Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 81

Temat: Alfa 166 3.2 za BMW E39 525i - czy warto ?

  1. #51
    Użytkownik Świeżak Avatar Kecaj
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Ożarowice
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo '93, Alfa Romeo 166 2,4JTD '03
    Postów
    42

    Domyślnie

    To może ja coś od siebie.
    166 jest moim 4tym samochodem, ale pierwszym FWD. Auto prowadzi się świetnie, serio nie ma na co narzekać, ale podczas szybkiej jazdy nie jestem tak pewny za kierownicą jak w BMW.
    Mój 1szy samochód - E32 730i V8, mocy mało nie ma ( wciąż go mam, aktualnie w trakcie renowacji ), jazda zimą nie sprawiała mi problemów żadnych, jedynie czasem trochę więcej uśmiechu na twarzy.
    Między E32 a Alfą miałem jeszcze E36 coupe które rozbiłem ( deszcz, zakręt na wzniesieniu i niemała prędkość ) ale to akurat był mój brak rozwagi w takich warunkach, i Fronterę Sport (4x4, jednak dołączany, podczas normalnej jazdy - RWD).

    Może to kwestia przyzwyczajenia (od zawsze jeździłem RWD, pracuję jako kierowca więc w sumie non-stop), ale dla mnie RWD > FWD.
    Give me back the eighties!
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    no dokładnie , i jak nie ma esp w bmw , to na sniegu wyprzedza go 60 konny peugeot 206 1100ccm , a bmw tanczy po drodze
    Jak 2 lata temu jechałem na narty, to swoim Peżo na śniegu łykałem trójeczkę w coupe .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #53
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kecaj Zobacz post
    To może ja coś od siebie.
    166 jest moim 4tym samochodem, ale pierwszym FWD. Auto prowadzi się świetnie, serio nie ma na co narzekać, ale podczas szybkiej jazdy nie jestem tak pewny za kierownicą jak w BMW.
    Mój 1szy samochód - E32 730i V8, mocy mało nie ma ( wciąż go mam, aktualnie w trakcie renowacji ), jazda zimą nie sprawiała mi problemów żadnych, jedynie czasem trochę więcej uśmiechu na twarzy.
    Między E32 a Alfą miałem jeszcze E36 coupe które rozbiłem ( deszcz, zakręt na wzniesieniu i niemała prędkość ) ale to akurat był mój brak rozwagi w takich warunkach, i Fronterę Sport (4x4, jednak dołączany, podczas normalnej jazdy - RWD).
    Jeśli nie jesteś pewny 166-ki bardziej niż E32 730i - to stary - czym prędzej jedź tą Alfą na przegląd zawieszenia, bo te auta dzieli PRZEPAŚĆ pod względem pewności prowadzenia właśnie podczas szybszej jazdy. Im gorsze warunki, tym lepiej będzie się sprawowała 166 w takim zestawieniu. Nawet z dieslem pod maską. Warunek - musi mieć perfekcyjne zawieszenie (a nie np. wywalone tylne tuleje wahaczy + fabryczne przednie amory, które się nadają do kosza od razu po zakupie).

    Prawda jest taka - każdy normalny kierowca łatwiej opanuje klasyczny poślizg FWD (czyli wyjazd przodem na zewnętrzną zakrętu) - bo wystarczy najzwyklejsze, naturalne odpuszczenie gazu, wysprzęglenie, albo po prostu przywalenie w hamulec. Trakcja wróci i auto zacieśni zakręt. I takich reakcji nie musisz się praktycznie uczyć - one są niejako zakodowane - w sytuacji podbramkowej spanikowany kierowca raczej odpuści gaz, niż go dociśnie i nie będąc mistrzem kontry - wróci na właściwy tor jazdy.

    RWD może być lepiej zbalansowane, jeśli chodzi o rozkład mas. Z racji dystrybucji masy podczas przyspieszania - efektywniej przenosi napęd na asfalt. ALE wymaga treningu i wyczucia auta i to w podbramkowych sytuacjach - a to oznacza praktycznie tylko i wyłącznie ćwiczenia na torze, żeby kogoś przy okazji takich ćwiczeń nie uszkodzić. I historie co kto tam nie wyprawiał RWD to są fajne, do momentu, kiedy WIEMY że poślizg wystąpi (bo auto jest do tego sprowokowane), albo prędkość, przy której wystąpił, jest stosunkowo niewielka. Wpadnięcie na zakręcie w poślizg przy prędkości rzędu 80 km/h i więcej to w większości przypadków koniec jazdy, połączony z widowiskowym koszeniem znaków, latarni, łamaniem felg, itp.

    I wracając do meritum zagadnienia - 166 3.2 zamiast E39 525i - wg mnie to są modele dobrze sprawdzające się w zupełnie odmiennych styl przemieszczania, pomimo teoretycznej przynależności do tego samego segmentu aut. Alfa 3.2 będzie lepsza dla kogoś, kto czasem lubi jazdę agresywną, fajne brzmienie silnika, dobre zachowanie się auta na zakrętach, a BMW 525i - to jest mimo wszystko ociężała landara, za to doskonale spisująca się w roli autostradowego cruisera. Jakościowo - E39 bije 166-kę na głowę i tu nie ma w ogóle o czym mówić. Silnikowo - 525 nie ma czego szukać przy 166 3.2. Dwie różne bajki.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #54
    Użytkownik Świeżak Avatar Kecaj
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Ożarowice
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo '93, Alfa Romeo 166 2,4JTD '03
    Postów
    42

    Domyślnie

    Nie chodzi o to że auto mi lata po drodze czy coś, po prostu w głowie siedzi fakt że jest to FWD i ta przednia oś ma zbyt wiele do roboty. A ja nauczony od zawsze RWD, czuję się po prostu inaczej, dziwnie prowadząc FWD.

    Auta staram się utrzymywać w perfekcyjnym stanie, zwłaszcza jeśli chodzi o zawieszenie i dla mnie osobiście E32>166. Nie mam na myśli jazdy po ciasnych zakrętach, bo tutaj z masą ciężko wygrać, ale o normalnej szybszej jeździe w trasie.
    Give me back the eighties!
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Wczoraj zrobiłem trochę km E39 z tym że 530i + automat i muszę powiedzieć że świetna sprawa. Przyśpiesza miło, prowadzi się fajnie, no i co dla mnie najważniejsze nie czuć ze to stary konstrukcyjnie samochód. Mówię o prowadzeniu bo niestety gdy zerkniemy na deskę, zegary to widać klasyczny styl bmw kojarzący się z wiekiem XIX. Jednak samo prowadzenie samochodu super. Myślałem że po przesiadce z fiata poczuję że jadę starym truchłem, nic z tego.
    Ostatnio edytowane przez abezus ; 12-12-2015 o 07:08

  6. #56
    Użytkownik Świeżak Avatar Kecaj
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Ożarowice
    Auto
    Alfa Romeo 164 Super 2.0 V6 Turbo '93, Alfa Romeo 166 2,4JTD '03
    Postów
    42

    Domyślnie

    Mimo wieku konstrukcji jest to klasa premium i trochę inne kryteria produkcji i jakości, niż w przypadku marek popularnych.
    A możesz rozwinąć myśl:
    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    (...)niestety gdy zerkniemy na deskę, zegary to widać klasyczny styl bmw kojarzący się z wiekiem XIX.

    Jakie były zegary (!) w samochodach w XIX wieku?
    Give me back the eighties!
    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.

  7. #57
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kecaj Zobacz post
    Jakie były zegary (!) w samochodach w XIX wieku?

    Drewniane Panie, drewniane [emoji38] [emoji13]

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Takie proste metafory a zrozumieć nie potrafią. Nie oszukujmy się wnętrza bmw do pewnego momentu wyglądały "klasycznie", co nie każdemu może się podobać. Gdybym natomiast miał wybierać pomiędzy e39 a 166 wybrałbym zdecydowanie e39. Obydwa samochody są drogie w utrzymaniu jak na swój wiek z tym że bmw jest lepiej wykonane o czym zresztą wspomniał GrzesiekK. Reasumując założycielu tematu jeśli zastanawiasz się nad zamianą e39 525i nad zamianą na coś mocniejszego, lepiej będzie kupić 530i albo lecąc już po całości 540i z tym że tutaj już użytkowanie droższe. Masz samochód który znasz, wiesz na co zwracać uwagę, nie musisz od nowa uczyć się standardowych usterek bo wiadomo że każda marka ma problemy z czym innym.

  9. #59
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Beemka fajna, lepiej wykonana i solidniejsza niż 166. Lepsza dostępność części, wiekszy wybór itp.
    Jedyne co to tylny napęd. Fajny do zabawy, ale jeździć zimą to bym tym nie chciał. Widziałem parę razy kumpla jak się męczył
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  10. #60
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo Zobacz post
    Beemka fajna, lepiej wykonana i solidniejsza niż 166. Lepsza dostępność części, wiekszy wybór itp.
    Jedyne co to tylny napęd. Fajny do zabawy, ale jeździć zimą to bym tym nie chciał. Widziałem parę razy kumpla jak się męczył

    Kolejny stereotyp z tymi zimowymi problemami.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18
  2. Alfa 156 04' 2.4m-jet sw Czy warto
    Utworzone przez MarkusC20Xe w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 10:16
  3. warto czy nie warto Alfa Romeo GT 1.9
    Utworzone przez rifle w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory