Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jaki model do 15tys.zł

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Miczab
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    166
    Postów
    25

    Domyślnie Jaki model do 15tys.zł

    Witam. Na wstępie napisze, że używałem szukajki, różne tematy przekopałem ale satysfakcjonującej odpowiedzi nie znalazłem, a wręcz powiem że mam jeszcze większy rozpitol w głowie

    Ale do rzeczy. Niedługo wyjeżdżam do Niemiec w celach zarobkowych i wracam w grudniu i właśnie po powrocie chciałbym zakupić moją pierwszą Alfę Romeo, jednak nie do końca jestem pewien za jakim modelem się rozglądać..
    Odkąd pamiętam marzy mi się 159, jednak budżet w granicach 17tys.zł to dużo za mało, szczególnie że marzy mi się z motorem 2.4JTDm dlatego właśnie mam dylemat i chciałbym sięgnąć po poradę czy bardziej opłacalne będzie wstrzymać się jeszcze jakiś czas z zakupem auta i dozbierać jeszcze tych kilka tysięcy do wymarzonej dziewiątki, ew. wziąć pożyczkę i która wtedy zostałaby w moim posiadaniu na dobrych kilka lat czy jednak pokusić się o jakąś inną Alfę, a w międzyczasie odkładać na 159 ?

    Z innych modeli biorę pod uwagę 156fl oraz 166, wiem że to inny segment samochodów ale jeden i drugi model mi się podoba tylko pytanie czy po kupnie któregoś z tych modeli mój budżet nie będzie wykańczany na bieżąco?

    Wiem, że to jest takie pytanie bardziej z kategorii dziwne, ale nie mam nawet za bardzo kogo doradzić się w tej kwestii

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miczab Zobacz post
    Witam. Na wstępie napisze, że używałem szukajki, różne tematy przekopałem ale satysfakcjonującej odpowiedzi nie znalazłem, a wręcz powiem że mam jeszcze większy rozpitol w głowie

    Ale do rzeczy. Niedługo wyjeżdżam do Niemiec w celach zarobkowych i wracam w grudniu i właśnie po powrocie chciałbym zakupić moją pierwszą Alfę Romeo, jednak nie do końca jestem pewien za jakim modelem się rozglądać..
    Odkąd pamiętam marzy mi się 159, jednak budżet w granicach 17tys.zł to dużo za mało, szczególnie że marzy mi się z motorem 2.4JTDm dlatego właśnie mam dylemat i chciałbym sięgnąć po poradę czy bardziej opłacalne będzie wstrzymać się jeszcze jakiś czas z zakupem auta i dozbierać jeszcze tych kilka tysięcy do wymarzonej dziewiątki, ew. wziąć pożyczkę i która wtedy zostałaby w moim posiadaniu na dobrych kilka lat czy jednak pokusić się o jakąś inną Alfę, a w międzyczasie odkładać na 159 ?

    Z innych modeli biorę pod uwagę 156fl oraz 166, wiem że to inny segment samochodów ale jeden i drugi model mi się podoba tylko pytanie czy po kupnie któregoś z tych modeli mój budżet nie będzie wykańczany na bieżąco?

    Wiem, że to jest takie pytanie bardziej z kategorii dziwne, ale nie mam nawet za bardzo kogo doradzić się w tej kwestii
    Z takim budżetem to napewno nie znajdziesz zadbanej 159 ale 156 jak najbardziej. Ja na Twoim miejscu poszukałbym dobrej 156, to ma być Twoja pierwsza Alfa więc potrzebujesz zadbanego egzemplarza żeby na samym początki nie zrazic się do marki.
    Ostatnio edytowane przez esco1982 ; 08-09-2015 o 09:14
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Tak jak napisał przedmówca, w 159 w takim budżecie nie ma co sie pakować. Tym bardziej supłać jeszcze troche kasy, dobierać kredyt itd. Nawet i za 20k możesz trafić na minę i trzeba będzie dołożyć pare zł, a z kasy już się wytrzepałeś doszczętnie i masz problem. Zawsze warto zostawić sobie jakiś bufor

    W takiej cenie znajdziesz bardzo ładną 156 po lifcie lub 166 przed liftem i zostanie Ci jeszcze sporo grosza na porządny pakiet startowy - w to bym celował. Za taką kasę kupisz też 166 po lifcie, ale to już musisz się liczyć, że pare zł trzeba będzie na wstępie dołożyć.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Miczab
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    166
    Postów
    25

    Domyślnie

    Pakiet startowy oczywiście też biorę pod uwagę i będzie to osobny fundusz, jakieś 1,5-2tys

    Generalnie to może trochę źle się wyraziłem, co do 159 to oczywiście nie szukałbym niczego w budżecie 15tys.zł, bardziej ciekawiło mnie czy lepiej jest dozbierać i pakować kasę w nowszą 159 czy pokusić się o coś minimalnie starszego.
    Po przemyśleniach stwierdzam, że na 159 jeszcze będzie czas

    A co do kwestii 156 i 166 to tutaj też niestety mam lekki dylemat, z jednej strony 166 kusi tym luksusem jaki oferuje, a z drugiej strony 156 kusi tym swoim lekkim usportowieniem.. Jako, że planach mam sporo dłuższych tras z pasażerami to chyba bardziej będę swoje poszukiwania kierował ku 166

    Jedynym problemem może być sytuacja która zrodziła się dosłownie wczoraj i dot. właśnie wyjazdu do niemcowni.. w najgorszym przypadku zakup trzeba będzie przełożyć na dalszy czas, ew. zmniejszyć budżet i szukać czegoś do jakichś 9tysi tylko pytanie czy warto w tych pieniądzach ? :p

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boney
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136HP
    Postów
    140

    Domyślnie

    Za 9k jesteś w stanie znaleźć sensowną 166 przed liftem, tym bardziej biorąc pod uwagę że masz osobny fundusz na pakiet startowy

    Tutaj problemem może być nie sama kasa, ale w ogóle znalezienie egzemplarza godnego uwagi. Trochę cierpliwości i dasz radę

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Kolego jak jedziesz do Niemiec to za około 4000 euro możesz coś znaleźć w 159. Wyjdzie Ci taniej niż kupno w komiesie gdzie na tym zarabiają.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo do 30k pln, a jaki model?
    Utworzone przez rastamaster w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 06:56
  2. Jaki to jest model Felgi
    Utworzone przez Arbunia86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 13:09
  3. Tarcze tył + klocki jaki model
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 15:11
  4. Na jaki model wam to wygląda??
    Utworzone przez Brzoza w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-07-2007, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory