Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Giulietta Veloce 240KM TBi vs Giulia Business 200KM TBi

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Question Giulietta Veloce 240KM TBi vs Giulia Business 200KM TBi

    Cześć,

    noszę się od paru miesięcy z takim oto dylematem - kupno AR Giulietty Veloce 240KM z końcówki produkcji, czy kupno AR Giulii w podobnej cenie - czyli praktycznie gołej wersji business 200KM benzyna.

    Chodzi o zakup auta nowego, w leasing. Do 130 tys wydaje mi się w porządku, 160 to już dużo, 200 póki co raczej poza moim zasięgiem - zawsze ceniłem sobie wolność i nie chcę obciążać się zbyt dużą ratą miesięczną na najbliższe parę rat.

    W Giulii jestem zakochany, a po jeździe testowej po prostu przepadłem. Trochę mnie hamuje budżet tutaj, a używek póki co właściwie nie ma.

    Giulietta dużo mniej mi się podoba, aczkolwiek nasłuchałem się przychylnych opinii, w czwartek idę się przejechać, zobaczymy. Jednak to nie to do końca - ale tu robotę robi dobre wyposażenie + 240KM TBi.

    Jednak modelowo Giulietta to dużo starsze auto.
    Jednak wolałbym tył napęd. Giulia się bajecznie prowadzi.
    Jednak wolałbym (może) za parę lat przerzucić się na lepiej doposażoną, wymarzoną Giulię Veloce (może TI?), poczekać na lifting, póki co pobawić się Julką (obecnie mam Focusa MK2 120KM w kombi ;p więc cokolwiek zrobi ogromną różnicę tutaj). Mam dość dupowozów, chcę Alfę!
    Jednak Giulia to marzenie, Julka to zamiennik z konieczności - jakkolwiek durnie by to nie brzmiało.
    Jednak Julka wydaje mi się bardziej kobiecym autem, dupę ma super ale przód do końca mi się nie podoba.
    Jednak zaparkowała biała Julka ostatnio obok mnie w garażu podziemnym, to bardzo piękne auto

    Póki co nie mam rodziny, także na miejscu w środku mi szczególnie nie zależy. Kwestia kilku lat jeszcze.

    Giulietta Veloce są ostatnie sztuki na stockach, bo wyszła już z produkcji, także czasu na decyzję nie mam dużo.

    Ktoś może ma podobne jak ja wątpliwości?

  2. #2
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu poszukałbym używanej Julki QV w manualu, jest to bardziej dynamiczne i bardziej praktyczne auto od Giulii.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Jeśli leasing, to prawdopodobnie i tak nie masz w planach dłuższego romansu z danym egzemplarzem. Dlatego wnioskując z tego co napisałeś wybór powinien być oczywisty Giulia. A po lesingu, być może będziesz mógł sobie pozwolić (czego Ci życzę) na Veloce

    Mam giuliettę i uważam, że jest świetna. Jednak Giulia to inna klasa i jest dużo nowocześniejsza.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Byłem na jeździe Giuliettą, 150KM w manualu. Jeździ super, naprawdę fajne auto. Jednak nie do końca w moim stylu plus - jednak bez porównania do Giulii

    Obejrzałem też Giulię wersję Business - i znów się zakochałem. Na żywo dużo lepiej niż na zdjęciach, wcześniej nie miałem porównania bo jeździłem jakąś Super, a w salonie stała jeszcze tylko Veloce.

    Decyzja jest prosta - Giulia ze stocku!

    Dzięki za pomoc.

    PS. Po przesiadce do mojego Focusa po jeździe, miałem wrażenie że jadę traktorem...

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Jakbym jeździł Giulietta 150KM w manualu to na pewno wybrałbym Giulie, nawet golasa
    No ale jeśli śni ci się Giulia, to bierz! Tylko nie jedz później Giulietta QV/Veloce, jeśli już to tylko przed decyzją
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Byłem na jeździe Giuliettą, 150KM w manualu. Jeździ super, naprawdę fajne auto. Jednak nie do końca w moim stylu plus - jednak bez porównania do Giulii

    Obejrzałem też Giulię wersję Business - i znów się zakochałem. Na żywo dużo lepiej niż na zdjęciach, wcześniej nie miałem porównania bo jeździłem jakąś Super, a w salonie stała jeszcze tylko Veloce.

    Decyzja jest prosta - Giulia ze stocku!

    Dzięki za pomoc.

    PS. Po przesiadce do mojego Focusa po jeździe, miałem wrażenie że jadę traktorem...
    A czym różni się wersja super od business? Podejrzewam że wyposażeniem ale jeździ chyba tak samo. Czy się mylę?

  7. #7
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Różni się tym, że nie są dostępne pewne dodatki do wyposażenia.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Jakbym jeździł Giulietta 150KM w manualu to na pewno wybrałbym Giulie, nawet golasa
    No ale jeśli śni ci się Giulia, to bierz! Tylko nie jedz później Giulietta QV/Veloce, jeśli już to tylko przed decyzją
    Co do Giulietta vs Giulia, jednak chciałem auto z napędem na tył i nieco większe. Dla mnie różnica jest nie do przeskoczenia. Nie chodzi tutaj o samą moc. No i Giulia to wymarzone auto, Giuliettę rozważałem jako tańszą alternatywę.

    Masz rację. Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem Giulii.


    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    A czym różni się wersja super od business? Podejrzewam że wyposażeniem ale jeździ chyba tak samo. Czy się mylę?
    Wyposażeniem, wnętrzem, cenami dodatków. Do obczajenia tutaj: alfaromeo.pl/konfigurator/giulia/#/version
    Super jest nieco lepiej wyposażona, jednak moja Business w zupełności mi wystarcza - jeżdżą tak samo cudownie

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Co do Giulietta vs Giulia, jednak chciałem auto z napędem na tył i nieco większe. Dla mnie różnica jest nie do przeskoczenia. Nie chodzi tutaj o samą moc. No i Giulia to wymarzone auto, Giuliettę rozważałem jako tańszą alternatywę.

    Masz rację. Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem Giulii.



    Wyposażeniem, wnętrzem, cenami dodatków. Do obczajenia tutaj: alfaromeo.pl/konfigurator/giulia/#/version
    Super jest nieco lepiej wyposażona, jednak moja Business w zupełności mi wystarcza - jeżdżą tak samo cudownie
    Gratulacje! Wrzuć temat dotyczący nowego nabytku do działu „Nasze Belle” [emoji4]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Szybka decyzja, szczęśliwy finał
    Gratulacje!
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. [Giulia Veloce] Poszukuję kolegi z Giulią VELOCE z Warszawy/okolic, NAGRODA!
    Utworzone przez Latrunculus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-07-2017, 07:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory