Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Alfa Romeo Giulietta QV 2011 - Czy warto w PL czy lepiej na zachód ?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    dopiero będzie
    Postów
    23

    Domyślnie Alfa Romeo Giulietta QV 2011 - Czy warto w PL czy lepiej na zachód ?

    Witam

    Jestem obecnie na etapie poszukiwań Alfy. Wybór padł na Giuliette QV z 2011 235 KM. Ewentualnie rozglądam się również za wersją 170 KM. Interesuje mnie wyłącznie benzyna ( chyba, że ktoś mnie przekona, że to zły wybór ).

    Znalazłem na otomoto dwa ogłoszenia, które spełniają moje kryteria odnośnie QV. Celuję w cenę do 50k. Obie w Warszawie. Kolor czerwony ( ale to nie mus )

    Nie mogę niestety podać linków.

    Zastanawiam się czy jest sens poszukiwania auta na rynkach zachodnich. Maciej doświadczenia z tym ? Czy cena będzie się sporo różniła ? Czy lepiej szukać czegoś na rodzimym rynku ?

    Dodatkowo chciałbym spytać, czy istnieje strona www z najczęstszymi usterkami dla tych modeli ? Chciałbym sobie również zgrubnie przekalkulować ile może mnie kosztować serwis w przeciągu 3-4 lat.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    1 alfa ever ;)
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał steve_vega Zobacz post
    Witam

    Znalazłem na otomoto dwa ogłoszenia, które spełniają moje kryteria odnośnie QV. Celuję w cenę do 50k. Obie w Warszawie. Kolor czerwony ( ale to nie mus )

    Pozdrawiam
    Temat jednej z tych QVek już był poruszany ostatnio na forum.
    Wiadomo, dużo łatwiej postawić nowy temat niż poświecić 5 min na sprawdzenie...

    Jedna z nich jest na FA VAT, druga na VAT marża... nic nie napisałeś jaki chcesz rachunek.
    Dzwoniłeś chociaż do sprzedających czy mamy zrobimy to za Ciebie?

    Ja swojej QVki szukałem w kraju. (ok 3tyś km po różnych ofertach) Nie wyobrażam sobie jechać do Włoch, oglądać i się rozczarować,a miało to miejsce wielokrotnie.

    Co do Twojego wyliczenia kosztów to trochę jak wróżba z fusów! Ile robisz km? Jaki masz styl jazdy? Teren? Miasto? Trasy? (jak skończę herbatę to może znajdę odpowiedz)

    Wiadomo, że w wymienionych autach będziesz musiał zrobić rozrząd na samym początku (później chyba co 90tyś) + płyny + filtry + może tarcze i klocki.
    Pewnie któraś z gum zwieszenia też jest do wymiany? Może turbo? (nie wiadomo jak dbał 1wł).

    Może kupisz skarbonkę, a może nie.

    Pozdrawiam,
    Osadnik

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar wolnemiasto
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    freie stadt Danzig
    Auto
    Giulietta QV, Suzuki Swift Sport
    Postów
    171

    Domyślnie

    ja raczej szukałem auta z polski. choć poprzednie auto było ściągnięte z niemiec i nie było ani walone, ani nie miało korekty przebiegu. Musisz obserwować ogłoszenia, czasem okazje się zdarzają (raczej nie u handlarzy) ale handlarzy nie wykluczaj, pojawiają się coraz częściej uczciwi.
    wybór między 170 KM a 235KM - jest różnica oczywiście w cenach. Ja wychodziłem z założenia, że te 170 KM jakoś dużo mniej nie palą wcale, więc wolę mieć zapas mocy.
    Jak masz auto to sprawdź je dokładnie w dobrym warsztacie i kupuj tylko z "papierami" czyli serwisowane (z historią) choć tu też może wystąpić taka sytuacja jak u mnie, że serwis na 105 000 był robiony, ale właścicel wydał dyspozycje aby nie wymieniać rozrządu., a serwis ASO alfy jest tak upośledzony, że jeśli nie trafisz akurat do tego serwisu to inny nie ma danych...tylko widzi, że serwis był zrobiony.

    Miłego szukania

    - - - Updated - - -

    osobiście sprawdził bym tą
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#fb257700f5

    - - - Updated - - -

    i tą
    http://otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-...tml#fb257700f5
    Władcy Północy

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o tą czerwoną QV z Carserwisu to nie jest bezwypadkowa
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar wolnemiasto
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    freie stadt Danzig
    Auto
    Giulietta QV, Suzuki Swift Sport
    Postów
    171

    Domyślnie

    mogę Ci podać namiar do handlarza (tak, handlarza) który sprowadza pod klienta dane auto. Oczywiście nie robi tego za damski.... sam nie korzystałem, też od razy mówię ale bliski znajomy (dobry znajomy) i jest zadowolony. Facet miesza w niemcowni i z tego żyje.
    Władcy Północy

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    1 alfa ever ;)
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolnemiasto Zobacz post
    mogę Ci podać namiar do handlarza
    Sprawdzam codziennie i Kolega raczej nie jest zainteresowany tematem który sam założył

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar wolnemiasto
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    freie stadt Danzig
    Auto
    Giulietta QV, Suzuki Swift Sport
    Postów
    171

    Domyślnie

    no tak, są tacy ludzie - pewnie kupił już vag-a?
    Władcy Północy

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    dopiero będzie
    Postów
    23

    Domyślnie

    Nie, nie kupiłem vag`a chociaż przemawia za nim fakt, że jak będę jeździł do dziewczyny to będziemy mogli spać w jednym łóżku ; ) Nie mogę niestety wkleić linku z memem o Januszu : )

    A tak na serio to osobiście też wolałbym auto z PL niż bujać się po zagranicy poza tym przeglądając oferty z zagranicy i biorąc pod uwagę obecny kurs euro - z ekonomicznego punktu widzenia nie ma to sensu. Ceny są podobne.

    Kolego Zmianowy - po czym wnosisz, że ta czerwona QVka z Carserwisu nie jest bezwypadkowa ? Owszem, przeszukiwałem forum i jest wątek o zakupie używanej Giulietta, ale nie doczytałem jeszcze wszystkich 663 odpowiedzi : )

    Jeśli chodzi o mój styl jazdy to niekoniecznie w moim wypadku są to najważniejsze informacje. Jest to moje trzecie auto i tym razem planuję zakup czegoś co mi się podoba a nie tylko będzie ekonomiczne. Robię rocznie ok 15k. Codzienne dojazdy do pracy to ok 40km dziennie przez cały rok + plus dłuższe wyjazdy kilkanaście razy w roku. Celuję w benzynę bo nie przepadam za dieslami.

    Z postu Osadnika wnioskuję, że przy 100k trzeba robić rozrząd jeśli nie był robiony. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie są to koszta robocizny w ASO i poza ASO ? Czy jest to kwota ok. 2k czy 5k ?

    Jeśli chodzi o rachunek jaki potrzebuję to hmm - w sumie się nad tym nie zastanawiałem więc muszę pogłębić trochę swoją wiedzę na ten temat. Planuję zakup na osobę fizyczną.

    Dzięki za odpowiedzi i podesłane linki. Te autka z linków mi się podobają, chociaż kolor je dyskwalifikuje ( nie szukam białej ). Poza tym, cena trochę przekracza moje obecne możliwości. Nie znaczy to, że nie mógłbym poczekać z pół roku i dozbierać do 55k

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar wolnemiasto
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    freie stadt Danzig
    Auto
    Giulietta QV, Suzuki Swift Sport
    Postów
    171

    Domyślnie

    poczekaj, pozbieraj i kup białą
    Władcy Północy

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał steve_vega Zobacz post
    Kolego Zmianowy - po czym wnosisz, że ta czerwona QVka z Carserwisu nie jest bezwypadkowa ? Owszem, przeszukiwałem forum i jest wątek o zakupie używanej Giulietta, ale nie doczytałem jeszcze wszystkich 663 odpowiedzi : )
    Bo jej poprzedni właściciel oddał ją w rozliczeniu a kupił nową QV.
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] Viva Giulietta - Ogolno Polski zlot Alfa Romeo Giulietta
    Utworzone przez Jabolek w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 12:32
  2. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 235KM XENON BOSE DNA
    Utworzone przez lizard w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2015, 10:37
  3. Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB czy warto?
    Utworzone przez neptunek w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 08:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory