Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67

Temat: Ceny Brery

  1. #11
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    ceny... nie wiem czy che mi się jeszcze raz pisać elaborat na temat cen pojazdów w Polsce. Jest to jedyna w swoim rodzaju patologia. obecnie na otomoto ceny Brery to rozpiętość od 18 do 38 tysięcy (24sztuki). żeby było ciekawiej to ta najdroższa jest odbudowana po dość mocnym wypadku. na mobile.de rozpiętość jest od 3 do 28tys. euro. przy czym przedział cenowy 3-6tys to są auta wymagające dużych inwestycji (powypadkowe, bardzo duże przebiegi, wymagające napraw mechanicznych, ogólnie zaniedbane). 6 tys euro to biorąc pod uwagę 18% akcyzy i inne koszty to minimum 33tys złotych za auto w nazwijmy to przyzwoitym stanie techniczno-wizualnym. przyzwoitym tzn dalej wymagającym pewnych inwestycji. niedawno na youtube pojawił się filmik jaka to brera jest fajna i od razu wygenerowało to kilkukrotnie więcej zapytań o to auto. pewnie wielu kupujących jest zawiedzionych stanem oferowanych aut, ale niestety świadomie lub nie wybierają pomiędzy naprawionymi złomami, a gratami wyciągniętymi z krzaków tureckiego komisu. aut zadbanych jest garstka i wątpię, żeby sprzedający byli w stanie w Polsce uzyskać uczciwą cenę za swoje auto. Natomiast kupującym radziłbym kubeł zimnej wody na głowę i albo świadomie kupić tanie auto z założeniem jego mocnego doinwestowania, lub też od razu przeznaczyć na to więcej funduszy i szukać za granicą tak jak pisze Kamil_Q
    wracając do Brery - mocno straciła na wartości, i będzie myślę już zyskiwać, natomiast porównując do innych aut cena w tym momencie jest chyba dalej atrakcyjna.
    kto jest bezpośrednim konkurentem Brery? np. WV Scirocco ceny rocznika 2006-2010 to 18-60tys na otomoto przy 96 sztukach wystawionych. czyli Brera wcale nie jest absurdalnie droga biorąc pod uwagę markę i ilość wyprodukowanych sztuk. Brera i Brera Spider lada moment będą poszukiwanymi youngtimerami i można się na to obrażać, ale praw rynku się nie oszuka. podaż jest coraz mniejsza, a popyt będzie tylko rósł. zwłaszcza na modele z silnikiem benzynowym 3,2 i 1,75
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 01-02-2021 o 12:06

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Powtórzę prościej - Brera to ładne, ale do bólu przeciętne, a często uciążliwe auto, którego ceny rosną bo nikt go wcześniej nie kupował i teraz została garstka egzemplarzy na chodzie.
    Można sobie tłumaczyć, ze youngtimer itd - ale to nadal nie zmienia faktu, że na ceny tego auta wpływa wszystko, tylko nie to że jest to dobre auto.
    I tu już nie ma znaczenia czy ceny są polskie czy zachodnie, bo wszędzie są nieadekwatne do tego co ten samochód oferuje jako samochód właśnie.

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A ja stwierdzam, że po prostu masz ból dolnej części ciała, ponieważ zawiodłeś się na swoim egzemplarzu i dodatkowo zakrywasz się opiniami rzekomych innych. Jest też mnóstwo innych zadowolonych
    Być może Twoje oczekiwania przerosły możliwości samochodu i to też może być zrozumiałe, po co tylko zasłaniać się słabymi wymówkami.
    Brera to piękne i rzadkie auto. Ale też specyficzne.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    ...Brera to ładne,...
    i tyle wystarczy. Multipla jest praktyczna, niezawodna, trwała, mało jej i youngtimerem raczej nie będzie.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Multipla jest praktyczna, niezawodna, trwała, mało jej i youngtimerem raczej nie będzie.
    Dodatkowo nie ma absurdalnych cen i jest tania w utrzymaniu. Można wozić całą rodzinę, psa, kota, fredke i wory ziemniaków. Nawet nie trzeba jej zamykać bo ich nie kradną.

    Brera jest bee bo jest po prostu za droga...

  6. #16
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Więc tak, ceny są absurdalne, bo jako samochód Brera nie jest ich absolutnie warta - a zyskuje na wartości wyłącznie właśnie jako dość rzadki obiekt muzealno-kolekcjonerski.
    No to zdecydujmy się... jest warta czy nie jest warta? Bo to dlaczego jest warta jest przy przyjętej optyce (rozmowa o cenach) drugorzędne, ważne, że jest coś takiego, co tę wartość winduje.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    382

    Domyślnie

    Podpowiem co winduje cenę- utrzymanie i serwis. Jeżeli auto jest dojechane, oszczędności były od stanu oleju do powietrza w kołach to później jest cena 18900. Największą szkodą dla brery było wypuszczenie diesla i 2.2 jts. Te zarżniete wersje zaniżają ceny. Stąd później takie rozbieżności. Jakoś nikt nie marudzi że 911 gt3 jest absurdalne droga i niepraktyczna a ma swoich wielbicieli. Dla wielu dzisiaj Brera jest nieosiągalna głównie z powodu dostępności dobrych egzemplarzy w cenie paska tdi, a odważnych na te zamęczone brakuje.

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,545

    Domyślnie

    Czy największą szkodą dla Brery było wypuszczenie Diesli i 2.2JTS? Śmiem wątpić, patrząc na sprzedaż poszczególnych wersji silnikowych. Gdyby wykluczyć te wersję, przez większość czasu produkcji Brery mielibyśmy tylko 1 silnik "do wyboru", a łączna sprzedaż zamiast blisko 22 tysięcy sztuk, wyniosła by maksymalnie 4 tysiące sztuk, bo zanim doczekała by się TBI to zakończyli by produkcję.
    A jednak Brera to nie 911, która poza tym, że jest niepraktyczna i nieprzyzwoicie droga, jest po prostu świetna i kultowa od wielu, wielu lat, a jedynie skrócona i mniejsza wersja 159

    Natomiast co do cen, to i w Polsce da się dobrze i nawet szybko Brerę sprzedać. Pod koniec zeszłego roku, mój brat sprzedał swoją w zaledwie bodajże 1.5 tygodnia. 2.4JTDm z 2008 roku w dość standardowym wyposażeniu, poszła za 34 tys. zł.


    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 03-02-2021 o 00:49

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Jak stan samochodu jest adekwatny do ceny za którą jest wystawiony, to się sprzeda. Moja poszła w 4 dni.
    I tak, zawiódł mnie ten samochód, jest trudny i drogi w dobrym utrzymaniu, a nie odwdzięcza się fajną jazdą. Sam wygląd w samochodzie to dla mnie trochę za mało, przy czym te porównania do Multipli są serio kretyńskie, bo nikt nie kupuje coupe żeby wozić nim pralki, tylko siebie. A Brera to auto ciasne, ciężkie, palące oburzające ilości paliwa z silnikiem V6, jednocześnie przeciętnie jeżdżące (nie jakoś bardzo źle, nie demonizujmy, ale dobrze też nie). Dlatego uważam że nie jest warte dziesiątek tysięcy €, jakie widujecie w ogłoszeniach na zachodzie, szczególnie że to przedział cenowy wspomnianej 911, która jest spokojnie dwie klasy wyżej pod każdym względem. Także Brerę to trzeba na prawdę bardzo chcieć mieć, albo kupić przypadkiem.
    Ja wiem że tu są alfaholicy i ciężko się zawsze przebić z czymkolwiek obiektywnym, ale w przeciwieństwie do wielu gawędziarzy - ja to auto miałem, a nie tylko o nim gdzieś czytałem i snuję jakieś baśnie, bo naoglądałem się zdjęć w necie.

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,545

    Domyślnie

    Nie wiem jak V6, ale wersja z Dieslem nie była ani trudna, ani droga w utrzymaniu. Z resztą technicznie to 159.

Podobne wątki

  1. Brery-Wawa
    Utworzone przez Areckii w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 21:43
  2. [Brera] ile z Brery 2.4 ?
    Utworzone przez bocian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 11:38
  3. [159] lustera brery do 159?
    Utworzone przez wujek_stunt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 15:28
  4. [Brera] Kupno Brery
    Utworzone przez sskamilss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 06:50
  5. Ceny szrotow vs ceny aso
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory