Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 105

Temat: Ciemna strona SuperAlfa Częstochowa

  1. #41
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    A od kiedy słowo KUPIĆ oznacza wziąć coś bez płacenia? Bo z tego co wynika z pierwszego postu, towar zmienił właściciela, ale kasa nie ...

    Dokładnie tak było. Towar zmienił właściciela, a kasa nie.

    Chciałem jeszcze dodać coś na temat rzekomego ubywania płynu przez mój silnik. Po pierwsze Pan Superalfa BIORĄC ten silnik sam stwierdził, że każdy 2.4 ze 159 po przebiegu 150tyś km ma już jakieś pęknięcia w głowicy i zapewne się przyszykował psychicznie na to, że silnik ode mnie też może tak mieć bo przebieg miał ponad 150tyś km. Czy ubywało naprawdę ? Nie wiem- ja nie zauważyłem ubywającego płynu w moim aucie, aczkolwiek nie jeździłem nim też długo...po drugie twierdził w pierwszej swojej wypowiedzi, że jakiś klient odebrał auto z tym silnikiem, a jak byłem w Częstochowie to rozmowa była o srebrnym sedanie, który jest aktualnie na otomoto na sprzedaż...

    Z doświadczenia wiem, że jak ktoś ma jakiś problem dot. kupionych części to chyba logiczne, że będzie dzwonił, a nie będzie tego dusił w sobie ?! Chyba wszyscy to wiemy ?! W powyższym wypadku to cały czas ja wydzwaniałem za moimi pieniędzmi, ale słyszałem tylko echo...dopiero pewnego dnia jak zacząłem dzwonić raz za razem dostałem SMSika na odczepne, że ubywa płynu z silnika i Pan SuperAlfa będzie domagał się zadośćuczynienia...

  2. #42
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał S.A. Zobacz post
    TChciałbym nadmienić, że tytuł wątku, który Pan założył powinien być: "Jestem handlarzem oszustem, oszukałem firmę SuperAlfa". To ja od Pana kupiłem towar, a nie Pan ode mnie, więc nie rozumiem tej dyskusji. W tym wypadku ja powinienem założyć wątek pt. "Uwaga na handlarza z Będzina - sprzedaje silniki ze śrubkami w misce i pękniętymi głowicami".

    SuperAlfa
    To na policje trzeba, panie Super alfa. Jak Pana oszukano, to chyba trzeba oszusta ścigać? czy woli pan forum zaśmiecać??

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał S.A. Zobacz post
    Nabywca kupił samochód z przebiegiem prawie 200 000 km (egzemplarz TI z największym przebiegiem i najtańszy jaki miałem na placu). Przed planowanym przyjazdem, udostępniłem mu nr nadwozia, o który prosił. W systemie była wyraźna informacja, że w samochodzie zostały dokonane dwie interwencje związane z zerwaniem paska rozrządu. Samochód został zakupiony z pełną świadomością. Padło także oskarżenie o korektę licznika, ponieważ została stwierdzona ingerencja w sterownik silnika. Jeżeli nabywca byłby bardziej inteligentny, niż wskazuje post na forum - zdziwiłoby go kilka rzeczy: 1) sterownik był nowy i błyszczał, a sterownik, który ma 6 lat jest cały zaśniedziały i są widoczne ślady korozji 2) co to za korekta na prawie 200 000 km? 3) na tym forum jest nawet wątek o tym, jak sterownik w silniku 2,4 z czasem przestaje "widzieć" dwa wtryskiwacze - istnieją na naszym rynku firmy, które oferują nowe sterowniki, ale żeby wgrać do nich oprogramowanie ze starego sterownika, należy je rozkleić, choćby po to, aby zachować oryginalność przebiegu 4) z systemu wynika, że samochód serwisowany był prawie do samego końca, więc skąd pomysł o korekcie licznika? Chciałbym także zacytować dwa sms-y, które otrzymałem od nabywcy: "Rozszczelnil sie simering na wale od strony kola pasowego i prawie caly olej poszedl", po jakimś czasie kolejny "Jednak to pompa oleju. Dostaly sie tam igielki od konikow i zniszczyly ja od srodka" (kolejny fanatyk zwierząt w silniku). W tym wypadku właściwie nie wiem czego dotyczyła awaria. Odniosłem wrażenie, że chodzi jedynie o wyłudzenie pieniędzy. Wartym uwagi jest także fakt, że Pan przyjechał do mnie Alfą 156 z silnikiem 2,4 JTD 175KM, w którym podniósł moc do 280KM, więc kto może wiedzieć jaką ingerencję wykonał po zakupie Alfy 159 ode mnie?
    Kończąc swoją wypowiedź, chciałbym nadmienić, że nie zapytał mnie Pan z ciekawości o korektę licznika, ale zwrócił się Pan z prośbą o konkretną usługę, której ja nie wykonuję.

    Z poważaniem,
    SuperAlfa
    Skoro teraz próbujesz zwalić winę na mnie, to czemu nie zainteresowałeś się tematem wcześniej ?. Może wypadało by tez napisać że dzwoniłem z informacją iż auto wypluło prawie cały olej i dostałem tylko informację "czego ty ode mnie wymagasz to używane auto", cytujesz tylko sms a odpisałeś na nie ?. Doczepiasz się innych że mają śrubki w silniku a ja miałem pełno igiełek w misce. Co do sterownika nie wyglądał na nowy i dokładnie pytałem co było z autem robione, nie dostałem żadnych info o interwencji w rozrząd ( mimo iż vin pokazywał coś innego, a pytałem o zerwany pasek i uszczelkę pod głowicą) a co dopiero o sterowniku, skoro przy rozmowie powiedziałem po co dokładnie szukam 159 w wersji q4 (było to jedyne q4 na palcu i za cenę 48900 wcale nie było najtańsze ), czemu ukryłeś te fakty a teraz oczerniasz mnie ? wiedziałeś że prędzej czy później to wyjdzie. Myślę że wyglądało to na prostą piłkę, przyjechał młody chłopek z dziewczynami to wcisnę mu auto i będzie z głowy a jak coś się wysra to zwale na jego brak inteligencji. A tu niestety zonk, do błędu przyznać się nie można bo opinia się pogorszy. Nie jesteś pierwszy i ostatni który przejechał się na pozorach. A jeszcze wypadało by napisać iż w rozmowie telefonicznej chciałem tylko zwrot za lawetę i nic więcej.
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Wymiana zarzutów jest coraz obszerniejsza, co było zresztą do przewidzenia. Tylko może by tak podejść do tego po ludzku i znaleźć jakieś rozwiązanie? Nikomu kłótnia na forum nie służy a problem nadal istnieje...

  5. #45
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar CARENZO
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    SBE
    Auto
    88147
    Postów
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Wymiana zarzutów jest coraz obszerniejsza, co było zresztą do przewidzenia. Tylko może by tak podejść do tego po ludzku i znaleźć jakieś rozwiązanie? Nikomu kłótnia na forum nie służy a problem nadal istnieje...
    wg Ciebie jakie było by dobre rozwiązanie?

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ja nie jestem tutaj stroną w sporze. Wy musicie dojść do porozumienia. Tym bardziej, że nikt poza Wami nie zna wszystkich szczegółów, mimo dość bogatych w różne treści postów.

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wuziu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Radostowice
    Auto
    Alfa Crosswagon
    Postów
    90

    Domyślnie

    Więc powoli szczegóły wychodzą Nawet dobrze każdy wyciągnie z tego swoje wnioski i być może uniknie w przyszłości problemów...

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR'9 sw 190KM@380Nm
    Postów
    35

    Domyślnie

    Jakie by racje nie były to tytuł tego wątku nie powinien być tak sformułowany. W tej sprawie SA spokojnie może wystartować z pozwem z art. 212 KK. Forumowicze mają tutaj ubaw, czują sensację, ale nie tak się powinno takie sprawy załatwiać. Wydaje mi się, że jakby sytuacja była taka oczywista to można by skorzystać z innych środków aniżeli zakładać taki wątek na forum. Nie broniąc nikogo, przeglądałem dziś allegro i ofertę używanych 159. Mix poliftingowych z przedliftingowymi zegrami a większość przebiegi 140-160 tysi, z tym że fotel kierowcy w skórze bardziej wysiedziany niż w Astrze z przebiegiem 200tysi. Czy to nie jest aby zwykł "hejt" w kierunku SA bo większość nie stać lub żałuje aby kupić odpicowaną Alfę za 30+ od Autka.pl czy SA i musi się cieszyć Alfą za 20+.

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał brown Zobacz post
    Jakie by racje nie były to tytuł tego wątku nie powinien być tak sformułowany. W tej sprawie SA spokojnie może wystartować z pozwem z art. 212 KK. Forumowicze mają tutaj ubaw, czują sensację, ale nie tak się powinno takie sprawy załatwiać. Wydaje mi się, że jakby sytuacja była taka oczywista to można by skorzystać z innych środków aniżeli zakładać taki wątek na forum. Nie broniąc nikogo, przeglądałem dziś allegro i ofertę używanych 159. Mix poliftingowych z przedliftingowymi zegrami a większość przebiegi 140-160 tysi, z tym że fotel kierowcy w skórze bardziej wysiedziany niż w Astrze z przebiegiem 200tysi. Czy to nie jest aby zwykł "hejt" w kierunku SA bo większość nie stać lub żałuje aby kupić odpicowaną Alfę za 30+ od Autka.pl czy SA i musi się cieszyć Alfą za 20+.
    A przeczytałeś temat od początku do końca?? jeśli tak to przeczytaj jeszcze raz - może dojdziesz o co w nim chodzi.
    Bo to co piszesz, wskazuje na brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Panowie, każdy prawnik powiesi się na tym tytule wątku i Pan Superalfa na starcie ewentualnego sporu będzie górą.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Klimatyzacja - strona kierowcy działa, strona pasażera dmucha ciepłym powietrzem
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 03-04-2024, 17:26
  2. "SuperAlfa" częstochowa - sprostowanie / oświadczenie
    Utworzone przez pampik w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 11:57
  3. jasne skóry, ciemna podłoga??
    Utworzone przez wojtcem w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 18:01
  4. Ciemna 164 q4, Kraków
    Utworzone przez bimsky w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory