Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Poszukuje 2 auta mam 147 i nie oddam :P

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    147 TS 1.6 (105KM) 5D '08r.
    Postów
    44

    Question Poszukuje 2 auta mam 147 i nie oddam :P

    Jestem posiadaczem 147 1.6ts 105km z 2008 ( bez ASR i komputera pokładowego, opony zima Continental winter contact, lato uniroyal ) posiadam go od nowości i zrobilem 112000 km generalnie auto sprawuje sie bez zarzutu, o samochód dbam i chodzi jak igła nigdy mnie nie zawiódł, nigdy nie bity.
    Wszystko fajnie tylko rodzina mi się powiększa i przydało by się jeszcze 2 autko ( 147 idzie dla żonki ) no i teraz pytanie co brac pod uwagę ?
    Generalnie 147 uważam za pewien wzór jeśli chodzi o prowadzenie ( podkreślam auto sprawne w 100% )
    Może powiem o co mi chodzi, z tym prowadzeniem.
    Przykład:
    Zima, ostro pada wracam autostradą z Pragi do Polski ( czeska strona ) jest śnieżyca że samochody stają, jakieś BMW, jakieś SUVy itp.
    Fury wydawało by się dużo lepsze niż 147 ja natomiast jadę, żadnych poślizgów i strat kontroli( 70 – 90 km ) wszystkich wymijam ( bo jadą 20 – 50 max ) i tak do granicy, u nas już nie było takich opadów.
    Za jakiegoś mistrza kierownicy się nie uważam ale innym autem w takich warunkach jeszcze nie jeździłem. Natomiast zimą jeździłem wcześniej Astrą Classic totalnym golasem rocznik 2000 sedan ( bez absu, bez wspomagania itp. Itd. ) na zimówkach oczywiście dobrej klasy ( jakiś Goodyear ) i powiem że potrafił na byle gównie zarzucić, a kontrola na zakrętach to raczej jak na kutrze rybackim czy lato czy zima.

    Co mi brakuje w 147:
    1. Miejsce w bagażniku
    2. Ciasno za kierowcą na miejscu pasażera ( mam 190 cm wzrostu ) więc auto robiło się zazwyczaj 3 osobowe
    3. Mała moc, fakt silnik igła kręci się pięknie ale brakuje mu kopa
    4. Lepsza jakość siedzisk tzn aby były wygodniejsze, bo po 600 km jest już masakra z tyłkiem
    Natomiast z czego nie chciałbym rezygnować to:
    1. Prowadzenie, w zakrętach, przy dużych prędkościach z czułości kierownicy
    2. Design

    Nowe modele alfy to dla mnie już nie ta sama marka, jakieś plastiki, niema tego klimatu itp.
    Generalnie chciałby zostać wierny marce ale znalezienie 159 w pakiecie TI z silnikiem benzyna TBI z przebiegiem do 70 tys. to trochę problem, więc może inne marki tylko co się tak prowadzi jak alfy ??
    Odpadają BMW, Mercedesy, wszystkie volkswagenowate auto musi być przyjemne w środku.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Si3b0
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    4C & Alpine A110 & Giulia Quadrifoglio
    Postów
    129

    Domyślnie

    poczekaj na Giulie :>

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie Poszukuje 2 auta mam 147 i nie oddam :P

    156 gta sw. Do tego z roku na rok wyższa wartość

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    257

    Domyślnie

    Szczerze to wszystkie te wymagania zdawałby się spełniać Citroen C5 trzeciej generacji. Fotele ma bardzo fajne, ale jest jedna wada: to francuz, jest też zaleta: francuz Auta lubią sobie pognić, słabo trzymają wartość, ale za to w środku nie umrzesz z nudów jak w VW i ma to pewien "polot", dodatkowo możesz szukac opcji z hydro zawiechą i wtedy to jest komfort. Jesli podobają ci się takie opływowe linie, jak mają nasze Alfy, możesz tez rzucić okiem na C6tkę.
    Z kolei jeśli szukasz mocnych benzyn, niebanalnych kształtów, a zarazem prostoty, rozejrzałbym się za Saabem 9-3 po lifcie, chociaż można usłyszeć wiele złego nt. awaryjności, ale chyba nasz, kierowców Alf, to raczej zgrzewa, nie?

Podobne wątki

  1. Oddam AR 166
    Utworzone przez mario1972ie w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 15:30
  2. Oddam AR 166
    Utworzone przez mario1972ie w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 21:35
  3. [147] oddam radio
    Utworzone przez Majka w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 10:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory