Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Giulietta Veloce 240KM TBi vs Giulia Business 200KM TBi

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Aaa dobra, to napiszę jeszcze jak to było. Faktycznie szybko się wszystko potoczyło.

    W czwartek 1.5 tygodnia temu wybrałem się do wrocławskiego ADFu na jazdę testową Giuliettą - już nie raz byłem jakimś autem zajarany, a po jeździe czar prysł, tak było np z Mazdą 6. Tak więc najlepiej zamiast wzdychać, po prostu się przejechać. Notabene jedynym autem w którym po jeździe zakochałem się jeszcze bardziej jest... Giulia

    Wracając do tematu. Już od wejścia zobaczyłem ją, piękną, czerwoną Giulię stojącą w salonie, sztukę stockową z 2017 i poczułem motyle w żołądku, zastanawiając się - czy aby na pewno przyjechałem się przejechać właściwym autem

    Jazda Giuliettą - OK. Super autko. Całkiem żwawe jak na 150KM, prowadzi się bardzo fajnie. Ale zupełnie nie jak Giulia.

    Zagadałem więc w salonie (pozdrawiam Pana Mateusza), o stockowe Giulie. Okazało się, że rozpoczęli wyprzedaż rocznika z początkiem sierpnia ;o lekko zasmucony, że przegapiłem już najlepsze sztuki, dowiedziałem się, że akurat tego dnia zwolniła się jedna Giulia, wersja Business, rocznik 2016, Monza red, doposażona za prawie 20 tys zł (dużo bardziej niż inne stockowe business) - bo klient nie dostał finansowania. Z cudownymi manetkami do zmiany biegów, co dla mnie jest rzeczą niezbędną w tym aucie. I że chcą ją szybko sprzedać, że 1szego września zmieniają się przepisy dot. norm emisji spalin, po czym rejestracja tego auta będzie wiązała się z papierologią i potrwa trochę. Opuścili cenę tego dnia o 5 tys, była bardzo atrakcyjna.

    Jako że w przypadki nie wierzę, czym prędzej ją sobie zarezerwowałem.

    Tak więc w cenie dobrej Giulietty trafiła mi się super Giulia. Od poniedziałku wszystko poszło szybko, finansowanie, ubezpieczenie, zgoda na leasing przyszła w czwartek, a w piątek, ostatniego dnia miesiąca, udało się auto zarejestrować i odebrać.

    Mimo że 2016, auto nowe, przebieg 12 km jak odbierałem. Zapytałem tylko czemu auto z 2016 się nie sprzedało jeszcze - dowiedziałem się, że handlowcom w ADF nie zależało na sprzedaży, nie starali się za bardzo i cała masa aut zaległa im na placu. Co by się zgadzało porównując z tym co widziałem w tym salonie niecały rok temu oraz czytałem tutaj na forum.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Golf GTI '18/Giulietta 1.4 170 '11
    Postów
    130

    Domyślnie

    Z ciekawości zapytam - ile Cię wyszła ostatecznie ta Giulia? Masz jakąś dokładną rozpiskę jakie tam wyposażenie jest?

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Pi razy drzwi jakieś 15% zniżki względem wersji Business doposażonej o nieco ponad 20 tys zł. Wolę nie pisać dokładnych kwot.

    Wyposażenie dodatkowe:
    Tylna kanapa dzielona 40 : 20 : 40 z podłokietnikiem
    Lusterko wewnętrzne elektrochromatyczne
    Koła ze stopów lekkich R17" - 7-otworowe (opony: 225/50/17)
    Łopatki aluminiowe zmiany biegów do skrzyni automatycznej
    Lakier metalizowany
    Pakiet Komfort
    Pakiet Lighting - Bi-ksenony 35W z AFS i DRL
    Pakiet Flota
    Chromowane ramki szyb
    Radio cyfrowe - DAB
    Z obecną wyjdzie to trochę inaczej - zmieniły się cenniki, pakiet flota jest bodajże wliczony już etc.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    209

    Domyślnie

    Gratulacje!

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    . Zapytałem tylko czemu auto z 2016 się nie sprzedało jeszcze - dowiedziałem się, że handlowcom w ADF nie zależało na sprzedaży, nie starali się za bardzo i cała masa aut zaległa im na placu. Co by się zgadzało porównując z tym co widziałem w tym salonie niecały rok temu oraz czytałem tutaj na forum.
    A to ciekawe, na sprzedaży im nie zależało..

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar duch-dziadka
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Czarnków/Poznań
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    106

    Domyślnie

    Szkoda, że nie trafiłem na ten temat wcześniej.

    Dlatego, że ja również miałem podobny dylemat. Z tą różnicą, że wybrałem Giuliette. Wole mieć najwyższy model Giulietty niż nijaki Giulii. Giulie miałem na testach, ale taką wersję za około 200 tys. Tylny napęd mocno ograniczony elektroniką. Poza tym jakbyś dobrze poszukał to Veloce można mieć poniżej 100 tys. I taki egzemplarz też mi się trafił.
    Niestety ja w przeciwieństwie do Ciebie mam rodzinę i w sumie jestem gotowy się rozstać z tym autem. Bardzo je lubię, ale jest zdecydowanie za małe i dlatego napisałem "szkoda", bo może dogadalibyśmy się z odstąpieniem leasingu.


    Co do tego, że nie zależało im na sprzedaży...wydaje mi się, że cena Giulii jest mocno przesadzona. Auto segmentu BMW 3 albo Audi A4 kosztuje w podstawie 130 tys brutto(mówię jakieś 1,5 roku temu). I teraz podam dla przykładu. Auto demo Giulia 200 KM z duża nawi podświetlanymi klamkami nowa 200 tys za demo 165 tys. Za kwotę 170-180 w tym samym czasie można wsiąść w BMW F10 F11 2.0 190 KM z pakietem M. Ja chodziłem za Giulią i Guliettą to mówiłem, że w tej cenie te auta nie będą chodliwe. Najwyraźniej Alfa robiąc dobry event wersją QV myślała, że ludzie ruszą tłumami do salonów. Twój wpis pokazuje, że moje przewidywania się sprawdziły.
    Ostatnio edytowane przez duch-dziadka ; 10-11-2018 o 08:17

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Ja absolutnie nie żałuję, auto jest cudowne, mimo paru drobnych niedociągnięć.

    Co do ceny - nie wydaje mi się żeby była przesadzona, tyle kosztują auta dzisiaj. Cennik jednak faktycznie jest tak skonstruowany, że doposażając mocno np. wersję Super, opłaca się brać Veloce.

    Ja mam lekko doposażoną wersję Business i przyznam szczerze - auto jest super wykończone, materiały użyte w środku naprawdę robią robotę, audio podstawowe gra bardzo dobrze (mam trochę dobrego sprzętu w domu i przykładam uwagę do jakości dźwięku, tu jest dobrze - mówimy o mp3 oczywiście, w flatowym ustawieniu equalizera, ja nie lubię pierdzącego, rozlewającego się basu).

    Co najważniejsze - prowadzi się znakomicie, przyspiesza, hamuje, układ kierowniczy jest cudowny. Rozkład mas robi robotę w tym aucie, to nie tylko kwestia samej kierownicy. Zawieszenie dość twarde ale jednak w miarę komfortowe, jak dla mnie jest bardzo dobrze. Auto ma przede wszystkim jeździć o czym często się ostatnio zapomina - przynajmniej ja w ten sposób patrzę na motoryzację.

    Co do samego auta dodam na końcu - nie chciałem wersji Business przeglądając foldery, konfiguratory i cenniki. Jak zobaczyłem wnętrze, zmieniłem zdanie (jeździłem wcześniej wersją Super, a jeżdżą tak samo).

    Naprawdę można się tym samochodem zachwycić.
    Ostatnio edytowane przez jml ; 26-11-2018 o 20:15

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał duch-dziadka Zobacz post
    Auto segmentu BMW 3 albo Audi A4 kosztuje w podstawie 130 tys brutto(mówię jakieś 1,5 roku temu)
    Nie śledziłem cenników, jednak w prasie pisano, że Giulia z porównywalnym wyposażeniem była tańsza od BMW 3 o ponad 20 tyś. zł. Pamiętam nawet artykuły w "brukowej" prasie motoryzacyjnej.
    Zresztą ja nie rozumiem, dlaczego Giulia musi być tańsza od konkurencji. Mam wrażenie, że większość ludzi, których stać na zakup nowego auta z salonu, tak właśnie myśli.
    Giulia ma swoje wady, ale konkurencja też nie jest ich pozbawiona.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Z tego co widzę Audi A4 od 137 tys z silnikiem 150KM, BMW 3 2018 od 163 z silnikiem 190KM - tu jednak wchodzi nowa trójka, raz że będą nowe, pewnie wyższe ceny, dwa że były tańsze wersje serii 3 z mniejszymi silnikami, nie wiem czy nie nawet czasem ze 120KM - ale to mogłem pomylić z Mercedesem CLA.

    Alfa wchodzi do segmentu premium modelami Giulia i Stelvio, wg mnie powinni walczyć ceną tutaj z konkurentami. No i poprawić obsługę przede wszystkim.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    223

    Domyślnie

    Edit:pomyliłem temat, komentarz do usuniecia
    Ostatnio edytowane przez Lober ; 09-12-2018 o 14:55 Powód: Pomyliłem temat.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory