Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 174

Temat: Alfa Romeo 147

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie Alfa Romeo 147 w dieslu czy benzynie? a może coś innego?

    Witam, od pewnego czasu przymierzam się do zakupu samochodu, w sumie to planuję tę czynność wykonać dopiero w przyszłym roku ale myślę, że warto już teraz bliżej zapoznać się z aktualnym rynkiem. Kwota jaką mogę wydać to ok. 20-25 000 PLN.

    Szczególnie myślę nad Alfą 147 i tutaj kieruje się do Was. Którą wersję silnikową moglibyście mi polecić? Osobiście wolę diesle ze względu na 'elastyczność, wygodniejszą jazdę jak dla mnie no i chyba mniejszą awaryjność ale też z drugiej strony w domu jestem tylko na weekendy no a reszta rodziny zbyt często też nie jeździ. Tak więc może benzyna? Jeśli tak to jaka wersja silnikowa no i jak jest naprawdę z jej awaryjnością? Proszę się wypowiadać
    Ostatnio edytowane przez szykaz ; 25-10-2009 o 09:06

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiuk Zobacz post
    Witam, od pewnego czasu przymierzam się do zakupu samochodu, w sumie to planuję tę czynność wykonać dopiero w przyszłym roku ale myślę, że warto już teraz bliżej zapoznać się z aktualnym rynkiem. Kwota jaką mogę wydać to ok. 20-25 000 PLN.

    Szczególnie myślę nad Alfą 147 i tutaj kieruje się do Was. Którą wersję silnikową moglibyście mi polecić? Osobiście wolę diesle ze względu na 'elastyczność, wygodniejszą jazdę jak dla mnie no i chyba mniejszą awaryjność ale też z drugiej strony w domu jestem tylko na weekendy no a reszta rodziny zbyt często też nie jeździ. Tak więc może benzyna? Jeśli tak to jaka wersja silnikowa no i jak jest naprawdę z jej awaryjnością? Proszę się wypowiadać
    Diesel - ze względów takich, co napisałeś..


  3. #23
    rochicz
    Gość

    Domyślnie

    Pozdrowienia i polecam diesla. Pod każdym względem, osobiście jeżdżę ponad rok 147 w 1.9 jtd. Zadowolenie pełne aczkolwiek następna to będzie 156. Wolę osobiście większe autka ale to dopiero na wiosnę.Udanego zakupu.

  4. #24
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Jak będzie mało jeżdżona to zdecydowanie benzyniak. Chyba że bez rasowego klekotu pod maską życ nie możesz no to wtedy raczej niepotrzebnie pytałeś.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Myślę, że 1,9 JTD to bardzo udana jednostka i taką bym polecał. Szukaj jednak przede wszystkim zadbanego egzemplarza i jak trafisz dobrą benzynę to kupuj a będziesz też zadowolony. Ważne to nie ograniczać się do określonego modelu/typu ale po prostu szukać dobrego auta. Z własnego doświadczenia wiem, że nie wygląda to zbyt różowo więc jak planujesz zakup w przyszłym roku to już powinieneś zabrać się za poszukiwania.
    FORZA ITALIA !

  6. #26
    Marcuss
    Gość

    Domyślnie

    Ja osobiście polecam diesla, mam 1.9 JTD 16V 140 km, ciągnie pięknie i jest jak narazie bezawaryjny i to spalanie...

  7. #27
    Pingwin
    Gość

    Domyślnie

    dlaczego diesel ma być
    a) bardziej elastyczny
    b) mniej awaryjny???
    Mógłbyś to jakoś wyjaśnic)?

  8. #28
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    dlaczego diesel ma być
    a) bardziej elastyczny
    b) mniej awaryjny???
    Jako, że dieslami jeżdżę sporo to powiem tak:

    -elastyczny- bo jest turbina która dmucha od 2000 obrotów na minute i podnosi moment obrotowy, z którego skrzynia robi pożytek bo są dobrane odpowiednie przełożenia, żeby się nienamachac biegami. Przy wolnossącym dieslu już jest inaczej, tam elastyki praktycznie nie ma- ale za to jest to o czym napisze za chwilę....

    -bezawaryjnośc dotyczyła starych diesli niekiedy wolnossących, z wtryskiem nawet i pośrednim załatwianym przez mechaniczną pomę rzędową(smarowanie z silnika) i rotopompę(smarowanie z paliwa- więc szlak ją trafi na opale). Przy wolnossącym nie było turbiny więc i ten element odpadał. Przy commonrailach zyskuje się za to pewne osiągi, ale niestety wrażliwe to na paliwo, koła dwumasowe może i ograniczają drgania jednostki napędowej ale nie są też super niezawodne, a turbiny też lubią strzelic focha- i to niestety kosztuje i wpływa na osiągi.

    Analogicznie i w świece benzyn- im większy żylak tym mniejsza żywotnośc silnika i jego podzespołów. Chyba że wykonany jest z nieścieralnego mocnego materiału


    Jeszcze taka ciekawostka co do diesli- dwusuw - nawet bez turbiny może miec duży moment obrotowy(jak to dwusuw zresztą) i na gaz ciekawiej reaguje. Ale to konstrukcja dzisiaj stosowana w silnikach okrętowych. Kiedyś w ciężarówkach i amerykańskich pickupach.
    Ostatnio edytowane przez fiergloo ; 26-10-2009 o 19:08
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szykaz
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    159
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    dlaczego diesel ma być
    a) bardziej elastyczny
    b) mniej awaryjny???
    Mógłbyś to jakoś wyjaśnic)?
    bardziej elastyczny dlatego, że jak dla mnie diesle są dużo lepsze w prowadzeniu od ich odpowiedników benzynowych, mam na myśli głównie samochody marki peugeot i citroen, te same modele, tylko różne siliniki, jak dla dla mnie dieslowskie chodziły dużo lepiej zarówno pod względem prowadzenia jak i zrywu, a mniej awaryjny? no bo silniki nieco dłużej żywotne i ogólnie.
    Cytat Napisał currahee Zobacz post
    Z własnego doświadczenia wiem, że nie wygląda to zbyt różowo więc jak planujesz zakup w przyszłym roku to już powinieneś zabrać się za poszukiwania.
    Właśnie dlatego już pytam
    dzięki wszystkim za wypowiedzi, aha a jak tam zawieszenie w Alfach? Na ile mniej wiecej tys.km wystarcza fabryczne? No i co do wersji benzynowej to jaka werja najlepsza??

  10. #30
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar areyoufine
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kalisz/Ostrów WLKP
    Auto
    156 GTA
    Postów
    347

    Domyślnie zakup Alfy Romeo 147

    Witam serdecznie wszystkich fanów Alfy Romeo.
    To właściwie mój pierwszy post. Jestem szczęśliwym posiadaczem Alfy Romeo 147. Kupiłem w sobote. Mam kilka pytań. Auto jest delikatnie szturchnięte z przodu, zderzak i maska do wymiany. Mógłby mi ktoś doradzić/napisać wymiary maski w Alfie 147? Chodzi o rocznik 2003, wersja przed FL.
    Nie wiem czy zmieszcze ją do Focusa do bagażnika! a nie chce dwa razy ujeżdzać...
    Jak już ją odpicuje, napisze więcej, przedstawie się bardziej szczegółowo.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez areyoufine ; 26-01-2010 o 11:05 Powód: skleroza

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory