Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67

Temat: Ceny Brery

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    z Piły
    Auto
    Tiguan 2.0tsi
    Postów
    2

    Domyślnie Ceny Brery

    Chcę kupić ponownie Brerę - miałem 2.2 w 2007, ale została skradziona po pół roku

    Teraz celuję w 3.2 z początku produkcji - ma to być trzecie auto w domu, być może dożywotnie, dlatego nie spieszy mi się.

    Jak myślicie, czy Brery będą jeszcze taniały, czy z uwagi na małą ilość wyprodukowanych egzemplarzy ceny stoją ?

    Poradźcie, może ktoś ma na zbyciu ?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o 3.2 to tanieć będą tylko szroty. Te dobrze utrzymane już stoją, a mogą tylko nieco nabrać na wartości.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar mychowicz
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Brera 2.4 Q-tronic
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jeśli chodzi o 3.2 to tanieć będą tylko szroty. Te dobrze utrzymane już stoją, a mogą tylko nieco nabrać na wartości.
    Tak jak kolega wyżej. Z tym że czasami te z 2006 potrawią osiągnąć niezłe ceny. Tak czy siak rarytasy jak Italia Indepedent, i te z niskimi przebiegami osiagają kwoty bliskie 25000 euro.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brery32euro-brerapl.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	61.5 KB
ID:	275283

    PS. [MENTION=87539]jqr[/MENTION] szukasz w PL czy w Euorpie?

    Jest aktualnie ciekawy polift 3.2 2009 w DE za ok 8000 euro.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brera-niemcy-3-2-brerapl.JPG
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	42.0 KB
ID:	275284

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Mieszka w
    z Piły
    Auto
    Tiguan 2.0tsi
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mychowicz Zobacz post
    szukasz w PL czy w Euorpie?
    DE wchodzi w rachubę

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    AR Brera 1.75 TBi, 159 SW 2.0 JTDM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Szukanie Brery którą sie chce kupić to zadanie dla cierpliwych na miesiące a nawet lata jak pokazuje mój przykład.
    Podzielę się doświadczeniami mam nadzieje, że coś pomogę, bo wspominam to jako karuzelę emocji i rozpaczy – choć z happy endem. Skracając udało mi się kupić, ale zajęło mi literalnie ponad 1.5 roku aktywnego szukania, oglądania, ASO sprawdzeń, kontaktu z komisami i osobami z EU. Na początku powiem, że też zaczynałem od 3.2 benzyny chodziło mi głównie o 4x4 i oczywiście wygląd. Firmy / osoby z PL które sprowadzają auta na zamówienie i znane są i polecane ze sprowadzania i serwisu Alf, każda odradzała mi Brere, a już na pewno 3.2. Chodzi nie tylko o kwestie mechaniki, wagi, ale co zrozumiałem później bardzo słabej dostępności tych aut. Przez to dużego rozstrzału cen. Na pewno nie jest to szybkie zlecenie. Jeżeli masz tak jak i ja: czyli się uparłeś na Brerę, że się podoba i że to będzie kolejne auto w rodzinie i takie na „zawsze” to pewnie tyle to potrwa. No chyba że masz 20 k Euro ;-) to będzie szybko.

    Ja zadecydowałem się na Brere poliftowe głównie ze względu na fotele. Sporo dzwoniłem rozmawiałem i śledziłem każdy model w UE i uważam że cena 10 k Euro za auto w dobrym wyposażeniu i stanie (np. nie chciałem czarnych skór tylko brąz albo bordo w określonym połączeniu z kolorem na zew) to takie sensowne minimum. Było też tak, że osoby wystawiały za 12 k Euro i wiecej ale okazało że nie zależy im na sprzedaży (może za poł roku), nie odbierali telefonów. Jak chciałem zdjęcia w ciut lepszej jakości to zapadali sie pod ziemię i ogólnie średnio byli gotowi na rozmowy po angielsku (szczególnie DE i IT). Na to też trzeba być gotowym. Jak zaczynała się pandemia liczyłem na spadek cen - to nie stało. Fakt, że szukałem potem głównie już 1.75 TBi, a na bezrybiu oglądałem tez dużo 2.4 (sporo ich w DE) . Możesz też się zdziwić, że cześć ofert które wiszą od roku czasu np. za 18 – 20 k Euro to takie cenowe „balony próbne” na youngtimery. Zaburza to średnią być może tworzy wrażenie, że ceny idą w górę, ale moim zdaniem też tak nie jest.
    Jeżeli szukasz czegoś pośrodku a może nawet okazji to raz na kilka miesięcy pojawia się auto w Polsce od osoby prywatnej. Trzeba być czujnym bo kilka razy namierzyłem auta z dziwnymi historiami nawet od „zaufanego” Alfaholika. Natomiast można coś trafić. Ceny może nie są okazyjne ale już stan może taki być. Mi udało się kupić 1.75 TBi w bardzo dobrym stanie i wyposażeniu ciut powyżej 9 k Euro.
    Wtedy tylko musisz być gotowy by z dnia na dzień pojechać na drugi koniec Polski, zobaczyć, mieć umowę gotową, szybki przelew etc.

    W Polsce oprócz portali z autami (i powiadomień z nich) mi się najlepiej sprawdziło przeglądanie ofert na grupie FB Brera .pl. Do tego byłem w kontakcie z komisem MM Motors z Kielc (były właściciel Brery i tylko chyba dlatego rozmawiał). Ostatecznie strzał był z OLX osoba prywatna ale przeczytałem o tym na Brera .pl.

    Dużo cierpliwości życzę, zimnej krwi, a przede wszystkim powodzenia. Co by nie mówić Brera robi wrażenie i środku i na zewnątrz - wiec warto.
    Idealne auto do przejażdżek na poprawienie sobie humoru:-)

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Na szczęście jednak większość rozsądnych osób, szukając używanego auta, nie stawia listy wymagań której sprostać miałby problem pewnie salon AR, gdy jeszcze te auta produkowano... aczkolwiek 20-kilka tysięcy wyprodukowanych sztuk, minus te z rynków z kierownicą po niewłaściwej stronie, to nie daje dużego pola ani do poszukiwań samego auta, ani później jakiegokolwiek wsparcia/części itp.
    Podziwiam napalonych na ten model ludzi, bo może i jest to ładne auto, ale uciążliwe w utrzymaniu, kapryśne, a za to wszystko nie odwdzięczające się ani osiągami ani prowadzeniem. Można by zaryzykować nawet tezę, że nie bez powodu nikt go nie kupował, gdy było nowe.
    A no i co do samej nazwy tematu jakby - ceny Brery są obecnie absurdalne
    Ostatnio edytowane przez Takumi ; 31-01-2021 o 19:35

  7. #7
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    ceny Brery są obecnie absurdalne
    Hmm... biorąc pod uwagę, że było ich wyprodukowanych niewiele, że niektóre wersje (lub ich kombinacje) są naprawdę rzadkie, że za kilka(naście) lat ten samochód będzie być może mocno poszukiwany przez pasjonatów/kolekcjonerów/fanatyków, to podejrzewam, że aktualnie jest moment pewnego rodzaju napięcia. Niektóre (na polskim rynku) mają ceny porównywalne z 159. Te najdroższe przeważnie 2 razy więcej. Czy to aż tak absurdalne? Nie wiem, ale aż tak bardzo bym nie kategoryzował. Póki co :-P

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    AR Brera 1.75 TBi, 159 SW 2.0 JTDM
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Podziwiam napalonych na ten model ludzi, bo może i jest to ładne auto, ale ...
    I to właśnie dlatego forum nazywa się Alfaholicy, rozsądne wybory, praktyczne kolory, duże bagażniki to gdzieś indziej ;-)

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jest całe mnóstwo gównianych samochodów (przy czym nie twierdzę, że Brera jest taka), które w wieku 20kilku lat stały się cenionymi w pewnych kręgach youngtimerami czy po prostu autami, które mają swoje nawet wąskie grono fanów. Co kto lubi. A kiepskiej baletnicy...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    No co tej kiepskiej baletnicy? były już wiele razy rozmowy na ten temat, właścicieli (byłych) Brer na forum nie brakuje i niejednego ono mocno zawiodło.
    Nie szukam zaczepki, ale no kurcze różowe okulary warto czasem zdjąć też i porozmawiać poważnie.

    Więc tak, ceny są absurdalne, bo jako samochód Brera nie jest ich absolutnie warta - a zyskuje na wartości wyłącznie właśnie jako dość rzadki obiekt muzealno-kolekcjonerski.
    Ostatnio edytowane przez Takumi ; 01-02-2021 o 11:28

Podobne wątki

  1. Brery-Wawa
    Utworzone przez Areckii w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2017, 21:43
  2. [Brera] ile z Brery 2.4 ?
    Utworzone przez bocian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 11:38
  3. [159] lustera brery do 159?
    Utworzone przez wujek_stunt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 15:28
  4. [Brera] Kupno Brery
    Utworzone przez sskamilss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-10-2011, 06:50
  5. Ceny szrotow vs ceny aso
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory