Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 235

Temat: Polecane(niepolecane) komisy, handlarze, sprzedawcy opinie o sprzedajacych.

  1. #221
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał byczyAchim Zobacz post
    Witam, jestem w stanie rzetelnie odpowiedziec Ci na pytanie aczkolwiek to tylko moje subiektywne odczucia. Postaram sie bez zbednej wazeliny chociaz wrazenia mam bardzo pozytywne. Ale od poczatku.
    Dlugo sie juz rozgladalem za autem (ponad rok bedzie lekko) ale to glownie przez moje maksymalnie sprecyzowane wymagania, brak pospiechu i odlozona gotowke z nawiazka a wiec szukalem perelki Pozwiedzalem troche komisow na Slasku (dalej sie nie wybieralem nauczony wczesniejszymi wizytami), takze kilka sztuk od osob prywatnych. Wczesniej szukalem 2.0 do momentu kiedy sie nia nie przejechalem.. Powiem szczerze, ze czar prysnal. Wtedy na placu stalo jeszcze kilka innych alf. Wsiadlem w 2.4 w automacie i po kilku kilometrach juz wiedzialem, ze to jest to czego szukam W gre wchodzilo jeszcze tbi ale tylko w ostatecznosci. Ponowne wertowanie ogloszen i lipa, czarna sw 2.4 qtronic TI po lifcie - praktycznie nieosiagalne. Wtedy z glupoty zadzwonilem do MM Motors (pare miechow wczesniej tez juz gadalismy). Okazalo sie, ze dokladnie taka sztuke udalo mu sie zakupic 3 dni wczesniej, jeszcze nigdzie nie oglaszana, stala w Szwajcarii i czekala na lawete. Duzo sobie obiecywalem po rozmowie i fotkach ale nauczony wczesniejszymi "perelkami" bylem umiarkowanie napalony Poprosilem o rezerwacje jako pierwszy ogladajacy z mozliwoscia pierwokupu. No i zaczelo sie odliczanie dni W miedzy czasie kontakt elegancki, na biezaco informacje co, jak i kiedy razem z fotorelacja.
    Dodam tylko, ze nie bylo to kupowanie w ciemno, ze zdjec, z zaliczkami itd. (bo na to na pewno bym nie przystal) tylko tak jak w kazdym komisie. Z ta jedna (ogromna) roznica, ze fotki byly jeszcze ze CH, a wiec wracala w calosci i z oryginalnym przebiegiem. A to sa chyba dwie kluczowe kwestie przy zakupie alfy 159 na polskim rynku
    [bede juz powoli ciagnal do finalu ;D]
    Auta przyjechaly w sobote wieczorem.. Szybkie szukanie jakiejs stacji kontroli pojazdow w Kielcach czynnej w niedziele i wycieczka Na miejscu okazalo sie, ze faktycznie, ten konkretny egzemplarz utrzymany w bardzo dobrym stanie jak na 11 letnie auto. Cena byla mocno wygorowana jak na polski rynek i adekwatna do stanu auta patrzac na rynki zachodnie. Ktos wozil niestety psa w srodku ale to byl jedyny minus tego auta poki co (auto tez nie zdazylo byc "przygotowane do sprzedazy" bo bylem bardzo szybki). Krotkie koleczko po osiedlu, po dziurach - zawias cichutki, zmiana biegow aksamitna i power pod butem tez byl Na pytanie o lakier uslyszalem, ze druga warstwa na prawym blotniku i prawych drzwiach. Spojrzalem i zaakceptowalem Pan Michal oplacil 30-dniowe OC na swoj koszt i pojechalismy na SKP. Tam przetrzepalem auto razem z diagnosta (lacznie z emisja spalin). Silnik suchutki, skrzynia uszczelniona co by sie zgadzalo z zapisana wymiana oleju w niej 15kkm temu. Wahacze ani drgnely na szarpakach (jedynie jedna tuleja do wymiany bo sie juz rozpadala), przod - klocki/tarcze na kilka sezonow (robie <10kkm rocznie), tyl - max 2. Cos czego sie najbardziej obawialem to ruda od spodu bo wiadomo jak to w Szwajcarii. Przez pol roku snieg a czasem i dluzej.. O dziwo nie bylo tragedii, leciutki nalot gdzie nie gdzie ale porzadna konserwacja podwozia i powinien byc spokoj na jakis czas. Oczy zaczynaly mi sie coraz bardziej szklic hehe Po sprawdzeniu papierow okazalo sie, ze rozrzad robiony 15kkm temu. Turbo wymienione na nowe ~20kkm wczesniej (ceny w ASO, we frankach robia wielkie wrazenie.. Powrot z SKP na plac ale juz wiedzialem, ze w koncu trafilem na ta jedyna. Tam stalo jeszcze kilka alf i dla pewnosci przejechalem sie jeszcze czerwona ti w tbi, zeby sie przekonac, ze to nie jest to I dla frajdy koleczko alfa 164 3.0 busso w automacie.. Powiem tylko ze, robi wrazenie! Auto 30 letnie.
    Pozniej juz tylko finalizacja i powrot na kolach do domu. Dodam jeszcze, ze trasa Kielce - Zabrze (przez Zawiercie i bez szalenstw bo Zona jechala za mna) spalanie 6,4 l na wyswietlaczu Choc pewnie i tak nikt nie uwierzy ale zawodowo jezdze tirami i ecodriving nie jest mi obcy. Nizej sie juz chyba nie da zejsc na tych oponach.. Zobaczymy
    Sorry, ze tak sie rozpisalem ale przynajmniej mam juz z glowy a obiecalem, ze umieszcze tu swoja opinie. Na koniec moze jeszcze ze dwa zdania o samym sprzedajacym bo w koncu o to pytales
    Sprowadzaniem zajmuje sie juz jakis czas mimo dosc mlodego wieku, raczej milosnik marki ale kazdy chce zarobic - wiadomo. Choc ostatnio postanowil postawic na jakosc za wysoka cene niz na sprowadanie okazji. Auta nie sa praktycznie w ogole picowane do sprzedazy, tak jak przyjezdzaja tak sa wystawiane (przynajmniej te, ktore tam staly teraz w lipcu). Tu pekniete, tam przyhaczone ale czlowiek widzi co kupuje za to mechanicznie bez zarzutu.
    Moze troche przeslodzilem ogolny obraz ale wiadomo, emocje po kupnie dalej buzuja
    Poza tym trzeba sobie zdac sprawe, ze przy szukaniu auta wiele zalezy od szczescia. Nawet najbardziej zaufanemu handlarzowi zdarzy sie sprowadzic bubla i na odwrot. Nawet najwiekszemu oszustowi zdarzy sie sprowadzic swietny egzemplarz. Trzeba jezdzic, ogladac. Przetrzepac auto na SKP i wtedy decyzja. A juz na pewno NIGDY nie skreslalbym auta od handlarza, ktory komus tam, gdzies na fb napisal kilka slow prawdy. A nawet gdyby nieprawdy to co to ma wspolnego z tym czy auto jest warte zainteresowania czy nie?
    Moja koncowa opinia na plus. A nawet powiem wiecej, jest raczej w czolowce wsrod wszystkich handlarzy jakich poznalem przez ten rok

    To samo moge powiedziec o chlopakach z Bedzina (Brzozowicy). Troche pogadalismy. Mieli rozne 2.0, 2.4 ti na placu, jedna nawet 2.4 qtronic po jakims czipie. Kazda mozna bylo sie karnac. Tam sie wlasnie przekonalem jaki silnik mi jest pisany. Nie kupilem w koncu zadnej ale wyjazd jak najbardziej udany. Tez smialo moge polecic.

    Jakis czas temu bylem u superalfy w Czestochowie. Tutaj oceniam 3/6, chociaz ogledziny odbyly sie w dosc sympatycznej atmosferze ale juz wiecej cwaniactwa.

    Komis na wislance, kolo stacji uniwaru raczej nie polecam aczkolwiek jak pisalem. Czasem i tam pewnie mozna trafic cos ciekawego.
    Bylo jeszcze kilka wycieczek i wiem, ze NIE MA CO KOGOKOLWIEK SKRESLAC BO NIE MA REGULY! Polecam jezdzic i po kazdych ogledzinach jestes madrzejszy az w koncu.. Na koncu wiesz juz wszystko i kupujesz. Proste

    Załącznik 260093 Załącznik 260094
    z ta rdza się nie zgodzę, auta że Szwajcarii są w najlepszym stanie względem europy a najladniej widać to na hondach, bo tam korozja atakuje szybciej

  2. #222
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    czy ktoś zna handlarza "Alfaholik" z Ożarowa Świętokrzyskiego?
    Gość sprzedaje Giulie i Stelvio sprowadzone z USA:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#b2d594d74c

    Jakieś doświadczenia?

  3. #223
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    159
    Postów
    1

    Domyślnie Policyjne Alfy na sprzedaż

    Chciałem ostrzec o po policyjnych 159 na otomoto, niestety sprzedający niechętnie o tym informują że samochody należały do Policji a wydaje mi się że warto taką świadomość przed zakupem mieć. Być może są to samochody w dobrym stanie. Aktualnie na otomoto pojawiły się dwie takie w okolicach Częstochowy odpowiednio za 20 i 21.5 k. Zarówno jedna jak i druga miała malowany dach. Dziwi mnie tylko fakt, że w cepiku informacji o przeszłości "służbowej" samochodu nie ma. Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach.

  4. #224
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich alfaholików. Proszę traktować ten post jako przestrogę. Jeśli ktoś chce jechać i oglądać ten egzemplarz, oczywiście może to zrobić. Ja się niestety naciąłem

    Najdroższa Alfa 159 z dieslem na otomoto, sprzedawana zresztą przez polecany tu na grupie komis z Kielc (celowo nie podaję nazwy, myślę że wiecie o kogo chodzi. Pan Michał sprowadza dużo Alf, są w dwóch lokalizacjach - ta akurat była do obejrzenia w Chełmie). Myślę sobie - strzał w dziesiątkę - w końcu będzie to rodzynek, którego długo szukałem. Rozmowa przez telefon, jesteśmy umówieni - zabieram kolegę i jedziemy bladym świtem w drogę (prawie 400 km w jedną stronę).

    Do rzeczy - miały być lakierowane trzy elementy - dwoje drzwi i tylny błotnik - po przecierce na co miała wskazywać ilość mikronów (tak było w ogłoszeniu, jednak ten zapis został już usunięty). W rzeczywistości podczas oględzin okazało się, że powtórnie lakierowanych było 6 elementów - dwoje drzwi, oba tylne błotniki (miejscami 1000 mikronów szpachli, klapa bagażnika i zderzak). Robota wykonana - moim zdaniem - niechlujnie (zacieki i wtrącenia po wewnętrznej stronie błotnika). Ślady lakieru są także obecne na feldze i oponie. Miała być lekka przecierka, a było chyba coś mocniejszego, bo drzwi odcisnęły się na słupku B. Śruby drzwi odkręcane i zamalowane czerwoną farbą dla niepoznaki.

    Przejdźmy do wnętrza. Stan miał być bardzo dobry, wręcz idealny. Niestety moje standardy są nieco inne niż sprzedającego - wytarta i przecięta skóra na fotelu, zniszczona gałka biegów i przetarcie skóry na bicepsie kierownicy - dyskwalifikują ten pojazd jako idealny. Przypominam, że to najdroższe 159 na otomoto i ma 109.000 kilometrów.

    Przez telefon pytałem o różne rzeczy - m.in. klocki i tarcze. Miało być wszystko ok, na miejscu okazało się, że tarcze mają już rant kwalifikujący je do wymiany. Jazdy próbnej niestety nie wykonałem, nie wiem jak auto jeździ, zostałem wyproszony z posesji. Z kolegą czuliśmy się trochę jak złodzieje, bo byliśmy nagrywani telefonem. Nie wiem co sprzedający chciał tym zachowaniem osiągnąć - delikatnie mówiąc wyszło trochę niezręcznie... Po naszym odjeździe ogłoszenie zniknęło z otomoto, wróciło po kilku godzinach z lekko zmodyfikowanym opisem (brak informacji o powypadkowej czy też pokolizyjnej historii auta).

    Przykro mi, że przyczyniłem się do rysy na wizerunku komisu z Kielc, który tak często jest tu zachwalany, ale może Pan Michał wyciągnie wnioski z tej lekcji. W końcu nazwa z fanpejdża "Pewne Auta Używane" do czegoś zobowiązuje. Jedyny pozytyw tej sytuacji jest taki, że sprzedawca (tata Pana Michała) zwrócił nam chociaż część kosztów za paliwo - zmarnowanego czasu jednak nic mi nie zrekompensuje. Wolałbym te pół dnia poświęcić na zabawę z dzieckiem.

    Żeby było jasne - nie chcę wywoływać internetowej gównoburzy. Chcę jedynie oszczędzić czasu komuś, kto jest żywo zainteresowany tym egzemplarzem. Ja zrezygnowałem.

    Pozdrawiam, szerokiej drogi Alfiści.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201110-122711_OTOMOTO.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	60.2 KB
ID:	273999   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201110-122725_OTOMOTO.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	58.0 KB
ID:	274000   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_371563690947274.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	32.7 KB
ID:	274001   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_1294484827555125.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	38.2 KB
ID:	274002   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_359221532001479.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	35.1 KB
ID:	274003  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_775773316613857.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	67.5 KB
ID:	274004   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_457697428539396.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	54.2 KB
ID:	274005   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_378080423434796.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	61.5 KB
ID:	274006  

  5. #225
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Auto
    159 1.9 JTS
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    czy ktoś zna komis ursus-car? Znajduje się przy ulicy Poznańskiej 58 w Ożarowie Mazowieckim.
    Zainteresowałem się Alfą GT, którą mają wystawioną na otomoto, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji/opinii na temat komisu.

  6. #226
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    alfa
    Postów
    47

    Domyślnie

    Dzieki za info

  7. #227
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    147 Progress
    Postów
    3

    Domyślnie 147 dc

    Witam szanownych forumowiczów.
    Czy ktoś z Was oglądał 147 DC z Brusów?
    Ogłoszenie jest na olx ale zasady nie pozwalają wkleić linku.
    Ewentualnie czy miał do czynienia z tym handlarzem.
    Pytam, bo muszę przejechać całą Polskę żeby to zobaczyć.
    Z góry dziękuję za pomoc

  8. #228
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    citroen c4
    Postów
    5

    Domyślnie

    Odświeżam wątek bo jestem na świeżo po zakupie samochodu. Sam szukałem opinii o różnych salonach i dealerach wiec dziele sie opinią o AAA Auto w Piasecznie bo to miejsce wybrałem na zakup naszej furki. Ogłoszenie znalezione w Internecie, telefon do dealera czy auto jest czy sprawne jaka cena ostateczna. Umówilismy sie na oglądanie, jazda próbna, zabrałem kumpla mechanika by swoim okiem auto ocenił. Zdecydowałem się na zakup bo auto fajne i cena atrakcyjna. Bez problemu poszło, obsługa miła konkretna i solidna

  9. #229
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,542

    Domyślnie

    Cytat Napisał hurgadek Zobacz post
    Odświeżam wątek bo jestem na świeżo po zakupie samochodu. Sam szukałem opinii o różnych salonach i dealerach wiec dziele sie opinią o AAA Auto w Piasecznie bo to miejsce wybrałem na zakup naszej furki. Ogłoszenie znalezione w Internecie, telefon do dealera czy auto jest czy sprawne jaka cena ostateczna. Umówilismy sie na oglądanie, jazda próbna, zabrałem kumpla mechanika by swoim okiem auto ocenił. Zdecydowałem się na zakup bo auto fajne i cena atrakcyjna. Bez problemu poszło, obsługa miła konkretna i solidna
    I zarejestrowałeś się tutaj tylko po to, żeby nam to napisać? [emoji1787]

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  10. #230
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    I zarejestrowałeś się tutaj tylko po to, żeby nam to napisać? [emoji1787]

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Tacy teraz ludzie pomocni, a Ty niewdzięczniku nie doceniasz?

Podobne wątki

  1. komisy, handlarze znacie jakieś godne uwagi
    Utworzone przez siwybialy w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-07-2015, 06:42
  2. Handlarze Olkusz, opinie? Alfa Romeo GT
    Utworzone przez extremer206 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 09:54
  3. Jaki rozrząd kupić-polecane/niepolecane
    Utworzone przez bella w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 14:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory