Strona 62 z 62 PierwszyPierwszy ... 125253545556575859606162
Pokaż wyniki od 611 do 614 z 614

Temat: Alfa Romeo 159 TBi

  1. #611
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    34

    Domyślnie

    Witam czy alfy z tym silnikiem mają oprócz katalizatora jeszcze gpf czy jak to się tam nazywa czy to jeszcze nie te lata?

  2. #612
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bio123 Zobacz post
    Witam czy alfy z tym silnikiem mają oprócz katalizatora jeszcze gpf czy jak to się tam nazywa czy to jeszcze nie te lata?
    Nie mają.

  3. #613
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Vectra C 1.6 100km - gruz jakich mało
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa Romeo 159 1.75 TBi - skrzynia biegów - pytanie

    Dzień dobry, witam szanownych kolegów alfaholików, to mój pierwszy post chociać Alfie 159 przyglądam się już pewnie z dekadę
    Zamierzam kupić takową dla siebie, zrezygnowałem z 2.4, nie wzbudził we mnie większych emocji dźwięk 5 cylindrowca.
    Dlatego też spróbowałem TBi i bardzo miło się zaskoczyłem, "zaiskrzyło" między nami

    Pytanie moje jest takie:
    Skrzynia w egzemplarzu który sprawdzałem, chodzi bardzo ciężko, najciężej chodzi na 1 i 2 biegu dalej jest lepiej.
    Aby opisać to z detalami:

    Ciężkość chodzenia skrzyni polega na tym, iż drążek zmiany biegów chodzi tak jakby ważył z 15 kilo i trzeba użyć sporej siły aby nim poruszyć.
    W żadnej testowanej przeze mnie Alfie ani w ogóle żadnej innej skrzyni manualnej tak nie było.

    Uprzejmie proszę o analizę o ile to możliwe, co może być przyczyną, jakie są koszta remontu itd.

    Przejrzałem temat na forum jednakże nie znalazłem podobnego wątku ani w TBi, ani w tematach ze skrzynią. Jeżeli takowe są, serdecznie przepraszam za zaśmiecanie i będę bardzo wdzięczny za link.

    P.S. Testowany model - Alfa Romeo 159, SW, TBi, rocznik 2010, wersja wyposażenia jakaś bieda ale nieokreślona

    Dziękuję z góry i pozdrawiam!

  4. #614
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mumins
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Jest: 166 3.0 CF2 Sportronic; Syfik UFO. Były: 166 '02 2.4JTD, 166 '05 2.0TS Q2
    Postów
    472

    Domyślnie

    [MENTION=72383]dragunov37[/MENTION]

    https://www.forum.alfaholicy.org/159...lka_pytan.html - siedzi tam M32, czyli prawdopodobnie po zakupie czekałby Cię temat synchronizatorów i tych wszystkich gadżetów, z których owa skrzynia "słynie". O ile kojarzę inne wątki, jest to wydatek ok 3.5-4k PLN na gotowo.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory