Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 234567891011
Pokaż wyniki od 101 do 105 z 105

Temat: Ciemna strona SuperAlfa Częstochowa

  1. #101
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    ... ale Superalfa się ogłasza, ze sprzedaje Ci auto w znakomitym stanie i powinieneś mieć tylko chusteczki do ocierania łez szczęścia, że tak fajnie wszystko zrobili....
    Nie wiem, ale ten facet, właściciel Superalfy, nie robi dobrego wrazenia w rozmowach. Taki jakiś za prosty jest, żeby nie urazić innym określeniem.
    Nie budzi zaufania, nie wiem, jakie inni mają wrazenia.

  2. #102
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar QBAQ
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Cracovia
    Auto
    Giulietta
    Postów
    7

    Domyślnie Plusy ujemne i minusy dodatnie

    Cześć!
    Widzę że temat delikatnie ucichł a jako że jestem osobą, która zakupiła swoją Julkę u pana Robera z SuperAlfa, to pozwolę sobie podzielić moimi wrażeniami co do samego kontaktu jak i samochodu. Nie mam problemu z wyrażeniem swojej opinii, nawet jeśli p. Robert zagląda czasem na forum itd., to z pewnością nie uważam żeby moja opinia była krzywdząca.
    Zrobię to w punktach.


    • Samochód: Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm, 2010r, 192.200km. (zakup w lutym 2021)

    • Kontakt ze sprzedającym; z tego co widzę kupujący często zarzucają różnym sprzedającym że są szorstcy, niemili i generalnie bleee… Są ludzie i ludziska, więc nie ma możliwości żeby każdy każdemu pasował – człowiek to nie zupa pomidorowa żeby każdy go lubił. Dla mnie raczej było rzeczowo, całkiem konkretny kontakt, nie bronił sprawdzać, macać, dotykać, oglądać samochodu w jakikolwiek sposób bym nie chciał. Nie wymagam, żeby ktoś mi wchodził w „d” swoją postawą. Wpuścił nawet do domu celem skorzystania z toalety

    • Przebieg transakcji; „Wsiadać, oglądać, pytać”. Przejażdżka? Bardzo proszę wsiadać i jechać (oczywiście wszyscy wspólnie) – kupujący za kółkiem. Później przejazd na SKP. Można wejść na kanał, zobaczyć samochód od spodu. Nie wiem, czy diagnosta to ktoś zaprzyjaźniony z p.Robertem czy nie – w sumie nie zdziwiłoby mnie gdyby tak było, ale też jako przyjezdny z Krakowa nie oponowałem w wyborze Stacji Diagnostycznej. Zakładam, że gdybym chciał jechać do wskazanej przeze mnie, to nie p.Robert nie robiłby przeszkód. Ponadto sprzedający proponował w trakcie spotkania możliwość wizyty w ASO Alfa Romeo.

    Samochód kupiłem, wróciłem nim na kołach do domu. Urwałem jeszcze 100zł, bo okazało się praktycznie w trakcie wyjazdu że… nie działają spryskiwacze szyb.
    (Sprzedający jeszcze sprawdził egzaminerem kompa + bezpieczniki. Ustaliliśmy, że chyba pompka od spryskiwaczy padła więc wymieniłem ją w późniejszym czasie u siebie – działa).

    • Eksploatacja samochodu: w opisie na Otomoto; auto w stanie idealnym, gotowe do jazdy na wiele kilometrów bezawaryjnej jazdy. Sprzedający dodatkowo poddał samochód delikatnej modyfikacji Chiptuning; zmieniona mapa w trybie Dynamic (137KM, 374Nm).

    Droga z Częstochowy do Krakowa przebiegła spoko, auto jedzie, hamuje, przyśpiesza, jedzie prosto. ALE:

    pierwsza niespodzianka; problem z regulacją temperatury w kabinie pasażerskiej (w drodze późniejszej weryfikacji; uszkodzone sterowanie mieszalnikami powietrza nawiewów).

    druga niespodzianka po dojechaniu pod dom; CheckEngine. Niezwłocznie skontaktowałem się z p.Robertem (w drodze weryfikacji u „mojego” mechanika – problem z EGR).
    Reasumując p.Robert nie umył rąk, przysłał mi kurierem zregenerowany zawór EGR, wymieniłem i odesłałem mu ten „wadliwy”. Problem załatwiony.

    samochód był oczywiście przygotowany do sprzedaży; polerka itd., więc tutaj mogę mieć pretensje tylko do siebie samego, że nie zauważyłem szpachli i średnio wykonanego lakierowania drzwi od strony kierowcy, czy delikatnie wgniecionego nadkola prawy tył. Zauważyłem to po jakimś czasie, więc jak wyżej… w prawdzie nie ma tam tej szpachli dużo – no ale mija się to finalnie z tekstem „auto w idealnym stanie technicznym i lakierniczym”. Z tyłu musiałem wymienić tarcze hamulcowe, bo założone były nowe klocki na stare tarcze, za to oddaję że hamulce z przodu w dniu zakupu były nowe.

    po kilku miesiącach padła pompa ABS (w sumie to sterownik). Pojawił się też problem, o którym pisałem w jednym z wątków, a którego do dzisiaj nie pozbyłem się całkowicie (parujący olej/spaliny spomiędzy silnika a ściany grodziowej).

    jakiś czas temu padł alternator

    Na dzień dzisiejszy auto odstawione do warsztatu skrzyń biegów – w trakcie diagnozy (wycie z okolic skrzyni, najprawdopodobniej dyferencjał. Przebieg 212.000km). Oczywiście część z tych kwestii można nazwać eksploatacją pojazdu - tu oczywiście absolutnie nie ma zarzutów do SuperAlfy.


    Reasumując:

    Co do samego samochodu… rożnie na to ludzie patrzą, ja kupując w zasadzie 10-letni samochód z Belgii nie spodziewam się i nie oczekuję, że będzie on jak NOWY, bo to przecież niemożliwe.
    Pojęciem względnym pozostaje więc określenie „stan idealny”. Z jednej strony auto cieszy oko, ogólnie jest faktycznie ładne/zadbane - OK lub bardzo OK jak na dwunastolatka.
    Z drugiej strony jak widać są rzeczy co do których można się przyczepić, ale to już kwestia podejścia: czego kto oczekuje i na ile realnie pochodzi do takich zakupów.
    Nowe samochody są w salonach, a używki to używki. Ogólnie raczej jestem zadowolony chociaż wypowiadam się tylko za swój przypadek.

    Czy gdybym był na kupnie kolejnej Alfy zadzwoniłbym do p.Roberta z pytaniem czy ma coś ciekawego? Pewnie tak, ale tym razem byłbym o kilka długości bardziej wnikliwym kupującym

    Sorry za elaborat :-) Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez QBAQ ; 01-11-2022 o 10:37

  3. #103
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Dzięki za opinię!

  4. #104
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rain
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Niziny
    Auto
    Stilo 1.9 JTD, Brava_HGT
    Postów
    734

    Domyślnie

    A ja sobie dla sportu zgłosiłem wszystkie ogłoszenia za brak wymaganego regulaminem numeru VIN. Zachęcam także innych, może p. Robert w końcu się poprawi także w tej kwestii.
    Co posiadam: Fiat Brava 2.0 20V 155KM, Opel Meriva A
    Co mi się przez łapki przewinęło:
    Alfa Romeo: 156 1.8 TS, 156 2.4 M-JET, 166 3.2 V6 24V Lancia: Lybra 2.4 JTD, Delta 1.8ie, Thesis 2.4 JTD Hyundai: Lantra 1.6 GLS, BMW: E90 320d, Fiat: Stilo 1.9 8v, Brava 80 16v, Brava 80 16v, Brava 100 16v, Marea 155 20v, Renault: Laguna III 2.0 16v

  5. #105
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rain
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Niziny
    Auto
    Stilo 1.9 JTD, Brava_HGT
    Postów
    734

    Domyślnie

    Pan Robert dalej nie nauczył się podawać właściwego VINu, więc co jakiś czas dalej zgłaszam jego ogłoszenia
    Co posiadam: Fiat Brava 2.0 20V 155KM, Opel Meriva A
    Co mi się przez łapki przewinęło:
    Alfa Romeo: 156 1.8 TS, 156 2.4 M-JET, 166 3.2 V6 24V Lancia: Lybra 2.4 JTD, Delta 1.8ie, Thesis 2.4 JTD Hyundai: Lantra 1.6 GLS, BMW: E90 320d, Fiat: Stilo 1.9 8v, Brava 80 16v, Brava 80 16v, Brava 100 16v, Marea 155 20v, Renault: Laguna III 2.0 16v

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 03-04-2024, 17:26
  2. "SuperAlfa" częstochowa - sprostowanie / oświadczenie
    Utworzone przez pampik w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 11:57
  3. jasne skóry, ciemna podłoga??
    Utworzone przez wojtcem w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 18:01
  4. Ciemna 164 q4, Kraków
    Utworzone przez bimsky w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory