Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kupno alfy 166

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    AR 156 , 1.8TS , 99r
    Postów
    8

    Domyślnie Kupno alfy 166

    Witam serdecznie,
    Wcześniej jeździłem alfą 156 z "awaryjnym" silnikiem 1,8 ts w którym przez 3 lata użytkowania wymieniłem tylko przepływke i komplet świec
    Ogólnie to miałem zamiar kupić bmw e39 528i ale gdzieś mi ta alfa z głowy nie chce wyjść , chory chyba jestem ;d
    Ale do rzeczy :
    Czy do 14 tyś. da się kupić 166-ke v6 lub 2,4 diesel po fl w miarę normalnym stanie? czy tylko "igłe z alledrogo.pl?
    Jak ogólnie z zawieszeniem? bardzo drogie? ceny podobne do 156 czy dużo wyższe? jak z dobrymi zamiennikami - dostępność?
    Wiem , że w bmw materiały lepszej jakości , ale czy naprawdę jest taka przepaść między bmw a 166 po fl?
    I ostatnie pytanie odnośnie wyciszenia , jak w tym temacie sprawdza się 166-ka? Bardzo cenię sobie cisze w samochodzie...

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar criss2007
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól / Zielona Góra / Kożuchów
    Auto
    Jest: Alfa 166 3.0 V6 24V Był: Alfa Gtv 2.0 T.S '96
    Postów
    1,033

    Domyślnie

    W dziale 166 jest obszerny temat odnośnie zakupu. Warto się z nim zapoznać.

    Wysłane z Matrixa

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szalony Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Wcześniej jeździłem alfą 156 z "awaryjnym" silnikiem 1,8 ts w którym przez 3 lata użytkowania wymieniłem tylko przepływke i komplet świec
    Ogólnie to miałem zamiar kupić bmw e39 528i ale gdzieś mi ta alfa z głowy nie chce wyjść , chory chyba jestem ;d
    Ale do rzeczy :
    Czy do 14 tyś. da się kupić 166-ke v6 lub 2,4 diesel po fl w miarę normalnym stanie? czy tylko "igłe z alledrogo.pl?
    Jak ogólnie z zawieszeniem? bardzo drogie? ceny podobne do 156 czy dużo wyższe? jak z dobrymi zamiennikami - dostępność?
    Wiem , że w bmw materiały lepszej jakości , ale czy naprawdę jest taka przepaść między bmw a 166 po fl?
    I ostatnie pytanie odnośnie wyciszenia , jak w tym temacie sprawdza się 166-ka? Bardzo cenię sobie cisze w samochodzie...
    Do 14k kupisz raczej tylko diesla, w V6 bym sie nie pakował. W takiej cenie juz można kupić normalną sztuke, ale nie ma co liczyć na super igłe. Do zawieszenia nie ma tanich i dobrych zamienników. Są tylko tanie, albo dobre
    W 166 skóry to zupełnie inna liga niż w pozostałych modelach i przebijają wszystko, co do tej pory widziałem.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    AR 156 , 1.8TS , 99r
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Do 14k kupisz raczej tylko diesla, w V6 bym sie nie pakował. W takiej cenie juz można kupić normalną sztuke, ale nie ma co liczyć na super igłe. Do zawieszenia nie ma tanich i dobrych zamienników. Są tylko tanie, albo dobre
    W 166 skóry to zupełnie inna liga niż w pozostałych modelach i przebijają wszystko, co do tej pory widziałem.
    No to super , bo myślałem że nawet na diesla mnie nie będzie stać
    Ogólnie to mało jeżdżę bo ok. 8/10 tyś rocznie , latam busami po polsce i autko użytkowane będzie tylko w weekendy, ale gdzieś lubię te "klekoty"
    Słyszałem , że zawias wytrzymuje ok 60/70 tyś km? jak dla mnie 6 lat jeżdżenia bez generalki zawiasu to bardzo dobra wiadomość
    Coraz bardziej jestem przekonany do 166-ki

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szalony Zobacz post
    No to super , bo myślałem że nawet na diesla mnie nie będzie stać
    Ogólnie to mało jeżdżę bo ok. 8/10 tyś rocznie , latam busami po polsce i autko użytkowane będzie tylko w weekendy, ale gdzieś lubię te "klekoty"
    Słyszałem , że zawias wytrzymuje ok 60/70 tyś km? jak dla mnie 6 lat jeżdżenia bez generalki zawiasu to bardzo dobra wiadomość
    Coraz bardziej jestem przekonany do 166-ki
    Bardzo optymistyczne wyliczenia i tylko pod warunkiem, że wymienisz wszystko na raz i na ori częściach. Zobacz ile wychodzi cena takiej generalki
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Było porównanie już do e39. BMW na pewno jest lepsze z konstrukcyjnego punktu widzenia. Ponoć solidniejsze, lepsze materiały. No ale to bmw. Koszty będą pewnie podobne. Przejedź się jednym i drugim - sam zdecydujesz.

    - - - Updated - - -

    alfa 166 3.0 vs bmw e39 528

    - - - Updated - - -

    E39 vs 166

    head to head

    - - - Updated - - -

    Wystarczy 30s poszukać. Mnóstwo o tym jest, nie jesteś pierwszy który się nad tym zastanawiał

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    AR 156 , 1.8TS , 99r
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Bardzo optymistyczne wyliczenia i tylko pod warunkiem, że wymienisz wszystko na raz i na ori częściach. Zobacz ile wychodzi cena takiej generalki
    Ja Cię rozumiem , że wychodzi dużo . że wachacze trzeba bedzie wymieniać częściej i tuleje tylnej belki także.
    Ale ja jestem taki , że dłużej niż 3 lata jednym samochodem nie potrafię jeździć
    Jeszcze jedno pytanko taki realny przelot takiej piękności ??? bo widze na allegro magiczne 180k.
    Malo prywatnych ogłoszeń , same komisy i handlarze

Podobne wątki

  1. Kupno Alfy 147
    Utworzone przez aLan0305 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2016, 12:29
  2. kupno alfy 147
    Utworzone przez matig w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 19:45
  3. [159] Kupno alfy 159 2,4 jtd 16 V
    Utworzone przez marekq33 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 11:56
  4. Kupno alfy 147
    Utworzone przez wrobel w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 13:25
  5. Kupno Alfy 156
    Utworzone przez bacakatowice w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 16:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory