Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Temat: Mini poradnik Kupującego auto używane - czyli baśnie Szczepana ;)

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    a Mnie nadal nie przeraża - bo te ok 2000-3000 liczmy to przy kwocie zakupu np 40000 to 5 do 8 % wartości zakupu czyli wartość zwykła
    no ale to dla mnie
    jak ktoś kupuje autko za 40 i kwiczy że trzeba coś naprawić za 2.000 to już nie moja brocha

    kupiłeś autko z takie = jak byłeś mądry to liczyłeś się z takimi i takimi wydatkami ...

    jak nie ?
    to kupiłeś coś na co cię nie stać...

    niewątpliwie zgadzam się z przedmowca. Przy kupie za circa 40k trzeba te 10% zalozyc na serwis: zresztą w przypadku ar 159 latwo to ustrzelić: nowe opony, jakiś pasek rozrządu plus inne drobiazgi i 4 k pękło. Inna sprawa jak kupujesz auto z 2006 roku za 20k i konczy się na dofinasowwaniu za 10k które podwyzsza wartość auta o polowe. Wtedy bym się zaczal zastanawiać bo przecież za 30k można mieć znacznie lepsze auto bez tych przygod a nowsze rocznikowo i być może z lepszym wyposażeniem

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Ja mówię bardziej o sytuacji "oglądamy porysowany zderzak a na serwis to nie będziemy jechać bo tu szwagier posłucha silnika".
    Takim kupującym należałoby chyba wręczać jakiś samopał w zestawie z samochodem

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darro
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.75 TBI TI 2011 & GIULIETTA 2.0 JTDM-2 2010
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    a Mnie nadal nie przeraża - bo te ok 2000-3000 liczmy to przy kwocie zakupu np 40000 to 5 do 8 % wartości zakupu czyli wartość zwykła
    no ale to dla mnie
    jak ktoś kupuje autko za 40 i kwiczy że trzeba coś naprawić za 2.000 to już nie moja brocha

    kupiłeś autko z takie = jak byłeś mądry to liczyłeś się z takimi i takimi wydatkami ...

    jak nie ?
    to kupiłeś coś na co cię nie stać...
    To zależy jak patrzymy na sprawę. Jeżeli te 40 jest to cena większa niż średnia za auto z tego roku i tym wyposażeniem, to bynajmniej decyduję się na takie, żeby nie dokładać tych 2-3 tys wykluczając oczywiście cenę za opony, ew hamulce, olej , czysto eksploatacyjne sprawy. Ale nie powiesz mi, że zwalona skrzynia to norma Wtedy 2-3 koła to jest bardziej wkur..nie, niż skąpstwo i teza, że kupujesz auto, a nie stać cię na serwis jest lekko myląca Jednym słowem, nie po to kupuję drożej, żeby dokładać jak do auta za 30 Oczywiście to jest tylko moje spostrzeżenie Nie mniej jednak jest bardzo spora grupa potencjalnych nabywców, gdzie kwota kredytu = kwota zakupu, a wtedy to i wymiana zaworka w kole to będzie powód do lamentu i płaczu...
    pozdro
    Ostatnio edytowane przez Darro ; 02-04-2014 o 16:55

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darro Zobacz post
    To zależy jak patrzymy na sprawę. Jeżeli te 40 jest to cena większa niż średnia za auto z tego roku i tym wyposażeniem, to bynajmniej decyduję się na takie, żeby nie dokładać tych 2-3 tys wykluczając oczywiście cenę za opony, ew hamulce, olej , czysto eksploatacyjne sprawy. Ale nie powiesz mi, że zwalona skrzynia to norma Wtedy 2-3 koła to jest bardziej wkur..nie, niż skąpstwo i teza, że kupujesz auto, a nie stać cię na serwis jest lekko myląca Jednym słowem, nie po to kupuję drożej, żeby dokładać jak do auta za 30 Oczywiście to jest tylko moje spostrzeżenie Nie mniej jednak jest bardzo spora grupa potencjalnych nabywców, gdzie kwota kredytu = kwota zakupu, a wtedy to i wymiana zaworka w kole to będzie powód do lamentu i płaczu...
    pozdro
    Jeżeli masz informację, że w określonym modelu auta skrzynie padają, to MUSISZ założyć, że i Ciebie to spotka, chyba, że masz auto już po remoncie skrzyni. 159 z 1.9 jest obarczona takim problemem i podejście pt. "wydam więcej na auto, żeby mieć dobre" nie wyeliminuje ewentualnego padu skrzyni w przyszłości.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Darro
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.75 TBI TI 2011 & GIULIETTA 2.0 JTDM-2 2010
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Jeżeli masz informację, że w określonym modelu auta skrzynie padają, to MUSISZ założyć, że i Ciebie to spotka, chyba, że masz auto już po remoncie skrzyni. 159 z 1.9 jest obarczona takim problemem i podejście pt. "wydam więcej na auto, żeby mieć dobre" nie wyeliminuje ewentualnego padu skrzyni w przyszłości.
    Jeśli chodzi o przyszłość to niczego nie można wyeliminować

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darro Zobacz post
    Jeśli chodzi o przyszłość to niczego nie można wyeliminować
    Można, ba - należy założyć, że jeśli np. w 2.0 TDI masz pękające głowice - to trzeba mieć odłożone pieniądze na naprawę tego. Jeśli w 159 padają skrzynie manualne - pieniądze odłożone. Podobnie w temacie BMW 2.0d i rozrządu, TDI V6 VAG i rozrządów, 1.4 TFSI i pierścieni, itp. Poniekąd awaryjność danej jednostki napędowej kreuje potem cenę konkretnych modeli na rynku aut używanych, aczkolwiek w motoryzacji dużo czasu upływa od momentu wystąpienia serii awarii do zachwiania zaufania nabywców do marki.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    i te odłożone pieniądze wydaj u Tomka KRK.
    Warto, sam u niego serwisuję auto i stwierdzam, ze warto wlasnie u niego wydać te pieniądze na manualną skrzynię w 159.

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Thumbs down

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    i te odłożone pieniądze wydaj u Tomka KRK. Warto, sam u niego serwisuję auto i stwierdzam, ze warto wlasnie u niego wydać te pieniądze na manualną skrzynię w 159.
    Ale zaplusowałeś chyba będziesz miał skrzynię do roboty :-) A wracjąc do tematu lepiej zrobić puknięty błotnik niż kupić "ideał" składany z ćwiartek za 25 tysiaków z 2010 z niskim przebiegiem !

  9. #19
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    wiecie co ale bez przesady, awarie skrzyni na przykład nie oznaczają,ze sto na sto aut ma takie awarie..... no żesz kurdę, pięć lat jezdzilem boxerem, wszyscy płakali, co ja kupiłem a potem oni stali po rowach albo posuwali autobusami a ja w zasadzie robiłem tylko serwis eksploatacyjny....

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    wiecie co ale bez przesady, awarie skrzyni na przykład nie oznaczają,ze sto na sto aut ma takie awarie..... no żesz kurdę, pięć lat jezdzilem boxerem, wszyscy płakali, co ja kupiłem a potem oni stali po rowach albo posuwali autobusami a ja w zasadzie robiłem tylko serwis eksploatacyjny....
    Ja uważam, że trzeba mieć wybitne umiejętności żeby zepsuć skrzynię biegów ( oczywiście nie liczę faktycznych zmęczeń czy wad materiału)

Podobne wątki

  1. Auto używane z salonu
    Utworzone przez neptunek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 13:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory