Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 67

Temat: Ceny Brery

  1. #51
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Skąd masz dane, że to 90%? A nie 54?
    Jeśli któryś tak uważa, to zmień mechanika.
    .
    Z prostych praw sondaży i statystyki. Z analizy artykułów, materiałów medialnych, z opinii wielu warsztatów. Na tej samej zasadzie robi się exit polle. Na 9 podmiotów piszących o temacie albo się nim zajmujących zawodowo, 9 tak właśnie uważa. Możesz stawać na głowie ale tego nie zmienisz. I spuść nieco ten agresywny ton, o szczebel niżej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie, liczb nie zmienią
    Ale skoro chcesz porównywać to w inny sposób, to wystarczy spojrzeć na poszczególne lata np. 2006 - 2008, rocznie sprzedawało się więcej Diesla R5 niż TBi i 2.0 razem wziętych przez dwa lata
    No i jakie wnioski? Nie bierzesz pod uwagę kluczowego czynnika, że od 2009 roku Brera była na rynku już piąty rok. Nie była żadną nowością. Sprzedaż większości modeli spada w zależności od czasu, jaki minie od ich premiery. Takie są prawa rynku, nowe silniki nie napędzą już mocno sprzedaży modelowi, który jest w salonach od kilku lat i nie doczekał się dobrych opinii.
    Dlaczego się nie doczekał? Między innymi przez dziadowskie silniki, jakie w nim montowano. Zakładano roczny wolumen na poziomie ok 25 tysięcy sztuk. Tymczasem sprzedawano ledwie kilka tysięcy rocznie. Z silnikami JTS i 2.4.
    Brutalna prawda, panowie. Brera była porażką rynkową głownie przez silniki. Zawodne, paliwożerne, albo, jak 2.4, za ciężkie na i tak ciężkie i mało zwrotne auto. O JTS szkoda w ogóle mówić. Paliwożerny i awaryjny szmelc, jakiego alfa powinna się wstydzić.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 09-02-2021 o 18:46

  2. #52
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Brutalna prawda, panowie. Brera była porażką rynkową głownie przez silniki. Zawodne, paliwożerne, albo, jak 2.4, za ciężkie na i tak ciężkie i mało zwrotne auto. O JTS szkoda w ogóle mówić. Paliwożerny i awaryjny szmelc, jakiego alfa powinna się wstydzić.
    O dziękujemy ci wszechwiedzący. dziękujemy ci, że podzieliłeś się z nami tą prawdą najczystszą, której nie widzieliśmy, żyjąc tyle lat w błędzie.
    kolego [MENTION=25095]magil[/MENTION] podejmij jak najszybciej działania naprawcze, skasuj czym prędzej wątek dotyczący tego "szmelcu" który alfa popełniła
    kolego [MENTION=6427]fx25[/MENTION] jak śmiesz tym jeździć - zezłomuj czym prędzej
    Tak rzecze ten, który wie.

    a tak poważnie Teddy Bear - "I spuść nieco ten agresywny ton, o szczebel niżej".
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 09-02-2021 o 19:26

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Ja tam nie narzekam na swoje 2,4. Chodzi jak przysłowiowa pszczółka. Jak misiowi Tadziowi nie pasi, to niech dalej pasacikiem tedeikiem pop....a.
    Koledzy Moderatorzy wyczyście ten temat, bo robi się i straszno,i smieszna.

  4. #54
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Nie zezłomuje, nie kupiłem BTC, na Amber Gold też się nie załapałem - trzymam na emeryturę. Ceny brery będą niestety, dla niektórych, rosnąć więc śpię spokojnie. Jak tak dalej pójdzie to jest szansa że sprzedam za milion. Jak juz zrobię swapa JTS na TDI to będzie szansa na jeszcze lepszą sprzedaż, dodam w promo tylne lampy od calibry, bo mi jeszcze zostały.

    Jest mi niezmiernie przykro że nie sprzedało się 3mln brer i nie starczyło dla wszystkich. Przykro też że trafiły się na rynku odpady produkcyjne ktore zepsuły tak opinie. To pokazuje że presja zakupów była duża tylko AR nie wykorzystała tego potencjału.

    Ale czasami się też uśmiechnię jak ma parkingu podejdzie np Pani z prośbą o odjechane bo boi się uszkodzić takie ładne auto. A jaka radość jest jak wjeżdżam do garażu z niezatartą panewką/wałem. Aż łza się w oku kręci.

  5. #55
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Ja tam nie narzekam na swoje 2,4. Chodzi jak przysłowiowa pszczółka. Jak misiowi Tadziowi nie pasi, to niech dalej pasacikiem tedeikiem pop....a. .
    Co wnosi ten wpis, poza chamskim tonem? Jeżdże AR 159 z silnikiem 2.0 JTDM, z rocznika 2011. Wybrałem go świadomie, analizując plusy i minusy innych jednostek. Co zatem ma znaczyć wpis o "pasaciku tedeiku"? Wyjaśnij proszę, albo po prostu przeproś za prymitywne wycieczki personalne. Tacy ludzie jak Ty, robią z forów szamba. Nie tylko tutaj. To plaga internetu, niestety. Merytorycznie wpis nic nie wnosi, atak na rozmówcę i próba wyszydzenia go jak najbardziej. Wstydź się, kolego.

    A koleha fx25 nie odniósł się do tego, co napisałem. Może nie zauważył? Powtórzę więc i oczekuję na odpowiedź. Podaję fakty.
    Nie bierzesz pod uwagę kluczowego czynnika, że od 2009 roku Brera była na rynku już piąty rok. Nie była żadną nowością. Sprzedaż większości modeli spada w zależności od czasu, jaki minie od ich premiery. Takie są prawa rynku, nowe silniki nie napędzą już mocno sprzedaży modelowi, który jest w salonach od kilku lat i nie doczekał się dobrych opinii.
    Dlaczego się nie doczekał? Między innymi przez dziadowskie silniki, jakie w nim montowano. Zakładano roczny wolumen na poziomie ok 25 tysięcy sztuk. Tymczasem sprzedawano ledwie kilka tysięcy rocznie. Z silnikami JTS i 2.4.
    Brutalna prawda, panowie. Brera była porażką rynkową głownie przez silniki.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 10-02-2021 o 11:12

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brera.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	10.1 KB
ID:	276178
    Tadziu a ta ładna ? Tobie podoba sie? Ta na pewno dobrze się prowadzi, ma lekki przód, cały z laminatu. To chyba ta wersja gieTE-a.

  7. #57
    Użytkownik Świeżak Avatar ZajcuNS
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2009 2.4JTDm przez 4 lata a teraz Alfa Romeo Brera 2010 1.75TBI
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Brutalna prawda, panowie. Brera była porażką rynkową głownie przez silniki. Zawodne, paliwożerne, albo, jak 2.4, za ciężkie na i tak ciężkie i mało zwrotne auto. O JTS szkoda w ogóle mówić. Paliwożerny i awaryjny szmelc, jakiego alfa powinna się wstydzić.
    Oh shit kolego
    Wychodzi na to, że spełnione marzenie 2 lata temu to była najgorsza rzecz jaka mogła mnie spotkać
    i tak mam 2.4 aktualnie w setupie do 238/500.
    I tak zgadzam się, że to auto ma wady - jak każde auto bo nie ma ideałów.
    I mimo świadomego wyboru R5 do swojego Coupe podpisuje się każdym członkiem swojego ciała że SPIDERa tylko benzyna, baaa do każdego Cabrio tylko benzyna.

    Any Way, ide ubolewać nad tą poraszką Alfy jak to określiłeś
    A jakbyś chciał na nią popatrzeć jaka jest brzydką poraszą to tylko zostawie tu kilka swoich fotek




    Jak mawiają, opinia jak dupa każdy ma swoją ale co poniektórzy w żaden sposób nie są skorzy do dialogu Ma być tak jak oni uważają a kto się z nimi nie zgadza ten jest niespełna rozumu

  8. #58
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    białe są przepiękne

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar ZajcuNS
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2009 2.4JTDm przez 4 lata a teraz Alfa Romeo Brera 2010 1.75TBI
    Postów
    41

    Domyślnie

    Adam_P akurat Tobie dużo zawdzięczam za czasów zakupu
    Bardzo mi wtedy pomogłeś.

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    383

    Domyślnie

    Nie wiem co Ci napisać Teddy Bear, spuszczacie się nad silnikami ale ja wybieralem ze wzgl na napęd 4x4 i wyboru silnika nie było. Nie zmieniło się to przez cały okres produkcji, nie interesowały mnie żadne inne wersje. Zresztą to był największy minus że nawypuszczali tych wersji silnikowych nie wyrożniajac ich wizualnie np jakimś pakietem stylistycznym. I dziś na olx oglądasz bieda wersje za 18k i dziwisz się że ktoś chce 45 za inną co wyglądają tak samo.
    Kolejnym poważnym błędem było upodobnienie brery do 159 - niby to samo, jak większość mówi, ale kup te przysłowiowe tylne lampy ...
    Chociaż 4c piekna ale kariery też nie zrobiła. Z takimi autami jest tak, że każdy by chciał jak by za półdarmo dawali, wtedy nie było by żadnych wad i telewizor by nawet przewoził ...

Podobne wątki

  1. Brery-Wawa
    Utworzone przez Areckii w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 21:43
  2. [Brera] ile z Brery 2.4 ?
    Utworzone przez bocian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 11:38
  3. [159] lustera brery do 159?
    Utworzone przez wujek_stunt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 15:28
  4. [Brera] Kupno Brery
    Utworzone przez sskamilss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 06:50
  5. Ceny szrotow vs ceny aso
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory