Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wymiana Toyoty Corolli na Alfe 147 ? Polecacie?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Toyota Corolla e12 1,6 2002
    Postów
    1

    Cool Wymiana Toyoty Corolli na Alfe 147 ? Polecacie?

    Hejka

    Biorąc pod uwagę, że moja stara Toyota Corolla e12 (1,6 LPG) , już nieźle daje mi popalić przez awarie i gnicie blach, to chcę ją wymienić. I tutaj pojawia się pytanie czy warto kupić Alfe 147 1.9 jtd m ? Szczerze to boje się trochę kupić alfę, wszyscy mi mówią, że jeszcze częściej będzie u mechanika niż toyota.
    A więc jak to w końcu jest z tymi alfami, bo czytając i oglądając opinie to już zgłupiałam z jednej strony wszyscy chwalą i mówią, że jest super, a reszta mówi, że najgorsza skarbonka.
    Nie jeżdżę jakoś dużo (zazwyczaj 500-1000 km miesięcznie). Do pracy mam 15 km w jedną stronę więc zdążyłaby się zagrzać i przelecieć obwodnicą W weekendy dojeżdżam na studia 40 km w jedną stronę. Chciałabym w końcu posiadać auto w które nie będę się bała wsiąść i pojechać w dłuższą drogę, ale jednocześnie żeby było czym wyprzedzić
    Ewentualnie na co mogłabym zwrócić uwagę kupując alfę i na co uważać?
    Jaki silnik jest najlepszy w tym modelu?
    Jak to jest z dwumasą w silnikach diesla?
    Chciałabym przeznaczyć na autko jakoś 6-10 tysięcy czy w ogóle warto interesować się 147, czy jednak odradzacie?


    Dziękuję wszystkim z góry za odpowiedzi!
    Pozdrawiam Monia!

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Motomaniak74
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    giulietta
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MoniaMar Zobacz post
    Hejka

    Biorąc pod uwagę, że moja stara Toyota Corolla e12 (1,6 LPG) , już nieźle daje mi popalić przez awarie i gnicie blach, to chcę ją wymienić. I tutaj pojawia się pytanie czy warto kupić Alfe 147 1.9 jtd m ? Szczerze to boje się trochę kupić alfę, wszyscy mi mówią, że jeszcze częściej będzie u mechanika niż toyota.
    A więc jak to w końcu jest z tymi alfami, bo czytając i oglądając opinie to już zgłupiałam z jednej strony wszyscy chwalą i mówią, że jest super, a reszta mówi, że najgorsza skarbonka.
    Nie jeżdżę jakoś dużo (zazwyczaj 500-1000 km miesięcznie). Do pracy mam 15 km w jedną stronę więc zdążyłaby się zagrzać i przelecieć obwodnicą W weekendy dojeżdżam na studia 40 km w jedną stronę. Chciałabym w końcu posiadać auto w które nie będę się bała wsiąść i pojechać w dłuższą drogę, ale jednocześnie żeby było czym wyprzedzić
    Ewentualnie na co mogłabym zwrócić uwagę kupując alfę i na co uważać?
    Jaki silnik jest najlepszy w tym modelu?
    Jak to jest z dwumasą w silnikach diesla?
    Chciałabym przeznaczyć na autko jakoś 6-10 tysięcy czy w ogóle warto interesować się 147, czy jednak odradzacie?


    Dziękuję wszystkim z góry za odpowiedzi!
    Pozdrawiam Monia!
    To da się auto jeszcze w takiej cenie kupić? To jaki on ma przebieg, że tyle kosztuje? Chyba szrot jakiś...

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 10-03-2023 o 13:23

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    147 - bezwypadkowa nie powinna mieć problemów ze rdzą.
    JTD - ogólnie trwałe silniki ale ze względu na wiek zazwyczaj przebiegi mają niemałe.
    Za 6 to szukałbym coś zza granicy.
    Za 10 to już coś, co jest w PL zarejestrowane i jakiś czas jeździ - optymalnie więcej niż rok (poniżej to raczej auto kupione na handel)
    A czemu AR?

Podobne wątki

  1. z toyoty na alfe gt/mito?
    Utworzone przez Olo126p w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-05-2018, 21:06
  2. Sprzęgło alfa 147 1.6 ts wymiana co polecacie ?
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-01-2016, 00:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory