Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 82

Temat: Alfa Romeo 159

  1. #71
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Najlepiej na historię auta, co było robione i co jest do zrobienia. Przebieg to tylko wskazówka a nie wskaźnik zużycia auta.

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Salespeed
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzixonZWA Zobacz post
    Witam
    Poszukuję drugiego auta, bardziej rodzinnego. Padło na AR 159 w kombi. Zastanawiałem się nad silnikiem 2.0 JTDm, ponieważ użytkuję taką jednostkę we fiacie bravo. Czy budżet około 35 000 zł + ew 10% wystarczy na dobry egzemplarz? Doczytałem, że lepiej kupować auta po 2008 roku. Generalnie rocznik nie ma dla mnie dużego znaczenia bo to auto chyba nigdy się nie zestarzeje. Ale podobno po 2008 roku poprawiono kilka rzeczy, prawda?
    Update po 4 latach : Teraz już wystarczy 20 tyś +- 10% za auto z 2010. Czyli utrata wartości za ostatnie 4 lata wyszła średnio 4 tyś/rocznie.

  3. #73
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    sorry ale.... za 20 tys MINUS 10 procent to z rocznika 2010 zakupisz minę.
    Potem ci wybuchnie w garażu
    Ilość niezbędnych napraw, wymian i poprawek może wynieść wartościowo nawet ponad 10 tysięcy. Poczynając od zawieszenia, szczególnie z przodu, poprzez zapchane dpfy, zmasakrowane turbiny i z dziesięc innych rzeczy.

  4. #74
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    159 1.75 TBI 2010r.
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam (to raptem mój drugi post), obecnie ceny 159 z końcówki produkcji mają ogromną rozbieżność. ja szukałem wersję TBI i ceny są od 20tys zł do ponad 30 za lepsze wersje.
    Moja kosztowała 20500zł i dotąd pochłonęła ponad 5000zł (rozrząd, olej, hamulce przód, konserwacja, łożysko). Najbardziej cieszy na nowo obszyta kierownica. dwieście złotych a samochód sprawia zupełnie inne wrażenie.
    Ogólnie jest zajebista.

  5. #75
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    brak
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    sorry ale.... za 20 tys MINUS 10 procent to z rocznika 2010 zakupisz minę.
    Potem ci wybuchnie w garażu
    Ilość niezbędnych napraw, wymian i poprawek może wynieść wartościowo nawet ponad 10 tysięcy. Poczynając od zawieszenia, szczególnie z przodu, poprzez zapchane dpfy, zmasakrowane turbiny i z dziesięc innych rzeczy.
    Aż taka różnica jest w rocznikach? Od kilku miesięcy przyglądam się cenom (po początkowym zachwycie postanowiłem jeszcze trochę odłożyć) i np te z lat 2006-2008, czasem z ciekawymi wyposażeniami, na portalach z ogłoszeniami przeważnie kosztują mniej niż 20 tyś, najczęściej w okolicach 16/17 tyś (nie średnio, a najczęściej - są też za 27 jak i 12, ale tych drugich nawet nie ma sensu oglądać).

  6. #76
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Na rynku pewne modele, od jednego własciciela, zadbane i serwisowane w jednym i to dobrym serwisie, posiadające udokumentowaną historię wymian, napraw i serwisów, z dobrym ogumieniem i dobrze wyposażone to...
    Poniżej 30 tysięcy zapomnij. Na Otomoto wisi nawet czerwona TBI za 47 tysięcy.
    Do negocjacji. To cena absurdalna, ale niedawmo zeszła TBi z Gdańska, jeden właściciel, polski salon, za 38 tysięcy.
    Inna sprawa, czy warto dawać takie pieniądze za auto 9-letnie, które yountimerem nigdy nie będzie.
    Będzie nim niemal na pewno Brera: i to widać po cenach roczników 2009 i 2010. Oglądałem sobie z ciekawości dwie takie. Powiem wam, że szacun.
    Pomijam fakt, że auto jest (moim zdaniem) źle wyważone i potrafi pozamiatać tyłkiem na kiepskiej i zabłoconej nawierzchni. Piękne auto, ponadczasowe, ale momentami przypomina czołg. Brera znaczy. Bo 159 to perfekcyjne piękno.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 04-09-2020 o 17:40

  7. #77
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    brak
    Postów
    9

    Domyślnie

    Na ten moment nie patrzę czy coś może być czy nie youngtimerem. Kwestia raczej tego, że chciałem kupić jakieś fajne 2 (a właściwie "porządne" 1) auto, które nie będzie kolejnym takim samym autem na drodze. A akurat 159 od razu mi się spodobała. Patrząc po ogłoszeniach przez pryzmat historii pojazdu to już nawet te za 17 tyś mają. Ale może faktycznie kwestia rzetelności takich danych, plus tego co nie zostało "wspomniane" w takich ogłoszeniach. Zresztą już na forum widziałem opinie, że 20 tyś + coś powinno wystarczyć na początek. A właśnie te 20k + 15% na start nie powinno być u mnie problemem, ale jak piszesz o kwotach rzędu 30 tyś na start to już taki (problem) zaczyna się pojawiać.

    W każdym razie, dzięki za informacje. Będę sceptyczniej podchodził do tematu w takim razie

  8. #78
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Nie wierz na słowo, oglądaj, sprawdzaj, wyłapuj niejasne komunikaty i próby zamydlania, że "panie, każda tak ma".

  9. #79
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Poszukuję
    Postów
    1

    Domyślnie

    Panowie mam do kupienia dosyć nie daleko. Klap w kolektorze nie ma, dwumasa robiona, turbina też. Wtryski niby mówi że małe korekty. Korozji też niby nie ma. Warto się tym interesować? Środek niby nie zniszczony. Tylko ten przebieg, może też i dlatego taka cena?

    /oferta/alfa-romeo-159-1-9-jtdm-2006r-CID5-IDHmtj1.html

    Dopiszczie przed linkiem olx

  10. #80
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Akurat przebieg może jest autentyczny To, że nie jest 195 000 km to akurat dobrze, myślę. Skoro blisko to trzeba obejrzeć, przejechać się, zweryfikować opisane naprawy i coś więcej będzie wiadomo.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory