Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Temat: Ceny Brery

  1. #61
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,544

    Domyślnie

    Cytat Napisał fx25 Zobacz post
    Kolejnym poważnym błędem było upodobnienie brery do 159 - niby to samo, jak większość mówi, ale kup te przysłowiowe tylne lampy ...

    Nie bardzo rozumiem pojęcie upodobnienie... Brera powstała jako 159 w wersji 3-drzwiowej, na skróconej płycie 159, technicznie to 159, więc jak miała wyglądać?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  2. #62
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fx25
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Brera Q4 Stelvio Q
    Postów
    382

    Domyślnie

    Widzisz, skrócić płytę i skasować tylne drzwi się udało, mogli poszerzyć, obniżyć, dodać jakieś przetłoczenia na masce, przerobić wnętrze: skóra na deskę , prawdziwe listwy i klamki "amelinum", uporządkować to jakoś. A tak bieda syf, mam polift, fajne fotele z pełną elektryka, fajna prawdziwa skóra, fajne centralne dekory ze szczotkowanego ciemnego metalu i badziewane jasne plastikowe listwy + dekor na kierownicy. Kto to qrwa wymyślił. Brak opcji że 159 jak lusterka fotochrom - ten brak strasznie wkurza. Właśnie takie detale decydują o całoksztalcie. Ja kupiłem okazyjnie ale na celowniku miałem jeszcze ISF i S5, brera prawie idealna trafiła się za dobre pieniądze więc jest. Cieszy ale też wkurza takimi detalami, w 159 np. było kilka kombinacji listew ozdobnych z alu, w brerze tylko plastik. Skoro to skrócone 159 do dlaczego nie udało się upchnąć wszystkiego co najlepsze ?
    Nie robię brerą wielu kilometrów dlatego jakoś to wszystko toleruję [emoji16]

  3. #63
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał fx25 Zobacz post
    Nie wiem co Ci napisać Teddy Bear, spuszczacie się nad silnikami ale ja wybieralem ze wzgl na napęd 4x4 i wyboru silnika nie było. Nie zmieniło się to przez cały okres produkcji, nie interesowały mnie żadne inne wersje. Zresztą to był największy minus że nawypuszczali tych wersji silnikowych nie wyrożniajac ich wizualnie np jakimś pakietem stylistycznym. I dziś na olx oglądasz bieda wersje za 18k i dziwisz się że ktoś chce 45 za inną co wyglądają tak samo.
    Kolejnym poważnym błędem było upodobnienie brery do 159 - niby to samo, jak większość mówi, ale kup te przysłowiowe tylne lampy ...
    Chociaż 4c piekna ale kariery też nie zrobiła. Z takimi autami jest tak, że każdy by chciał jak by za półdarmo dawali, wtedy nie było by żadnych wad i telewizor by nawet przewoził ...
    )) No ok, spoko) Co do 4C to jednak droga zabawka dla "purystów motoryzacyjnych" ale chyba sprzedawała się zgodnie z planami... Z tym brakiem wyróżniania wersji masz rację. Brera jest potencjałem na youngtimera i myślę, że zadbane egzemplarze powinny trzymać cenę a nawet drożeć.
    Jak zwykle rynek psują jednak rozmaite ulepy i auta niewiadomego pochodzenia i historii.

    Auto jest piękne i nadal robi wrażenie: chciałem kupić Brerę w 2019..... ale postawiłem pragmatycznie na 159 jednak. Może dlatego, że trzymam się zasady nie kupowania aut starszych niż 7-8 lat. Udało mi się kupić jakiś czas temu 159 z 2011 roku, auto jest super i nie mam z nim problemów a dużo jeżdżę.

    Jak będę przy dużej kasie i ogarnę większy garaż to moźe kupiłbym Brerę z 2010 roku, z silnikiem... Chyba jednak takim, jak mam teraz, 2.0 JTDM, 170 KM. Tak dla samej przyjemności pojeżdżenia takim autem, jak Brera. To powoli zaczyna być unikat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ZajcuNS Zobacz post
    O

    Any Way, ide ubolewać nad tą poraszką Alfy jak to określiłeś
    A jakbyś chciał na nią popatrzeć jaka jest brzydką poraszą to tylko zostawie tu kilka swoich fotek
    D
    Uważam, że Brera to jedno z najpiękniejszych aut, jakie w ogóle wyprodukowano. Kiedykolwiek. Zatem nie musisz mnie przekonywać fotkami. Auto poniosło porażkę sprzedażową przez silniki, właśnie JTS i 2.4. Przez także za małą zwrotność, wielką wagę. Można mieć uwagi do prowadzenia auta na śniegu albo śliskiej nawierzchni: chyba rozkład mas się tutaj kłania, między innymi.
    Swoje zrobiła opinia o marce, która nigdy nie pomaga w sprzedaży a także, jak zwykle, marne pomysły sprzedażowe Włochów. Szkoda, ale... jak pisałem wyżej: potencjał na young timera. Fajnie,. że Twój egzemplarz daje Ci radochę. Przecież to nie tak, źe każde auto się psuje, zawodzi czy kaprysi.
    Natomiast faktów nie zamażesz: Bera miała być sprzedawana w ilości ok 25 tys aut rocznie, tymczasem mniej więcej tyle sprzedano przez około 6 lat. To nie jest porażka: to jest masakra.
    Między innymi dlatego zakończono produkcję już w 2010 roku.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 14-02-2021 o 22:26

  4. #64
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    wracając do cen, na mobile.de mocno rozbity spider (2009r. 2,4 diesel, 170kkm, niebieski, rozbity cały przód + wywalone poduszki) sprzedał się za 4300E w niecały tydzień czasu - co było chorą ceną biorąc pod uwagę konieczną inwestycję. ale jak widać ktoś policzył i zaakceptował tą cenę.

  5. #65
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Brera TBi
    Postów
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry. Przepraszam za odgrzewanie rocznego kotleta, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu o (poniekąd) tej samej treści. Niestety muszę się rozstać z moją Brerą TBi (rocznik 2009) i chciałem się zorientować ile mogę za nią dostać. Auto z polskiego salonu, od początku u mnie, przebieg 80 tys. Za granicą ceny zaczynają się od 12 tys. EUR, taka jak moja pojawiła się w piątek na otomoto za 49900. Czy rzeczywiście mam w garażu taką czterolistną koniczynkę?

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał gpd Zobacz post
    Dzień dobry. Przepraszam za odgrzewanie rocznego kotleta, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu o (poniekąd) tej samej treści. Niestety muszę się rozstać z moją Brerą TBi (rocznik 2009) i chciałem się zorientować ile mogę za nią dostać. Auto z polskiego salonu, od początku u mnie, przebieg 80 tys. Za granicą ceny zaczynają się od 12 tys. EUR, taka jak moja pojawiła się w piątek na otomoto za 49900. Czy rzeczywiście mam w garażu taką czterolistną koniczynkę?
    Zależy od stanu technicznego i blacharskiego, ale rzeczywiście Brery poliftowe zwłaszcza z TBi są w tych okolicach cenowych,

  7. #67
    Użytkownik Świeżak Avatar Si3b0
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    4C & Alpine A110 & Giulia Quadrifoglio
    Postów
    129

    Domyślnie

    edit: spam
    Ostatnio edytowane przez Si3b0 ; 14-03-2022 o 01:01 Powód: Nie widziałem dat
    http://www.atl-polska.eu - Wynajem billboardów - Zapraszam
    http://www.sieboard.pl - Wynajem billboardów - Zapraszam

Podobne wątki

  1. Brery-Wawa
    Utworzone przez Areckii w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 21:43
  2. [Brera] ile z Brery 2.4 ?
    Utworzone przez bocian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 11:38
  3. [159] lustera brery do 159?
    Utworzone przez wujek_stunt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 15:28
  4. [Brera] Kupno Brery
    Utworzone przez sskamilss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 06:50
  5. Ceny szrotow vs ceny aso
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory