Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Moja pierwsza Alfa - czy warto?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    m. st. Warszawa
    Auto
    Alfa 156 2.4 jtd 1999
    Postów
    5

    Domyślnie Moja pierwsza Alfa - czy warto?

    Drodzy forumowicze,

    po 10 latach posiadania BMW chciałbym rozpocząć przygodę a Alfą.
    Chciałbym się Was poradzić czy auto, które znalazłem mnie do tego nie zrazi

    otóż na otomoto w warszawie jest zadbana 156 2.0 benzyna ze skrzynią selespeed za kwotę 3900

    Będę wdzięczny za podpowiedź doświadczonych użytkowników, czy nie wbiję sie tym na minę.

    z góry dziękuję

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Masz jak w banku, że ten tandem za taka kasę zrazi Cię raz dwa. Takich tematów jak ten było już tu mnóstwo i odpowiedz cały czas ta sama, nikt nie odda zdrowej nawet leciwej 156 za taką kasę. Jak sam remont zawiasu kosztuje ponad 2K zł. W zeszłym roku sprzedałem 147 z 2001r. za ponad 10k zł to chyba mówi samo za siebie co do cen na poziomie 3-4K zł ;]

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    JAki masz budżet?

    Jeśli chcesz coś poniżej 5 tys. to zapomnij. Ze świecą szukać 156 z niezgniłą budą i silnikiem, który jeszcze trochę bez problemów pojeździ.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    m. st. Warszawa
    Auto
    Alfa 156 2.4 jtd 1999
    Postów
    5

    Domyślnie

    no mam własnie 5 k.

    z benzyny rezygnuje. Dzieki za oszczedzenie kłopotow!

    Mam w okolicy jeden egemplarz 156 z 99 2,4 jtd. 302 tys przebiegu.
    Człowiek pisze tak:"Witam. Auto w dobrym stanie technicznym. Sprawne i zadbane. Przebieg realny. Użytkuję od 4 lat bez problemów. Auto bardzo oszczędne i dynamiczne. Do auta był wgrany program komputerowy poprawiający jego parametry oraz oszczędność spalania. W aucie obecnie zamontowane bardzo ładne opony zimowe oraz urządzenie TurboTimer do chłodzenia turbiny przed zgaszeniem (zapobiega to uszkodzeniu turbiny bez schłodzenia oleju). Auto użytkowane codziennie. Auto nie ma żadnych wad ukrytych i jest własnością pasjonata motoryzacji"

    a drugi egenplarz to 147 1,9 jtd.

    Bede wdzieczny za opinie

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0jtdM
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał touchdown Zobacz post
    no mam własnie 5 k.

    z benzyny rezygnuje. Dzieki za oszczedzenie kłopotow!

    Mam w okolicy jeden egemplarz 156 z 99 2,4 jtd. 302 tys przebiegu.
    Człowiek pisze tak:"Witam. Auto w dobrym stanie technicznym. Sprawne i zadbane. Przebieg realny. Użytkuję od 4 lat bez problemów. Auto bardzo oszczędne i dynamiczne. Do auta był wgrany program komputerowy poprawiający jego parametry oraz oszczędność spalania. W aucie obecnie zamontowane bardzo ładne opony zimowe oraz urządzenie TurboTimer do chłodzenia turbiny przed zgaszeniem (zapobiega to uszkodzeniu turbiny bez schłodzenia oleju). Auto użytkowane codziennie. Auto nie ma żadnych wad ukrytych i jest własnością pasjonata motoryzacji"

    a drugi egenplarz to 147 1,9 jtd.

    Bede wdzieczny za opinie
    Program komputerowy czyli chiptuning ? Oby to nie był jakis powerbox... Za te pieniądze chyba lepszą opcją bedzie 147. Generalnie na te opisy osób sprzedających samochód należy patrzyć z lekkim przymrużeniem oka.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał touchdown Zobacz post
    z benzyny rezygnuje. Dzieki za oszczedzenie kłopotow
    Tj nie chodzi o silnik, tylko o podwozie jak w każdej przedliftowej 156.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Zajrzyj pod dywanik kierowcy i pasażera. To daje odpowiedz jaki jest spód. Jak chcesz 5 tys. wydać to dolicz pakiet startowy ~2 tys. Prędzej 147 szukaj.

    Dla mnie ten turbo timer to zakładają idioci by pochwalić się sobie równym poziomem umysłowym kolegom.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    m. st. Warszawa
    Auto
    Alfa 156 2.4 jtd 1999
    Postów
    5

    Domyślnie

    Widziałem tę Alfe. Facet w zasadzie uczciwy. Jest już próchno w podłodze. Niewielka dziura. Pytanie czy to już automatycznie wyklucza ten samochód. Pan co to sprzedaje sam startuje w rajdach, stąd te chiptuningi.
    Jeśli chodzi o 147 to w mojej okolicy niestety posucha. Jest tylko jedna ładna. ale sprowadzona, od handlarza, więc nie wiem....

    - - - Updated - - -

    Generalnie mnie facet przekonuje, chociaż zapytam jeszcze o te chiptuningi. Powiedział co wymienił: rozrząd, hamulce przednie, przednie wahacze. Powiedział to mnie czeka: dziura w podłodze, tyle zawieszenie. Powiedział, że jeszcze trzeba będzie wymienić olej w skrzyni biegów, bo teraz ma na zimę wlany rzadki płyn i na lato trzeba będzie wymienić (troche nie rozumiem).

    A tak jak napisałem. mam jezcze 147, ale od handlarza (czyt: nic ci nie powiem o historii - bierzesz albo nie). No i 100 km musze sie fatygować, żeby ją zoabczyć.

  9. #9
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Jak chcesz koniecznie Alfę, to poszukaj może 145 lub 146.
    W cenie około 5 tyś zł znajdziesz (być może) ładną sztukę, może nawet taniej.
    Rok temu kupiłem zadbaną 146 w Twoim budżecie.
    Przez cały tok użytkowania z koniecznych spraw wymieniłem tylko akumulator.
    Włożyłem w nią trochę kasy, ale to w konserwację podłogi, poprawę lakieru, upiększanie.

  10. #10
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał touchdown Zobacz post
    Widziałem tę Alfe. Facet w zasadzie uczciwy. Jest już próchno w podłodze. Niewielka dziura. Pytanie czy to już automatycznie wyklucza ten samochód. Pan co to sprzedaje sam startuje w rajdach, stąd te chiptuningi.
    Jeśli chodzi o 147 to w mojej okolicy niestety posucha. Jest tylko jedna ładna. ale sprowadzona, od handlarza, więc nie wiem....

    - - - Updated - - -

    Generalnie mnie facet przekonuje, chociaż zapytam jeszcze o te chiptuningi. Powiedział co wymienił: rozrząd, hamulce przednie, przednie wahacze. Powiedział to mnie czeka: dziura w podłodze, tyle zawieszenie. Powiedział, że jeszcze trzeba będzie wymienić olej w skrzyni biegów, bo teraz ma na zimę wlany rzadki płyn i na lato trzeba będzie wymienić (troche nie rozumiem).

    A tak jak napisałem. mam jezcze 147, ale od handlarza (czyt: nic ci nie powiem o historii - bierzesz albo nie). No i 100 km musze sie fatygować, żeby ją zoabczyć.
    Nie wiem jak 156 ale 147 z zasady nie powinna mocno rdzewieć jak juz ma dziury to jest bardzo kiepsko. Wymienił przednie wahacze? Na jakie bo jak na jakieś fasty czy inne chińczyki to równie dobrze mógł nie wymieniać bo padną po roku. Np Taki wahacz TRW to koszt za komplet koło 1k zł na przód, rozrząd pewnie koło 400zł, hamulce też coś koło tego plus robocizna to już się zrobiła połowa aktualnej wartości auta. Ogólnie modele 156 i 147 sa technicznie bliźniacze, ta sama tylko skrócona płyta podłogowa i podobne silniki. Zawieszenia, hamulce itp itd. wszystko jest to samo.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 04-02-2017 o 10:00

Podobne wątki

  1. Pierwsza Alfa warto czy nie??
    Utworzone przez Riva1908 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-08-2016, 20:10
  2. Moja pierwsza Alfa
    Utworzone przez Mehow w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 08:46
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 13:58
  4. Moja pierwsza Alfa Romeo 164 2.0 TS - zakup czy warto?
    Utworzone przez darbo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 18:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory