmy trafiając na okazję za 13 000 zł, i dołożenia do niej 15 000 zł wymieniając ważniejsze rzeczy (dwumasa, rozrząd, zawieszenie, wachacze, klocki, tarcze, płyny, filtry, sprzęgło, skrzynia, remont silnika i inne mniej czy bardziej ważne podzespoły). Czekam na wasze opinie i czy to w ogóle było by opłacalne. Jak do tej pory byłem właścicielem samochodów takich jak Opel Astra G, VW Golf 2 czy Mitsubishi Galant. Nigdy nie miałem styczności z Włoszką (lubię tę nazwę ) i jestem ciekaw czy mój plan jest realny

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    To ciekawy punkt widzenia, wydaje mi się, że dla osób które nie chcą po zakupie przez 3m-ce poprawiać auta to nie jest zachęcająca opcja. Poza tym, w aucie za 25k nie będziesz musiał wymienić tylu rzeczy po zakupie co w aucie za 13k. Myslę, że finansowo może, podkreslam może, lepiej wyjść opcja taniego auta, ale ilość pracy może zniechęcić...
    Ja sam prefereuje tzw. złoty środek, czyli auto o sprawnych podzespołach głównych, dobrym stanie blacharki, czy wnętrza, ale za to dopuszczam konieczność doinwestowania na starcie 20% wartości.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    możesz sobie to podliczyć. :
    1. rozrząd na dobrych częściach z wymianą 1000zł.
    2. wahacze przód na dobrych częściach- 1200+ robocizna
    3. filtry oleju paliwa, kabinowy + olej- 450zł
    4. napełnienie z odgrzybieniem klimy- 150zł
    5. nowe świece żarowe powiedzmy do 250zł.
    6. Nowy akumulator- mniej więcej do 300zł.
    7. zabezpieczenie antykorozyjne podwozia we własnym zakresie-300zł.
    8. ewentualna wymiana opon na nowe- 1600zł.
    9. ustawiania zbieżności 150zł
    Myślę, że jakby buda była zdrowa to w 5000zł. na naprawy z wymianami powinieneś się zmieścić.
    Jeśli buda była walona i nie mowie tutaj o obcierkach czy delikatnych stłuczkach to może się okazać, ze nawet 10000zł Ci nie wystarczy bo ciągle będzie coś się pierniczyć.

    Osobiście z Twoim podejściem szukałbym Alfy GT z dobrą budą w rozsądnych pieniądzach i do tego dorzucić na starcie te 4000zł-5000zł. i powinieneś się pocieszyć dłuższy czas.

    Jesli by były amorki do wymiany to dodatkowo musisz liczyć 1000zł z wymianą
    Ostatnio edytowane przez 100P ; 12-02-2014 o 08:55
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar shiftyy
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Stróże
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    7

    Domyślnie

    Co do zawieszenia to na pewno będzie zmieniane, tak jak felgi i opony. Wracając do tematu, ile przeciętny zakład policzy sobie za regeneracje skrzyni i remont silnika?


    EDIT:

    Jeszcze jedno, jak wygląda tzw. full opcja? Co ma i na co patrzeć, bo z tego co zauważyłem na aukcjach to wielu sprzedawców pisze FULL OPCJA, IDEALNA itd.. a później się okazuje że bez skóry, bez klimy, bez bose itd..


    EDIT2:

    znalazłem taką, http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-1-9-...C32050478.html
    wyglada spoko, moze dalo by sie kupic bez felg, srodek w skorze, naglosnienie bose, jestem ciekaw co z reszta, ale wlasnie cos takiego by mnie interesowalo
    Ostatnio edytowane przez shiftyy ; 12-02-2014 o 09:54

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar witek_n
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    GT 1.9 JTD -> Brera 2.4 JTDm+ -> Giulietta T-Jet+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Problemem tanich egzemplarzy z allegro nie jest to, że musisz w nie zainwestować 5KPLN, tylko to, że najczęściej są po poważnych przejściach wypadkowych, albo mają moooocno skorygowany stan licznika (ten temat był wałkowany na forum X razy, po prostu za naszą zachodnią granicą ciężko kupić sensowne GT poniżej 5KE, a handlarze nie sprowadzają aut w czynie społecznym - resztę sam sobie dopowiedz). W pierwszym wypadku nie doprowadzisz auta do stanu, który zapewniłby Ci bezpieczeństwo przy ewentualnym wypadku za Twojej kadencji, w drugim wszystko zależy od konkretnego egzemplarza - możesz trafić lepiej, możesz trafić gorzej. Natomiast przejrzyj sobie bieżące wątki kolegów szukających w tej chwili GT za kilkanaście KPLN i komentarze po oględzinach różnych egzemplarzy - prawie same szroty.
    PS Oczywiście może nie jestem do końca obiektywny, bo sam sprzedaję w tej chwili wychuchane GT z polskiej dystrybucji za cenę wyższą od średniej na portalach, ale też w stanie nieporównywalnym do średniego złomu na portalach
    PS 2 Tych silników się raczej nie remontuje (jeśli mowa o JTD), bo to nie opłacalne - kupujesz słupek od sprawdzonego sprzedawcy i przekładasz.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał shiftyy Zobacz post

    znalazłem taką, http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-1-9-...C32050478.html
    wyglada spoko, moze dalo by sie kupic bez felg, srodek w skorze, naglosnienie bose, jestem ciekaw co z reszta, ale wlasnie cos takiego by mnie interesowalo
    no do full opcji to jej jeszcze brakuje i to sporawo. po pierwsze ksenony w soczewce, spryskiwacze reflektorów, navi. cena nie jest zła jak za ten rocznik, błotnik tył do poprawy lakierniczej. może do 20 koła byś się z naprawami zmieścił.
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ( przy xen spryski to norma )
    grzanie foteli , Q2 , grzane dysze sprysków szyby

    no ale jak buda ok za te 13 i do poprawki poszło by całe zawieszenie , sprzęgło , dwumas , i coś jeszcze to wyjdzie w sumie chyba całkiem ok
    dwumas + sprz = 2500 liczmy
    zawieszenie = 2000 liczmy
    filtry oleje płyny rozrząd = 1500 liczmy
    opony i felgi ? tutaj ciężko liczyć bo może być 1500 a równie dobrze może być 5000
    hamulce - liczmy 1000

    - - - Updated - - -

    dużlo by tak wyliczać ale koniec końców jak silnik nie jest padlina i buda ok to taki zakup za taka kasę i z takim wkładem jst ok wg mnie
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 12-02-2014 o 10:27








  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar witek_n
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    GT 1.9 JTD -> Brera 2.4 JTDm+ -> Giulietta T-Jet+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Tylko, że jak uczciwie zauważa handlarz "SILNIK KRĘCI ALE NIE ODPALA...", co dość trudno wycenić bez gruntownej diagnostyki

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    nie wnikałem akurat w to konkretne ogłoszenie








  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar witek_n
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    GT 1.9 JTD -> Brera 2.4 JTDm+ -> Giulietta T-Jet+
    Postów
    95

    Domyślnie

    Sorry, myślałem, że kontynuujesz wątek tego egzemplarza. W najgorszym wypadku przekładka słupka to 1500-2000 za sensowny silnik + ok. 1200-1500 za robociznę, jeśli się nie mylę?

Podobne wątki

  1. [GTV] Zakup Alfa Romeo GTV
    Utworzone przez Rakieton w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2425
    Ostatni post / autor: 11-06-2023, 07:58
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory